ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:38
Liga Polska 2013/2014
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 20:17   

Co do KSW to pierwszy lepszy link z google działał super i bez zadnych scinek. Jakosc moze nie jaki "ruski sopcast" ale porownywalna.

kamillos 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 20:34   

Jeszcze polecam tę stronę http://kibol.info/news.php . Jakość nie powala ale lepsza moim zdaniem niż na drhtv

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 22:25   

Bubu napisał/a:
Co do KSW to pierwszy lepszy link z google działał super i bez zadnych scinek. Jakosc moze nie jaki "ruski sopcast" ale porownywalna.

Jestem w szoku, ani sopcasty, ani flashe nie dawały wczoraj rady, miałeś sporo szczęścia, bo mało kto był w stanie obejrzeć bez PPV płynnie całą galę.

Część naszej ligi w dobrym Sopcascie ma jeszcze TomcioTV ale tam jest chyba tylko jeden kanał Sopa i trzeba oglądać to, co akurat nadają, jakość i płynność była zawsze bardzo dobra, ale od pewnego czasu wjechały opłaty. Czy ktoś rozkminił numer kanału na Sopie tak, by oglądać za free - nie mam pojęcia.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 22:56   

http://aliez.tv/live/3_17099/

Nie wiem co teraz tam leci. Wczoraj tam bylo KSW i dondamajk (+ ze dwie osoby z IRCa) swiadkiem, ze chodziło płynnie.
A jakosc mocno pozytywna.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 05, 2013 23:06   

Bilety wyprzedane, jutro komplet w Krakowie, dawno nie było takiego oczekiwania na mecz Wisły co mnie bardzo cieszy, mam nadzieję że zleją dupy Warszawiakom, zapowiadają się niezłe emocje.
#10 Rui Costa per sempre!

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 05, 2013 19:33   

Ostatnio była rozmowa co może kibic zrobić piłkarzowi. W Lubinie przelała się czara goryczy, za słabe wyniki ukarano 3 zawodników.

Saracen88 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 10, 2013 15:52   

Nie popieram tego co zrobiono piłkarzom w Lubinie, ale w pewien sposób staram się zrozumieć kibiców. Zawodnicy są przepłacani z kasy KGHM która się nie skończy, grają piach i zadowoleni wleką się po boisku bez zaangażowania. Teraz ze strachu może zaczną się starać ;p No i Gliwę trzeba zesłać do okręgówki, tam gdzie mu starczy umiejętności

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 19, 2013 17:17   

No to Janek Urban poleciał.

Henning Berg może on w końcu wprowadzi polski klub do LM.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 19, 2013 17:22   

GPower napisał/a:
Henning Berg może on w końcu wprowadzi polski klub do LM.

Najpierw musi wygrać ligę i liczyć na to, że działacze nie zrobią wyprzedaży..

kamillos 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 19, 2013 17:38   

Szkoda, że Leśnodorski nie wyrzucił kiepskich piłkarzy zamiast trenera. Chociaż twierdzi, że Urban nie poleciał za wyniki tylko za wizję klubu w przyszłości.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 19, 2013 21:24   

Czy decyzja o zmianie trenera była dobra zweryfikuje czas i wyniki. Legia jest w komfortowej sytuacji, nie gra już ani w PP ani w LE, może skupić się na lidze w której zajmuje 1 miejsce z pięciopunktową przewagą nad Górnikiem Zabrze. Urban osiągnął w Warszawie to, czego wszyscy od niego oczekiwali – mistrzostwa. Puchar Polski był niejako dodatkiem na plus, z drugiej strony widać było, że pewnego poziomu nie jest wstanie z tymi zawodnikami przeskoczyć. Czy Berg uzyska lepsze wyniki od Janka? Jeśli nie zdobędzie mistrzostwa mając 2 miesiące na przygotowanie i najlepszych zawodników z wszystkich drużyn, to będzie oznaczało, że Leśny i jego sztab zamiast kroku w przód zrobił krok w tył. Wówczas Leśny powinien polecieć wraz z Norwegiem. Patrząc przez pryzmat tylko wyników jakie nowy szkoleniowiec Legii uzyskiwał w innych klubach jako coach, to bliżej mu do Bakero niż Kasperczka i jego Wisły. Ma u mnie jak chyba u każdego ma czystą kartę, jak na niej nabazgrze będziemy wiedzieć w czerwcu.
Krótki wywiad z Leśnym:
Cytat:
legia.com: Pewien etap dobiegł końca. Jan Urban odchodzi z Legii, a jego miejsce zajmie Henning Berg. Co było aspektem decydującym o tym, że Klub zdecydował się rozstać z dotychczasowym szkoleniowcem?

