ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puchar Konfederacji 2013
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 13:07   

Cavani pokazał, że świetnie pasowałby do Chelsea Mourinho. Jose ceni zawodników, którzy pracują w defensywie, a Urugwajczyk z tych zadań wywiązywał się znakomicie.

Co do jego pozycji w reprezentacji - nie gra tam wybitnie ze względu na ustawienie, często gra jako skrzydłowy co nie jest jego nominalną pozycją. Mimo wszystko gra tam lepiej od Roberta, ale to żaden wyczyn skoro Lewy oprócz San Marino potrafił strzelić ważną bramkę tylko jeden raz - Grecji.

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 13:18   

Cytat:
Mimo wszystko gra tam lepiej od Roberta, ale to żaden wyczyn skoro Lewy oprócz San Marino potrafił strzelić ważną bramkę tylko jeden raz - Grecji.

HEHE3,5x.
Przypominam, że Urugwaj to jeden z faworytów do wygrania Mundialu, więc jeżeli w takiej drużynie Cavani nie strzela bramek - to nie jest taki wybitny. Daj go zamiast Lewandowskiego do reprezentacji Polski - będzie strzelał jeszcze mniej. Lewandowski to napastnik, a musi walczyć o piłkę w kole środkowym.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 13:27   

@hehemiliontrzytysiące

szczególnie z takimi tuzami jak Mołdawia :rotfl2:

jakoś Frankowski czy Olisadebe potrafi strzelać seryjnie bramki w reprezentacji Polski w spotkaniach o stawkę.

tego, że Lewandowski zawodzi w kadrze nie dostrzegają tylko psychofani Roberta.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 14:04   

carlos napisał/a:

Z pewnością zrobiły na mnie wrażenie trybuny, bo podczas hymnu przed starciem z Urugwajem poczułem ich moc. To może ich naprawdę uskrzydlić.

O właśnie, przypomniałeś mi o jednej rzeczy - atmosfera, może przy hymnie było czuć moc (nie zwróciłem uwagi) ale podczas rozgrywanego spotkania to jest jedna wielka żenada, jeśli tak ma wyglądać święto futbolu w kraju samby będzie niezła kaszana. Owszem, zdarzają się pojedyncze zrywy publiki jak np. wczoraj "Italia....Italia...Italia" ale tego jest za mało, większość spotkań jest rozgrywana w grobowej ciszy jakby grali przy pustych trybunach, często też słychać masowe rozmowy ludzi i można odnieść wrażenie że jest się na Times Square w Nowym Jorku niż na meczu piłkarskim, mam nadzieję że organizatorzy też to zauważyli i wprowadzą odpowiednie środki aby jednak to kibicowanie na MŚ nie stało na tak niskim poziomie jak na tym turnieju.

Ibrakadabra napisał/a:
Daj go zamiast Lewandowskiego do reprezentacji Polski - będzie strzelał jeszcze mniej.

:lol2:
Przecież Robert jest typem piłkarza który jest bardziej uzależniony od partnerów, musi mieć wokół siebie kogoś do gry bo inaczej sam mało co potrafi zrobić (uprzedzając hejty z twojej strony, to nie znaczy że mam go za słabego piłkarza) natomiast Cavani indywidualnie jest znacznie wyżej od naszego rodaka, zresztą już wspomniałem wcześniej że Cavani wiele razy w pojedynkę wygrywał spotkania Napoli, akurat nasza reprezentacja bardzo by skorzystała z takiej "wymiany".
#10 Rui Costa per sempre!

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 14:43   

Cytat:
tego, że Lewandowski zawodzi w kadrze nie dostrzegają tylko psychofani Roberta.

To do mnie? Psychofanem na pewno nie jestem, Lewego wręcz nie lubię. Ale cenię jako piłkarza.
Cytat:
Przecież Robert jest typem piłkarza który jest bardziej uzależniony od partnerów, musi mieć wokół siebie kogoś do gry bo inaczej sam mało co potrafi zrobić (uprzedzając hejty z twojej strony, to nie znaczy że mam go za słabego piłkarza) natomiast Cavani indywidualnie jest znacznie wyżej od naszego rodaka, zresztą już wspomniałem wcześniej że Cavani wiele razy w pojedynkę wygrywał spotkania Napoli, akurat nasza reprezentacja bardzo by skorzystała z takiej "wymiany".

