ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
Markucjo 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 01, 2019 18:02   

Zgadzam się z tymi insajderami ( czy jak się ich nazywa na VS - guru transferowi :rotfl2: ).
Natomiast często mają dobre informacje i jeżeli chodzi o forum VecchiaSignora, to nie ma tam od lat jednych i tych samych ludzi, tylko to się zmienia. Zresztą z tego co się orientuję, to na rzeczonym VS moderacja w jakiś sposób weryfikuje ludzi piszących w temacie mercato ( zostają wtedy "guru" ) więc ich informacje muszą mieć znamiona autentyczności. W jaki sposób to robią, nie wiem.
Powiedziałbym, że dzisiaj to lepiej wierzyć tym insajderom, mniej znanym, niż wszystkim gazetom i typom pokroju Di Marzio, Momblano i Pedulla - zwłaszcza, że niektórzy z nich mają informację od tych insajderów właśnie.
Zazwyczaj są to ludzi którzy znają się z pracownikami niższego szczebla w klubach, stąd też pochodzą ich informację.
Jedno jest pewne, do wszystkiego należy podchodzić z dystansem ( choćby dla własnego zdrowia ).

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 16, 2019 15:38   

No i Sarri :)

Od ostatniego posta z ogromnym poczuciem politowania czytałem te wszystkie plotki, teorie i "insajderskie" nowinki. Niesamowite jest to, że ludzie dalej się dają na te brednie nabierać. To że kiedyś ktoś uzyskał informacje z prywatnego źródła ( jak np. Sonar), to nie znaczy, że w tak poważnym klubie można sobie znaleźć jakiś przeciek ot tak. Już rok temu ci "insajderzy" Juve czy Milan pokazali, że nic nie wiedzą i tworzą więcej fejków oraz dezinformacji niż mainstream. Tym bardziej jest to zabawne gdy ci, którzy korzystają z tych żałosnych źródeł, się szczycą tym jak bardzo są "doinformowani", a cała reszta zmanipulowana. Jak widać, inna dziedzina, ale sytuacja taka sama. :P

Sam wybór nie tyle ciekawy, co chyba jedyny rozsądny jaki Juve mógło zrobić. Skoro się pożegnali z Maxem, to nie mogli skończyć z Inzaghim czy Sinisą. Jestem jednak niezmiernie ciekawy czy w ogóle będzie jakakolwiek chemia pomiędzy Sarrim, a Juve, piłkarzami i kibicami. Coś czuję, że jak gdzieś się pojawi problem to właśnie tu.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 16, 2019 16:11   

Sarri bardzo musiałby się postarać, by przerwać hegemonię Juve we Włoszech. A co do LM, to znowu będzie kilku faworytów i zadecyduje dyspozycja dnia. Nie ma złotej recepty na jej wygranie w dzisiejszych czasach. Generalnie uważam, że Sarri to bezpieczna opcja bez rewolucji.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 17, 2019 00:21   

No i dobrze że ta saga się w końcu skończyła.
Sarri to ciekawy trener, klocki ma najlepsze w Italii, jak je poukłada, to już jego sprawa.
W Empoli potrafił wyciągnąć maksimum z tych graczy, to samo w Napoli, mocno przycisnął Juventus dwa sezony temu ( nikt nie był bliżej, licząc od drugiego sezonu Conte ).
Ciekawe co teraz z Igłą? Czy Sarri będzie chciał sprowadzić swojego pupilka Jorginho ( Chelsea ma na razie bana, więc nie koniecznie będą się chcieli pozbywać graczy )? Mówi się też o Hysaju w miejsce Cancelo - no i tutaj byłoby mocno szkoda.
W Neapolu pewnie znowu mają ból dupska ( jak w Turynie z powodu Conte w Interze ).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 17, 2019 07:49   

Nie jestem zaskoczony, bo mówiło się o tym od dawna, ale to nie jest nazwisko, na które czekałem.

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Cze 17, 2019 12:23   

Wybór ani ziębi, ani grzeje. Nie przepadam za trenerami, którzy w późnym wieku dopiero osiągnęli jakieś wyniki. Nie podoba mi się jego podejście do trzymania się na siłę grupy 13-14 piłkarzy (w sumie nieraz o tym wspominałem) i jego minimalizm. Nie sądzę by był wartością dodaną w Juve.
Z drugiej strony może będzie się dało oglądać Juve z większa przyjemnością, bo to jak Allegri wykastrował ofensywę Juventusu w końcówce ubiegłego sezonu to było niesamowite. A paru zawodników z przodu powinno Sarriemu pasować. Co nie zmienia faktu, że wiele komentarzy zachwalających niesamowitą grę w ofensywie w klubach Sarriego to lekka przesada.

