ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A
Autor Wiadomość
pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 09, 2020 12:01   W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A

Książka Dumanowskiego i Guziaka. Żadna wielka lektura, raczej zbiór ciekawostek, ale na upał w sam raz. Trochę anegdotek o b. piłkarzach Milanu, jedzącym biszkopty Inzaghim czy "cuchnącym" GG. Po przeczytaniu jasnym się staje, dlaczego Salamon nie zrobił większej kariery albo dlaczego Immobile poległ w BvB, co pewnie można odnieść do wielu innych piłkarzy.
A Szczęsny potwierdził opinię, którą miałem, że jest średnio inteligentny. Piątek za to pozytywnie mnie zaskoczył. Pomyślałem, że chciałbym żeby wrócił do SerieA, zobaczyć czy ten sezon był wybrykiem.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 09, 2020 19:19   

IMO tytuł robi tej książce trochę krzywdy dla wielu osób. Początkowo zakładałem, że bedzie to opowieść faktycznie jak radzili sobie Polacy we włoskiej piłce. A tak naprawdę to zbiór anegdot na temat pozycji i roli piłkarza we włoskiej kulturze, Polacy są tylko pretekstem do tych anegdot. No i w sumie mnóstwo historii nie dotyczy w ogóle nikogo z Polski.

pandoktor napisał/a:
A Szczęsny potwierdził opinię, którą miałem, że jest średnio inteligentny.
Aż muszę spytać - dlaczego? :)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 09, 2020 21:03   

Raziły mnie te historie o spaniu do 12, jedzeniu fastfoodu i parkowaniu nielegalnie przy Schodach Hiszpanskich. Poza tym wspomnienie jego żony przypomniało mi, jak dali synowi na imię, a nie sądzę żeby byli fanami Oasis ;-)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 09, 2020 21:29   

To chyba zdecydowanie efekt potwierdzenia ;)
Masz pogląd na Szczęsnego i dopasowujesz sobie to co czytasz. Bo ciężko mi podpiąć 'jest średnio inteligentny' pod argumentacje:
- śpi do 12
- je fastfoody (tak na marginesie to kojarzę tylko opowieść o tym, że jak mieszkał w hotelu to treningi kończył gdy normalne restauracje były zamknięte - sjesta - przez co był skazany na czekanie 2 godziny albo na fast food i dlatego tak sobie teraz ceni gotowanie w domu)
- zaparkował nielegalnie (do tego jeszcze nie doszedłem, ale rozumiem w drugą stronę nie działa anegdota o Piątku, gdzie opowiadał jak to uniknął mandatu za spore przekroczenie prędkości i że to nie była jedyna sytuacja, w której nie dostał zasluzonej kary za przewinienie drogowe? ;) ).

Fragmentu o imieniu nie wiem jak skomentować. Bo zupełnie nie rozumiem dlaczego nadanie imienia Liam miałoby świadczyć o inteligencji (oczywiście w zalezności od tego, czy ktoś słucha Oasis).

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 09, 2020 21:52   

Ależ ja przecież napisałem od razu, że potwierdziły opinię, którą mam :-)
Nadawanie pretensjonalnych imion jest częścią tej opinii, zresztą Miodek o tym kiedyś pisał.
Z Oasis to był żart...

Zgoda co do tytułu książki, pewnie zabieg marketingowy.

Odpowiedz do tematu