ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puchar Konfederacji 2013
Autor Wiadomość
Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 24, 2013 22:20   

Zapowiada się finał Brazylia-Hiszpania, na który czekam z niecierpliwością. Jeżeli Brazylia aspiruje do wygrania mundialu za rok, musi dać radę, innej opcji nie ma. Liczę na Canarinhos. Jeszcze nie tworzą kolektywu, grają nierówno, ale potencjał mają ogromny. Thiago Silva, Luiz, Alves, Marcelo - to najlepsza defensywa globu. Brakuje żądła, ale Fred jednak daje radę, a także zgrania. Neymar pozytywnie zaskakuje.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2013 21:59   

Neymar dzisiaj udowodnił, że pasuje do Barcelony :)

:rotfl:

Edit: Oto czemu pasuje do Barcelony

http://www.youtube.com/watch?v=uAeu8iAE27M
Ostatnio zmieniony przez Kaj Śro Cze 26, 2013 22:15, w całości zmieniany 2 razy  

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 22:00   

Idealnie pasuje.
Nie moge sie doczekac az wreszcie fifa/uefa czy ktos tam zrobi porzadek z tymi boiskowymi oszustami...

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2013 22:02   

To sa jaja. Juz jest kolejny zawodnik ktorego lekko mowiac-nie lubie. Jak widze Neymara to szlag mnie trafia. Nie moge sie doczekac pierwszych "fauli" w Barcelonie.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 00:07   

Odleciał jakby granat buchnął zaraz obok niego :rotfl: A Gargano to chciał sobie Neymara trochę połaskotać (patrz prawa noga) :P

Szkoda tego Urugwaju i przede wszystkim karnego Forlana bo może wtedy mecz by się inaczej potoczył, Cavani zagrał świetne spotkanie (+ piękna bramka, jak rasowy snajper) ale niestety to nie wystarczyło. Co do Brazylii to po oczach razi mnie gra Hulka, facet w Porto grał piłkę nie z tej ziemi a odkąd poszedł do Rosji to straszna cienizna, szkoda chłopa, oby jeszcze wrócił do "wielkiej piłki".

Dzisiaj Włosi zmierzą się z Hiszpanią, zapowiada się ciekawy mecz, szkoda że bez Mario ale mam nadzieję że Italia zrewanżuje się im za zeszłoroczny finał EURO.
#10 Rui Costa per sempre!
Ostatnio zmieniony przez Szybki Czw Cze 27, 2013 23:16, w całości zmieniany 1 raz  

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 00:43   

Dla mnie Brazylia gra jak upośledzona wersja Barcelony. Duże posiadanie piłki z którego niewiele wynika, znacznie słabsza wersja Messiego w postaci Neymara, a także osób dogrywających mu piłki. "Niski" zespół co skutkuje brakami w defensywie szczególnie przy stałych fragmentach gry (praktycznie każdy rożny Urugwaju był groźny).

Szczerze to nie widzę ich w gronie faworytów do wygrania Mundialu za rok. W ataku nikt nie przekonuje mnie w 100%. Hulk gra słabo, Fred jest przeciętny jak na tradycję tej reprezentacji (chociaż dzisiejsza bramka bardzo fajna, niewielu potrafiłoby tak ekwilibrystycznie strzelić :P ), a Neymar nie robi na mnie specjalnego wrażenia. Nie rozumiem podniety tym zawodnikiem, Pato ze swoich najlepszych czasów grał dużo lepiej, a takiego szaleństwa w Brazylii związanego z Kaczorem nie kojarzę. Obrona fajnie wygląda na papierze i tylko tam. Luiz to zawodnik, który markę wyrobił sobie nie dzięki wspaniałej grze w defensywie, ale pięknie strzelonym bramkom. Alves w obronie jest kiepski, Marcelo niewiele lepszy. Na miejscu Scolariego postawiłbym na Dantego obok Silvy, a także zdyscyplinował Alvesa, który dzisiaj pracował w obronie mniej od Cavaniego ;) do Maicona brakuje mu bardzo dużo. Pomoc też nie zachwyca - Oscar to według mnie kolejny gracz o renomie, którą zawdzięcza głównie kilku ładnie zdobytym bramkom (zawodnik zupełnie innego typu, ale z renomą mającą takie samo źródło jak u Boatenga). Na miejscu selekcjonera Kanarków bliżej przyjrzałbym się Fernardinho, Willianowi, Fernando, Sandro czy Lucasowi (temu z Liverpoolu). Z dzisiejszego meczu podobał mi się ten cały Bernard, który przechodzi do Szachtara. To będzie chyba kolejny bardzo dobry transfer Górników, powoli tradycją staje się ściąganie przez nich bardzo dobrych zawodników z Brazylii.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 01:33   

