ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014

Kto zostanie mistrzem świata?
Brazylia
9%
 9%  [ 8 ]
Argentyna
2%
 2%  [ 2 ]
Hiszpania
2%
 2%  [ 2 ]
Niemcy
24%
 24%  [ 20 ]
Holandia
12%
 12%  [ 10 ]
Włochy
40%
 40%  [ 33 ]
Francja
1%
 1%  [ 1 ]
Anglia
0%
 0%  [ 0 ]
inny
6%
 6%  [ 5 ]
Głosowań: 81
Wszystkich Głosów: 81

Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 15:56   Mistrzostwa Świata - Brazylia 2014

Już po losowaniu grup więc myślę że można otworzyć temat.

Jak dla mnie najsłabsze są grupy C, E, F i H. Poszczęściło się przede wszystkim Francuzom i Grekom (choć nie można lekceważyć WKS i Kolumbii), gospodarze mają bardzo ciekawą grupę, nieźle zapowiada się ich starcie z Meksykanami.

Włochy średnio trafiły, Urugwaj to bardzo ciekawa i zarazem mocna ekipa która na dodatek ma chyba najmocniejszą linię ataku na świecie bo to co wyprawia w tym sezonie Suarez to kosmos a jak do tego jeszcze dodać Cavaniego który nie schodzi ze swojego poziomu to można zacząć się ich obawiać. Ciesze się że w tej samej grupie znalazła się Anglia, mam nadzieję że Włosi z Urugwajem pokażą światu czym tak naprawdę jest angielski futbol i skończy się te durne pompowanie balonika i robienie na siłę z nich ważniaków.

No i w grupie G jeszcze zapowiadają się wielkie emocje, Niemcy i Portugalia to faworyci ale Ghana jest zawsze mocna na turniejach i wydaje mi się że mogą sprawić niespodziankę tym drugim, USA moim zdaniem nic nie zdziała w tej grupie, mają kilku fajnych piłkarzy, w piłkę grać potrafią ale nie wydaje mi się żeby było ich stać na taką niespodziankę i pokonać Portugalię/Niemcy.

Będę kibicował Włochom i Argentynie (liczę że w końcu wrócą piękna lata dla nich) którzy jak najbardziej znajdują się w gronie faworytów do wygrania mundialu. Jestem niesamowicie ciekaw co pokażą gospodarze turnieju bo jednak obecna Brazylia to nie to samo jak kiedyś a ich gra wciąż mnie nie przekonuje, no i jak podziała na nich gra przed własną publiką, sądzę że zatrzymają się na ćwierćfinale a może i półfinale, Belgia naszpikowana wielkimi talentami może zostać czarnym koniem, Chorwaci również mogą namieszać.

Francja i Holandia to dwie bardzo podobne do siebie reprezentacje, obie kiedyś miały najlepszych piłkarzy na świecie, grały przepięknie dla oka i bali się ich wszyscy, obecnie trójkolorowi to śmiech na sali a Holendrzy poza paroma gwiazdami również nie mają za bardzo czym postraszyć.

Dziwna sprawa z tymi koszykami się zrobiła, Belgia i Szwajcaria w pierwszym zamiast Włochów, Holendrów czy Portugalczyków? :roll:

Liczę na dobry, ofensywny futbol, masę bramek i emocji, tak co by turniej bardziej przypominał mundial 98 czy Euro 2000 a nie ostatnie mistrzostwa w RPA, no i że ktoś w końcu skopie dupę Hiszpanom :)
#10 Rui Costa per sempre!

Burzum 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 16:16   

Nie za wcześnie na taka ankietę?

vinci68 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 17:18   

Burzum napisał/a:

Zawsze można zachować głos i zagłosować później.. zresztą to w tej chwili najlepsze rozwiązanie, bo teraz niczego nie można powiedzieć o szansach poszczególnych zespołów..

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 17:45   

Króla strzelców można już w ciemno trafiać :rotfl:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 17:48   

Matri? :lol2:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 21:26   

Burzum napisał/a:

Mam dodać Kostarykę czy Honduras? :P
#10 Rui Costa per sempre!

Shimazu 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 01:03   

Zastanowiłbym się nad Iranem...
A już tak całkiem poważnie. Jak Hiszpania nie wyjdzie z grupy to mnie już cała reszta nie interesuje, bo zacznę świętować :D

poyus 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 10:05   

Na chwilę obecną jestem za Włochami, lecz jeśli na MŚ zostaną powołani Ronaldinho lub Kaka (najlepiej obaj :ok: ) to raczej opowiem się za Brazylią. Z głosem zaczekam więc do ogłoszenia składów w kwietniu ;)

vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 17:07   

poyus, (nie wnikając w szczegóły), kibicujesz całej reprezentacji dla jednego, bądź dwóch piłkarzy?
Ostatnio zmieniony przez vinci68 Sob Gru 14, 2013 19:02, w całości zmieniany 1 raz  

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Gru 14, 2013 18:32   

Głosujesz? :)
A popatrz ilu Polakow jest za BVB wlasnie dla 2-3 graczy :]

vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 19:06   

Bubu napisał/a:
Głosujesz? :)

Źle to wyraziłem, już poprawiam.. Miałem na myśli słowo "lubisz", tudzież "kibicujesz"..

