ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skauting
Autor Wiadomość
vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 11:13   

lord bass napisał/a:
Skoro o skautingu mówimy to Alen Halilovic jest za darmo.

Tottenham chciał za niego dać 15 mln, ale do transferu nie doszło.. Kontrakt wygasa w czerwcu 2014, a do tego czasu mogą się zgłosić dużo konkretniejsi kandydaci niż Milan, zresztą wątpię, by Milan zaoferował 15 mln, a inne kluby mogą to bez problemu zrobić.. Takich piłkarzy trzeba wyszukiwać dużo wcześniej, by mieć szansę ich pozyskać, a od tego jest skauting..

lord bass napisał/a:
Można tez ściągnąć kilku zawodników z MŚu-17.

Pomysł dobry, ale wartość najlepszych piłkarzy po mistrzostwach na pewno wzrosła i znajdą się inni kandydaci.. Oczywiście warto próbować, ale wątpię, by Milan walczył o któregoś z tych piłkarzy i to jeszcze pod względem finansowym.. Jeśli znajdą się inni chętni, Milan z obecnym budżetem i filozofią jego wykorzystania ma małe szanse na pozyskanie takiego piłkarza, chyba że ten jest kibicem Milanu i wtedy to mogłoby pozwolić na pozyskanie go..
Co innego, gdyby nasz skauting zauważył takiego piłkarza/piłkarzy przed mistrzostwami i klub rozpocząłby negocjacje jeszcze przed mistrzostwami, wtedy byłaby większa szansa na powodzenie takiej transakcji i to po cenie niewygórowanej, nawet już po mistrzostwach..

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 11:45   

vinci68,
Alena to chyba każdy skaut zna.
Afryka nie sprzedaje drogo.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 12:00   

lord bass napisał/a:
Alena to chyba każdy skaut zna.

Dlatego jego pozyskanie przez Milan jest mało realne, chyba że o czymś nie wiem..

lord bass napisał/a:
Afryka nie sprzedaje drogo.

Zdziwiłbyś się.. Oni też już zaczynają powoli liczyć i widzą, że piłka nożna to dobry biznes.. A jak jest kilku chętnych na piłkarza(czego po mistrzostwach można się spodziewać) to na pewno potrafią zarobić, może nie wyciągną tyle ile gdzie indziej, ale zarobią, a konkurencja może być dla Milanu niemożliwa do pokonania..

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 12:33   

vinci68,
Porównaj Afrykę do, Holandii, Portugalii, Ameryki płd..
Chyba jest różnica?

vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 12:55   

lord bass napisał/a:
Porównaj Afrykę do, Holandii, Portugalii, Ameryki płd..
Chyba jest różnica?

Oczywiście, że jest różnica. Tylko pomyśl, czy mimo tej różnicy Milan jest w stanie pokonać konkurencję jeśli takowa by była, czego po mistrzostwach można się spodziewać..
Jakbyśmy takiego piłkarza zauważyli wcześniej, wtedy może tak, ale po mistrzostwach na których było zapewne wielu skautów z różnych klubów szanse na pozyskanie jakiegoś piłkarza są mniejsze.. Oczywiście ja mówię tutaj o piłkarzach, którzy się wyróżniali na mistrzostwach..

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 14:36   

O czym Wy piszecie? Jaka Afryka? Przecież tu chodzi o dzieciaka, którego trzeba sprowadzić z rodzicami. Sprowadzić wcześnie, żeby wyrugować z niego złe nawyki. Takie coś robi się w wyjątkowych przypadkach, dla wyjątkowych talentów. Każda normalna klubowa szkółka bazuje na własnym podwórku, u nas byłyby to północne Włochy, Słowenia i może Szwajcaria. Blisko, pod nosem, co wcale nie znaczy że źle.

vinci68 napisał/a:
carlos napisał/a:
Nie mów, że śledzisz tak uważnie grupy młodzieżowe. Galliani mówił, tak jak wspomniał TomekW, o 14 latkach, z tym, że to miała być górna granica wieku sprowadzanych piłkarzy. Podobno nikt, kto był sprowadzony w starszym wieku nie wszedł do pierwszej drużyny.

Nie chodziło mi o to, że śledzę bardzo dokładnie wszystko co się tam dzieje, ale i bez tego wiem, że tych młodych piłkarzy mogłoby być więcej, zresztą zmiany w kadrach można sobie na stronie zobaczyć..
Tomek już napisał - 10 nowych piłkarzy. Mało?

vinci68 napisał/a:
carlos napisał/a:
To jest rola szkółek, których jest dwa razy więcej niż było 3 lata temu.
To dobrze, że szkółek jest coraz więcej, ale nie tylko ilość jest ważna, liczy się także jakość, której niewątpliwie nam do czołówki światowej brakuje.. Warto się też zastanowić, czy nie rozszerzyć działalności szkółek Milanu na większy obszar, ale to miałoby sens, gdyby w Milanie pracowali skauci z najwyższej półki..
Przykro mi to pisać, ale nie masz żadnych podstaw do wyciągania takich wniosków. Kiedy klub zaczął inwestować w szkółkę? Dopiero pojawiają się pierwsze efekty tych zmian, na to żeby ten system zaczął naprawdę działać potrzeba jeszcze kilku dobrych lat. Co Ty wiesz o jakości tych szkółek? Skąd?

TomekW napisał/a:
To akurat zależy od tego, co rozumiemy przez wejście do pierwszej drużyny. Strasser przybył znacznie później i trochę czasu spędził w kadrze pierwszego zespołu. Nie przebił się jednak do pierwszej jedenastki i pewnie to właśnie miał na myśli Galliani.
Ja to wiem, po prostu przytaczam wypowiedź Gallianiego. Faraon czy Pato to w sumie piłkarze wiekowo odpowiedni do primavery. Chodzi jednak o to, że klub skupia się na najmłodszych, co nie znaczy, że kompletnie wypnie się na starszych.

TomekW napisał/a:
carlos napisał/a:
pomiędzy grą skrzydłowymi i trequartistą jest różnica

To nie ulega wątpliwości. Skoro jednak zdecydowano się na "trzech z przodu", to najwyraźniej uznano, że nie jest ona aż tak wielka. Zresztą Galliani zwracał ostatnio uwagę na to, że w czasie meczu ustawienie zmienia się wielokrotnie. Widocznie uznali, że trzeba przygotowywać piłkarzy na różne warianty szeroko pojętego 4-3-3. Zwróć uwagę, jak rozbudowane są w tym sezonie kadry poszczególnych drużyn młodzieżowych: Primavera i starsi Allievi mają po ośmiu napastników, młodsi Allievi siedmiu. I to nie są kalki. Moim zdaniem model Milanu ma w pakiecie plan B ;)
Tak naprawdę to mam mętlik w głowie, bo primavera w meczu z Barcą grała z wykorzystaniem skrzydłowych - tak grał świetny Di Molfetta, lewe skrzydło. Ale uniwersalne wyszkolenie piłkarzy ofensywnych zwróciło moją uwagę, bo to nie byli raczej typowi "zadaniowcy", ale gracze wszechstronni. Bardziej Montolivo niż Nocerino. Z ręką na sercu przyznaję jednak, że o młodych wiem niewiele - za mało ich widziałem.

A, no i Fossati. W U21 grał też ostatnio blisko lewego skrzydła, chociaż widać było, że lepiej byłoby mu w środkowej linii. Kolejny ciekawy, wszechstronny gracz.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 16:26   

carlos napisał/a:
Jaka Afryka? Przecież tu chodzi o dzieciaka, którego trzeba sprowadzić z rodzicami. Sprowadzić wcześnie, żeby wyrugować z niego złe nawyki. Takie coś robi się w wyjątkowych przypadkach, dla wyjątkowych talentów.

I to też jest dobry argument na nie, którego nie użyłem.. Ale i tak poza tym jakbyśmy chcieli ściągać z Afryki piłkarza, który ma talent, to byłyby wiele klubów chętnych i Milan z powodu konkurencji mógłby odpaść z walki o tego zawodnika.. Mówimy tu oczywiście o piłkarzach po mistrzostwach, o których napisał lord bass.. Co do tego czy był tam jakiś piłkarz z talentem nie mogę się wypowiedzieć, bo nie oglądałem całych meczy, głównie parę skrótów..

carlos napisał/a:
Każda normalna klubowa szkółka bazuje na własnym podwórku, u nas byłyby to północne Włochy, Słowenia i może Szwajcaria. Blisko, pod nosem, co wcale nie znaczy że źle.

