ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Portugalska
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 16:16   Liga Portugalska

Wczoraj po naszym meczu jeszcze szybko załapałem się na ostatnie 20 minut derbów Lizbony które było lepsze niż nasze 90 minut w Turynie, piękny techniczny futbol, tempo niesamowite a trybuny cały czas żyły i dopingowały gospodarzy (Benficę). Ogólnie lubię oglądać tamtejsze derby (Sporting-Benfica, Benfica-Porto, Sporting-Porto), jeszcze ani razu się nie zawiodłem na tych spotkaniach. Co prawda Sporting już nie jest tak mocny jak kiedyś, klub ma poważne problemy finansowe a w zarządzie szrot (coś jak w Interze) przez co poziom sportowy z sezonu na sezon spada coraz bardziej ale za to do czołówki włączyła się malutka Braga, 3 lata temu grali w finale Ligi Europejskiej, notorycznie meldują się w czołówce ligi przez co grają w Lidze Mistrzów (w eliminacjach wyrzucili Udinese) tak więc napływa coraz więcej kasy a klub stać na lepszych zawodników, bardzo sympatyczny klub i z miejsca ich polubiłem. Prym oczywiście wiedzie Porto z Benficą, oboje są mistrzami w zarabianiu pieniędzy, wyłapują młodych piłkarzy głównie z Ameryki Płd. za małe pieniądze, później szkolą i opychają za gigantyczną kasę a przy tym zachowują dość wysoki poziom sportowy.

Jeszcze kiedyś w czołówce była Boavista ale klub został zdegradowany za oszustwa czy coś w tym stylu (nie znam sprawy dokładnie) i od paru dobrych lat pałętają się gdzieś w 3 lidze.
No i mają przepiękne stadiony a nie takie klocki wszystkie wyglądające tak samo jak to ma się w Niemczech czy Anglii.
Porto
http://www.youtube.com/watch?v=-HoNOLJxp-Y

Benfica

Sporting

#10 Rui Costa per sempre!

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 21:08   

Rossonero_ napisał/a:
No i mają przepiękne stadiony

to fakt byłem na Estadio da Luz na meczu Portugalia-Polska we wrześniu 2007 w EL ME 2008 gdzie nasi szczęśliwie zremisowali 2-2 obiekt na prawde kosmos a samo zaplecze jeśli chodzi o sklepy restauracje itp to już inny świat poważne :) w między czasie (balowaliśmy tam 3 dni :D ) zaliczyliśmy też stadion Sportingu-dużo mniejszy niż Stadion Światła ale również konkretny I robiący duuuuże wrażenie,zwłaszcza te kolorowe krzesełka robią piękne wrażenie ;)
o to nasza fotka z tego wyjazdu ;)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 08:16   

Widzę, że wtedy jeszcze kibicowałeś Barcelonie :P

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 08:47   

To bylo 7 lat temu! Teraz kocha juz tylko acemilan!!!111 :)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 09:49   

TomekW napisał/a:
Widzę, że wtedy jeszcze kibicowałeś Barcelonie :P

do dziś jej kibicuje ;)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 22:56   

Ja się wypowiem o stadionie Bragi, który jest po prostu niepowtarzalny. Nie ma to jak dwie trybuny wzdłuż boiska, a za bramką urwisko :) na zdjęciach to wygląda super, ale jak się to zobaczy na żywo to człowiek się zastanawia, kto na to wpadł i jak, że to wkomponowane tak idealnie :ok: z ciekawostek, mają 2 młyny, które podczas meczu ze sobą rywalizują i przekrzykują się wzajemnie :hmm: rozwiązanie co najmniej niespotykane (przynajmniej w polskich warunkach nie umiem sobie tego wyobrazić) i też utkwiło mi w pamięci ;)

Hornet 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 14:23   

(od 1:42) tikitaka hardcore level :D
GOL

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 15:03   

Przepiękna akcja i wykończenie też cudowne, chciałbym żeby Milan też ładował takie bramy w ważnych meczach :D

bajer napisał/a:
Ja się wypowiem o stadionie Bragi, który jest po prostu niepowtarzalny. Nie ma to jak dwie trybuny wzdłuż boiska, a za bramką urwisko :) na zdjęciach to wygląda super, ale jak się to zobaczy na żywo to człowiek się zastanawia, kto na to wpadł i jak, że to wkomponowane tak idealnie :ok: z ciekawostek, mają 2 młyny, które podczas meczu ze sobą rywalizują i przekrzykują się wzajemnie :hmm: rozwiązanie co najmniej niespotykane (przynajmniej w polskich warunkach nie umiem sobie tego wyobrazić) i też utkwiło mi w pamięci ;)

Stadion o ile dobrze pamiętam był budowany na Euro 2004 więc tym bardziej nie rozumiem takiego pomysłu. Czytałem też stadion został zbudowany ze skał które wcześniej tam wysadzono a następnie przemielono w cement. Obiekt wcale stary nie jest a zrobiony jest dość dziwacznie.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 06, 2013 22:26   

Remis Benfiki. Polecam 12 maja o 20:30 obejrzeć FCP - BL.