Renesco napisał/a:
W ataku nikt nie przekonuje mnie w 100%. Hulk gra słabo, Fred jest przeciętny jak na tradycję tej reprezentacji (chociaż dzisiejsza bramka bardzo fajna, niewielu potrafiłoby tak ekwilibrystycznie strzelić ), a Neymar nie robi na mnie specjalnego wrażenia. Nie rozumiem podniety tym zawodnikiem, Pato ze swoich najlepszych czasów grał dużo lepiej, a takiego szaleństwa w Brazylii związanego z Kaczorem nie kojarzę.

Hulk grał super w Porto, później już tylko gorzej i gorzej. Fred jest przeciętny, ale gwarantuje gole. Chyba pierwszy raz Brazylia ma tak wielki problem z obsadzeniem tej pozycji. Neymar powoduje takie szaleństwo swoją niesamowitą techniką, której nie da się mu odmówić. Co jak co, ale w tej kwestii to jest najwyższy poziom.

Renesco napisał/a:
Obrona fajnie wygląda na papierze i tylko tam. Luiz to zawodnik, który markę wyrobił sobie nie dzięki wspaniałej grze w defensywie, ale pięknie strzelonym bramkom. Alves w obronie jest kiepski, Marcelo niewiele lepszy.

Dokładnie - na papierze to najlepsza obrona na świecie, ale w praktyce już nie do końca, co było dzisiaj widać. Nie zgodzę się jednak z tym, że Luiz opiera swoją markę na golach :) . Alves i Marcelo to oczywiście tak jak mówisz - gracze bardziej ofensywni niż defensywni, co zresztą widać w Realu, gdzie w cięższych meczach Mou wybierał Coentrao w miejsce Marcelo.

Renesco napisał/a:
a także zdyscyplinował Alvesa, który dzisiaj pracował w obronie mniej od Cavaniego

Cavani mógł się podobać dziś - zaskoczył mnie pracą w defensywie :)

Renesco napisał/a:
Na miejscu selekcjonera Kanarków bliżej przyjrzałbym się Fernardinho, Willianowi, Fernando, Sandro czy Lucasowi

O ile się nie mylę, to Lucas grał już w reprezentacji kilkukrotnie, natomiast co do reszty się zgadzam. Szkoda Williana, który zrobił krok w tył transferem do Anży. Wie ktoś jak on sobie tam radzi?

Renesco napisał/a:
podobał mi się ten cały Bernard, który przechodzi do Szachtara. To będzie chyba kolejny bardzo dobry transfer Górników, powoli tradycją staje się ściąganie przez nich bardzo dobrych zawodników z Brazylii.

Nie wiem, mi ciężko go ocenić po tak krótkim występie, ale scouci Szachtara rzadko się mylą :) . Nie rozumiem, czemu w Polsce tak nie można? Nie mówie od razu o pułapie 20mln, ale jest wiele perełek :>

mms 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 05:42   

Bubu napisał/a:
Idealnie pasuje.
Nie moge sie doczekac az wreszcie fifa/uefa czy ktos tam zrobi porzadek z tymi boiskowymi oszustami...

Dla mnie to bardziej klauni, niż oszuści, a cyrk jakimi są powyższe organizacje nie może zrezygnować z głównej atrakcji.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 06:50   

Jakby ktos przegapil a nie chciało mu się szukac :)

http://i1.kwejk.pl/site_m....gif?1372280801

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 10:40   

hola hola panowie, kto został wybrany przez widzów zawodnikiem meczu? :D

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 12:16   

Nie mów że Neymar? :|

Wiadomo kto dzisiaj wybiegnie w ataku Włochów?