Bogusław Leśnodorski: - Od dłuższego czasu toczyły się rozmowy dotyczące wizji rozwoju Legii Warszawa oraz tego, jak Klub życzyłby sobie, aby wyglądała współpraca ze sztabem szkoleniowym. Po długich debatach i dyskusjach, Klub doszedł do wniosku, że niezbędny jest krok w przód i zatrudnienie kogoś ze świeżym spojrzeniem oraz doświadczeniem wyniesionym z wielkich, europejskich zespołów. Naszym celem jest udoskonalenie pewnych aspektów, które nie funkcjonowały tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Co sprawiło, że Legia zaufała właśnie Henningowi Bergowi?
- To młody szkoleniowiec, który posiada wystarczającą wiedzę, determinację oraz doświadczenie wyniesione ze swojej długiej kariery piłkarskiej - ale również kariery trenerskiej - do tego, aby popchnąć nas do przodu. Chcemy, by uświadomił Klub oraz drużynę o elementach, które mogą stanowić przyczynek do sukcesu, szczególnie w tych rozgrywkach, które najbardziej leżą nam na sercu - czyli na międzynarodowej arenie. Chciałbym podkreślić, że ta zmiana nie jest podyktowana osiąganymi wynikami, ponieważ one nie miały wpływu na naszą decyzję.

Skoro nie wyniki, to co przeważyło o zakończeniu współpracy z Janem Urbanem?
- Wizja. Wizja rozwoju. Perspektywa nakreślona przez trenera nie do końca była zbieżna z tym, czego oczekiwał Klub.

Jaka była przewaga Henninga Berga nad innymi kandydatami?
- Henning Berg zrobił bardzo dobre wrażenie podczas bezpośredniego kontaktu. Jego podejście do zawodu i standardy, które wprowadzi do Klubu, na pewno zbliżą nad do "Europy". Elementem przeważającym szalę na jego stronę było właśnie to oraz długa, wielopłaszczyznowa dyskusja, która skłoniła nas do podjęcia takiej decyzji.

Rzeczą, którą dziennikarze i Kibice wypominają Henningowi Bergowi jest fakt, że dotychczas nie odniósł żadnych sukcesów w karierze trenerskiej.
- Trener Berg nigdy nie miał okazji prowadzić klubu o profilu Legii, czyli zespołu z czołówki, który walczy o czołowe lokaty w swojej lidze oraz liczy na dobre występy na międzynarodowej arenie. Jego dotychczasowa kariera była przez nas analizowana bardziej pod kątem jakości jego działań, niż osiąganych wyników. Wydaje nam się, że Legia trzyma wysokie standardy, ale mamy świadomość, że w obszarze sportowym jest jeszcze dużo pracy do wykonania. Doświadczenie, warsztat, osobowość i koneksje w świecie piłkarskim sprawiły, że zdecydowaliśmy się powierzyć funkcję szkoleniowca Henningowi Bergowi. Jesteśmy przekonani, że to krok w dobrym kierunku.

Jakich zmian możemy spodziewać się w sztabie szkoleniowym?
- Nie chciałbym się wypowiadać na ten temat teraz. To jest coś, o czym będziemy informować na bieżąco.

