ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alessandro Matri
Autor Wiadomość
Baresi87 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 16:04   

Bardzo dobrze, może go wykupią po sezonie ;)

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 16:39   

Panowie, nie dajcie się zwariować. Po raz kolejny na forum podniesiono larum po tym jak zawodnik, który u nas nie wypalił, ładuje bramki w swoim debiucie gdzie indziej. Rzeczywistość jest taka, że Matri w Milanie zawiódł na całej linii. Powodów tego było zapewne kilka: fatalna gra całego zespołu, atmosfera wokół klubu, mało ciepłe przyjęcie zawodnika, fakt, że z każdym meczem był coraz bardziej zablokowany, i wiele wiele innych. Dla swojego i naszego dobra został wypożyczony i jak się okazuje może to wpłynąć na niego korzystnie. Venomik wspominał, że Matri w Milanie prezentował wyjątkowo słabą dyspozycję, nawet jak na siebie. Poszedł do drużyny ułożonej, grającej ofensywnie, będącej obecnie na czwartej pozycji w tabeli i od razu zaliczył występ ukraszony dwoma bramkami i asystą. Warto jednak zobaczyć zarówno bramki, jak i akcję na 0-1 (w skrócie: nic specjalnego), a także podkreślić fakt, że Fiorentina grała z czerwoną latarnią. Nie umniejsza to oczywiście faktu, że w ciągu 45 minut Alesandro zrobił więcej niż przez pół roku u nas. Na koniec dodam tylko sparafrazowane słowa Gattuso: dla niektórych czerwono-czarna koszulka jest zbyt ciężka.

PS. Czy ktoś kto ogląda mecz wie dlaczego Matri został zmieniony w 47'?

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 16:50   

Suchcik, :piwo: się należy.
Oby go wykupili :diavolo:

kubACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 17:44   

Matri do słabych nie należy, w Juventusie też strzelał. Trafił do Milanu w najgorszym momencie z możliwych. Balotelli również zawiódł, ale Mario może, Matri nie.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 18:03   

kubACM napisał/a:
Balotelli również zawiódł, ale Mario może, Matri nie.

Mario - 7 bramek, 3 asysty. Matri - 1 bramka, którą i tak chwilę później "oddał" Parmie. :)

Mijth 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 18:11   

Ja mam nadzieje, że jak Matri zacznie strzelać w Violi, to nagle nasi działacze nie wpadną na pomysł, żeby go zostawić.

btw. Fiorentina i tak go nie wykupi, bo nie zapominajmy, że są tam Gomez i Rossi, którzy są kontuzjowani i to jest powód wypożyczenia Matriego. Trzeci napastnik nie będzie im potrzebny.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 19:44   

Ratujemy Violi rundę rewanżową, zostali bez napastnika i sprowadzili zbawiciela :)
Tylko ja nic już nie rozumiem?

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 19:53   

Po fatalnej rundzie jesienniej mieliśmy go trzymać, żeby kaszanił nam kolejne pół roku? Gdy odchodził przy aplauzie kibiców, nikt nie nazwałby go przyszłym zbawicielem Violi. Nawet teraz daleko jestem od takiego określenia.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 20:20   

Myślę, że jak Rossi i Gomez będą zdrowi to Montella będzie dążył do gry duetem napastników. Nie sądzę, żeby klub pokroju Fiorentiny mógł sobie pozwolić na trzymanie przez dłuższy czas jednego z nich na ławce. To będzie oznaczać, że Viola będzie grała dwoma napastnikami, a wtedy muszą mieć trzeciego na przynajmniej niezłym poziomie vide Matri. Myślę, że po dobrej rundzie Fiorentina będzie chciała go zatrzymać, nawet jeśli nie oni to w Serie A znajdzie się sporo chętnych. Inna sprawa, że na odzyskanie 12 mln euro raczej nie ma co liczyć, myślę, że 8 to rozsądna cena za takiego 30latka w przypadku zaliczenia dobrej rundy.

kubACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 20:25   

Novantadue napisał/a:
kubACM napisał/a:
Balotelli również zawiódł, ale Mario może, Matri nie.

Mario - 7 bramek, 3 asysty. Matri - 1 bramka, którą i tak chwilę później "oddał" Parmie. :)

Nie zapominaj, że Balotelli grał więcej, częściej, grał regularnie, cieszył się wsparciem z każdej strony i jest zaraz za Messim i C Ronaldo.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 20:37   

Tak, ale wciąż stosunek bramek/asyst do ilości minut na boisku ma dużo lepszy. W ogóle jak już tutaj pisałem nie mam nic do Matriego, i uważam go za solidnego piłkarza, ale nie powinien zostać sprowadzony do Milanu bo zwyczajnie nie był potrzebny. Balo też mnie strasznie irytuje ale daje zespołowi dużo więcej niż Matri.

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 20:44   

Ciągły pocisk a potem żal po odejściu, no nie zadowolisz :dunno:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 20:47   

gdzieś widziałem, że wykup Matriego to 7 mln euro, mln już dostaliśmy za wypożyczenie

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 20:53   

Renesco napisał/a:
Inna sprawa, że na odzyskanie 12 mln euro raczej nie ma co liczyć, myślę, że 8 to rozsądna cena za takiego 30latka w przypadku zaliczenia dobrej rundy.

Zakladając, że będzie tak, że Matri strzeli nawet i 10 bramek w sezonie i będzie bardzo wartościowy dla Violi, to nie wierzę w oddanie go za 8 mln euro. To my będziemy musieli się go pozbyć, a nie Viola kupić, poza tym 11 czy 12 mln euro to było, jak na Matriego, zdecydowanie za dużo.

