ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alessandro Matri
Autor Wiadomość
Phalcore 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:21   Alessandro Matri

To stało się faktem. Matri został graczem Milanu i będzie grał z numerem 9. Galliani obecnie stołuje się z nim w Giannino. Co myślicie o tym transferze? Ja osobiście czuje żal za kłamstwa Gallianiego nt. projektu w Milanie. Głębszej idei w tym kogo ściągnął do drużyny nie widzę. ;)

http://www.acmilan.com/it...news_show/44887

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona
Ostatnio zmieniony przez Phalcore Pią Sie 30, 2013 14:24, w całości zmieniany 1 raz  

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:24   

Jako zastępstwo za Pazziniego może być, jeśli faktycznie Giampaolo ma wracać do formy co najmniej przez pół sezonu, ale nie za tę cenę!

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:34   

Rok czy dwa wcześniej i za mniejsze pieniądze, jako uzupełnienie kadry byłbym na tak.
Teraz kwota transferu (co z tego, że w ratach) + przesadzona pensja (ok 2,6) + wiek piłkarza i przesłanki o projekcie(!?) - jestem na NIE.

Mam nadzieję, że Matri mnie miło rozczaruje i będzie solidnym jokerem strzelającym sporo goli, zwłaszcza Juventusowi :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:37   

Numer 9 dla Matriego to delikatnie mówiąc profanacja.
Podejrzewam, że po tym sezonie wyleci stąd razem ze swoim trenerem.

Burzum 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:43   

Za taka kasę....Znowu płacze, że nie mamy miliona na Honde, a na Matriego mamy 12? Paranoja. On powinien dostać 99. rangiz ma całkowitą rację, profanacja jak nic.

frky 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:43   

Kwota odstępnego to jedno, drugie to długość kotraktu - podobno 4 lata. Kolejny szrot, ale Łysemu takie alibi jak najbardziej pasuje, dalej będzie mógł rzucać swoje wyświechtane tekściki w stylu "dopóki nikt nie odejdzie, nikt nie przyjdzie". Wolałbym zaryzykować z Petagną, niby jest to rzut od razu na głęboką wodę dla kogoś, kto do niedawna kopał piłkę na bocznych boiskach w rozgrywkach primavery, ale gorzej od Matriego raczej by się nie spisał patrząc na to jak spisywał się w sparingach. Właśnie spojrzałem z ciekawości na statystyki naszej nowej "9" i są raczej mizerne - najwięcej goli w lidze zdobył będąc w życiowej formie w Cagliari - całe 13 trafień. A mogliśmy pokusić się o Rasiaka - w końcu też typowa "dziewiątka", kiedyś strzelał sporo w Championship, wiek też odpowiedni (idealnie wpisuje się w "nowy projekt"), było dać mu szansę...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 14:44   

Zapewne rozłożyli sobie to na 2,5-3 bańki rocznie i będą powoli spłacać kosmiczną kwotę, której nikt inny by nie wydał, no ale dostaliśmy raty :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 15:40   

frky napisał/a:
najwięcej goli w lidze zdobył będąc w życiowej formie w Cagliari - całe 13 trafień.

Najwięcej goli to zdobył 20 grając pół sezonu w Cagliari, pół sezonu u nas. Przy okazji w ostatnim sezonie miał najlepszy stosunek minut na bramki w całej lidze dla graczy, którzy zagrali przynajmniej 1000 minut (jeśli dobrze pamiętam karne nie były wliczane).
To nie jest ułomek, nie ma sensu go porównywać z Maxi Lopezem czy innymi mizernymi grajkami, jak to jest czynione w innym temacie.
Co nie zmienia faktu, że wyrzucenie na niego w tym momencie takiej kwoty patrząc przez pryzmat poczynań łysego przez całe mercato jest dość dziwaczne

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 15:57   

Matri jest na podobnym poziomie do Pazziniego.

Na pewno jest lepszy od Borriello, Lopeza, czy wspomnianego przeze mnie w temacie transferowym Bianchiego, ale według mnie różnica nie jest wielka.

Cóż, nie był to wymarzony przeze mnie cel transferowy, ale ostatecznie liczę, że przekona do siebie kibiców tak jak zrobił to Pazzini.

Teraz jestem przede wszystkim ciekawy jak Allegri ma zamiar to wszystko poukładać. Posiadanie zarówno Pazzo jak i Matriego wskazuje, przynajmniej według mnie, że jeden z nich będzie grał w pierwszym składzie i będą konkurentami w walce o to jedno miejsce (może nie od razu, ale za 1-2 miesiące, kiedy Giampaolo wróci po kontuzji a Alessandro wkomponuje się w taktykę).

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sie 31, 2013 10:36   

Cholera, zaraz znowu napiszę coś, co sprawi, że część z Was się zapowietrzy. Ostrzegam!

Uwaga, piszę: Matri to nasza najsłabsza 9tka od czasów Pato.

Jak kogoś powyższe szokuje, niech da czas impulsom nerwowym na spłynięcie do mózgu. Raz. Dwa. Trzy. Pato nosił ten numer przez rok, zapisano mu go w testamencie Pippo Inzghiego, przez który to okres niesamowicie straszył swoim formą tylko klubowych fizjoterapeutów. Matri będzie lepszy, spokojnie.

Venomik napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że wyrzucenie na niego w tym momencie takiej kwoty patrząc przez pryzmat poczynań łysego przez całe mercato jest dość dziwaczne
Dla mnie problem stanowi to, że w perspektywie kilku (trzech?) lat mamy tą pozycję obsadzoną, co odczuwam tak, jakbyśmy mieli dwóch Ignazio Abate na prawej stronie. Są to piłkarze, którzy pewien poziom zapewnią, ale nie przegonią wrażenia, że można mieć więcej. Matri uwolni Balotelliego, więc kluczową kwestią jest to, jak i gdzie widzi miejsce dla Mario trener.

mms 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 08:33   

Niech nasz nowy bombardier strzeli kilka kluczowych goli w takim stylu i będzie fajnie:

http://www.youtube.com/watch?v=J2mUYHkvXqQ

Niestety jest to chyba niemożliwe :hmm:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 09:19   

Raczej bym się nie spodziewał. Jeśli mnie pamięć nie myli to Matri tylko dwukrotnie w Juve strzelił bramkę nie z pierwszej piłki - raz po ładnym jak na niego zastawieniu się i raz po przyjęciu piłki. Raczej trzeba mu podać na bezpośredni strzał

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 09:24   

mms serio? dla mnie również Matri nie jest jakimś mega wymarzonym transferem etc, ale naprawdę, jak chcecie już go dyskredytować to róbcie to z głową... gol Teveza, akurat ten, to żadne niewiadomoco...

mms 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 09:53   

Po prostu chciałem pokazać, że mieliśmy dwie opcje i wybraliśmy tę drugą. Zgodną z wizją naszego wybitnego trenera. Nie zmienia to faktu, że życzę mu jak najlepiej, acz drewniaki mają to do siebie, że ktoś im musi podawać, a u nas z tym problem.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 09:58   

bramek ala Tevez powyżej (i ładniejszych) raczej wymagajmy od Szarego, Balo czy innego Robinho, w pierwszej kolejności.... Taki umiejący się odnaleźć w dobrym miejscu i czasie wpychacz ma być (i oby był) z nimi kompatybilny.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 10:39   

Ktoś tu kiedyś wysunął tezę, że zanim spłacimy wszystkie raty za Matriego zdążymy go już się pozbyć (czy coś w tym stylu).

Teraz tak patrzę na zarobki Matrixa i jeśli nie wypali w Milanie/następca Allegriego nie będzie na niego stawiał, to ciężko będzie się go pozbyć. Z drużyn, które stać na pensję Alessandro (Inter, Roma, Napoli itp.) żadna raczej nie będzie go chciała. Z tymi słabszymi będzie pewnie inaczej - może będą go chciały, ale nie będą w stanie przejąc pensji Matriego.

Tak więc niech chłopina powtórzy przynajmniej wyczyny Pazzo z poprzedniego sezonu, byle tylko nie doprowadziło to do sprzedaży Stephana.

koyass 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 02, 2013 21:43   

Matri to dla mnie Włoski Rasiak i tyle. Bezsensowny transfer nic nam nie da za te 11 mln moglismy miec Rasowego Snajpera. Jak Prezesów stać na takie bezsensowne transfery to potem niech sie nie dziwią ze Milan ma długi.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 02, 2013 21:44   

Matri... wychowanku.... ratuj! :rotfl:

matinho 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 15:31   

A nasz bombardier Matri w 28 minucie zdobywa bramkę dla Fiorentiny. Miejmy nadzieję, że udowodni swoją wartość i nie będzie problemów się bo pozbyć.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 15:38   

To są naprawdę jaja.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 15:41   

Dopietta :rotfl:

kryptonite6 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 15:46   

Czyli w czerwono-czarnych barwach odgrywał po prostu rolę sabotażysty.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 15:48   

kryptonite6 napisał/a:
Czyli w czerwono-czarnych barwach odgrywał po prostu rolę sabotażysty.

Tam jest prawdziwy trener <jakkolwiek to brzmi> i poukładany zespół, mający plan na ofensywę i dobrych wykonawców. U nas to gra na chaos była ;]

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 15:48   

Viola: 45 minut - dwie bramki.
Milan: 18 meczów - 1 gol

Matri jest aż tak słaby?

vinci68 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 15:49   

Matri już strzelił dwie bramki i zaliczył jedną asystę w jednym meczu Fiorentiny - to jest więcej niż we wszystkich występach w Milanie.. Nie zdziwię się jeśli ustrzeli hat-tricka :lol2:

Odpowiedz do tematu