Więc dlaczego nie korzysta Urugwaj, a wszystkie prawie że gole musi strzelać Suarez? 'Wygrywać w pojedynkę' - samo to stwierdzenie jest absurdalne w swej istocie. Mówisz jakby Lewandowski umiał tylko dobijać na pustaka, tymczasem 3/4 bramek RL9 w LM to gole przynajmniej ładne. Lewandowski to typowy lis pola karnego, poza polem karnym Cavani rzeczywiście jest lepszy.
*
Może wróćmy do Pucharu Konfederacji albo załóżmy temat o najlepszych 9tkach globu czy coś w ten deseń?

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 18:17   

Ibrakadabra napisał/a:
Lewandowski to typowy lis pola karnego

Nie. Typowym lisem pola karnego był Pippo Inzaghi. Wczoraj takiego grał Gilardino, ale był on mocno wypłowiałym lisem. Jeśli mam do kogoś porównać Lewandowskiego, to, przy zachowaniu wszelkich proporcji, zestawiłbym go z Balotellim. Obaj lubią dostawać piłkę, są zabójczo groźni w szesnastce rywala, dobrze grają w powietrzu, mają dobrą technikę, potrafią kiwnąć, dobrze grają ciałem, potrafią zgrać piłkę partnerowi, wypracować mu "patelnię". To nie jest charakterystyka typowego lisa pola karnego.
E: W Polsce lisem pola karnego był Tomasz Frankowski. Bramek nastrzelał tyle, że sam już pewnie wszystkich nie pamięta, a często śmiano się, że gdy schodził z boiska po dziewięćdziesięciu minutach gry, jego koszulka była tak sucha jak w momencie zakładania jej przed spotkaniem. To był typowy lis.

Któryś z Kolegów wspomniał tam wcześniej o braku zastępstwa dla Balotellego. Mecz z Hiszpanią pokazał, że dla reprezentacji Italii jest to rzeczywiście duży problem. Jedyną osobą, która mogłaby zagrać na wysokim poziomie jest Pazzini. Jeśli po wyleczeniu urazu, powróci do formy, to Włosi będą zabezpieczeni (a jestem pewien, że w trakcie takiego turnieju jak MŚ Balotelli nie da rady rozegrać siedmiu spotkań bez choćby jednomeczowego zawieszenia). W przeciwnym razie "bida z nędzą". Gila, Szary, Giovinco? Niezbyt.

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 18:33   

Sprecyzuję więc: typowy nowoczesny lis pola karnego. Gracze pokroju Pippo powoli odchodzą do lamusa, dzisiaj trzeba być bardziej wszechstronnym. Lewandowski ma wiele atutów, jak dla mnie w najbliższych latach spokojnie może bić się o top3 najlepszych 9, jeżeli nadal będzie się tak rozwijał.

Fekalia 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 14:58   

Kaj napisał/a:
Cavani mógł się podobać dziś - zaskoczył mnie pracą w defensywie :)

Zaskoczył? Co jak co, ale praca w defensywie to jest znak rozpoznawczy. Jego w meczach Napoli w każdym meczu widzi się pod swoim polem karnym, jak odbiera piłki wślizgami czy to napastnikom Sieny czy Juventusu. Świetny, silny, dynamiczny i waleczny gracz.

"ociężałe i drewniane ruchy" nie skomentuje.

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 21:10   

Włochy-Urugwaj nieco nudnawy jak dla mnie, chociaż bramek było sporo. Albo po prostu ospały dzisiaj jestem.
CAVANI dobry występ, dwie bramki, choć przy tej z wolnego ewidentny błąd Buffona, bo piłka leciała w środek bramki. Ale i tak bez szału, wykorzystał to co miał - i tyle. Absolutnie topowy napastnik, ale nadal nie rozumiem tych ochów i achów w jego kierunku. Diamanti ładnie bił wolne, Milaniści zawalili po całości, szczególnie Montolivo i Faraon, Forlan zagrał prawdopodobnie ostatni mecz w kadrze. Liczę na coś lepszego za dwie godziny.

Fekalia 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 22:17   

Ibrakadabra napisał/a:
Ale i tak bez szału, wykorzystał to co miał - i tyle. Absolutnie topowy napastnik, ale nadal nie rozumiem tych ochów i achów w jego kierunku.

