ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawostki z życia
Autor Wiadomość
Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 08:10   Ciekawostki z życia

Wrzucajcie tutaj różne ciekawe i niespotykane rzeczy.
Więc ja zacznę... :D
miasto mrówek -niewiarygodne :prayer: polecam ten krótki filmik
http://www.youtube.com/watch?v=VmAXliuuQmg#t=27

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 10:41   

W roku 2010, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisanych zostało sześć obszarów w południowo-wschodnich i południowo-zachodnich Chinach: Chishui, Taining, Langshan, Danxiashan, Longhushan i Jianglangshan. Charakteryzują się one specyficznym krajobrazem, tzw. Danxia. Rzeźbiony przez miliony lat erozją w skałach terygenicznych (rodzaj skał osadowych), zachwyca pięknymi kolorami i fantazyjnymi kształtami. Spotkać tu można bardzo różnorodne formacje skalne: słupy, wieże, wąwozy, doliny i kaskady.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 21:28   

Wygląda niesamowicie, mam wrażenie że to z jakiejś gry :)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 14:22   

Tymczasem w Egipcie spadł pierwszy od 112 lat śnieg.

#10 Rui Costa per sempre!

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 17:08   

no kurde niezle z tym Egiptem ;)

tu kolejna ciekawostka
W boliwijskich Andach znajduje się kilka słonych jezior, utworzonych pod koniec ostatniej epoki lodowcowej (około 10 tys. lat temu), gdy lody stopniały i woda wyparowała. Największym z nich i najbardziej imponującym jest jezioro Salar de Uyuni. Każdej zimy wypełnia się ono wodą deszczową, tworząc płytki zbiornik wodny. W lecie woda wyparowuje, pozostawiając na powierzchni warstwę soli, o grubości dochodzącej do 6 m. Po błyszczącej jak lustro powierzchni solniska można jeździć samochodem

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 16, 2013 09:53   

polecam to koniecznie zobaczyć :wow: :wow:
najbardziej zanieczyszczona rzeka świata
http://www.meteoprog.pl/pl/news/24380/

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 18, 2013 11:49   

Jezioro Retba, nazywane także Lac Rose, czyli Różowe Jezioro, znajduje się w pobliżu stolicy Senegalu Dakaru. Niesamowity różowy kolor woda przybiera w porze suchej, która trwa tu od listopada do maja. Za nietypową barwę, od której wzięła się nazwa jeziora, odpowiadają cyjanobakterie, czyli prościej mówiąc sinice, które produkują pigment o intensywnej barwie. Nie bez znaczenia jest także nagromadzenie minerałów na brzegach zbiornika są to głównie związki chloru i soli mineralnych.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 06, 2014 19:30   

Ile czasu zajmuje montaż Boeinga 777? 51 dni, ale tutaj zobaczycie ten proces w 90 sekund. Plus do tego kilka interesujących faktów o tej maszynie. Warto obejrzeć.
http://www.youtube.com/watch?v=pQKG9HQm_M0

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 00:09   

Pawko widzę że się wkręciłeś w temat na maxa :) za dzieciaka interesowałem się samolotami ale dzisiaj już robią takie potwory że zaczęło mnie to przerażać.

http://www.youtube.com/watch?v=IVICfUcLtAY
Polecam w pełnym ekranie i 1080p ;)

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 02:45   

Mój brat często używa kamery GoPro, szczególnie przy jeździe na snowboardzie. Nagrywał też przy okazji zabawy paintballowej ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=CV2rQekvoW8
Filmik nie jest ciekawy, głównie chodzi mi o fragment jakos od 2:24 i fajny moment uchwycony :D

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 15:28   

kozackie fotki ;)
http://tvnmeteo.tvn24.pl/...110357,1,0.html

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 18, 2014 10:07   

Już ponad 1000 lat temu w peruwiańskiej prowincji Andahuaylas wykonywano z powodzeniem skomplikowane operacje chirurgiczne, w tym trepanację czaszki! Odkrycia dokonała Danielle Kurin z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. Widoczne na zdjęciu otwory, wydrążone zostały prawdopodobnie prostymi świdrami i skrobakami. Przebarwienia natomiast są zapewne skutkiem działania znieczulających lub przyspieszających gojenie ziół.