Bubu napisał/a:
A popatrz ilu Polakow jest za BVB wlasnie dla 2-3 graczy :]

To zależy od spojrzenia na tą sprawę, ilu z tych Polaków wie za co można lubić Borussię jako klub? Ilu z tych Polaków zna się cokolwiek na piłce?
Nie ukrywam w tym przypadku, że szanuję Borussię jako klub, ale to jest raczej szacunek dla tego, że potrafili wyjść z trudnej sytuacji i powrócić do czołówki europejskiej.. Doceniam też, że są dobrze zorganizowani jako klub.. Aczkolwiek jeśli chodzi o niemieckie kluby, to jakoś zawsze najbardziej podobał mi się Bayern..

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 19:56   

vinci68 napisał/a:

To zależy od spojrzenia na tą sprawę, ilu z tych Polaków wie za co można lubić Borussię jako klub? Ilu z tych Polaków zna się cokolwiek na piłce?

Bardziej widzę głód Polaków na wielką piłkę w wykonaniu rodzimym. A na piłce to się zna 38 mln Polaków :brew:

vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 22:55   

GPower, niestety ale w tym kraju większość ludzi uważa, że nie da się znaleźć 11 osób, które chociaż raz nie zawiodą..

poyus 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 14, 2013 23:38   

vinci68 napisał/a:
poyus, (nie wnikając w szczegóły), kibicujesz całej reprezentacji dla jednego, bądź dwóch piłkarzy?

Chodziło mi o to, że Kaka i Ronaldinho to moi 2 ulubieni zawodnicy (tak, nawet teraz!). Nawet bez nich bardzo lubię Brazylię, ale wolę Włochy.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 00:07   

poyus napisał/a:
Chodziło mi o to, że Kaka i Ronaldinho to moi 2 ulubieni zawodnicy (tak, nawet teraz!). Nawet bez nich bardzo lubię Brazylię, ale wolę Włochy.

Też lubię tych dwóch piłkarzy, tutaj czas ma akurat małe znaczenie, bo lubię też wielu innych piłkarzy, których najlepsze lata minęły, jak chociażby Juninho.. Też uważam, że obecna Brazylia to nie ta sama reprezentacja co jeszcze nie tak dawno, ale w PK zagrali dobrze, jak wygrają Mundial to fajnie, ale jeśli chodzi o reprezentacje to też jestem w ogólnym rozrachunku za Włochami, im kibicuję na każdej większej imprezie, a reszta wiadomo, chcę oglądać ciekawe mecze i każdy kto dobrze gra ma u mnie plusa, ale są to tylko tymczasowe plusy w danej chwili.. Oczywiście są reprezentacje, które lubię, może mniej niż włoską, ale jednak lubię.. No i oczywiście nie zapominam o Polsce, chociaż nieraz oglądanie meczów reprezentacji Polski to nie lada wyczyn ;)

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 22, 2013 14:02   

Poza Włochami i Brazylijczykami trzymam kciuki za Belgów. Studiowałem w Belgii, bywam tam i mam cały czas sentyment to tego kraju-niekraju. Do tego mają świetną generację piłkarzy.

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2014 17:02   

Scolari podał skład na Mundial. Brak powołań dla Kaki, Ronaldinho i Robinho to żadna sensacja, ale brak Lucasa z PSG to już jest dla mnie niespodzianką.

Skład: http://www.przegladsporto...029,1,1036.html

Prawdopodobnie wyciekł skład Argentyny, tutaj brak Lameli i Teveza.

http://www.przegladsporto...ampaign=fanpage
Ostatnio zmieniony przez Baresi87 Śro Maj 07, 2014 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2014 17:17   

Raczej brak dwóch defensorów Atletico przy powołaniach dla Henrique i Maxwella bardziej razi, to że Kaka i Robinho są za słabi i już żadnego mundialu nie zaliczą to oczywiste.

Filipe Luis i Miranda olani...

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2014 17:32   

Ramires ostatnio nie miał w ogóle formy, Paulinho też podobno nie zachwycał. (nie jest to moja opinia, znajomi tak mówili) Obsada bramki też dość egzotyczna. Julio Cesar znany w Europie, ale pozostała dwójka ? Zobaczymy co ,,Kanarki" pokażą na mundialu.

Placor 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2014 18:24   

Brawo Scolari!
Jeden ofensywny pomocnik przy 5 defensywnych.
Pominiecia Mirandy i Felipe Luisa nawet nie bede komentował.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2014 19:28   

Według mnie kadra Brazylii to jedno wielkie pośmiewisko.
Diego Alves według mnie najlepszy Brazylijski bramkarz spędzi mundial na kanapie, a za niego zagra Victor. Inna sprawa to obrona z Henrique, który praktycznie nie gra w Napoli, a jak gra to nie zachwyca. Natomiast wspomniani finaliści Ligi Mistrzów Miranda i Felipe, a nawet Marquinios nie zostali powołani. Jeśli chodzi o pomoc to zaskakuje mnie brak powołania u Coutinho, Lucasa, Firmino (21 goli i 16 asyst). Powołanie dla Freda można jeszcze zrozumieć, ale dla Jo to już przesada, a najlepszy strzelec Benfiki zostaje w Portugalii.

Porek 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 07, 2014 19:46   

Dziwi brak wg mnie Moury... Gość ma niesamowity gaz i jako joker moim zdaniem idealnie ( oczywiście nie tylko joker ;) )

Burzum 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 18:47   

Scolari to parodia trenera. Hernanes jak nic, wymiata w Interze. Bedzie jedna wielka parodia w ich wykonaniu.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 19:16   

Nie wiem jakim trenerem jest Scolari, ale patrząc na jego dokonania z reprezentacjami śmiało można stwierdzić, że w roli selekcjonera spisuje się co najmniej dobrze.

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 08, 2014 19:59   

Scolari w 2002 nie powołał Romario i wygrali, także wszystko jest możliwe :)

Odpowiedz do tematu