Za to ze sporym rozbawieniem obserwuję zachowania wszystkich, którzy wcześniej obstawiali Guardiolę na podstawie źródeł w środku klubu. Co niektórzy to już dochodzili do teorii rodem z filmów szpiegowskich, gdzie Agnelli siedzi w klubowym fotelu, fałszywymi informatorami myli włoskie media z pełną premedytacją, a za jego plecami sejf z podpisanym kontraktem Guardioli. Albo z tych, którzy kolor butów Guardioli traktowali jako sugestię przejścia do Włoch (bo były czarno-białe ).
Wyobrażam sobie jak Guardiola budzi się rano, ubiera i stwierdza, że musi iść do sklepu, bo brakuje mu odpowiednich butów. Idzie do sklepu i do ekspedienta rzuca – nie ważne jaki krój, byle w barwach czarno-białych ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 18, 2019 08:45   

Markucjo napisał/a:
Sarri to ciekawy trener, klocki ma najlepsze w Italii, jak je poukłada, to już jego sprawa.

Chyba tylko jakaś wielka kłótnia w Waszej szatni mogłaby Wam odebrać scudetto w sezonie 2019/2020. Skoro zdarzało się, że Sarri ze sporo słabszą kadrą Napoli wykręcał ponad 90 punktów, to pod tym kątem w Turynie nie mają się czego obawiać, a myślę, że przynajmniej będzie się Wam milej ten Juventus oglądało. Owszem, Conte w Interze z tak potężną obroną w osobach de Vrija, Godina i Skriniara przy dobrych wiatrach też może i pod 90 punktów dojść, ale nie wydaje mi się, by był w stanie zdetronizować Juventus. Dla Was bez wątpienia najważniejszym pytaniem jest to, jak miłośnik nikotyny poprowadzi Juventus w Lidze Mistrzów. W tych rozgrywkach Allegri czuł się dobrze, co pokazywał już u nas w Milanie kilka lat temu, natomiast Sarri jak do tej pory rozczarowywał, nawet jak na potencjał kadrowy, którym dysponował pod Wezuwiuszem. Z drugiej strony, w końcu zdobył europejskie trofeum z Chelsea w minionym sezonie, więc może w jakimś sensie swoją klątwę odczarował. Patrząc na przygodę Guardioli w Bayernie czy Man City, to popularny Pep też nie byłby tu niczego gwarantem.

Venomik napisał/a:
Co niektórzy to już dochodzili do teorii rodem z filmów szpiegowskich, gdzie Agnelli siedzi w klubowym fotelu, fałszywymi informatorami myli włoskie media z pełną premedytacją, a za jego plecami sejf z podpisanym kontraktem Guardioli. Albo z tych, którzy kolor butów Guardioli traktowali jako sugestię przejścia do Włoch (bo były czarno-białe ).

No, trochę ubawu z tym było, ale tak jest wszędzie. Też zabawnie się czytało te głosy całkiem serio mówiące po aferze z Icardim i jego małżonką, że Marotta przyszedł do Interu w roli konia trojańskiego. Takie mamy czasy, że dostępność wielu informacji czasem rozbudza ludzką wyobraźnię do granic absurdu ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 18, 2019 10:34   

MK92 napisał/a:
W tych rozgrywkach Allegri czuł się dobrze, co pokazywał już u nas w Milanie kilka lat temu

Cholera, nie wiem, czy ja mam tak spaczoną perspektywę, czy ludzie którzy takie rzeczy piszą, bo nie jesteś jedyny, który tak uważa.

Zapamiętałem występy Milanu w LM z Allegrim jako droga przez mękę. Bardzo słaby styl, remisy z Pilznem czy BATE, miejsce w grupie za Malagą, łatwe odpadnięcia. Wiem, że nie mieliśmy jakiejś super kadry, ale też nie aż tak słabą, żeby się dawać tak rozgrywać. Właściwie jedyne dobre mecze, które mogły zostawić pozytywne wrażenie, to pierwszy mecz z Arsenalem i wygrana u siebie z Barceloną, której i tak nie potrafiliśmy obronić w drugim meczu.

