ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014

Kto zostanie mistrzem świata?
Brazylia
9%
 9%  [ 8 ]
Argentyna
2%
 2%  [ 2 ]
Hiszpania
2%
 2%  [ 2 ]
Niemcy
24%
 24%  [ 20 ]
Holandia
12%
 12%  [ 10 ]
Włochy
40%
 40%  [ 33 ]
Francja
1%
 1%  [ 1 ]
Anglia
0%
 0%  [ 0 ]
inny
6%
 6%  [ 5 ]
Głosowań: 81
Wszystkich Głosów: 81

Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 20:54   

Dla mnie Argentyna lepsza. Mają mniej z gry, ale konkretniej. Niemcy się wybronili tą końcówką, słupek itd., bo poza tym to zagrożenie stwarzali naprawdę niewielkie. Argentyna z kolei czeka na swoją chwilę, kontrują groźnie. Huguain raz zmarnował piłkę, która będzie mu się śnić po nocach, drugi raz trafił, ale ze spalonego. Ogólnie groźnie i dość ciekawie. I co istotne, Niemcy sprawiają wrażenie, że nie radzą sobie z Argentyńczykami w pojedynkach 1 na 1, zbyt często uciekają się do faulu.

Jestem pod wrażeniem gry Lavezziego - nie boi się, napiera do przodu jak dziki, nic sobie nie robi z tego, że ma dwóch rywali na plecach. A za chwilę już jest w obronie i tam pracuje równie ciężko. Świetny mecz tego gracza.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 20:54   

Super spotkanie. Akcje z obu stron. Sędziowanie o dziwo na dobrym poziomie, co nie było regułą na tym turniej. Ewentualnie akcja z Bastianem. Chyba nie powinno być żółtej. Higuain miał setkę, ale nie wykorzystał. I na sam koniec słupek Niemców, chociaż był spalony.

Messi coś tam gra, ale ... nie frustruje was to, że on sobie maszeruje. Z przodu biega, ale na środku stoi, stoi ... Nie wiem czy to jest dobre zachowanie. W końcu gra o mistrzostwo świata.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 21:12   

gorylmagila napisał/a:
I na sam koniec słupek Niemców, chociaż był spalony.

Nie było. To znaczy był, ale dlatego, że po odbiciu się od słupka piłka trafiła do niemieckiego gracza. Gdyby wpadła po strzale głową bramka byłaby zaliczona.
W sumie spalony po rzucie rożnym wyklucza się z samej definicji. Każdy piłkarz znajdujący się na boisku nie może być na spalonym.

Argentyna gra tak, jak powinna (i miała!) grać Brazylia. Nie odsłaniając się, czekając na kontry. I dobrze na tym wychodzi, bo pierwsza połowa na remis, w teorii i na boisku.

Cytat:
Patrząc na całą karierę to mu się należy. Tzn. należy mu się miejsce wśród piłkarskich legend, a brak tego tytułu to ostatni bastion ślepych hejterów.
Wciąż brzmi jak 'należy się, bo mu się należy'.
Messi wybroni się wynikami drużynowymi. Oczywiście słaba gra w kadrze swoje oznacza, ale wygrana mogłaby się należeć gdyby Messi tę reprezentacje ciągnął. Nie ciągnie. Gra przeciętne mistrzostwa, często słabe.
Teraz też zmarnował dogodną okazję po świetnym prostopadłym podaniu.

gorylmagila napisał/a:
Sędziowanie o dziwo na dobrym poziomie, co nie było regułą na tym turniej. Ewentualnie akcja z Bastianem. Chyba nie powinno być żółtej.
Rizzoli potrafi udźwignąć presję. W sumie mam wrażenie, że lepiej radzi sobie w meczach reprezentacyjnych niż w Serie A, ale to może kwestia ilości oglądanych przeze mnie meczów.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 21:56   

Mecz godny finału i z chęcią obejrzałbym tu serię jedenastek. Jestem ciekawy waszej opinii co do wejścia Neuera w Higuanina, bo sam składam się jednak do karnego.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 22:12   

carlos napisał/a:
Jestem ciekawy waszej opinii co do wejścia Neuera w Higuanina, bo sam składam się jednak do karnego.

A ja do puszczenia gry wlaściwie. Ostateczna decyzja by była piłka dla ekipy niemieckiej niezrozumiała.
Btw: Mascherano właśnie powinien dostać drugą żółtą i wylecieć z boiska chyba. Ale ogólnie i tak bardzo dobre sędziowanie finału.