Bubu napisał/a:
Jakby ktos przegapil a nie chciało mu się szukac :)

http://i1.kwejk.pl/site_m....gif?1372280801

Bubu Ty czytasz posty które są przed twoim? :D bo wyżej wstawiłem gifa (do którego nawet nie trzeba wchodzić przez link) a jeszcze wcześniej jest adres do video z tego zdarzenia ;)

arekk20 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 12:20   

@up Obiło mi się o uszy, że Gilardino xD

Kaj 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 13:51   

zychu9 napisał/a:
hola hola panowie, kto został wybrany przez widzów zawodnikiem meczu?

Gimbusy smsy wysyłają, w każdym meczu Neymar był i będzie najlepszym zawodnikiem :)

arekk20 napisał/a:
@up Obiło mi się o uszy, że Gilardino xD

Chyba nie ma innego wyjścia? Jedynym napastnikiem oprócz Balo w kadrze jest właśnie Gila (o ile mi wiadomo) :)

Edit: prawdziwa wersja wydarzeń z wczoraj

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 15:47   

Śpieszę z hejtami.
Cytat:
"Niski" zespół co skutkuje brakami w defensywie szczególnie przy stałych fragmentach gry (praktycznie każdy rożny Urugwaju był groźny).

I vice versa. To Brazylia strzeliła gola z rożnego, to Brazylia była groźniejsza przy stałych fragmentach. Brazylia ma Luiza, Freda, Silvę, Gustavo - w porównaniu z Barceloną - bajka. Urugwaj też nie za wysoki.
Cytat:
Szkoda tego Urugwaju i przede wszystkim karnego Forlana

Urugwaj grał najbrzydszy futbol z półfinalistów, Forlan stary i bez formy. Powinien odejść z kadry w glorii zwycięzcy, jako najlepszy zawodnik Mundialu.
Cytat:
Cavani zagrał świetne spotkanie (+ piękna bramka, jak rasowy snajper) ale niestety to nie wystarczyło.

:rotfl:
Cavani w reprezentacji to cień Cavaniego z Napoli, a Cavani z Napoli ostatnimi czasy jest cieniem samego siebie. Mecz średniawy, walczył w defensywie i strzelił gola, ale bez szału. W ogóle Cavani nigdy mnie nie przekonywał. No niby fajnie, np hattrick przeciwko Romie, ale jego ruchy są drewniane i ociężałe. Nie widzę różnicy pomiędzy nim a Lewandowskim - obu dzielą od takiego Falcao lata świetlne. (tak, wiem, grzeszę. Lewy to drewno, Cavani buk)
Cytat:
Szczerze to nie widzę ich w gronie faworytów do wygrania Mundialu za rok.

Scolari + Parreira + niesamowita kadra + przywilej własnego boiska - faworytem są. Mają rok na poprawki, to szmat czasu.
Cytat:
Hulk gra słabo

W Brazylii gra słabo, w Zenicie także. Szkoda, bo uwielbiałem tego grajka.
Cytat:
Fred jest przeciętny jak na tradycję tej reprezentacji

Ale skuteczny. Kiedy trzeba, nogę dokłada. Ja tam wypróbowałbym Diego Costę.
Cytat:
Neymar nie robi na mnie specjalnego wrażenia.

Oscar za aktorkę, ale jakby nie było zaliczył dwie asysty i bierze na siebie ciężar gry. Potencjał ma ogromny. Europa nauczy go pokory, na Mundial przyjedzie 3x mocniejszy i doświadczony.
Cytat:
Luiz to zawodnik, który markę wyrobił sobie nie dzięki wspaniałej grze w defensywie, ale pięknie strzelonym bramkom.

HE HE, żarty żartami, ale...
Cytat:
Alves w obronie jest kiepski, Marcelo niewiele lepszy.

Alves to najgorszy zawodnik w tej 11stce. Beznadziejny w defensywie, teraz też w ofensywie. Marcelo jest średniawy w defensywie, ale fenomenalny w ofensywie. Loczek kiwa lepiej od Neymara:)
Cytat:
Na miejscu Scolariego postawiłbym na Dantego obok Silvy, a także zdyscyplinował Alvesa, który dzisiaj pracował w obronie mniej od Cavaniego

Dante w obronie, Luiz zamiast Gustavo jako defensywny pomocnik.
Cytat:
Oscar to według mnie kolejny gracz o renomie, którą zawdzięcza głównie kilku ładnie zdobytym bramkom

HE HE, żartujemy dalej?
Cytat:
Na miejscu selekcjonera Kanarków bliżej przyjrzałbym się Fernardinho, Willianowi, Fernando, Sandro czy Lucasowi (temu z Liverpoolu).

