ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 09:19   

pepe

A jeszcze niedawno dałbym sobie jaja uciąć, że Ciebie pod tymi względami nikt nie będzie w stanie zreformować :( szkoda... myślałem, że jesteś jednak bardzie radykalny w niektórych poglądach, bo za to miałem do Ciebie wielki szacunek.

Patrząc na tę koszulkę widzę na niej logo Jeep'a a nie Juve... takie właśnie wrażenie powoduje na mnie efekt umiejscowienia sponsora bezpośrednio pod logiem... zwłaszcza, że obydwie nazwy są na "J".

Ja tam nie uważam, że należy się koniecznie dostosowywać do czasów wszechobecnych i nowoczesnych symboli... podobnie jak nie uważałem, że strona acmilan.pl powinna żyć na portalach społecznościowych itp. No ale w takie czasy - pieniądz i komercjalizacja przede wszystkim, dopiero potem cała reszta wartości...

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 09:51   

Camill - ależ ja nie uznałem tego za coś dobrego. Odniosłem się do wizualnego projektu koszulki, która dla mnie jest po prostu ładna i świetnie współgra z nowym logo. Pewnie, że też wolałbym tam herb Juventusu z bykiem. Nic tego nie zastąpi, bo to jest świętość. Napisałem też, że złapali mnie. Osiągnęli to, co chcieli. Myślę, że to też wszystko jest bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Do takich akcji są zatrudniane całe tabuny specjalistów. To ma oddziaływać na naszą psychikę zatem nie jest to sprawa błaha. Ktoś tam nabijał się, że to logo tworzyli rok czasu. Widocznie tyle potrzebowali, bo ja teraz już wszędzie widzę tą jotkę. U mnie to odniosło pożądany efekt. To nad czym tyle czasu pracowali. I słowa swoje pisałem nie dlatego, że pozytywnie odnoszę się do tej zmiany, tylko dlatego, że na mnie wywarła ona duże wrażenie. Po analizie wielu czynników i nieskończonych wycieczkach mojej córki od paru dni do mnie z jej komórką i pytaniem - "a co to za firma", "a co to za logo" - zrozumiałem, że właśnie o to w tym całym syfie chodzi. Widzisz znaczek i z miejsca wiesz co to. Mimo, że nigdy Rolexa nie kupiłem, nie przymierzałem, ani nawet reklamy w tv nie widziałem. To logo w grze na komórce córy skojarzyłem od razu. O to chodzi właśnie - wyryć się w świadomości społecznej. Nawet nie mając z danym produktem nigdy żadnej styczności. Klubowi chodzi o zapadnięcie w pamięci nie tylko kibiców, fanatyków. Juventus ma kojarzyć byle szarak po spojrzeniu na jotkę. Nie musi wiedzieć ile mistrzostw i pucharów zdobył Juventus. Ma wiedzieć, że to jest logo klubu piłkarskiego. To jest właśnie budowanie rozpoznawalności marki. A za tym z czasem pójdzie i kasa.

Nie uważam tego za rzecz pozytywną. Jednak obracamy się wszyscy w jednym globalnym środowisku. To nie kwestia rzeczy ponadczasowych i niematerialnych jak patriotyzm, który nigdy nie powinien się poddać trendom mody i wpływów środowisk próbujących go zmiękczyć i dostosować do dzisiejszego, rzekomo nowoczesnego, świata. To sprawa czysto biznesowa. Nie ma się co już nawet łudzić, oszukiwać i mamić. Gramy w jednej lidze, w której jedynym wyznacznikiem są pieniądze. Wszyscy bez wyjątku dążymy do posiadania ich jak największej ilości, bo wiemy, że mając więcej, stać nas na więcej i więcej możemy. Rozumowanie klubów (firm) w tej kwestii jest tożsame. Maksymalizacja zysku. I już nawet niech nikt nie mówi, że kluby istnieją dla kibiców, dla dobrej piłki itp. Te czasy są już dawno za nami. Gdzieś ktoś podał przykład MU, który od lat nic nie wygrał, a kosi ciężką kasę właśnie dzięki rozpoznawalności marki.

