ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2013/2014
Autor Wiadomość
pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 17:42   

Ależ przecież i PSG i City dostaną (dostały?) solidne kary finansowe. Spokojnie, nic ich nie ominie.

Czy Parmy szkoda? Za friko kary na pewno nie dostali. Z nieba im tego nikt nie wytrzasnął. Fiorentina i Genoa już dawno temu się przekonały, że zabawa z niewypłacalnością/nieopłaconymi podatkami kończy się bardzo źle. Nikt nikomu nie będzie w tym przypadku szedł na rękę, a taka Genoa to dla włoskiej piłki nieporównywalnie bardziej zasłużony klub, niż Parma. Gialloblu mogą się cieszyć, że tylko do pucharów nie zostali zakwalifikowani, bo zaległości finansowe kończą się także i degradacjami.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 31, 2014 21:03   

pepe napisał/a:
Ależ przecież i PSG i City dostaną (dostały?) solidne kary finansowe.
Obawiam się, że te kary finansowe spłyną po City i PSG jak po kaczce (na biednego nie trafiło). A Parma? Tyle lat biedy, a kiedy zajęli miejsce dające europejskie puchary to takie coś...

pepe napisał/a:
Za friko kary na pewno nie dostali. Z nieba im tego nikt nie wytrzasnął. Fiorentina i Genoa już dawno temu się przekonały, że zabawa z niewypłacalnością/nieopłaconymi podatkami kończy się bardzo źle
Z tego co słyszałem chodzi o 300 000 EUR...

Teraz pomyśl, że jesteś kibicem Parmy... Nie dziw się, że nerwy im puszczają.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 31, 2014 21:18   

Nerwy to im powinny puszczac na zaniedbanie prezesa. To wloska federacja egzekwujac przepisy UEFA nie przyznala Parmie licencji.Tlumaczenie w stylu "to tylko 300 k euro" nie ma to nic do rzeczy.
Zasady sa jasne, proste i znane wszystkim.Skoro moglo Torino zaplacic fiskusowi dziesiecine na czas, co stalo na przeszkodzie Parmie by tez tak zrobic? Skad w ogole pomysl ze to Parma tutaj jest pokrzywdzona?^^ Dajac Parmie jakas warunkowa licencje krzywdzili by tylko inne kluby, w tym nas. Ile % moznaby na lokacie wycisnac z tego co mielismy fiskusowi zaplacic jakbysmy sie spoznili o np 4 miesiace? Pewnie daloby rade pokryc spora czesc czyjejs pensji u nas...

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 31, 2014 21:22   

VelenoRosso, pewnie masz rację, ale pomyśl sobie - myślałbyś tak samo będąc kibicem Parmy?

Poza tym na boisku to piłkarze Parmy wywalczyli to cholerne 6. miejsce... Na które harowali cały sezon.

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 09:49   

Z ciężkim sercem, za walkę na boisku, to dobry ruch federacji. Przyznawanie licencji powinno być jasne i przejrzyste dla wszystkich.

Popatrzmy na nasza rodzimą piłkę gdzie przyznawanie licencji to była zwykła farsa przez wiele lat. Kluby zadłużone, piłkarze bez pensji, długi wobec fiskusa i ZUS, fikcyjne akademie, a co za tym wszystkim idzie żałosny poziom sportowy.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 09:52   

Paolo#3, ja Ciebie doskonale rozumiem, jakimi kategoriami to w tym momencie starasz się postrzegać. Ale czy naprawdę, gdyby trafił temat na Milan, miałbyś (jako Milanista) pretensje do włoskiej federacji? Popatrzmy chociażby na obecną sytuację Milanu - o sytuację klubu kibice obwiniają głównie nie piłkarzy, nie trenerów, a zarząd - i to jest racjonalne podejście do sytuacji. Bo co innego, gdyby Milan miał słabą/średnią kondycję finansową, a co innego jak jest we władaniu jednego z najbogatszych Włochów (jego majątek wyceniany jest na około 10 mld USD). Winę za taką sytuację można przypisać tylko sternikom klubowym, którzy podejmują błędne decyzje. Podobnie sprawa się ma przecież z takimi rzeczami jak sprawy organizacyjno/administracyjne (bo do takich zaliczam opłacanie naleznych podatków).

Pomyśl teraz co byłoby, gdyby całkowicie zbagatelizować przymus płacenia podatków i sobie przejść przez mercato z fajnymi transferami + nowy sezon gładko w glorii triumfatora ligi. Musi być jakiś bat na takie harce - w chwili obecnej oprócz podatków to także i właśnie finansowe fair-play - co jest w mojej opinii świetnym krokiem, bo świat piłki nożnej już poszedł w za dalekie finansowe absurdy.

W jednym zgodzę się z Tobą w pełni - takie sytuacje, gdy klub jest eliminowany, mimo zajęcia danego miejsca w lidze - nie powinny być bezdusznie egzekwowane. Daliby im dodatkowy tydzień na spłacenie tego i nie byłoby tematu. Gdyby wtedy nie zapłacili, mieliby jasną sprawę. Torino może trochę by się "porzucało", ale na pewno nie byłoby takiego smrodu jak obecnie.

GPower - nawet, gdyby w polskiej piłce było wszystko płacone na czas i egzekwowane według określonych standardów licencyjnych, to nie sądzę, by poziom był wyższy. Polska piłka, jak zresztą całej Europy środkowo-wschodniej, raczej już nigdy nie wybije się ponad pewien stały poziom określany na eliminowanie wszystkich zespołów z pucharów w okolicach sierpnia. Jest zawsze parę perełek, które się przebijają, ale europejskie puchary, a zwłaszcza Liga Mistrzów to zabawa dla bogatych chłopców, bo też i dla nich został ten puchar tak skonstruowany (mistrzowie i wicemistrzowie najsilniejszych lig - czyli z krajów Europy Zachodniej - nie grają w eliminacjach, co jest pokłosiem porażki FC Barcelona z CSKA Moskwa w dwumeczu w II rundzie w sezonie 1992/93 i brakiem gry Katalończyków w fazie grupowej). Dysproporcja (także i ta piłkarska) między bogaczami i biedniejszymi krajami wydaje się być nie do zniwelowania.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 18:31   

Trudno się nie zgodzić z tym co napisaliście ale patrząc czysto sentymentalnie to szkoda mi Parmy, poza Milanem żaden zespół mnie nie rusza ale chciałem aby znowu gialloblu zagrali w pucharach. Są moim zdaniem atrakcyjniejszym klubem od Torino więc i dla całej Serie A nawet lepiej byłoby gdyby w LE grała Parma, dzięki temu mogli zarobić trochę pieniędzy, pokazać się Europie a takie Torino zaraz rozkupią i poza tym że 2 razy się z nimi zmierzymy w przyszłym sezonie nikt o nich nie będzie pamiętał.
#10 Rui Costa per sempre!

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 18:34   

pepe napisał/a:
W jednym zgodzę się z Tobą w pełni - takie sytuacje, gdy klub jest eliminowany, mimo zajęcia danego miejsca w lidze - nie powinny być bezdusznie egzekwowane. Daliby im dodatkowy tydzień na spłacenie tego i nie byłoby tematu. Gdyby wtedy nie zapłacili, mieliby jasną sprawę. Torino może trochę by się "porzucało", ale na pewno nie byłoby takiego smrodu jak obecnie.
Albo jakiś inny rodzaj kary, ale niech w tej LE zagrają, bo należy im się jak psu buda.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 19:59   

Rossonero_ napisał/a:
Są moim zdaniem atrakcyjniejszym klubem od Torino

Pod jakim względem? Jeśli chodzi o sympatyków - nie ma w ogóle tematu, Torino bije ich na głowę. Jeśli chodzi o tradycje piłkarskie - również. AC Parma w Serie A zadebiutowała w 1990 roku...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 12:22   

Parma zmieniła herb/logo?
http://www.legaseriea.it/...ganigramma/1722

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 01, 2014 12:43   

W tamtym roku był herb okolicznościowy.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 07:57   

rivaldoACM napisał/a:
Parma zmieniła herb/logo?
http://www.legaseriea.it/...ganigramma/1722

To się nazywa herb :) .
Tak, Parma zmieniła swój herb. W zeszłym roku wprowadzili sprytny myk, bo było 100-lecie więc stworzyli takie cudo (podwaliny do obecnej zmiany):

Parmy historyczny herb wyglądał tak (z nazwą AC Parma):

Od 2004 do 2013 roku herb był taki (nazwa FC Parma):

No, a teraz jest ten, który wrzuciłeś.

Dla mnie Parma będzie zawsze AC :) . No i zawsze będę ją kojarzył ze świetnym Faustino Aprillą, który przełamał rekord Milanu meczów bez porażki w lidze włoskiej w 1993 roku (58 meczów, niemal przez 2 lata Milan nie przegrał meczu w Serie A).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 02, 2014 09:20   

Ooo, nie wiedziałem że zmienili AC na FC. Jakieś uzasadnienie tej zmiany podali? Dla mnie to trochę bez sensu, niby kosmetyka, a jednak z nazwą Parma chyba każdemu będzie się kojarzyć AC.

Co do zmiany herbu, to nie wygląda to źle. Pewnie tradycjonaliści i tak się buntują, ale zmiany są w sumie niewielkie i nie ma jakiegoś szoku. Mam głęboką nadzieję, że zmiana herbu Milanu, która moim zdaniem jest przesądzona, zostanie przeprowadzona w podobny sposób, a nie że dostaniemy kuleczkę z Casa Milan.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Lip 02, 2014 10:32   

rafal996 napisał/a:
Ooo, nie wiedziałem że zmienili AC na FC. Jakieś uzasadnienie tej zmiany podali? Dla mnie to trochę bez sensu, niby kosmetyka, a jednak z nazwą Parma chyba każdemu będzie się kojarzyć AC.

Musieli założyć nowy klub, który przejął spuściznę (łącznie z długami) AC Parmy po upadku Parmalatu. Gdyby tego nie zrobili, zaczynaliby od lig amatorskich. Swoją drogą jest to powrót do pierwotnej nazwy. No prawie, bo w tamtych czasach był "foot ball", więc było FBC a nie FC ;)

rafal996 napisał/a:
Mam głęboką nadzieję, że zmiana herbu Milanu, która moim zdaniem jest przesądzona, zostanie przeprowadzona w podobny sposób, a nie że dostaniemy kuleczkę z Casa Milan.

My pewnie dostaniemy herb holograficzny, który dodatkowo będzie odgrywał hymn :P

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 02, 2014 11:18   

Po wejściu na stronkę podaną przez kolegę, który zauważył kolejną już zmianę herbu Parmy (swoją drogą ja tam przy lekkiej kosmetyce czy graniu przez sezon z okolicznościowym przy okazji jakiegoś jubileuszu problemu nie mam) z ciekawości zerknąłem na cały rząd tych herbów klubów Serie A i bardziej mi się rzuciło, że "coś nie tak" jest z herbem Empoli... Kiedy to się stało?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 02, 2014 11:19   

No fakt, zapomniałem o tym upadku i przekształceniach. Dzięki za jak zawsze rzeczową odpowiedź.

Może z naszym herbem nie będzie tak najgorzej ;)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 12:14   

O Jezus, to co zapodał cortess, to jest prawdziwa zagłada. Jak można było zmaścić tak piękny herb?

Odpowiedz do tematu