104 bramki w 138 meczach dla Napoli, niesamowita praca w defensywie w każdym meczu. Kto by zrozumiał te ochy i achy.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 22:45   

Daj spokój, nie przegada się go, dzisiaj Cavani pokazał swój kunszt, no ale co tam, "tylko" zrobił co do niego należy :rotfl2:

Finał sobie daruję mimo że zaraz się zaczyna, szkoda Włochów bo zasłużyli na finał no ale trudno. Szkoda że nasi pokazali się bardzo słabo (prócz Balo), Szary dzisiaj jak w końcówce ubiegłego sezonu, totalnie przygaszony, bez werwy, bez radości z gry, De Sciglio zdenerwowany, no ale cóż, nie są to wielce prestiżowe rozgrywki aby rozpaczać, trzeba mieć nadzieję że za rok na mistrzostwach będzie dobrze :)
#10 Rui Costa per sempre!

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 01:04   

Cytat:
104 bramki w 138 meczach dla Napoli, niesamowita praca w defensywie w każdym meczu. Kto by zrozumiał te ochy i achy.

Okej. Zrób mu ołtarzyk i przestań mantyczyć, co? Ilość trafień imponująca, nie przeczę, poza tym nigdzie nie negowałem jego umiejętności stricte snajperskich.
*
Umarł król. Niech żyje król! Wreszcie ktoś dał Hiszpanii srogie baty.
Neymar w europejskim wydaniu bardzo przekonywujący: grał skutecznie, bez pajacowania, mądrze, a podania prostopadłe klasa światowa (stworzył kolegom minimum 3 setki) + wyrzucił drewnianego Pique z murawy. Jestem szczerze zdumiony grą pomocników (bo środek obrony Brazylia ma palce lizać), świetny mecz Paulinho i Gustavo, Hiszpanie się od nich odbijali i co rusz - tracili piłki. Wynik napawa optymizmem, oby tak dalej.

Burzum 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 05:52   

Ty tak zawsze z onetu kopiujesz? x-x

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 11:52   

Na odwrót. Z forum na onet. Czasami. :brew:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 14:20   

Torres królem strzelców kolejnej imprezy :D ten to ma dopiero farta, od odejścia z Liverpoolu gra słabo, czasem przeciętnie, ale w niczym nie przypomina piłkarza, którym zachwycała się cała Europa. Jeśli chodzi o trofea to idzie mu dokładnie odwrotnie - Liga Mistrzów, Liga Europy, Mistrzostwo Europy + król strzelców Euro i PK... Los bywa jednak przewrotny. Ciekawe, czy Mourinho będzie miał wobec niego tyle cierpliwości co Benitez i Hiszpan będzie grał w pierwszej jedenastce.

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 14:55   

Ogólnie sytuacja Chelsea w ataku jest niepewna. Z wypożyczenia wraca Lukaku, mówi się o transferze Cavaniego, a to daje nam 4 napastników w jednym teamie. Mam nadzieję, że do żadnego transferu nie dojdzie, a szansę dostanie Romelu. W obu przypadkach nie widzę El Nino w pierwszym składzie.

Fekalia 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 15:56   

Ibrakadabra napisał/a:
Neymar w europejskim wydaniu bardzo przekonywujący: grał skutecznie, bez pajacowania, mądrze, a podania prostopadłe klasa światowa (stworzył kolegom minimum 3 setki) + wyrzucił drewnianego Pique z murawy.

"Okej. Zrób mu ołtarzyk i przestań mantyczyć, co?"

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 16:03   

Cytat:
"Okej. Zrób mu ołtarzyk i przestań mantyczyć, co?"

Za takie ad personam należy ci się przynajmniej ost. :king:

Kaj 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 18:18   

Renesco napisał/a:
Torres królem strzelców kolejnej imprezy

4 gole z Tahiti i jeden z Nigerią :rotfl:

123 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 03, 2013 23:05   

nooo, bo ktoś to bedzie pamietal za np. 5 lat :)
takie zycie...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 09:51   

Kaj napisał/a:
4 gole z Tahiti i jeden z Nigerią :rotfl:
Ale czy coś to zmienia? W CV może wpisać i to, tak jak i inne rzeczy, które wymienił Renesco .

Kaj 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 04, 2013 10:40   

Nic nie zmienia :ok: Śmieje się tylko, bo jak musiał poczuć się Fred, który strzelił tyle samo bramek, w tym dwie w finale :)

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 04, 2013 11:16   

123 napisał/a:
nooo, bo ktoś to bedzie pamietal za np. 5 lat :)

Za pięć lat to poza Brazylią nikt nie będzie pamiętał o tym pucharze. ;)

Odpowiedz do tematu