Fot. Danielle Kurin/University of California, Santa Barbara

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 13, 2014 13:19   

http://www.youtube.com/watch?v=gLDYtH1RH-U
Zawsze podziwiałem tych którzy pracują na takich wysokościach, od samego oglądania już mi ciary przechodzą po plecach, na żywo chyba bym nie wytrzymał :P

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 14, 2014 21:13   

Nie wiedzialem, gdzie wrzucic to zdjecie, wiec daje tutaj:

Silvio przylatujacy po raz pierwszy do Milanello, marzec 1986 roku.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 19, 2014 19:30   

coś pięknego :)
http://www.tvp.info/14452...nym-okiem-drona

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 12:25   

a Wy macie tatuże? :rotfl:
http://www.tvp.info/14563...niejsze-tatuaze

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 13:05   

To jakaś masakra :D Dlatego nie mam tatuażu, bo nie mam na niego żadnego pomysłu, takiego który by reprezentował coś wspólnego ze mną bądź moimi zainteresowaniami :P

Chyba że jest ktoś na forum co ma tatuaż związany z Milanem to zawsze może się pochwalić :P

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 13:18   

Są bodajże dwa inne tematy związane z tatuażami i tam są nawet zdjęcia tych "Milanowych" tatuaży :) .

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 29, 2014 15:03   

Powiedzcie mi jakim z..... genetycznym trzeba być aby wydziarać sobie na ręce rachunek z McDonalda :doh:

Co do tatuaży to podobają mi się zarówno u mężczyzn jak i kobiet ale muszą być odpowiednio stonowane, w odpowiednich rozmiarach, miejscach no i muszą się prezentować, wiem napisałem zbyt ogólnie ale posłużę się tutaj przykładem Davida Beckhama, facet ma ich kilka ale wyglądają kozacko a co najważniejsze nie psują jego wizerunku tylko wręcz go podkreślają, są męskie.

Śmierć i wieczna pogarda dla tych którzy wywalają sobie na ręce czy klacie napis "patrz komu ufasz" albo inne życiowe mądrości okraszone znaczkiem JP :minigun:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 29, 2014 23:03   

Rossonero_ napisał/a:
Powiedzcie mi jakim z..... genetycznym trzeba być aby wydziarać sobie na ręce rachunek z McDonalda :doh:

Pewnie był to jakiś miliardowy klient, teraz cała rodzina ma dożywotnio powiększone frytki i podwójny ser do cheeseburgera gratis, więc uwiecznili ten dar od losu :rotfl:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 09, 2014 23:45   

[quote="Rossonero_"]Pawko widzę że się wkręciłeś w temat na maxa :) za dzieciaka interesowałem się samolotami ale dzisiaj już robią takie potwory że zaczęło mnie to przerażać.quote]
samoloty pasażerskie to-od kilku lat-moja druga pasja,oczywiście po piłce nożnej ;)gdyby ktoś był zainteresowany to można trochę o tym podyskutować,a na prawde jest o czym ;)
a tutaj coś z kosmosu :lol2:
słit focia :rotfl: Astronauta Aki Hoshide podczas misji na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

[img][/img]

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 07:50   

Pawko IRL napisał/a:

samoloty pasażerskie to-od kilku lat-moja druga pasja,oczywiście po piłce nożnej ;)

Ile pali taki samolot na 100 km?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 08:34   

VelenoRosso napisał/a:
Pawko IRL napisał/a:

samoloty pasażerskie to-od kilku lat-moja druga pasja,oczywiście po piłce nożnej ;)

Ile pali taki samolot na 100 km?

w przypadku samolotów spalania nie oblicza się w stosunku do kilometrów, ale godzin ;)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 13:19   

a wiecie że nigdy się na tym nie zastanawiałem :hmm:
sprawdzając u źródeł i kolegów z forów lotniczych dowiedziałem się że
najbardziej popularny i powszechny samolot świata Boeing 737 średnio pali jakieś 3 tony paliwa na godzine lotu a można to jeszcze rozdzielić na 3-4litry/100km/pasażera.wiadomo jednak że od każdej reguły jest wyjątek i tak jest w tym przypadku tzn, jest wiele innych czynników takie jak np. wiatr-sam często tego doświadczyłem że samolot lądował dużo wcześniej/później niż było to planowane bo lecieliśmy właśnie "z wiatrem czy pod wiatr"
ale to już wyższa magia i matematyka dla speców od lotnictwa ;)
a tak przy okazji na jakich trasach lataliście?wiadomo im dalsza tym lepszy rodzynek się trafia np. Jumbo jet czy ostatnio topowy A380 ;) ja miałem 2 razy przyjemność lecieć A330 do Malagi,co rzadko się zdarza by taka maszyna latała w połączeniach europejskich no 757 do Chicago,choć to duży samolot ale już jednak nie pierwszej młodości ;)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 21:05   

wspaniały widok z kosmosu wspaniała muzyka wspaniały filmik !
polecam :prayer:
http://www.youtube.com/watch?v=6QcoHW4f6kY

Odpowiedz do tematu