Kanarków, łał, poetyckie.
Wymieniłeś samych przeciętniaków. Przydałby się tylko Willian.
Cytat:
Z dzisiejszego meczu podobał mi się ten cały Bernard, który przechodzi do Szachtara.

Jakieś sprawdzone info, czy interia/onet?
Bernard grał pół godziny, ale wnosił coś do gry dopóki na boisku był Oscar. Razem grali z 5 minut.
Cytat:
To będzie chyba kolejny bardzo dobry transfer Górników, powoli tradycją staje się ściąganie przez nich bardzo dobrych zawodników z Brazylii.

Nie powoli stanie, a dawno się stało.
Cytat:
Wie ktoś jak on sobie tam radzi?

Oglądałem kilka meczów - jak Hulk w Zenicie. Samba u Ruskich w temperaturze -20C nie działa.
Cytat:
Nie mów że Neymar?

Gimby gimbami. Ale kto zamiast niego? Cavani, bo zrobił wślizg? Neymar dwie asysty zaliczył. (ale bez fajerwerków)
Cytat:
Chyba nie ma innego wyjścia? Jedynym napastnikiem oprócz Balo w kadrze jest właśnie Gila (o ile mi wiadomo)

Gilardino, ech. Już wolałbym wystawić Faraona na 9, choć ostatnio z golami słabo.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 16:16   

Ibrakadabra napisał/a:
Jakieś sprawdzone info, czy interia/onet?

Komentator podczas meczu powiedział, że Bernard przechodzi do Szachtara :)

Ibrakadabra napisał/a:
Neymar dwie asysty zaliczył.

Asysty, z której jedna była strzałem i chyba nie została mu przypisana, a druga po 6-7 rożnych wykonanych przeciętnie. Suarez walczył, Lugano fajnie w obronie grał :>

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 18:47   

Cytat:
Komentator podczas meczu powiedział, że Bernard przechodzi do Szachtara

Poziom polskich komentatorów jest żałosny, więc zaliczam ich do kategorii interia/onet:)
Cytat:
Asysty, z której jedna była strzałem i chyba nie została mu przypisana, a druga po 6-7 rożnych wykonanych przeciętnie. Suarez walczył, Lugano fajnie w obronie grał :>

Neymar rożne bił bardzo dobrze, powiedziałbym, że lepiej niż Forlan. Jakby nie było - to on wyszedł na pozycję, przedarł się środkiem, ładnie zgasił i zdołał oddać strzał. Mało kto to potrafi, a on 9 nie jest.
Suarez wypadł beznadziejnie, Lugano wywalczył karny - ale czy to nie za mało?
*
Ciekawi mnie kto będzie na tej nieszczęsnej 9tce dzisiaj. Nie spodziewałbym się pogromu, ale mecz może być jednostronny (coś jak Urugwaj-Hiszpania).

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 19:12   

Ibrakadabra napisał/a:

Cavani w reprezentacji to cień Cavaniego z Napoli

Nie wiem, nie oglądam ich reprezentacji na co dzień ale wypowiedziałem się o wczorajszym meczu który Cavani rozegrał bardzo dobrze więc nie wiem czego się czepiasz.

Ibrakadabra napisał/a:
W ogóle Cavani nigdy mnie nie przekonywał. No niby fajnie, np hattrick przeciwko Romie, ale jego ruchy są drewniane i ociężałe. Nie widzę różnicy pomiędzy nim a Lewandowskim - obu dzielą od takiego Falcao lata świetlne. (tak, wiem, grzeszę. Lewy to drewno, Cavani buk)

Porównanie Falcao do Cavaniego robi się tak samo idiotyczne jak porównania Cristiano do Messiego. Lewandowski to może na chwilę obecną pomarzyć o takim poziomie na jakim są Ci dwaj zawodnicy. Co do tych "ociężałych i drewnianych ruchów" to nawet się nie wypowiadam bo to śmiech na sali :rotfl2:

Ibrakadabra napisał/a:
Oglądałem kilka meczów - jak Hulk w Zenicie. Samba u Ruskich w temperaturze -20C nie działa.