Czy zimowe ruchy transferowe są już dyskutowane z trenerem Bergiem?
- Szkoleniowiec został w pełni zbriefowany, jeżeli chodzi o stan wiedzy działu scoutingu oraz działań, które były wykonywane dotychczas. Wszelkie decyzje personalne dotyczące wzmocnień będą podejmowane w porozumieniu i konsultacji z nowym trenerem. Jego obecność na pewno umożliwi nam - nie chcę rozstrzygać czy już teraz, czy w przyszłości - dostęp do rynków dotychczas dla nas niedostępnych.
w pogardzie mając każdy targ.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 00:44   

Nie wiem w jaki sposób trener został wybrany, ale prawda jest taka, że Urban na dłuższą metę niczego ciekawego nie oferował swoim warsztatem. Wierzę, że Leśny miał przesłanki, żeby zatrudnić Berga, ale z takim CV każdy kibic, który nie ma jakiejś wiedzy "extra" traktuje ten wybór jak loterię.

Ja jestem z kolei ciekawy, czy będą jakieś głębsze zmiany w sztabie szkoleniowym. To pozwoli stwierdzić, czy zmiana kierunku w którym podąża zespół będzie rzeczywiście diametralna.

morpex 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 13:24   

Oglądałem powtórke meczu Poloni Szczecin z Wisła i jestem naprawdę zaskoczony gra Wisły.Dużo akcji z pierwszej piłki do tego swietny Paweł Brożek który strzela gola i zalicza asystę,widać że wiele rzeczy nauczył sie w Turcji.Mecz zakończył sie wynikiem 2-1 dla Wisly.Ten Miśkiewicz w bramce Wisły to ten co był w szkółce Milanu?

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 15:47   

Tak ten sam

morpex 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 16:48   

Z tego co komentator mówił to jest z niego jeden z najlepszych bramkarzy w lidze,to prawda ?.Wiem ze to Ekstraklasa ale bramkarzy zawsze mieliśmy dobrych.Szkoda że tak się zakończyła jego przygoda z Milanem.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 21:22   

zychu9 napisał/a:
Legia jest w komfortowej sytuacji, nie gra już ani w PP ani w LE[

Wino mi nosem pocieklo ze smiechu jak to przeczytalem.
Wiem ze do dyskusji o polskiej lidze to niewiele wnosi, niemniej to smutne jesli oberwanie batow w Europie uznaje sie za komfortowa sytuacje na runde rewanzowa...

zychu9 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 21, 2013 09:10   

VelenoRosso napisał/a:

Wiem ze do dyskusji o polskiej lidze to niewiele wnosi, niemniej to smutne jesli oberwanie batow w Europie uznaje sie za komfortowa sytuacje na runde rewanzowa...

Niestety, ale taka jest prawda. Więcej meczów to więcej kontuzji, a Legia w tej rundzie z kontuzjami miała po drodze podobnie jak Milan. Obecnie cel jest prosty czyli obrona mistrzostwa, tylko z tego będzie nowy trener i zawodnicy rozliczani. Zero meczów w LE, zero w PP, co za tym idzie więcej czasu na treningach a nie w samolotach czy autokarach.
VelenoRosso napisał/a:

Wino mi nosem pocieklo ze smiechu jak to przeczytalem.
żebyś się tylko nie utopił :D
w pogardzie mając każdy targ.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 22, 2013 00:21   

zychu9 napisał/a:
Obecnie cel jest prosty czyli obrona mistrzostwa, tylko z tego będzie nowy trener i zawodnicy rozliczani.

Innego celu być nie może, skoro Berg przejmuje lidera Ekstraklasy, który w żadnych innych rozgrywkach już nie gra. Wystarczy więc, aby nic nie popsuł. A najlepiej, żeby w tym czasie tworzył już coś godnego gry w Europie za rok.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 22, 2013 00:40   

SineCere napisał/a:
Innego celu być nie może, skoro Berg przejmuje lidera Ekstraklasy, który w żadnych innych rozgrywkach już nie gra. Wystarczy więc, aby nic nie popsuł. A najlepiej, żeby w tym czasie tworzył już coś godnego gry w Europie za rok.