My już Violi i tak nie dogonimy, niech wali ile wlezie, w ten sposób wzrośnie szansa, że w ogóle się go pozbędziemy. Zakładam, że Seedorf od jakiegoś czasu (na pewno zanim Matri poszedł do Violi), już trzymał puls na tym, co się dzieje w klubie, więc domniemywać należy, że uznał go za zupełnie zbędnego i nawet nie chce mu się przyglądać na treningu i do końca sezonu. Poza tym w ustawieniu z jednym nominalnym napastnikiem Matri to zupełnie zbędny balast, jest Pazzini i Petagna.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 23:11   

@Yahoo323
Nie zgodzę się z Tobą. Jak Matri zaliczy udaną rundę to poza Fiorentiną będą inne kluby z Serie A, choćby Lazio zainteresowane jego pozyskaniem, nie będziemy uzależnieni od Violi. Kwoty jakie podał Bounty brzmią rozsądnie (1+7).

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 23:25   

Raz że trafił na nieodpowiedni moment w Milanie. Dwa że Milan to jednak chyba za wysokie progi dla niego, aby odgrywać znaczącą rolę.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 20, 2014 00:26   

Wszystko zależy od tego jak Alessandro zaprezentuje się w Fiorentinie, ale nawet jeśli strzeli dużo bramek, to i tak więcej niż 10 mln za niego nie dostaniemy(i to przy dużym szczęściu), a jeśli będziemy chcieli go sprzedać bez zbędnego negocjowania, podkreślam to słowo, bo negocjacje muszą być, ale w przypadku dobrej gry Matriego i patrząc na ostatnie negocjacje Milanu można mieć wątpliwości czy po dobrej rundzie Alessandro, Milan nie zawyżyłby jego ceny, która wtedy mogłaby realnie tak jak piszecie wynosić około 8 mln. Gorzej byłoby w przypadku słabej rundy Matriego, wtedy pozbyć się go byłoby trudno ze względu na wymagania finansowe Milanu i pensję samego piłkarza, chyba, że Seedorf stanowczo zażądałby pozbycia się Alessandro..

A co do potencjalnego nabywcy, to nie wykluczałbym Fiorentiny, bo jeśli Matri zacząłby nagle strzelać dużo bramek, to nie zdziwiłbym się gdyby Viola go kupiła, ale raczej nastawiałbym się na taki średni wynik bramkowy Matriego i transfer do drużyny z środka/dołu tabeli Serie A.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 18:48   

Najlepszy transfer Milanu w tym okienku stał się faktem - Matri w Sassuolo! ;)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 17, 2016 09:30   

Ciekawe czy coś za niego otrzymamy czy pozwoliliśmy odejść za darmo. Bo nie wyobrażam sobie gorszej sytuacji, czyli byśmy musieli płacić jakąś część jego pensji (jak w przypadku Meneza)...

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 17, 2016 09:36   

Podobno za darmo i znów hip hip hurra zarządowi.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 17, 2016 10:31   

kamilus napisał/a:
Bo nie wyobrażam sobie gorszej sytuacji, czyli byśmy musieli płacić jakąś część jego pensji (jak w przypadku Meneza)...

Skąd taka informacja, że Milan opłaca pensje Meneza?
Bierzesz ją za pewnik, więc musisz mieć jakieś konkretne źródło ;)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 17, 2016 12:39   

Gdy pojawiały się newsy o transferze, widziałem takie informacje. Później nie widziałem żadnego dementi, więc założyłem, że tak jest - tym bardziej, że Milan jest z tego znany.

korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 17, 2016 12:50   

Też o tym czytałem, ale zastanawia mnie w jaki sposób mogłoby to być zrobione skoro był to transfer definitywny, tak samo z Matrim. Musiałaby to być chyba jakaś odprawa, bo niby jak mieliby dopłacać do pensji gracza, który nie jest u nich na kontrakcie. Taka praktyka jest często spotykana i to nie tylko w Milanie, ale w przypadku graczy będących na wypożyczeniu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 17, 2016 13:56   

kamilus napisał/a:
Gdy pojawiały się newsy o transferze, widziałem takie informacje. Później nie widziałem żadnego dementi, więc założyłem, że tak jest - tym bardziej, że Milan jest z tego znany.

Kto podał takiego newsa i co miał Milan zdementować? Ja szczerze mówiąc nie widziałem takiej informacji nawet w postaci plotki, tylko ktoś na forum tutaj to podał.
I z czego jest znany Milan? Opłacał na pewno czasami graczy na wypożyczeniu/współwłasności, co zresztą korsi słusznie zauważył, że jest często praktyką. Jednak kiedy konkretnie opłacał pensje gracza, który odszedł na zasadzie transferu definitywnego?

Co do Matriego, to życzę mu jak najlepiej, możliwe, że w Sassuolo może sobie nieźle poradzić.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 06:25   

To jeden z tych mistrzowskich ruchów Gallianiego, w Milanie z przykręconym kurkiem, Mondadori i te sprawy. Ilu klubom oddawaliśmy gościa na wypożyczenie, jeszcze dokładając do pensji? Ile nas kosztowała sama karta, a ile późniejsze utrzymanie, nawet gdy kopał w zupełnie innych zespołach? :hmm:
I najważniejsze pytanie: po co to było?

Odpowiedz do tematu