Szachtar pokazał że działa ;)

Ibrakadabra napisał/a:

Gimby gimbami. Ale kto zamiast niego? Cavani, bo zrobił wślizg? Neymar dwie asysty zaliczył. (ale bez fajerwerków)

Proszę Cię, Neymar wczoraj grał słabo, bardzo słabo, nawet nie wiem czy nie był jednym z najgorszych na boisku, ale tak to niestety dzisiaj wygląda, wszystkie nagrody zgarniają ci co są najsławniejsi a nie najlepsi.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 19:16   

Neymarowi jedyne co dobrze wychodzilo to odbijanie sie od Maxiego Pereiry + to dosrodkowanie z rogu.

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 19:44   

Cytat:
Nie wiem, nie oglądam ich reprezentacji na co dzień ale wypowiedziałem się o wczorajszym meczu który Cavani rozegrał bardzo dobrze więc nie wiem czego się czepiasz.

W tamtym meczu nikt nie zagrał bardzo dobrze. Cavani zagrał przyzwoicie, ale nic poza tym (chyba że patrzymy tylko przez pryzmat jednego gola, tu okej, szansę wykorzystał).
Cytat:
Porównanie Falcao do Cavaniego robi się tak samo idiotyczne jak porównania Cristiano do Messiego.

Tak, najlepiej nie porównujmy nikogo, w końcu każdy jest inny. X różni się od Y kolorem oczu i fryzurą. Bullshit do sześcianu. (a z dwójki Messi-Ronaldo lepszy jest Ronaldo:)
Cytat:
Lewandowski to może na chwilę obecną pomarzyć o takim poziomie na jakim są Ci dwaj zawodnicy.

Cudze chwalicie, własne gnoicie. Tylko Polacy tak mają.
Cytat:
Co do tych "ociężałych i drewnianych ruchów" to nawet się nie wypowiadam bo to śmiech na sali

Rzecz gustu. Cavani porusza się wielce niezgrabnie.
Cytat:
Szachtar pokazał że działa

Od kiedy Donieck leży w Rosji? :kij:
Cytat:
Proszę Cię, Neymar wczoraj grał słabo, bardzo słabo, nawet nie wiem czy nie był jednym z najgorszych na boisku, ale tak to niestety dzisiaj wygląda, wszystkie nagrody zgarniają ci co są najsławniejsi a nie najlepsi.

Ale kogo tak naprawdę interesują te rankingi? Tylko idiota wysyła płatnego smsa żeby wybrać gracza meczu w TVP.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 22:49   

Ibrakadabra napisał/a:
Lewandowski to może na chwilę obecną pomarzyć o takim poziomie na jakim są Ci dwaj zawodnicy.

Czyli stwierdzenie faktu to jest gnojenie kogos? :|

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 23:29   

Cytat:
Czyli stwierdzenie faktu to jest gnojenie kogos?

To już nadinterpretacja, panie kolego.
Hiszpanie, jak ja ich nie lubię. Nawet jak grają beznadziejnie i beznadziejnie nudno to wygrają w karnych. Włochom zabrakło w polu karnym Balotellego, Gilardino to drewno i w dodatku boiskowy tępak. Co mnie cieszy - Hiszpania w tym składzie już nic nie osiągnie, wypaliła się jak Barcelona. Albo wywalą na zbity pysk np Xaviego i wprowadzą młodych (Isco, Alcantara, Morata może), albo zginą marnie.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 23:36   

Ibrakadabra napisał/a:
To już nadinterpretacja, panie kolego.

No tak, ale Twoja. Lewy ma za soba dopiero JEDEN bardzo dobry sezon w pucharach, w.w dwojka jestna topie od ładnych paru sezonow i pokazuje znacznie wiecej niz Lewy.

Poki co to nie ten poziom czy to sie komus podoba czy nie. (juz przemilcze postawe w reprezentacji)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 23:54   

Ibrakadabra napisał/a:

Tak, najlepiej nie porównujmy nikogo, w końcu każdy jest inny. X różni się od Y kolorem oczu i fryzurą. Bullshit do sześcianu. (a z dwójki Messi-Ronaldo lepszy jest Ronaldo:)

Skoro dla Ciebie ruchy piłkarza są wyznacznikiem jego umiejętności to ja nie mam więcej pytań (tak to wynika z twojej wypowiedzi). Wiesz, dla mnie to on może ruszać się nawet jak Rasiak, ważne że robi to co do niego należy i z pewnością jest w TOP3 najlepszych 9-tek obecnie na świecie. Falcao też jest fenomenalny, jeden ma cechy których drugi nie posiada i na odwrót, do tego oboje grają w innych ligach a to też ma znaczenie dlatego osobiście nie lubię się bawić w takie porównania bo tak na dobrą sprawę za cholerę nie da się obiektywnie ocenić który jest lepszy, bo niby na jakiej podstawie?