Dokładnie tak, a jak pokazał w tym roku Śląsk Wrocław, zgranie zespołu + dobre transfery, mogą pozwolić na dobry start w europejskich pucharach.. Byle tylko Legia nie zrobiła wyprzedaży po sezonie i kogoś kupiła, a myślę, że jeżeli Berg się sprawdzi to nie będzie tak źle ;)

Ale jeżeli Legia chce myśleć realnie o awansie do Ligi Mistrzów, to musi budować drużynę co najmniej 1,5 roku.. Drużyna musi być zgrana i co najważniejsze, nie można przez ten czas sprzedawać najważniejszych piłkarzy.. W innym przypadku ewentualny awans byłby najprawdopodobniej szczęśliwy, chyba, że Berg nagle pokazałby jakieś nad przeciętne umiejętności trenerskie ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 30, 2014 22:36   

Ja dziś przeżyłem mały powrót do przeszłości. Z racji "50" mojego ulubionego w Polsce klubu pojawił się taki oto plebiscyt:
http://www.gkskatowice.eu...idNews=38325897
Nie powiem, wybór trudny, ale ciekawy. Można powspominać stare, dobre czasy. Zastanawiam się jakby taką "11" wybierał Legionista, Lechista czy kibic Ruchu lub Górnika? Może ktoś z Was się skusi o ile czuje się na siłach poszperać w pamięci i historii jedynego tak silnego chyba klubu w polskiej piłce, który nie sięgnął po mistrzostwo Polski.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 31, 2014 00:51   

@Kargool
Pewniakami w Legii byliby na pewno Brychczy i Deyna, dalej pewnie każdy ma inną koncepcję, zależy czy brać pod uwagę tylko zawodników, którzy grali w Legii przez długi czas, czy takich, którzy choć przez krótki czas, ale byli fenomenalni. Obstawiam, że Gadocha, Blaut oraz Pisz mogliby być w miarę często wymieniani w takim zestawieniu i może Zieliński/Janas? Jeśli chodzi o obrońców to tutaj pytanie można zadać chyba tylko najstarszym kibicom, bo o ile nie musiałem oglądać Deyny w akcji "na żywo", żeby z miejsca dać mu miejsce w takiej jedenastce to obrona zawsze jest tą mniej medialną stroną. Z piłkarzy, których osobiście podziwiałem do głowy przychodzi mi tylko Boruc. Z aktualnej kadry chyba nikt, przynajmniej nikt nie miał ciągłości w grze, z ostatnich lat wyróżniłbym chyba tylko Rogera i Radovica, ale obstawiam, że miejsce dla nich to może by się znalazło w trzeciej jedenastce :P

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2014 09:06   

Bardziej chodzi mi o to jak jedenastkę GieKSy wybierałby kibic innego klubu :) Ja wybierając np. Legii nie mógłbym zapomnieć o wspomnianym Piszu czy Podbrożnym.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2014 10:25   

Wg mnie przede wszystkim w takiej "11" ponienien się znaleść Jan Furtok. Oprócz niego widziałbym jeszcze Janusza Jojko, śp. Adama Ledwonia, Mirosława Kubisztala i Romana Szewczyka.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2014 21:38   

Moja jedenastka to: Jojko - Piekarczyk, M. Świerczewski, Szewczyk - Borawski, Nawrocki, Widuch, Strojek - Walczak, Furtok, Guruli. Wszystkich miałem przyjemność oglądać na żywo, stąd ten wybór. Niemniej ciężko, bo tych znakomitości pominiętych było kilka: Kapias, Ledwoń, Kucz, Janoszka czy pamiętający Barcelonę: Czaja, Rother. Brakło też w tym zestawieniu dwóch znajomych z mojego miasta: Sputa i Wijasa, choć i oni odwalali kawał dobrej roboty. Jeszcze Grzesik, P. Świerczewski - oj jest tego trochę...

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 31, 2014 23:52   

Jojko to chyba wszyscy pamietaja przez kuriozalna bramke, która sam sobie wrzucil. :minigun: :lol2:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi