ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stroje piłkarskie
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 15:52   

Firmy mają swoje "szablony", na których często się opierają. Kto projektuje tego nie wiem, ale coś mi się obiło o uszy, że firmy przedstawiają projekty, zapewne konsultowane i według sugestii klubów.

Bez sensu porównywać Adidasa i Nike, mają swoje wady i zalety jedni i drudzy. osobiście podoba mi się faktura, grubość koszulek Nike, ale Adidasa też są ciekawe, mają fajniejsze wstawki z innych materiałów itd.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 15:54   

no bardzo bym się zdziwił jakby firma nie odpowiadała za projekt swoich własnych strojów...raczej nie ma takiej opcji. normalnie to powinno wyglądać tak, że firma pokazuje kilka projektów/konceptów klubowi i ostatecznie wykonują jakiś jeden wybrany model. każda inna opcja jest dla mnie nienormalna, zarówno taka, że klub narzuca projekt firmie jak i firma przynosi gotowy wzór, a klub musi się zgodzić.

btw: Umbro > Nike > Adidas ;)

a co do strojów Bayernu, mam dziwne przeczucie, że podobałyby mi sie dla Milanu gdyby oczywiście niebieski zamienić na czarny.

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 21, 2014 17:23   

Co do wyboru w odwiecznym sporze Adidas czy Nike - osobiście nie powiem, mam swojego faworyta od lat i jest nim ta pierwsza marka... Jednak patrząc na chłodno na same projekty to u obu tych producentów wersje klasyczne są świetne, potem dopiero następuje rywalizacja - dodawania nietypowych rozwiązań, itp., i czasem wychodzi a czasem jest padaka... Na nowy sezon jeszcze nie wszyscy się ujawnili, więc nie będę jeszcze się określał, ale z minionego moi ulubieńcy to koszulki domowe West Hamu i wyjazdowe Ajaxu, obie... Adidasa.

Co do już dodanych wcześniej modeli (nt. strojów Milan w odpowiednim dziale, nie będę powielał):
- Bayern Monachium - bardzo mi się podoba powrót pasiaków czerwono-niebieskich, projekt bez udziwnień, trochę szkoda że całość stroju dopełniają czerwone spodenki i getry, a nie jak w przeszłości niebieskie gacie i białe skarpety
- Inter Mediolan - no, niestety jestem na "nie", okropieństwo, całkowicie nie mój gust, żeby tylko ACM i Adidas nie chciały tego przebić w następnym sezonie...
- PSG - wiele zachwytów nad nowym projektem, a także tym z ostatniego sezonu, jest niezły, ale mnie najbardziej kłuje w nim odejście od czerwonego pasa na rzecz biało-czerwonych, nie przepadam też za przerywaniem grafiki tylko po to aby sponsor był na jednolitym tle...

Ciekawostka: Nike rozstało się z Arsenalem, ale z uwagi na 20-letnią współpracę wypuścili okolicznościową koszulkę łączącą modele przez lata wyprodukowane dla Kanonierów. Idea fajna, a jak wyszło... Przynajmniej zalegające modele potną, pozszywają w jedna i sprzedadzą...

Jeszcze jedno, w tym roku Warrior nie zniszczył systemu kolejnym swetropodobnym projektem dla LFC, a trzeci strój wyszedł im jak na mój gust bardzo sympatycznie...

rafal996 napisał/a:
Firmy mają swoje "szablony", na których często się opierają. Kto projektuje tego nie wiem, ale coś mi się obiło o uszy, że firmy przedstawiają projekty, zapewne konsultowane i według sugestii klubów.

I prawidłowo kolega rozumuje. Oczywiście przy klubach niższych lig czy też takich, które do nowych koszulek co sezon nie przywiązują większej wagi jest jeszcze prościej - po prostu klub zamawia u producenta określony "szablon", czyli model z nowej kolekcji wydawanej na określony sezon, w wybranych barwach.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 11, 2014 20:20   

Takie pytanie Roma zrezygnowała z herbu z wilkiem na wyjazdówce czy to gafa Nike?

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 08, 2014 14:23   

bounty_fire napisał/a:
Takie pytanie Roma zrezygnowała z herbu z wilkiem na wyjazdówce czy to gafa Nike?

Faktycznie pierwszy wyciek miał "wilka", ten ostatni już zwyczajny herb... Oficjalnie Roma jeszcze nie pokazała wyjazdówek, więc można sobie gdybać...

Wracając do tematu od ostatnich wpisów minęło trochę czasu, a sporo koszulek na nowy sezon ogłoszono. Jak wspominałem moje ulubione z zeszłego sezonu: WHU home i Ajax away tym razem niestety bez jakichkolwiek zachwytów, tym bardziej że Ajax wrócił do barw wyjazdowych granatowo-żółtych. A jak u Was coś ze świeżych ogłoszeń wpadło w oko?

Nike - rzut oka na Man Utd z nowym sponsorem:

Kontynuujemy z moto-sponsorami... Adidas i Feyenoord z odświeżonym logiem ex-sponsora ACM - Opla

A teraz coś od "mniejszych" firm...

Z roku na rok zaczynam coraz bardziej lubić projekty marki Macron. W tym sezonie bardzo klasyczny, ładny krój dla Boltonu:

Dla zwolenników poziomych pasów coś od Hummela i Greuther Fuerth:

A na koniec Carbrini i wyjazdówki St. Mirren - bardzo fajny pomysł, póki co mój ścisły top):

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 21, 2014 03:23   

Nie lubię po sobie posty nabijać, ale nikt się nie włączył do dyskusji, a tymczasem unikatowe stroje od CD Lugo, co prawda tylko na preseason ale zawsze... Dla zawodników a'la kufel piwa, a dla bramkarza z ośmiornicą... :toast:

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 21, 2014 14:23   

O ile pomysły tego CD Lugo są niezłe tak ta ośmiornica mi się nie podoba :P Za to kufel piwa jak najbardziej :) Całkiem spoko te zielone pasiaki niemieckiego klubu a znaczek Chevroleta według mnie wygląda kozacko :P

cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 20:29   

Kolejny popis pomysłowości hiszpańskiej drużyny - tym razem 3-cio ligowy Cultural Leonesa i ich smokingi by hummel:

Coś "normalniejszego" - klasyczne Bordeaux, ładnie odświeżone na ten sezon, cały komplet bardzo przyjemny...

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 18, 2014 22:49   

http://www.zczuba.sport.p...975876.html?i=3

kupowałbym w ciemno :prayer: szkoda, że to fanowski projekt

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 00:54   

bounty_fire napisał/a:
http://www.zczuba.sport.pl/Zczuba/51,138263,16975876.html?i=3

kupowałbym w ciemno :prayer: szkoda, że to fanowski projekt

Dokładnie mam takie same zdanie. Jak dzisiaj zobaczyłem ta stronę i te projekty(nie mówię już tylko o Milanie)to poprostu szok. Bardzo ładne,patrząc na koszulkę Milanu to już dzisiaj skladalbym zamówienie z racji tego że w stylu retro robiona. Lubię takie,a do tego prezentuje się znakomicie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 14:44   

Faktycznie rewelacja, kupiłbym na pewno.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 15:54   

Oglądając te koszulki, aż szkoda, że nie jest się kibicem Fiorentiny, przecież ten fioletowy T-shirt z herbem klubu to miazga kompletna. Oczywiście nic nie ujmując pozostałym, które również są rewelacyjne.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 17:47   

Teraz tak piszecie... Gdyby Milan takie coś zaprezentował, marudzilibyście, że znów herb nie taki :P

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 17:55   

Oo, Tomek mnie uprzedził :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 19:52   

No bo herb nie taki, ale reszta koszulki rewelacyjna (w sumie wszystkie z linku wyglądają świetnie)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 20:16   

Dokładnie, herb do wymiany, reszta rewelacja. A nawet gdyby został, to byłby tylko "łyżką dziegciu" w tej ogromnej "beczce miodu"...

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 19, 2014 23:26   

gdzie wy tam herb widzicie? :hmm:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 20, 2014 10:37   

I tak jest lepszy, niż to coś, co mamy obecnie i kojarzy się bardziej z Anglią, niż Milanem ;)

cortess 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 05:50   

Jeszcze trochę poczekamy na oficjalne ogłoszenia, choć niektóre drużyny już same potwierdzają projekty na następny sezon... Ale ja nie o tym chciałem...

Nie widzę odpowiedniego tematu nt. sponsoringu, ale tu też będzie pasowało, a wydaje mi się ciekawe. Otóż kilka dni temu Repucom wydał "European Football Jersey Report 2015", czyli podsumowanie finansowe związane ze sponsoringiem na koszulkach za ubiegły rok (pełny raport trzeba wykupić, natomiast najważniejsze informacje podano otwarcie). Zgodnie z panującym trendem sumy kładzione na taki rodzaj reklamy w topowych 6 ligach Europy (Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Francja, Holandia) z roku na rok rosną - w ubiegłym roku kluby tych lig zarobiły na tym procederze łącznie prawie 700 mln euro (wzrost o ponad 20% w stosunku do poprzedniego roku).

Przyglądając się każdej lidze z osobna... A co będę katował klawiaturę - grafika:

Jak widać Włosi zaliczyli skok, ale nadal nie dogonili ligi francuskiej... Jako ciekawostkę podano wyniki amerykańskiej MLS, gdzie nakłady na sponsoring na koszulkach przekroczył 55mln$, co daje mu wynik ok. 45mln ojro - tym samym kluby amerykańskie zarobiły więcej niż holenderskie... Poza tym sama umowa Chevroleta z Man Utd wynosi ponad 50 baniek/rok czyli więcej wszystkie zespoły z Holandii razem wzięte zarabiają.

Kolejna ciekawa statystyka - udział inwestorów zagranicznych:

Inwestorzy z których krajów wydają więc najwięcej na to aby znaleźć się na trykotach drużyn tych lig?
1. Zjednoczone Emiraty Arabskie - 120 mln euro
2. Niemcy - 112 mln
3. USA - 82 mln
4. UK - 59 mln
5. Włochy - 50 mln
6. Katar - 39 mln
Warto wspomnieć, że jest drugi sezon z rzędu gdzie najwięcej wydają ZEA, wcześniej przez ponad dekadę najwięcej wydawały firmy niemieckie.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 25, 2015 23:03   

http://www.footyheadlines...15-16-kits.html

to są dopiero jaja

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 00:40   

O matko.
Wyglądają jak koszulki z bazaru po 20 zł sztuka, których i tak nikt nie kupuje - no bo bez przesady ;)

miechu 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 10:08   

Jakby tak długi rękaw dodać to idealna piżama/koszula nocna. :)

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 02:46   

Co powiecie na ten 'przeciek':

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 07:25   

Dla mnie miazga :ok:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 12, 2015 12:50   

To wklejone tło wygląda tak samo paskudnie jak kiedyś u nas.
No, jakby ktoś zrobił kupę na środku koszulki:

Żeby nie było, że jestem tylko od marudzenia, to gdyby rozwiązać inaczej kwestię głównego sponsora, projekt całkiem ładny, jednak w tej wersji wszystko niweczy wklejony z Painta Jeep.

Odpowiedz do tematu