Ibrakadabra napisał/a:

Wiedziałem że nie zrozumiesz, nie "gnoję" Roberta tylko mówię że moim zdaniem jest gorszy od Falcao i Cavaniego, Robert ma przewagę w tym że gra w lepszym zespole gdzie ma za sobą świetnych asystentów a zespół stara się aby właśnie strzelał tych bramek jak najwięcej tymczasem Cavani i Falcao częściej niż rzadziej ciągną swoje zespoły w pojedynkę i zdani są na własne indywidualne umiejętności ale to nie znaczy że twierdzę że Robert jest słaby, to co pokazał w tej edycji zarówno w lidze jak i w Lidze Mistrzów zasługuje na pochwały jak najbardziej i bardzo się cieszę że mogłem obejrzeć swojego rodaka grającego na takim poziomie ale jednak do w/w dwójki mu jeszcze wiele brakuje.

Ibrakadabra napisał/a:

Od kiedy Donieck leży w Rosji? :kij:

No tak bo na Ukrainie to przez cały rok mają upały? :doh:

Ibrakadabra napisał/a:

Ale kogo tak naprawdę interesują te rankingi?

Po pierwsze jakby nikogo nie obchodziły to by ich nie było, po drugie mnie obchodzą, tzn. służą jako fajna ciekawostka, założę się że gdyby któryś piłkarz Milanu został wybrany MOTM to niejeden na forum by o tym wspomniał ;)

Ależ dzisiaj Włosi koncertowo spartaczyli sprawę, do szatni na przerwę powinni schodzić z przynajmniej 2 bramkową przewagę a tak znowu te pipki z Hiszpanii zagrają w finale. Uraz Balotelliego pokazał jedną ciekawą a zarazem smutną rzecz, że w razie jego absencji Włosi nie mają nikogo kto by mógł zagrać na przyzwoitym poziomie z takim rywalem jak Hiszpania (może Pazzini, ale nie wiadomo jak będzie grać po kontuzji), dzisiaj Gilardino wyglądał jakby Prandelli wziął pierwszego lepszego typa z trybun, dał mu koszulkę i wystawił do składu, zero wyczucia przy wychodzeniu do podań, brak jakiegoś instynktu strzeleckiego (obstawiam że dzisiaj Pippo wrzucony na aferę do składu zrobiłby więcej) no po prostu nie zrobił nic. Reszta zespołu zagrała bardzo dobry mecz, szczególnie podobała mi się prawa strona (Maggio i Candreva), świetne spotkanie Giaccheriniego, mówcie co chcecie ale facet rozgrywa bardzo dobry turniej, dzisiaj szarpał ile się dało, szkoda tego słupka. Karne też Włosi wykonywali cudnie, ustawiali sobie Casillasa jak chcieli, ale jak Bonucci brał rozbieg to wiedziałem że to wystrzeli w trybuny, autentycznie w tamtej chwili byłem tego tak pewien że postawiłbym swoje nerki w zakładzie o to czy strzeli czy nie :rotfl2: Szkoda że nasi tak mało grali na tym turnieju (szczególnie Szary), ale z drugiej strony to dobrze, mają więcej czasu na odpoczynek.

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 28, 2013 10:53   

Cytat:
Skoro dla Ciebie ruchy piłkarza są wyznacznikiem jego umiejętności to ja nie mam więcej pytań (tak to wynika z twojej wypowiedzi).

Czytanie ze zrozumieniem - popracuj nad tym. Dodałem to na marginesie.
Cytat:
Wiesz, dla mnie to on może ruszać się nawet jak Rasiak, ważne że robi to co do niego należy i z pewnością jest w TOP3 najlepszych 9-tek obecnie na świecie

Ibrahimovic, Falcao, Suarez (chociaż ten ostatni jest jak dla mnie urodzoną 10tką). Ja naprawdę cenię Cavaniego, top5 to jest na pewno, ale jak dla mnie ex aequo z Lewandowskim.
Cytat:
Falcao też jest fenomenalny, jeden ma cechy których drugi nie posiada i na odwrót, do tego oboje grają w innych ligach a to też ma znaczenie dlatego osobiście nie lubię się bawić w takie porównania bo tak na dobrą sprawę za cholerę nie da się obiektywnie ocenić który jest lepszy, bo niby na jakiej podstawie?