Mniej więcej to samo Allegri robił z Juventusem, z tym że tam miał lepszą kadrę i dalej zachodził. Ale tak samo grał na minimum kiedy się dało, notował przeciętne rezultaty, byle się przeturlać dalej i budził zespół na mecze z poważniejszymi rywalami w fazie pucharowej. Mnie ten styl odrzuca.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 18, 2019 15:40   

Jeżeli chodzi o styl Milanu Maxa w Lidze Mistrzów, to przyznam Ci rację, bo to rzeczywiście najczęściej była droga przez mękę, poza nielicznymi wyjątkami, takimi jak efektowny pogrom Arsenalu na San Siro w lutym 2012 roku. Jednak patrząc na to, jakim składem dysponował Allegri, to wyniki uzyskiwał naprawdę zadowalające, prócz jego pierwszego sezonu, kiedy to w 1/8 finału powinniśmy byli spokojnie pokonać Tottenham, a skończyło się brzydkim waleniem głową w mur i odpadnięciem. Poza wczesną wiosną 2011 roku, to jakoś specjalnie nie czułem się rozczarowany rezultatami Milanu w Lidze Mistrzów, a ponadto z perspektywy czasu uważam, że po odejściu Senatorów Max wykręcał w Champions League nawet wyniki ponad stan. Racja, rewanż na Camp Nou w marcu 2013 roku nam nie wyszedł, ale ja przed pierwszym meczem na San Siro w lutym nawet nie śniłem, że do Katalonii pojedziemy bronić tak korzystnego rezultatu. Jesień 2013 roku w Lidze Mistrzów też była całkiem udaną odskocznią od dramatycznej postawy w Serie A. Tamten Milan znów potrafił się postawić Barcelonie, choć w tym samym czasie w lidze włoskiej nieustannie ważyły się losy Allegriego.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 28, 2019 10:34   

Buffon ponoć jest blisko powrotu do Juve. Ma mieć zagwarantowaną taką liczbę występów by pobić rekord Maldiniego.
Ploteczki też mówiły, że Buffon chciał zagrać jeszcze na Olimpiadzie 2020, ale w sumie to nie wiem jak ten plan ma wypalić po porażce kadry U-21. :P

W sumie to nie będę komentować i oceniać. Czyny i słowa tego "Pana" mówią same za siebie :)

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Cze 28, 2019 11:05   

W sensie Wam już nawet powrót do Juve zacznie przeszkadzać? :P

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 28, 2019 11:08   

Nic takiego nie napisałem, więc nikomu nic nie wmawiaj :P
Ja osobiście mam to gdzieś, tak samo jak ten rekord, którego tak bardzo Buffon pragnie. Mojego zdania o nim tak to nie zmieni już :)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 01, 2019 20:17   

No i Rabiot oficjalnie w Juve. Jak dołączą De Ligt i Chiesa, to strach się bać. Oczywiście nie Milanowi, a Europie. Wszystko wskazuje na to, że Napoli z Interem nadal nie będą mieć startu do turyńczyków...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 02, 2019 08:47   

Rabiot i Ramsey za darmo. Piękny przykład na to, jak siła klubu przyciągają i ułatwiają zadanie. Tam, gdzie my musimy się namęczyć, żeby namówić przeciętnych piłkarzy do transferu, Juventus może przebierać i sami się garną.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 02, 2019 12:37   

Mam wrażenie, że Mamusia Rabiota zrobi w Juve wiecej złego niż myślimy

https://twitter.com/TSmokowski/status/1145964138163789824?s=20

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 02, 2019 12:48   

Jeszcze tylko Wanda i byłoby zabawnie :)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 02, 2019 12:49   

I na start przytuliła 10 mln euro. :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 02, 2019 12:51   

My już kiedyś przerabialiśmy temat darmowych piłkarzy, dopiero po latach się okazało ;)

Ale taka jest kolej rzeczy. Juve rozbije bank i osiągnie sukces... a potem cykl zatoczy koło.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lip 02, 2019 13:04   

rafal996 napisał/a:
Rabiot i Ramsey za darmo. Piękny przykład na to, jak siła klubu przyciągają i ułatwiają zadanie. Tam, gdzie my musimy się namęczyć, żeby namówić przeciętnych piłkarzy do transferu, Juventus może przebierać i sami się garną.

Nie ma sensu porównywać nas w tym momencie do Juventusu, bo na dzień dzisiejszy różnica nie pozwala nam z nimi konkurować, ale czy Ramsey i Rabiot to nazwiska, które rozpalają najlepsze kluby w Europie do których Bianconeri aspirują?

Rabiot raz przekroczył granicę 2000 minut w sezonie ligowym, Ramsey ostatni raz tyle minut w lidze uzbierał 4 sezony temu. To nie są jakieś żelazne ogniwa swoich zespołów z różnych powodów, czy to kontuzji, czy formy, czy jakiś pozaboiskowych zawirowań.

W ostatnich tygodniach słyszałem raczej o tym, jak kolejne kluby rezygnowały z walki o Rabiota, a nie o tym jak Juventus zostawił rywali za sobą. Oferując obu piłkarzom kontrakty na poziomie 7 mln euro skutecznie wyeliminowali konkurencję, która najwidoczniej nie widziała w nich piłkarzy na miarę takich zarobków, czyli mówiąc wprost pierwszego składu.

