ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 11:18   

Rafal996, podejrzewam, że mogło mieć to miejsce na jednej z plaż w Kampanii ;)

Pepe, dawno to było? Może tam był młody De Sciglio? :ok:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 16, 2017 12:19   

pepe napisał/a:
Mediolan to nie 100 % Milan i Inter. :brew:

I to mnie zaskoczyło podczas pierwszej wizyty w tym mieście. U nas w takiej Warszawie po prostu nie można ot tak spacerować w koszulce Wisły czy Lecha, a tam kibic Juve na ulicach Mediolanu to żadna wielka sensacja. Ludzie pokrzykują na siebie, śpiewają za takim kibicem innej drużyny, ale odbywa się to bez jakiejś agresji, przynajmniej ja się nie spotkałem. Czyli atmosfera piknikowa ;) Nie wiem jak to się odbywa np. w fanatycznym Neapolu, być może inaczej.

Generalnie, kibice Juve z tego co widziałem są wszędzie, a w samym Mediolanie więcej spotkałem fanów Interu, niż Milanu i to bez względu na to, która z tych drużyn jest akurat wyżej.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 10:20   

Gzikuu napisał/a:
Najlepszy na boisku moim zdaniem Sturaro, aż do zmiany. Był wszędzie, świetny box-to-box i taki w sam raz zmiennik dla Kessie. Dlatego dziwiły mnie plotki o jego rzekomym odejściu latem. Wiesz może czym to było spowodowane Venomik?

Pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj :)
Hmm... meczu nie oglądałem, miałem akurat wyjazd integracyjny z pracy. Ale nie Ty jeden pochwaliłeś po tym meczu Sturaro (choć chyba nikt więcej nie poszedł tak daleko aby napisac, że zagrał najlepiej :) ), więc to pewnie było najlepsze/jedno z najlepszych spotkań w Juve od dawna. Co w sumie nawet odpowiada na Twoje pytanie - dlaczego Sturaro ma słabe notowania u kibiców Juve - bo jego normalna dyspozycja jest jednak słabsza.
Ale to troche uproszczenie. Problem z Sturaro jest taki, że jego głównymi atutami są wybieganie, waleczność, pracowitość, itp. Taki typ piłkarza. I to nie sprawdza się w taktyce, którą Juventus w poprzednim sezonie preferował. Środkowi pomocnicy muszą świetnie sobie radzić pod polem karnym rywali, bo Dybala ma mnóstwo swobody, a Mandzukic ani Cuadrado tam nie przebywają zbyt wiele. Te luki wypełniają środkowi pomocnicy, a Sturaro ma zbyt kiepską technikę czy błyskotliwość aby sobie w zagęszczaniu radzić.
Dodatkowo zwykle nawet nie grał wśrodku pola, ale był zmiennikiem Mandzukicia na lewym ataku i tam jego ograniczenia ofensywne były jeszcze bardziej widoczne.
Natomiast jego dobra gra w ostatnim meczu jakoś szczególnie mnie nie dziwi. Kiedy może sobie swobodnie pohasać od rywala do rywala, ma kogoś kto ubezpiecza jego nieogar taktyczny (Matuidi) i kogoś, kto rozegra piłkę za niego (Pjanic) to Sturaro może być fajnym uzupełnieniem składu.

Inna sprawa, ze wiele osób miało nadzieję na jego rozwój, a to nie nastąpiło. Kiedyś potrafił strzelać takie bramki Napoli: https://www.youtube.com/watch?v=kMNYrfvBO8Y
Akcja indywidualna, cztery kontakty z piłką(dwa prawą nogą, dwa lewą - w tym strzał). Teraz wydaje się to nie do pomyślenia.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 12:00   

Super, dziękuję. Ty jak coś wytłumaczysz Venomik, to z całą pewnością można uważać temat za zamknięty. ;) Mnie Sturaro zapadł w pamięć meczami Ligi Mistrzów, chociażby z Bayernem, gdzie również był wszędzie na boisku. W meczu z Chievo zagrał moim zdaniem podobnie. Każda drużyna potrzebuje swojego Sturaro, Kucki, Kessie czy... Poliego, kogoś kto będzie robił szum i gryzł trawę dla dobra drużyny.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 12:55   