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 22:35   

Przychylał bym się do decyzji sędziego, że faulu nie było.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 22:39   

A myślałem, że Messi takiej szansy nie wypuści, tymczasem zagrał chyba najgorszy mecz na turnieju.
Tak czy inaczej, bez niespodzianki. Argentyna postawiła trudne warunki, ale górą Niemcy.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 22:40   

Niemcy zasłużenie zostają Mistrzami Świata. Ekipa poukładana, tworząca monolit i zjednoczenie. Argentyna zaprezentowała się bardzo obiecująco, miała swoje szanse ale Higuain spaprał w swoim stylu setkę a później Palacio zrobił coś jeszcze gorszego.
Gratulacje dla sąsiadów bo wykonali kawał dobrej roboty. Zaczęli MŚ od rozbicia Portugalii, pobili Brazylię i wykończyli Argentynę.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 22:42   

puchar w Europie zostaje i to dla mnie najwazniejsza sprawa.Slizagajce sie caly turniej dzikusy z Ameryki Poludniowej wracaja na tarczy.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 22:54   

carlos napisał/a:
Jestem ciekawy waszej opinii co do wejścia Neuera w Higuanina, bo sam składam się jednak do karnego.

Wg mnie faulu nie było.

Niemcy zasłużenie zdobywają tytuł. Najrówniej grająca drużyna, która w trakcie miesiąca rozbija Portugalię i deklasuje Brazylię. W finale tak łatwo nie mieli ale potwierdza się reguła, że finałów nie gra się pięknie, a je wygrywa. Jak żyć po mistrzostwach?

Za co ta złota piłka mistrzostw dla Messiego?

Sommerek 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 23:18   

Suchcik napisał/a:
Za co ta złota piłka mistrzostw dla Messiego?

Moim zdaniem ta nagroda powinna trafić do pana z Kolumbii z numerem "10" na plecach, ale może to swego rodzaju pocieszenie dla Leo ;)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 23:49   

Złota Piłka dla Messiego.... To istny kryminał jak dla mnie. Może rozdajmy mu wszystkie nagrody wszechczasów bo nazywa się Messi i jest potomkiem Hobbitów? Kolejna kompromitacja FIFY, ale czegoż można się spodziewać po zgrai łapówkarzy i patałachów.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 00:26   

Ok, wyśmiewam tego typu nagrody od dawna, ale aż tak absurdalnego wyboru nie pamiętam chyba nigdy. Messi się absolutnie niczym nie broni na tych mistrzostwach. Ani bramkami, ani asystami, ani wygraną, ani grą w finale. Totalnie nie rozumiem skąd ten pomysł.
Argentyna w 4 meczach w fazie pucharowej zdobyła 2 bramki. Lider ofensywny, który słabo zagrał finał i zmarnował najlepszą chyba okazję swojej ekipy zdobwa MVP. Na MŚ było z 30 lepszych graczy...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 00:56   

Messi w ostatniej akcji pokazał dla kogo gra. Gra dla siebie i swoich celów.
Normalny piłkarz by dośrodkował szukając szczęścia.

Jesteście pewni, że to nie była nagroda za największe rozczarowanie? Jakoś mi się nie chcę wierzyć, że ktoś normalny na umyśle dał mu Złotą Piłkę.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 08:14   

Nic nowego od kilku lat przeżywamy to samo. Messi i jeden wielki spust podniety. Nawet wczoraj podanie,które było słabe zostało nazwane genialnym.

Brawo dla Niemców że wytrzymali presje, która im jednak ciążyła i było to widać. Mieć takiego Bastiana w Milanie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 08:20   

Absurdalna ta nagroda dla Messiego.

Niemcy jednak zasłużenie... jeśli można mówić o tytule za zasługi, to w tym wypadku na pewno tak właśnie było. Najrówniej grająca ekipa przez cały turniej. Niemniej jednak jestem zdania, że Argentyna w tym finale na pewno nie była słabsza, a momentami lepsza. Zagrali swój najlepszy mecz, niestety to nie wystarczyło. Jeden błąd pogrzebał szansę, ale taka jest piłka. Gdyby Higuain i Palacio wykorzystali to, co mieli na nodze... kto wie.

Co do sytuacji z Neuerem i Higuainem, jak dla mnie tam był faul na Gonzalo. Jasne, że bramkarz dotknął piłki, ale później po prostu staranował zawodnika, naskakując na niego od tyłu. Było to bardzo brutalne i niebezpieczne wejście, nastawione zresztą moim zdaniem na zrobienie krzywdy przeciwnikowi. Jak dla mnie interpretacja, że jak się trafi w piłkę to później można choćby i zabić, jest bezsensowna.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 08:44   

Burzum napisał/a:
Yahoo323 napisał/a:
Aha, zapomniałbym, także za tego elektrycznego, słabieńkiego ręcznika w bramce, którego niestety Holendrzy dwa razy trafili podczas karnych.!

Może i to jest słaby bramkarz, ale trzeba być ślepym , aby pisać, że go trafiali w karnych.

Trochę podkoloryzowałem, ale bramkarz to bardzo przeciętny, nawet wśród średniej klasy szkoły bramkarzy argentyńskich ginący w tłumie.

gorylmagila napisał/a:
Messi coś tam gra, ale ... nie frustruje was to, że on sobie maszeruje. Z przodu biega, ale na środku stoi, stoi ... Nie wiem czy to jest dobre zachowanie. W końcu gra o mistrzostwo świata.

On nigdy nie biega, to raczej gracz "starej daty", ale to w dużej mierze także wina/zasługa (zależy jak na to spojrzeć) taktyki obieranej przez trenerów, u których gra.

Zasłużona mistrzostwo Niemców, niezasłużona nagroda dla Messiego, powinna przypaść Lahmowi, ale kto by tam zajmował się jakimś podrzędnym wyrobnikiem.

Sommerek 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 09:11   

Yahoo323 napisał/a:
n nigdy nie biega, to raczej gracz "starej daty"

Jeśli chodzi o bieganie... na mnie ogromne wrażenie wywarł Dirk Kuyt, który mimo wieku wypluwał płuca i biegał przez całe 90(czasami 120) minut.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 09:19   

GPower napisał/a:
Przychylał bym się do decyzji sędziego, że faulu nie było.
Ale tam sędzia faul widział, tyle że Higuaina. A to już w ogóle kosmos. No i wciąż sam nie wiem co mam myśleć, bo
rafal996 napisał/a:
Jasne, że bramkarz dotknął piłki, ale później po prostu staranował zawodnika, naskakując na niego od tyłu. Było to bardzo brutalne i niebezpieczne wejście, nastawione zresztą moim zdaniem na zrobienie krzywdy przeciwnikowi.
I taka interpretacja otwiera drogę dla zrobienia z bramkarza kombajnu, który kosi napastników rywala, bo jak można wygrać walkę o piłkę z kimś, kto może ją dotknąć ręką? Ok, w polu bramkowym bramkarz jest jak święta krowa, ale żeby w całym polu karnym? Nie robię jednak z tej sytuacji języczka u wagi, który zdecydował o wygranej Helmutów.

Messi i nagroda? Niezła wtopa FIFA. W ogóle to wyglądało tak, że było 10 graczy + Messi, który wyłączony był z gry defensywnej i jakichkolwiek założeń taktycznych. Dziwi mnie tylko to, że w obliczu tak słabo grającego Aguero nie przesunięto Leo na szpicę, by móc wpuścić kogoś innego do pomocy w miejsce Messiego. No i zdejmowanie tak wcześnie Higuaina to też rzecz, której nie mogę pojąć. Po tym turnieju Gonzalo bardzo w moich oczach zyskał, chociaż i tak bardzo wysoko go ceniłem.

No i ciekawe zdjęcie: https://pbs.twimg.com/media/BsfGnhwCcAAQpg9.jpg

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 09:33   

carlos napisał/a:
Messi i nagroda? Niezła wtopa FIFA

To chyba dziennikarze wybierali przed finałem.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 09:40   

Venomik napisał/a:
To chyba dziennikarze wybierali przed finałem.
Możecie dać mi z liścia na orzeźwienie umysłu, serio.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 09:49   

Sommerek napisał/a:
Yahoo323 napisał/a:
n nigdy nie biega, to raczej gracz "starej daty"

Jeśli chodzi o bieganie... na mnie ogromne wrażenie wywarł Dirk Kuyt, który mimo wieku wypluwał płuca i biegał przez całe 90(czasami 120) minut.

Problem w tym, że w dużej mierze wychodziło mu bieganie, a nie granie w piłkę :brew:

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 09:54   

Faulu na Higuainie zdecydowanie nie było. Neuer pierwszy dopadł do piłki, a prawa fizyki sprawiły, że po jej dotknięciu nie zatrzymał się w miejscu, tylko leciał dalej. Gdyby Higuain był szybszy, to może byłaby inna sytuacja. Jaka wina bramkarza w tym, że wybił piłkę, leci dalej, i wpada na gościa, który leci do piłki tak samo jak on?

Nagroda dla Messiego to kpina, ale zdążyłem się już przyzwyczaić, że niziołek musi dostać jakiś garnek, żeby mu smutno nie było. Co do wklejonego zdjęcia: widziałem cały filmik jak to wyglądało. Odbywa się team talk motywujący, a Messi z miną dziobaka, który nie rozumie ludzkiej mowy, po prostu się obraca i sobie idzie. Kapitan z krwi i kości.
lì a casa il cuore sentirà!

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 10:10   

Suchcik,

Spoko w środę Legia zaczyna marsz do LM. W dodatku chyba za niedługo startuje Ekstraklapa. No i jest masa sparingów, i Real Fiorentina w Warszawie.

Argentyna zagrała najlepszy mecz na tych MŚ i przegrała. Szkoda mi ich trochę. Szczęście się skończyło. Niemcy faworyci i z perspektywy całego turnieju zasłużenie wygrali. Chodź w tym meczu balansowali na cienkiej linii.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 10:42   

Mascherano był w końcu graczem z krwi i kości, a nie płaczkiem z Barcelony. Najlepszy gracz Argentyny w całym turnieju, będąc jej rzeczywistym liderem.

Ekstraklasa rusza już w ten weekend.

Odpowiedz do tematu