Oczywiście, że to jest normalne, ale warto też mieć oczy otwarte na inne kraje, te bardziej oddalone też, bo można w ten sposób przegapić wiele talentów, które można wyłapać nawet w młodym wieku..

carlos napisał/a:
Tomek już napisał - 10 nowych piłkarzy. Mało?

Może nie mało, choć mogłoby być nieco więcej, ale zobaczymy ilu z tych piłkarzy zostanie w Milanie na dłuższy okres(oczywiście dłuższy w odniesieniu do innych młodych piłkarzy)..

carlos napisał/a:
Przykro mi to pisać, ale nie masz żadnych podstaw do wyciągania takich wniosków. Kiedy klub zaczął inwestować w szkółkę? Dopiero pojawiają się pierwsze efekty tych zmian, na to żeby ten system zaczął naprawdę działać potrzeba jeszcze kilku dobrych lat. Co Ty wiesz o jakości tych szkółek? Skąd?

Rzeczywiście może za wcześnie na konkretną ocenę zmian, ale mnie bardziej chodziło o to, że w tej chwili daleko nam do czołówki, co nie znaczy, że to się nie zmieni jeśli zmiany okażą się mniej, czy bardziej trafne. Jakości szkółek jako takiej nie miałem na myśli, tylko porównania do najlepszych na świecie.. A porównuje się po efektach, jednak jak już napisałeś można się jeszcze wstrzymać z ocenami, bo jest jednak trochę za wcześnie, mimo wszystko jednak uważam, że dalsze inwestycje są konieczne, o czym mam nadzieję myślą w klubie, a także liczę na większą ilość skautów w miejscach, gdzie tych skautów jest mało..

carlos napisał/a:
TomekW napisał/a:
To akurat zależy od tego, co rozumiemy przez wejście do pierwszej drużyny. Strasser przybył znacznie później i trochę czasu spędził w kadrze pierwszego zespołu. Nie przebił się jednak do pierwszej jedenastki i pewnie to właśnie miał na myśli Galliani.
Ja to wiem, po prostu przytaczam wypowiedź Gallianiego. Faraon czy Pato to w sumie piłkarze wiekowo odpowiedni do primavery. Chodzi jednak o to, że klub skupia się na najmłodszych, co nie znaczy, że kompletnie wypnie się na starszych.

To że klub skupia się na najmłodszych jest jakimś pomysłem i jest to dobry pomysł, ale warto też pamiętać, że to, iż nikt do tej pory nie wszedł w trochę starszym wieku do pierwszej jedenastki nie znaczy, że taka sytuacja się w przyszłości nie zdarzy, dlatego tych trochę starszych również warto obserwować.. Zresztą wątpię, by Milan zrezygnował z obserwacji jakiejś grupy wiekowej, bo to byłoby nielogiczne..

carlos napisał/a:
A, no i Fossati. W U21 grał też ostatnio blisko lewego skrzydła, chociaż widać było, że lepiej byłoby mu w środkowej linii. Kolejny ciekawy, wszechstronny gracz.

Z tym się w 100% zgadzam, po jego powrocie warto mu dać szansę w Milanie, a nie na wypożyczeniu kolejnym.

Swoją drogą warto też bacznie obserwować rozgrywki Serie B, i co najważniejsze szybko reagować, bo już kilku piłkarzy Milan przegapił..

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 16:57   

Jaka afryka przypominam, że mamy limit obcokrajowców na sezon i dotyczy się też sektorów młodzieżowych bo taki Roggia czy ten Nigeryjczyk rok temu to zajmowali miejsce Non EU

SineCere 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 23, 2013 20:04   

bounty_fire napisał/a:
Jaka afryka przypominam, że mamy limit obcokrajowców na sezon

W kadrze juniorskich zespołów Milanu jest wielu graczy pochodzących z Etiopii. Wynika to poniekąd z historii. Grunt, że wszyscy (albo prawie wszyscy) z nich są zarejestrowani jako Włosi, więc limit obcokrajowców wśród najmłodszych nie jest problemem.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 24, 2013 21:59   

SineCere, to zależy, czy uda się jakiegoś młodego piłkarza zarejestrować jako Włocha, bo nie zawsze jest to możliwe..