90' lol
Ostatnio zmieniony przez acmilan1899 Nie Maj 12, 2013 07:48, w całości zmieniany 1 raz  

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 08, 2013 10:22   

Szlag by to, teraz jak Porto wygra to wyjdzie na prowadzenie w tabeli i raczej zaklepie sobie kolejnego mistrza, mam nadzieję że Benfica nie sfrajerzy i nie zepsuje tak pięknego dla nich sezonu! W każdym razie w niedziele zapowiada się epicka batalia, będzie gorąca :]

łachu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 00:17   

Fajny mecz. Większość widziałem. Zaangażowanie Porto mogło zrobić wrażenie, ale cofnięcie się Benfici troche słabe. Ogólnie mistrzostwo stracili tym meczem z Estoril wcześniej u siebie. Lige mają fajną i jak wypada mecz na szczycie to tak właśnie wygląda, bo we Włoszech pod tym względem to nie ma reguły. Jest też kilku fajnych kopaczy, których pewnie niedługo zobaczymy w innych ligach. B.dobry mecz.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 17:07   

Zgadzam się, mecz fajnie się oglądało choć liczyłem trochę na taki bardziej ofensywny, radosny futbol, no ale ranga tego spotkania była zbyt wysoka więc obie ekipy podeszły do niego zachowawczo i taktycznie, Porto było częściej przy piłce i częściej atakowało co mnie nie zdziwiło ale nie myślałem że Benfica tak się cofnie do tyłu (jeszcze zmiana Miranda za Gaitana x-x ), szkoda bo w Portugalii jestem za Benficą, ten sezon mają kapitalny, w lidze jak dotąd młócili wszystkich jak chcieli, w LE dotarli w pięknym stylu do finału, miały być trofea i obfity sezon a niestety może być tak że w Lizbonie będzie jedna wielka stypa i rozczarowanie, mistrz kraju praktycznie przegrany dzięki wczorajszej bramce w doliczonym czasie gry (ja pierdziele jak oni mogli tak sfrajerzyć :hammer: ) a teraz w takich kiepskich nastrojach lecą do Amsterdamu gdzie w środę będą grać z Chelsea, jak tam też wtopią (odpukać) to psychicznie będą wrakiem.

No i kolejna niespodzianka w lidze portugalskiej, w eliminacjach do ligi mistrzów w przyszłym sezonie nie zagra ani Sporting, ani Braga, ani Academica tylko...Pacos de Ferreira :D

łachu 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 23:19   

Jeśli Milan zajmie 3. miejsce to może na nich trafić?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 23:24   

łachu napisał/a:
Jeśli Milan zajmie 3. miejsce to może na nich trafić?

na 100% pewny nie jestem, ale to chyba możliwe. Z tym, że portugalska drużyna zacznie pewnie eliminacje wcześniej niż od 4 rundy. Milan będzie grał w mocniejszej, niemistrzowskiej grupie, więc ta ekipa też tam jest.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 23:28   

Właśnie skończyły się derby Lizbony gdzie gra toczyła się o fotel lidera, jak zwykle sporo emocji, napięcia, podbramkowych sytuacji, pięknych dryblingów, portugalski szlagier znów nie zawiódł :brawo: Górą Benfica która tym zwycięstwem odjechała drugiemu w tabeli Porto na 4 pkt. na trybunach równie gorąco, Portugalce wbrew pozorom to całkiem inny naród jeśli chodzi o kibicowanie niż tacy Hiszpanie, a człowiek by pomyślał że nic ich nie różni prócz innego języka i flagi narodowej. Jak zwykle przy tego typu meczach można było zaobserwować parę młodych perełek, Benfica w ostatnich latach naprawdę wzięła się w garść i dogoniła Porto jeśli chodzi o jakość sprowadzanych piłkarzy, taki Marković za parę lat będzie niesamowitym kotem o ile nie przydarzy mu się jakaś paskudna kontuzja, Rodrigo, Gaitan, Perez itd. cała grupa świetnych piłkarzy, szkoda tylko że mało który swoim stylem gry i walorami fizycznymi pasuje do Serie A, a z resztą to i tak bez znaczenia bo nikogo we Włoszech obecnie nie stać aby sobie wyciągnąć taką perłę z Benfiki czy Porto :P

Mam nadzieję że Orły z Lizbony (czyt. Benfica) już nie wypuszczą z rąk prowadzenia w tabeli, mistrzostwo kraju będzie wspaniałym hołdem dla Eusebio.
Aż mi ciarki po plecach przechodzą jak oglądam ten filmik, pożegnanie jak na legendę przystało http://www.youtube.com/watch?v=5jg9SX1ppeM

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 13, 2015 15:31   

Niezłe dymy ostatnio się dzieją w Lizbonie i na stadionach i na halach.
https://www.youtube.com/watch?v=piSrb21g3HU
https://www.youtube.com/watch?v=UTcmL4VAaFI

miechu 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 12:20   

http://youtu.be/Aq5yPqAbibc

Jakby komuś umknęło - asysta Jacksona Martineza z wczorajszego meczu FC Porto - Sporting CP. Kosmos! :wow:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 12:21   

Jaki tam kosmos. Typowy Zlatan.

Odpowiedz do tematu