Juve od tego miało Mandzukicia :D

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 21:48   

Jeśli jeszcze nie wiemy wszystkiego o Bianconerich, to może niedługo się dowiemy, bo Netflix zabrał się za produkcję 4-odcinkowego dokumentu o Starej Damie. Szalenie jestem ciekaw. Więcej info pod linkiem: http://zzapolowy.com/netflix-dokument-juventus/
lì a casa il cuore sentirà!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 10, 2017 21:55   

Jak wszystko, to i Calciopoli musi być :P

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 16:59   

Najpierw masa, poźniej ... masa :D

https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 23:21   

miszcz napisał/a:
Pytanie do ciebie, nie tęsknicie tam za Pipitą w Juve? Po ostatnich spotkaniach co raz bardziej mnie dziwi ta chęć pozbycia się Higuaina z Juve.

Nie rozumiem dlaczego ostatnie spotkania wpływają jakoś na Twoje zdziwienie tym transferem. Nie oglądałeś Higuaina w Juve? On gra na tym samym poziomie, do którego zdążył przyzwyczaić. Żadne zaskoczenie, raczej wszystko zgodnie z przewidywaniami. Jak się przekopiesz przez moje posty tutaj to znajdziesz to, co pisałem o nim wcześniej.

Rozstanie z Higuainem nie odbyło się na zasadzie "Pozbywamy się go, jest za słaby", ale to było rozstanie z rozsądku.
Po transferze Ronaldo trzeba było zmniejszyć liczebność ofensywy (zwłaszcza po przyjściu Cana w pomocy). Trzeba było też pozyskać środkowego obrońcę na europejskim poziomie - aby skład w końcu był kompletny.
Odpadało odejście Costy i Bernardeschiego. Cuadrado jest bardzo fajnym zmiennikiem (4 bramki, 6 asyst w mniej niż 1400 minut w poprzednim sezonie) i w tym wieku nie dałoby się go spieniężyć w zamian za środkowego obrońcę na poziomie. Podobnie Mandzukic - zbyt lubiany przez Allegriego, zbyt ważny taktycznie w wielu meczach ze względu na gigantyczną pracę i w wieku 32 lat malo warty na rynku.
Zostaje więc Dybala i Higuain. I jestem w stanie podać z 10 powodów dla których to zdecydowanie powinien być Higuain.
A najważniejsze to - pozwolił odzyskać Bonucciego (Dybala to Milanu by nie przeszedł), zarabiał wiecej, zostawienie Dybali daje większe możliwości taktyczne (w Juve grał jako skrzydłowy, cofnięty napastnik, wysunięty napastnik, ofensywny pomocnik) czy zwyczajnie wiek - w obliczu posiadania Mandzukicia i Ronaldo lepiej zostawić młodego Dybalę.

Niejeden kibic na włoskim forum napisał bądź zasugerował, że ogląda mecze Milanu od tego sezonu mając nadzieję na sporą liczbę bramek Igły. Mimo że rozumie i popiera sytuację.
Takie win-win (choć dla kibiców Juve lekko smutne, że jednak Igła odszedł) - Higuain może pociągnąć Milan do LM, Juve ma obrońcę, który z miejsca trafił do jedenastki kolejki w LM.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Śro Wrz 26, 2018 05:39   

Zresztą Higuain miał bardzo dużo przestojów w Juve, a LM niczego wielkiego nie pokazywał, więc nie ma co malować obrazu wielkiego żalu za nim. Wiadomo, że sentyment jest i mimo wszystko jest z niego jedna z najlepszych 9 na świecie, ale nie ma też co przesadzać.
Oczywiście to w dużej mierze sprawka Allegriego ( mówię o "mękach" Pipity ) i jego sztywniactwa taktycznego, z czym obecnie mierzyć się musi Ronaldo ( który mimo wszystko jest bez formy i gra zbyt spięty ).

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 26, 2018 08:33   

Ja całą sytuację i otoczkę transferu rozumiem jak najbardziej :) Po prostu zacząłem się zastanawiać czy wam samego Igły nie szkoda. Podejrzewałem, że większość kibiców wolałaby zestaw Igła-CR7 niż Mario-CR7.
Przez ostatnie mecze, miałem na myśli Juve :)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 26, 2018 19:41   

Z punktu widzenia kibicow Juventusu lepsze byłoby odejście Dybali. W systemie z dwoma napastnikami Ronaldo powinien być cofniętym i grać z Higuainem (lub Mandzukicem). Natomiast w systemie z trzema napastnikami na prawym skrzydle moga grać Costa czy Bernardeschi (Ronaldo na lewym skrzydle, na środku Higuain).