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 25, 2013 22:46   

Odnośnie tematu, aby zbudować porządną siatkę skautów potrzeba lat ciężkiej pracy, wpływów, szczęścia i wpompowanych pieniędzy, to jest jest tak hop siup że zatrudnimy paru gości a oni będą jeździć po Włoszech i składać nam raporty, spójrzcie na takie FC Porto, co roku mają przynajmniej po kilku piłkarzy na liście których mogą ściągnąć bez ryzyka że się nie sprawdzą ale ja nawet nie chcę wiedzieć ile klub płaci tym skautom bo to są pewnie kosmiczne sumy na które podejrzewam nas nie stać.

Po części chciałbym abyśmy obrali analogiczną postawę do Bayernu Monachium, mają swoich ludzi porozrzucanych po całych Niemczech którzy notorycznie podsyłają im co chwila jakieś perełki, jak na klub z absolutnego TOPu wprowadzają bardzo dużo młodzieży do składu (kto wie czy nawet nie więcej niż Barcelona) i jak widać opłaca im się to. Chciałbym znowu ujrzeć typowo Włoski Milan z paroma jakimiś perłami z ameryki płd. :D a nie multi-kulti które obecnie musimy tolerować.

Drugą sprawą jest to że Milan obecnie nie robi już takiego wrażenia na piłkarzach jak kiedyś, nie słyniemy z dobrego szkolenia młodzieży i częstego wprowadzania wychowanków do składu, nie jesteśmy w stanie zaoferować jakiś konkretnych pieniędzy, nie jesteśmy w stanie wywalić kilka mln. na młokosa i nie narzekać jeśli ten się nie sprawdzi.

Ogólnie skauting to bardzo szeroki i wbrew pozorom trudny temat do ogarnięcia.
#10 Rui Costa per sempre!

vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 30, 2013 00:09   

Rossonero_ napisał/a:
(...) spójrzcie na takie FC Porto, co roku mają przynajmniej po kilku piłkarzy na liście których mogą ściągnąć bez ryzyka że się nie sprawdzą ale ja nawet nie chcę wiedzieć ile klub płaci tym skautom bo to są pewnie kosmiczne sumy na które podejrzewam nas nie stać.

Aż tak dobrze w Porto nie jest, może i udało im się przeprowadzić wiele dobrych transferów.. na pewno zarobili na tym sporo, ale nie wszyscy piłkarze, których ściągają się sprawdzają, bo to jest po prostu niemożliwe.
Zresztą zawsze znajdzie się jakiś piłkarz, który nie wypali, nawet przy idealnym skautingu, który nie istnieje i istnieć nie będzie.. Jednak dobry skauting umożliwia minimalizowanie błędów, co w Porto akurat stoi na jakimś konkretnym poziomie..

Rossonero_ napisał/a:
Po części chciałbym abyśmy obrali analogiczną postawę do Bayernu Monachium

To wymagałoby lat ciężkiej pracy i zrównoważenia budżetu, Bayern właśnie m.in. stabilną sytuacją finansową budował swoją potęgę.. A to wpływało pozytywnie na pozostałe aspekty funkcjonowania klubu, bo pieniądze były wykorzystywane.. Ciężko jednak w przypadku Milanu o ustabilizowaną sytuację finansową, przynajmniej obecnie..

Rossonero_ napisał/a:
Ogólnie skauting to bardzo szeroki i wbrew pozorom trudny temat do ogarnięcia.

Owszem, skauting to jest obszerny temat, ale na pewno da się go dobrze zorganizować i zrozumieć i wcale nie musi to być trudne, wystarczy trochę pomyśleć..

vinci68 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 21:39   

Ostatnio pojawiła się informacja o "postulatach" zmian Barbary Berlusconi dotyczących Milanu.. Według jednego punktu siatka obserwatorów miałaby zostać rozbudowana i obejmować zakresem pięć kontynentów. Skauci mieliby też szukać przede wszystkim młodych talentów.. To są sugestie, które był poruszane nawet w tym temacie, i są one logiczne.. Nie ma wątpliwości, że takie zmiany byłyby korzystne..

Pytanie tylko na ile te informacje są zgodne z prawdą, i czy Barbara byłaby w stanie takie zmiany zorganizować.. Tego się pewnie dowiemy, to kwestia czasu.. Pomysł jest słuszny.. Jestem jednak ciekawy co o tym myślicie w tej chwili, w kontekście realności tego pomysłu(?)..

Odpowiedz do tematu