Daj Falcao wzrost Cavaniego i Kolumbijczyk bije go na głowę w każdym aspekcie. Ale powiedziałeś mądrą rzecz, trudno się spierać. Statystyki też nie są miarodajne.
Cytat:
Roberta tylko mówię że moim zdaniem jest gorszy od Falcao i Cavaniego, Robert ma przewagę w tym że gra w lepszym zespole gdzie ma za sobą świetnych asystentów a zespół stara się aby właśnie strzelał tych bramek jak najwięcej tymczasem Cavani i Falcao częściej niż rzadziej ciągną swoje zespoły w pojedynkę i zdani są na własne indywidualne umiejętności ale to nie znaczy że twierdzę że Robert jest słaby

Oglądałem każdy mecz Borussi Dortmund w tym sezonie (SEZONOWIEC!). W Dortmundzie Lewandowski jest ewidentnie pomijany w podaniach, taki Reus dał Lewemu (o ile dobrze pamiętam) 3 asysty, z czego 1 ze stałego fragmentu, a w 2 Lewy po prostu zabrał Reusowi piłkę spod nóg. Lewandowski bazuje na nieprawdopodobnym instynkcie, grze kombinacyjnej, boiskowej inteligencji, a dryblować też umie jeżeli chce. W dodatku często bierze na siebie ciężar gry i gra jako 10. Nie jest wybitny, nie jest fenomenalny, ale poziom Cavaniego jest w jego zasięgu (już teraz). Bynajmniej jeśli chodzi o ten sezon, bo talent Lewandowskiego eksplodował stosunkowo niedawno, przyznaję.
Cytat:
No tak bo na Ukrainie to przez cały rok mają upały?

Posty okołoruskie były stricte żartobliwe.
Cytat:
No tak, ale Twoja. Lewy ma za soba dopiero JEDEN bardzo dobry sezon w pucharach, w.w dwojka jestna topie od ładnych paru sezonow i pokazuje znacznie wiecej niz Lewy.

Oj, twoja. Ekhm, czy Cavani i Falcao mieli kiedyś (bardzo) dobry sezon w Lidze Mistrzów? Bo Liga Europy to jednak raczej pykanie niż gra. Nie odmawiam im klasy, rzecz jasna, takie 29 bramek w Serie A to nie lada wyczyn. Mówię tylko, że Lewandowskim jest na poziomie bardzo zbliżonym do Cavaniego.
Cytat:
Poki co to nie ten poziom czy to sie komus podoba czy nie. (juz przemilcze postawe w reprezentacji)

Dobrze, że przemilczałeś, bo przemawia przez ciebie ignorancja. Cavani w reprezentacji ma się wcale nie lepiej niż Lewandowski.
*
Finał zapowiada się nieźle. Oby było to coś na zasadzie: Umarł król, niech żyje król.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 11:20   

Ibrakadabra napisał/a:
Cavani w reprezentacji to cień Cavaniego z Napoli, a Cavani z Napoli ostatnimi czasy jest cieniem samego siebie. Mecz średniawy, walczył w defensywie i strzelił gola, ale bez szału.
Mi Cavani bardzo się podobał w tym meczu, świetny gość.

Ibrakadabra napisał/a:
Finał zapowiada się nieźle. Oby było to coś na zasadzie: Umarł król, niech żyje król.
Że niby Brazylia? Spoko, Scolari ich trochę poukładał i to widać w ich grze, ale wciąż nie mam do nich przekonania. Nawet mecz z Italią pozostawił po sobie wrażenie, że włosi sobie tylko pomacali tą latynoską tancerkę i zebrali dane. W ich bezpośrednim mundialowym starciu postawiłbym na makaronów.

Z pewnością zrobiły na mnie wrażenie trybuny, bo podczas hymnu przed starciem z Urugwajem poczułem ich moc. To może ich naprawdę uskrzydlić.

Odpowiedz do tematu