ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tutorial do oglądania meczów w internecie
Autor Wiadomość
Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 25, 2013 16:32   Tutorial do oglądania meczów w internecie

Witam, jako że mam troche czasu i wieje u mnie nudą w dniu dzisiejszym postanowiłem zrobić instruktaż jak oglądać mecze Milanu w niezłej jakości całkowicie za darmo poprzez "ruskiego sopcasta".

Potrzebujemy mieć zainstalowane dwa programy:
- Sopcast
- VLC Media Player

Zaczniemy od konfiguracji programu Sopcast, odpalamy go i klikamy zaloguj(jako anonim, nie potrzeba żadnego konta). Następnie klikamy w "Opcje" i ukaże nam się nowe okno.
Tutaj należy zaznaczyć opcję "użyj innego odtwarzacza" i trzeba wskazać ścieżkę gdzie znajduje się zainstalowany program VLC(przykład: "C:\Program Files (x86)\VideoLAN\VLC\vlc.exe") - klikamy zapisz i zastosuj.

To tyle jeżeli chodzi o jakąkolwiek konfigurację, teraz aby móc oglądać należy udać się na stronę www.livefootball.ws (uwaga, czasami trzeba wpisać samo livefootball.ws bez http ani www bo strona się nie wczytuje).
Strona jest w języku niezrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika ale to nas nie interesuję, bo szukamy herbu naszego klubu i pod nim jest szary przycisk który należy nacisnąć aby nas przekierowało.
Ukazuje nam się strona na której herby już są nieco większe i znów jest pełno dziwnych znaczków a to co nas interesuje to tabelka poniżej w której mamy do wyboru transmisje przeważnie w różnych językach i różną jakością obrazu :)

Należy nacisnąć na dziwny napis po prawej stronie tabeli(mruga przy nim zielony kwadrat) i wtedy wyskoczy nam powiadomienie(treść zależna od waszej przeglądarki) które brzmi mniej więcej - "Strona próbuje uruchomić zewnętrzny program [...]" i tutaj należy się zgodzić. Po chwili powinien się nam uruchomić program Sopcast i zaczniemy się łączyć z transmisją meczu.

Znalazłem przykładowy obrazek jak powinno to wyglądać - Obrazek

Teraz czekamy aż w dolnym prawym rogu zielony pasek się zapełni i będzie koło 90% a najlepiej 100%. Powinien ukazać się nam obraz z meczu i jeżeli działa w miarę płynnie to należy uruchomić nasz program VLC poprzez naciśnięcie przycisku który przypomina dwa nałożone na siebie okienka(na dolnym pasku, pierwszy z lewej nie licząc logo programu Sopcast). Czekamy chwilę i uruchomi nam się osobne okno programu VLC na którym pojawi się nasza transmisja. Wedle preferencji powiększamy okno i cieszymy się z możliwości oglądania :)

Uwagi:
- zależnie od przepustowości waszego łącza niektóre transmisje mogą nieco przycinać dlatego warto próbować różne jeżeli się tak będzie działo
- po co potrzebny program VLC? Czasami transmisja u rusków ma minimalne lagi i nieco przycina, a po włączeniu transmisji przez ten program powinny one ustać
- zdarza się że nagle transmisja zaczyna niemiłosiernie zacinać i wtedy zamykamy VLC, czekamy aż transmisja w Sopcascie znów będzie płynna i należy powtórzyć czynność z uruchomieniem programu VLC.
- jest jeszcze jeden sposób na szukanie transmisji, a mianowicie na stronie rusków na samej górze znajduje się pole do wpisywania - wpisujemy Milan i powinny nam się ukazać linki do transmisji w tabelce
- zdarza się że mecz już trwa a nadal nie ma tabelki z podanymi transmisjami - należy wtedy cierpliwie czekać i odświeżać stronę lub patrzeć w komentarzach, bo czasami jakaś dobra dusza wrzuci poprawny odnośnik do transmisji

To chyba tylę, jeżeli popełniłem jakieś gafy to proszę o informacje, mam nadzieję że choć jedna osoba na tym skorzysta i moje wypociny się przydadzą :)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 18:24   

Szacun za inicjatywe. :brawo:

Może to ograniczy liczbe pytań o linka )

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 25, 2013 20:01   

Kawał dobrej roboty. Myślę, że temat zasługuje na przyklejenie.

Od siebie dodam dwie uwagi:
- warto odpowiednio wcześniej załadować sobie link od ruskich (zaraz po jego pojawieniu), wtedy zazwyczaj transmisja jest bardziej płynna (przynajmniej u mnie). Chociaż i tak ostatnio wyjątkowo mało transmisji do wyboru dają.
- można również zainstalować sobie torrentstream. Czasami, przy okazji ciekawszych meczów, są też linki poza sopcastem.

Innym źródłem jest strona soccer-live.pl, zbiorczy zestaw linków do różnych transmisji. Gdy ruscy zawiodą, to ratunku można szukać tam.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 04:05   

Jak pada Sopcast na LM, to warto mieć też torrenta, albo veetle i wtedy poszukać linków na RojaDirecta

Shimazu 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 10:48   

Ja od siebie polecam Wizwig
Do wyboru - przeglądarka, sopcast, torrenstream, acestream, także opcji dużo.

kamillos 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 11:47   

Już dawno nie udało mi się obejrzeć w całości jakiegoś meczu na ruskim sopcascie. Stream zrywa praktycznie zawsze w jakimś momencie, jak na przykład ostatnio podczas meczu Arsenal - Borussia gdzie przerwało transmisję tuż przed bramką Lewego :/ .