Krok właścicieli Juventusu uważam za ryzykowny, pionierski i obawiam się, że bardzo trafny. To z punktu widzenia klubu, oczywiście. Kibice przeżywają swoje dramaty z tym związane. Jedni szybciej się z tym pogodzą, inni wcale. Wszystkich to jednak dotknęło bez wyjątku.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 10:25   

Myślę że tłumaczenie nie jest potrzebne, wszyscy wiemy dlaczego to zostało wprowadzone i pewnie większość rozumie konieczność. Jasne, że te gadżety będą teraz generować większy zysk itd. I na pewno to logo da się bardzo elegancko wkomponować w koszulki itd. Ale boli mnie całkowite odcięcie się od klasycznego herbu. Dla mnie to jest coś, co nie powinno mieć miejsca, to jest zbyt ważne. Herb powinien pozostać, niech by sobie był zmarginalizowany, nieużywany lub rzadko używany, ale powinien być. Nie widzę problemu, żeby wszystkie dystrybuowane przez klub gadżety miały nowe logo, a herb sobie gdzieś tam obok wisiał na stronie itd.

Tyle, że coś takiego jest z punktu widzenia marketingowego niedopuszczalne, bo niejednoznaczy przekaz itd... Ale może chociaż można było dać się oswoić, podejrzewam że stary herb z czasem by umarł śmiercią naturalną.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 10:58   

A to co znowu? Venomik - wiesz o co kaman?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 11:29   

A to kolejna fanowska przeróbka.
Całkiem ładna i zgrabna, nawiasem mówiąc.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 11:56   

No, i wygląda jak herb klubu piłkarskiego, a nie logo portalu społecznościowego ;)

Kolejne pytanie - nie można było zrobić np. takiego herbu i w razie potrzeby identyfikować się jego pełną, lub uproszczoną (same dwa paski) wersją?

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 12:13   

Nie można było, bo to herb, a nie logo. Ta przeróbka nie różni się niczym w swojej konwencji od dotychczasowego herbu, tylko go nieco aktualizuje.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 13:03   

Ta przeróbka z bykiem, jak na obecne czasy jest zbyt skomplikowana :P

Generalnie, w Turynie już pozamiatane. Nowy sezon = nowe otwarcie z nowym logo.

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 13:20   

Oby nam za chwilę nie próbowali wcisnąć jakiejś litery "M"...

W zasadzie im dłużej się przypatruje temu nowemu logo czy tam herbowi to co raz bardziej przypomina mi to hebrajskie "znaczki" :dunno:

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 14:04   

Ale to chyba oczywiste przecież, że to parcie w kierunku wschodu właśnie... Rynek chłonny, kraje dopiero rozwijające się, bez własnych tradycji piłkarskich. Jest grunt pod ciężką kapuchę.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 14:13   

To już ostra nadinterpretacja, bo kształ jest podyktowany kształtem klasycznej średniowiecznej tarczy herbowej - używanej choćby w wizerunku tarczy scudetto:

Poza tym językiem hebrajskim włada kilka milionów ludzi na świecie - którzy na dodatek piłkę nożną mająw poważaniu ;)
Kluby się rozwijają w kierunku Chin, Indonezji czy Indii. Tam alfabetu hebrajskiego nie używają.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2017 19:47   

Koszulka co wrzuciłem jest świetna.
Ciekawe czy kiedyś Milan wykona projekt koszulki z całkiem innej beczki. Na przykład tylko z dwoma pasami.... Hmmm z ciekawości bym takie coś zobaczył.

rangiz to oficjalne koszulki Juventusu na nowy sezon?

Stephan 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 21, 2017 11:50   

:rotfl:

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 22:23   

To się wpisuje w kanon nowego herbu Juventusu?

http://www.12zawodnik.pl/...d:5888eaff5272e

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 27, 2017 22:08   

Już chyba Fly Emirates jakiś czas temu też dowalał się o ten krzyż, póki co herb Realu bez krzyża ma widnieć tylko w krajach Arabskich no ale sam fakt moim zdaniem mocno nadszarpuje wizerunek klubu, krzyż jest nieodłącznym elementem korony hiszpańskiej, bez niego to już nie jest korona a przecież to "królewscy". Ale to co Juve zrobiło ze swoim herbem to już przeszło moje wyobrażenia :kij: to wszystko idzie w złym kierunku....
#10 Rui Costa per sempre!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 27, 2017 23:07   

U nas też jest krzyż, może inaczej eksponowany, ale jest.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Sty 27, 2017 23:21   

Powiem krótko - zaprzedać tradycję, markę i swoich kibiców w imię zysków i poprawności politycznej to może - z całym szacunkiem - Rayo Vallecano, a nie klub będący jednym z liczonych na palcach jednej ręki punktów odniesienia dla miłośników tej dyscypliny.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 15:17   

Kolejna część zarabiania na marce - nazwa stadionu przerobiona na Allianz Stadium. Tak jak ten w Sydney?