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 07:19   

@bogiel

w teorii to może i Ronaldo mógłby grać na skrzydle, albo jako cofnięty napastnik, ale w praktyce od kilku lat gra jako punkt odniesienia w ataku a reszta się dostosowuje do niego ;-) to, że czasem schodzi ze skrzydła nie oznacza, że umiejscowienie go w taktyce na tej pozycji przyniosłoby zamierzone rezultaty. Higuain to nie Benzema, którego rolą było asystowanie Ronaldo mimo, że "na papierze" to Karim grał na szpicy.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 29, 2018 18:49   

Aż miło obejrzeć taki mecz jak dzisiejsza potyczka Juve z Napoli. Nie ma co pisać, że dzieli nas od obu przepaść, bo to oczywiste. Wstyd mi, że na początku sezonu uważałem, że to właśnie Napoli może wypaść poza TOP 4, ale do rzeczy:

Widać w tym meczu jak Ronaldo coraz bardziej wpasowuje się w zespół. To samo się tyczy Cana. Widać też jak Juve ma potężną ławkę rezerwowych. W trakcie meczu do głowy przyszło mi kilka pytać na temat Starej Damy.

1. Kiedy ostatnio Juventus zrobił transfer przychodzący, który okazał się klapą? Myślę myślę i nic mi nie przychodzi do głowy, bo raczej każdy piłkarz fajnie wprowadził się w zespół. Przeczyć tej tezie może Howedes, ale to był tylko wypożyczenie i łatanie kadry. Może De Sciglio?
2. Bonucci. Oglądałem w tym sezonie tylko mecz z Chievo i ten dzisiejszy i w obu meczach przy golach zawalił właśnie Leo. Co prawda strzelił bramkę, ale na podstawie tych dwóch meczów widzę, że nie może powrócić do formy sprzed transferu do Milanu. Tak wygląda w każdym meczu w obronie czy tylko tak trafiłem?
3. Czy Wam, kibicom Juve nie jest trochę żal Perina? Szczęsny oczywiście broni świetnie, ale ławka w każdym meczu dla Perina wydaje się niesprawiedliwa i krzywdząca. Hamowany jest jego rozwój i talent, a moim zdaniem to najlepszy włoski bramkarz, jeżeli chodzi o grę na linii. Bez sensu wydaje się posiadanie dwóch bramkarzy o zbliżonym poziomie, gdzie jeden notorycznie jest rezerwowym i nie ma rotacji liga-puchary.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Wrz 30, 2018 17:55   

@Gzikuu

1. Rzeczywiście ciężko coś znaleźć. W pewnym stopniu De Sciglio, choć suma dosyć mała jak na dzisiejsze czasy, a w tej chwili przy Sandro i Cancelo powinien być tylko rezerwowym i na to jak najbardziej się nadaje. Może Pjaca na którego wydano 25(?) baniek i sie tylko leczył i grał po wypożyczeniach, a w Juve pokazywał, że jest nieogarm taktycznym ( chociaż jak pójdzie w rozliczeniu za Chiese to jakoś się ten transfer wybroni ).

2.Gra tak od początku sezonu, cały czas niepewnie. On zawsze taki był, po prostu trójka BBC nawzajem maskowała swoje wady, byli niesamowicie zgrani. Mam nadzieję, że Leo odciąży trochę Pjanica w rozgrywaniu, bo brak Bonuca był widoczny rok temu i to była największa strata po jego odejściu, a nie umiejętności stricte defensywne. Benatia gorzej się nie spisywał, miał momenty gdy grał jak profesor, niestety zdarzały mu się też karygodne błędy.
Tak czy siak, Leo nie może odwalać czegoś takiego jak przy pierwszym golu Napoli... przecież to piłkarskie abecadło, nie wybijaj z bocznego sektora na środek boiska, na swojej połowie.