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 17:16   

Ja nie mam problemów. Oglądam już ze 2 lata lub coś koło tego i problemy są znikome.

kamillos 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 18:43   

Qnen napisał/a:
Ja nie mam problemów. Oglądam już ze 2 lata lub coś koło tego i problemy są znikome.

Dzisiaj obejrzałem może 20 minut Schalke - BVB i "The channel is offline" :( .

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 21:12   

+ za poradnik, na pewno się przyda zwłaszcza "początkującym" w oglądaniu meczów przez sopcasta :ok:

Nie wiem dlaczego, ale często tak mam, że w samym Sopcascie obraz jest płynny (również w pełnym ekranie), natomiast po uruchomieniu VLC zaczynają się ściny, artefakty na ekranie itp.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 22:23   

Dlatego nie oglądam przez VLC, wolę podbić kontrast w panelu sterowania karty graficznej, niż bawić się w odtwarzacze zewnętrzne, które generują błędy przy kanałach wyższej jakości.
Wtedy mam kolory w miarę, jak w TV, a nie szarość.

Ostatnio na LM bufor 50-60 we wtorek i środę u ruskich, więc coś jest na rzeczy z tym pogorszeniem, na pewno na bardziej obleganych meczach jest gorzej.
Przerzuciłem się na ten czas na Veetle, jakość ta sama i mniejsze opóźnienia.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 22:33   

Oczywiście szacunek za pomoc, ale jednej rzeczy nie rozumiem - mianowicie dorabiania niepotrzebnej filozofii do całości. Osobiście mam zainstalowanego Sopcasta, pakiet kodkeków i VLC. Odpalam dany mecz z gotowego linka na www.soccer-live.pl i - jeśłi łącze jest szybkie - nie ma problemu. Naprawdę tylko tyle wystarczy...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 26, 2013 23:16   

PrzeM napisał/a:
+ za poradnik, na pewno się przyda zwłaszcza "początkującym" w oglądaniu meczów przez sopcasta :ok:

Nie wiem dlaczego, ale często tak mam, że w samym Sopcascie obraz jest płynny (również w pełnym ekranie), natomiast po uruchomieniu VLC zaczynają się ściny, artefakty na ekranie itp.

Jeśli zaczynają się zwiechy na VLC to zazwyczaj pomaga ponowne uruchomienie tego programu poprzez kliknięcie odpowiedniego buttona w sopcascie...

Milan 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 27, 2013 14:11   

Może jakiś sposób na przerzucenie tego streamingu na TV? :)
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA

Szczepan14789 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 27, 2013 14:19   

Chyba jedyna opcja to podłączenie najlepiej laptopa(chyba za dużo przenoszenia stacjonarki) kablem hdmi do wejścia hdmi w tv, można użyć przejściówki.
Z inną się nie spotkałem.

Life is too important to be taken seriously.

Milan 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 27, 2013 14:40   

Bardziej chodziło mi o coś przez DLNA. Wiem, że się da, ale jakoś trzeba skonfigurować VLC server :(

EDIT: OK, już mam. Sopcast + PS3 Media Server na komputerze, na konsoli wybieram odpowiednie źródło i leci strumyk ;) Z pominięciem konsoli też działa, Bravia bez problemu odnajduje stream z komputera. Oczywiście po WiFi rosyjskie kanały raczej odpadają, ale przez skrętkę odbierają już bardzo dobrze :)
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 29, 2013 09:02   

Kojak, dobra robota :ok:
Ja niestety mam chyba za słabe wifi i zielony pasek dobija mi ledwo do 20.
Za to w przeglądarkach przy średniej jakości obrazie śmiga bez zarzutów.

Naws 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 30, 2013 21:41   

Dzięki wielkie za pomoc.

blackgul 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 02, 2013 10:09   

Dlatego nie oglądam przez VLC, wolę podbić kontrast w panelu sterowania karty graficznej, niż bawić się w odtwarzacze zewnętrzne, które generują błędy przy kanałach wyższej jakości.
Wtedy mam kolory w miarę, jak w TV, a nie szarość.
http://en.wikipedia.org/w...ty_Ozark_campus

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 16:15   

http://www.canalplus.pl/sport/oferta-sportowa
Małe głosowanie, co by mecz był po naszemu w c+ :)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 01, 2014 23:07   

Zna ktoś jakiś program lub sposób by oglądać mecze w komputerze (sopcast lub coś w tym stylu) na Macu?

Kojak 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 01, 2014 23:23   

Wychodzi na to ze sopcast również jest obsługiwany na macu :P

http://www.sopcast.org/download/mac.html

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 01, 2014 23:25   

No właśnie, próbowałem ale iOS nie przyjmuje/akceptuje tego;(

frky 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 02, 2014 01:25   

Jaka wersja OS X?

sneer 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 02, 2014 10:34   

lord bass napisał/a:
No właśnie, próbowałem ale iOS nie przyjmuje/akceptuje tego;(
iOS to system na urządzenia przenośne i rzeczywiście sopcast na iOS'a jest trefny i pozwala oglądać tylko wbudowane kanały. Co innego OS X, ja oglądam meczyki z sopcast'a na Macu od dłuższego czasu i nie mam z tym żadnych problemów. Jaki konkretnie masz komunikat błędu?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 18:42   

Czy ktoś z Was korzystał u ruskich poza livefootball z tego?
http://vk.com/football_blood
http://vk144.narod.ru/
Ponoć bitrate 5000 i 10000 zamiast 1500-2000 które dają na Sopie.

Takie dwa linki do rozpracowania, osobiście na chwilę obecną poległem, a z livefootball od pewnego czasu problemy, więc może tutaj coś jest.

Odpowiedz do tematu