Jakoś się cieszę, ciężko nosić głowy wysoko, kiedy jest się kibicem takiego korpo. ;)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 18:25   

Ehe, wszystko co musimy sobie powiedzieć, żeby przetrwać ciężkie czasy ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 22:12   

Dla jasności - Juventus prawa do marki oddał podczas finansowania budowy stadionu jeszcze, dokładnie 6 lat temu. Dostał za to sporo kasy i prawa utracił na 12 lat na rzecz spółki SportFive. Aż sześć lat zajęło spółce znalezienie sponsora. Niemniej Juve praw do nazwy nie miało cały czas.
I chyba generalnie zaskakująco dobrze na tym wyszło. Pieniądze dostało dokładnie wtedy, kiedy były potrzebne, a ryzyko wzięła na siebie inna firma. Ciekawe w sumie czy wyszli na swoje. Oby tak.

mtszknp
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 05, 2017 22:32   

Juventus znowu liże rany po finale Ligi Mistrzów... Dominują we Włoszech, ale europejskie puchary to od dwóch dekad przekleństwo Bianconerich. Max Allegri przekombinował z tym ustawieniem a'la 3-5-2 w finale. 4-2-3-1 sprawdziłoby się chyba lepiej, bo nie byłoby aż tak sporo wolnej przestrzeni na bokach dla Realu, kiedy Sandro i Alves nie mogli wrócić skutecznie do defensywy w czasie kontrataków Królewskich. Szkoda w tym wszystkim trochę Buffona, ale zaimponował mi tym, że nie zrywał ostentacyjnie srebrnego medalu z szyi. Ten piłkarz to już jeden z bogów futbolu i właśnie widać to m. in. po tym z jaką klasą przyjmuje porażki w finałach. Czy Juve będzie w stanie jeszcze zagrać w finale za rok, co byłoby ostatnią już chyba szansą Buffona na wzniesienie Pucharu Europy? Stara Dama nie ma jednak takiej jakości na ławce nie wspominając już o kreatywnych piłkarzach, jakich ma Real w pierwszym składzie. Muszą bardziej zrównoważyć drużynę w Turynie, by w końcu wygrać tą LM. Jednak Galliani miał rację, że Milan ma LM w DNA, bo przecież nie Juve :ok:

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 06, 2017 08:07   

mtszknp - komu kibicowałeś w finale Ligi Mistrzów? rubentusowi czy puciarzom*?

* - proszę admina o nie traktowanie tego, jako przekleństw - wiadomo, że nethoolsy używają takich zwrotów na co dzień, z wyjątkiem momentu, gdy kibicuje się im, by inny klub nie "odjechał" Milanowi z pucharami.

PS - Szczęsny w Juventusie :) . To teraz dopiero będą ciśnięte mecze Juve w Eleven...

mtszknp
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 09:25   

pepe napisał/a:
mtszknp - komu kibicowałeś w finale Ligi Mistrzów? rubentusowi czy puciarzom*?

* - proszę admina o nie traktowanie tego, jako przekleństw - wiadomo, że nethoolsy używają takich zwrotów na co dzień, z wyjątkiem momentu, gdy kibicuje się im, by inny klub nie "odjechał" Milanowi z pucharami.

PS - Szczęsny w Juventusie :) . To teraz dopiero będą ciśnięte mecze Juve w Eleven...

Mam zasadę, wynikającą z miłości do calcio, że gdy w europejskich pucharach brakuje Milanu, to w tych rozgrywkach trzymam kciuki za włoskie firmy. Oczywiście nie płaczę po porażce Juve i z drugiej strony mam lekką satysfakcję, że występ Starej Damy w tym finale utarł nosa pyszałkowatym Juventini :toast: Szkoda mi tylko Buffona, bo nie da się nie lubić tego człowieka...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 09:31   

Dziwią mnie takie opinie o Buffonie, we mnie on nigdy nie wzbudzał najmniejszej sympatii. Szanuję za umiejętności i wierność barwom, ale nic poza tym.

kazelot 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 09:57   

pepe napisał/a:
PS - Szczęsny w Juventusie :) . To teraz dopiero będą ciśnięte mecze Juve w Eleven..

Juz na 100 % ? Buffon ma jeszcze rok ważny kontrakt znając Jego to przedłuży :) Szczęsny min dwa lata zgadza się być rezerwowym ?

Odpowiedz do tematu