3.Mnie nie jest przykro, tym bardziej że Szczęsny to mój rodak - w innym wypadku pewnie wolałbym Włocha na bramce.
Sprawa wygląda tak, że Wojtek miał obiecane objęcie schedy po Buffonie i to wszystko dobrze zaplanowano. Chłopak przyszedł na rok przed odejściem legendy, miał obiecane sporo meczy ( co jest logiczne, musiał się jakość wkomponować w zespół ). Gigi w międzyczasie się rozmyślił ( być może brak awansu do MŚ tutaj miał wpływ ), ale klub już raczej nie chciał wycofywać się ze swoich planów i danego słowa.
I teraz wracamy do Perina. On to wszystko wiedział, bo te plotki, pomieszane z domysłami i faktami, przewijały się przez cały rok w prasie. Wiedział też jak dobrze szło Wojtkowi w Romie oraz w tych kilkunastu meczach w Juve. To jest wyłącznie jego sprawa, że wybrał tak a nie inaczej. Klub piłkarski to nie jest fundacja charytatywna. Kilka takich akcji i inni piłkarze by się zastanowili, czy zapewnienia Juventusu są wiarygodne - zwłaszcza, że Szczęsny nie dał na razie powodu do zmiany zdania, sprawdza się.
Zresztą sezon jest długi, zobaczymy jak to się potoczy. Może Perin wywalczy kiedyś jedynkę, na razie nie ma ku temu podstaw, a mnie zawsze za debilny wydawał się system jaki zastosowali kiedyś bodajże w Barcelonie, że jeden bramkarz grał ligę, drugi LM. W Juventusie dwójka dostaje co najwyżej CI.

Teraz mała bomba, Giusseppe Marotta odchodzi ze stanowiska dyrektora.
Już w lipcu pojawiały się takie plotki

Cytat:
- Zinedine Zidane podpisał kontakt z Juventusem Turyn. Były szkoleniowiec Realu Madryt dołączy do Cristiano Ronaldo w Juve w roli asystenta-konsultanta obecnego dyrektora sportowego Fabio Paraticiego. Francuz rozpocznie pracę w klubie z Turynu w październiku tego roku - poinformował we wtorek (17 lipca) madrycki dziennik internetowy "Libertad Digital".
Hiszpańscy dziennikarze powołują się na źródło zbliżone do rodziny Agnellich, właścicieli Starej Damy. Podkreśla się fakt, że 46-letni Zidane, po opuszczeniu Królewskich w maju, nie zamierzał podejmować pracy szkoleniowca w nowym sezonie.

I końcówka sierpnia

Cytat:
Zinedine Zidane może wrócić do zawodu trenera i to w wielkim stylu. Jak informuje "El Mundo Deportivo", Francuz ma przejąć Juventus przed sezonem 2019/20, choć bardziej prawdopodobną opcją wydaje się zatrudnienie go w innej roli i powierzenie drużyny w kolejnym roku, po wygaśnięciu kontraktu Massimiliano Allegrego

Nawet by się to logicznie składało w całość.
Należy też dodać ploty, że Marotta miał innym plan na mercato i nie był zwolennikiem inwestowania tak wielkich sum w Ronaldo.
Jakoś w czerwcu na włoskich forach Juve, wszelkiej maści "insajderzy" i "guru transferowi" wieszczyli powrót Pogby. Może rzeczywiście taki był plan, a nagła okazja w postaci Ronaldo to zepsuła? Przy transferze Ronaldo na pierwszy plan wskoczył Paratici, który może przejąć schedę po Marottcie.
Jestem bardzo ciekawy jak to się potoczy, zwłaszcza z Zizou. Co prawda nie jestem raczej wielkim fanem jego talentu trenerskiego, ale Allegri jest już chyba wypalony w tym środowisku.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 30, 2018 19:18   

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście był Pjaca, który miał być mega talentem, a wyszło jak wyszło. Ciekawe jak powiedzie się Coricowi w Romie. Obaj z Dynama i obaj okrzyknięci super-talentami.

Co do Marotty, to oczywiście szkoda, bo zrobił kawał dobrej roboty, ale Juve jest już tak poukładane, że na pewno i bez niego sobie poradzi. Zidane? Pozazdrościć. My zatrudniamy jako trenerów byłych zawodników bez doświadczenia, a Stara Dama planuje takie bomby. Nigdy nie polubię Juventusu jako klubu i czuje do niego niechęć, ale zawsze będę pod ogromnym wrażeniem tego jak ten klub jest prowadzony oraz zarządzany. ;)

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Wrz 30, 2018 19:47   

Oczywiście jeżeli chodzi o Perina, to jest moja osobista opinia, aczkolwiek na polskich stronach nie zauważyłem jakiejś zażartej dyskusji na ten temat i wielkiego żalu z powodu jego przesiadywania na ławce.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 03:45   

Będzie post pod postem.
Słyszeli o aferze z Ronaldo dot. oskarżeń o gwałt?

arekk20 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 06:15   

Chodzi o tą sprawę, w której miał zapłacić dziewczynie około 400 tys. dolarów, a ta po 9 latach przypomniała sobie że jednak nie chciała tego? Jeśli tak to moim zdaniem w tym przypadku nie powinna go spotkać żadna kara..

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 06:53   

Nie do konca tak, bo ona już wtedy była na komisariacie, tylko nie chciała przyznać się o kogo chodzi.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 07:50   

Jakiś czas temu czytałem fajny artykuł na ten temat, teraz już niestety nie jestem w stanie znaleźć dokładnego linka. Pisano w nim, iż w Nevadzie takie przestępstwa się nie przedawniają (więc proces wciąż jest możliwy) oraz że możliwa jest sytuacja, że to nie sama poszkodowana chciała po latach dochodzić swoich praw, ale że to do niej zgłosiła się jakaś kancelaria, która chce zarobić na tej sytuacji, a ona się zgodziła. Możliwe też, że mimo iż wtedy ofiara podpisała dokumenty, że nie będzie dochodzić kar dla Ronaldo, to zrobiła to pod presją czy przymusem.

Jakby nie patrzeć, CR7 swoje 'za uszami' ma, bo podpisał się nawet pod dokumentami, które de facto potwierdzają gwałt:
http://www.sport.pl/pilka...-cristiano.html

Na dodatek zaś pojawiają się doniesienia o kolejnej osobie, która oskarża Portugalczyka o to samo:
http://www.sport.pl/pilka...do-o-gwalt.html

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 08:05   

Na pewno będzie miał "ciepło", patrząc na to co się ostatnio dzieje, cały ruch #metoo , sprawa Weinsteina , już znajdują się kolejne rzekome ofiary gwałtu przez Krystyne. Samo juve tez na pewno nie zyska na tym, z resztą już ich akcje na giełdzie tracą na wartości.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 09:51   

W całej tej sytuacji jak zwykle żenuje mnie to, że tak naprawdę ofiara i czyn nie mają znaczenia. Zresztą zawsze tak było w przypadkach przestępstw na tle seksualnym, czy to ksiądz, nauczyciel czy prezydent państwa. Abstrahując od tego czy oskarżony jest winien czy nie, to dla opinii publicznej i prasy liczą się tylko:
- ideologie
- kwestie finansowe(tu mówimy o stratach Juve)
- aferki
- tytuły prasowe
- wyzywanie potencjalnego sprawcy od gwałcicieli
- wyzywanie potencjalnej ofiary od szmat i prostytutek

Gdy sprawa milknie lub się rozwiązuje, to nikogo nie interesuje to co w sprawie najważniejsze, czyli krzywda poczyniona jednej ze stron. Zresztą wystarczy wziąć pierwszą lepszą sprawę z molestowaniem przez księży. Opinie publiczną interesuje tylko szkalowanie kościoła lub jego bronienie oraz wybicie się na aferze, a nie ofiara.

To tak na poziomie ludzkim.

Na poziomie sportowym, oświadczenie Juventusu w tej sprawie to żenada :)
Fascynują mnie jeszcze teorie spiskowe, które można wyczytać u kibiców :P

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 10:07   

Jestem zaskoczony tą sprawą, bo Krysia mimo wszystkich kontrowersji wydaje się być raczej dobrym chłopakiem, takim typem którego bym o gwałty nie podejrzewał.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 10:28   

Rafał, trafnie użyłeś słowa 'wydaje się'. Większości się tak wydawało, a jest - jak to ponoć miał stwierdził sam Ronaldo - zgoła inaczej:
Cytat:
W 99 procentach jestem dobrym człowiekiem, nie wiem, co się dzieje z tym jednym procentem.

miszcz,
Jakie teorie spiskowe? Póki co nic takiego nigdzie nie widziałem.

Odpowiedz do tematu