Oczywiście w Serie A prawdopodobnie zostawią znowu konkurencję w tyle, ale przypuszczam, że rola duetu RR nie będzie w tym wszystkim kluczowa. Gra toczy się jednak o LM i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że wspomniani piłkarze będą tworzyć tą brakującą wartość dodaną.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 02, 2019 13:41   

W przypadku Ramseya do 7 mln dodaj kolejne 7, bo mniej więcej tyle ma zarabiać w Juve :)
Chociaż tutaj są różne informacje, bo raz się czyta o 300 000 £ a drugi o 400 000 £ tygodniowo. Włoskie media chyba wspominały o pensji około 12-14 mln € netto rocznie.

Stać ich to tyle dają, proste. Tyle co Ramsey zarabiać będzie też De Ligt.

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 02, 2019 15:31   

Renesco napisał/a:
Nie ma sensu porównywać nas w tym momencie do Juventusu, bo na dzień dzisiejszy różnica nie pozwala nam z nimi konkurować, ale czy Ramsey i Rabiot to nazwiska, które rozpalają najlepsze kluby w Europie do których Bianconeri aspirują?

Nie demonizowałbym tego tak bardzo. Obaj mają możliwości aby grać na bardzo wysokim poziomie. Aaron (patrząc na minuty) strzela bądź asystuje w niemal co drugim meczu, Rabiot w formie to też znakomity zawodnik. Dodatkowo odpowiadają oni temu, co Juventus potrzebuje w pomocy. W poprzednim sezonie brakło wszechstronnosci u zawodników oraz sily ofensywnej. Teraz jest odpowiedź na to - dwójka graczy, która jest dość wszechstronna (zwłaszcza Rabiot, który potrafił sobie dobrze radzić na pozycji defensywnego pomocnika), chociaż ich największe zalety tkwią w ofensywie. Dlatego też patrzę na tę dwójkę dość optymistycznie i nawet jak odejdzie Pjanic to nie będę płakał (choć wolałbym aby pozostał).
Problem w tym, że obaj mają swoje problemy. Ramsey jest wiecznie kontuzjowany, a Rabiot ma kłopotliwy charakter i kłopotliwego agenta. Zwłaszcza za kłopotliwym charakterem nie przepadam, ale cóż zrobić. Pozostaje wierzyć, że wśród klasowych zawodników Rabiot zrozumie, że nie jest pępkiem świata i czas dorosnąć.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 02, 2019 15:43   

Renesco napisał/a:
Oczywiście w Serie A prawdopodobnie zostawią znowu konkurencję w tyle, ale przypuszczam, że rola duetu RR nie będzie w tym wszystkim kluczowa. Gra toczy się jednak o LM i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że wspomniani piłkarze będą tworzyć tą brakującą wartość dodaną.

A ja myślę że to może ich w końcu poprowadzić do sukcesu. Moim zdaniem Juventusowi aż tak wiele do wygranej LM nie brakuje. To co zawiodło ostatnio to pomoc - i właśnie ją przebudowują. Wiadomo że Ramsey to nie Pirlo, a Rabiotowi do Zidane'a jeszcze sporo brakuje, ale do spółki z Pjaniciem powinni podnieść poziom drugiej linii, może nawet na tyle żeby zwyciężyć. Jeśli system Sarriego by chwycił w sensownym tempie, to kto wie...

Newsio 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 05, 2019 09:36   

Od siebie dodam, że jestem transferami Ramsey'a i Rabiota jednocześnie usatysfakcjonowany co i rozczarowany. Obaj są niewątpliwie dobrymi, a nawet bardzo dobrymi pomocnikami. Ale to na pewno nie są gwiazdy światowego formatu, których by inne kluby z czołówki miały nam otwarcie zazdrościć.

Największą ich zaletą jest brak kwoty transferu i jestem dziwnie pewien, że gdyby za takiego Rabiota trzeba było normalnie zapłacić to nikt w Juve by się nim nie zainteresował.

Na pewno są jednak znacznie bardziej wszechstronni niż Matuidi czy Khedira więc jest szansa, że obaj będą odpowiednio funkcjonować jako tryby dobrze zbudowanej przez Sarriego machiny.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 06, 2019 06:55   

miszcz napisał/a:
Buffon ponoć jest blisko powrotu do Juve. Ma mieć zagwarantowaną taką liczbę występów by pobić rekord Maldiniego.

No i już oficjalnie Buffon wrócił do Juventusu. Podobno po nadchodzącym sezonie ma zakończyć karierę piłkarską i wejść do struktur turyńskiego klubu. Szkoda, bo oswoiłem się z myślą, że rekord Paolo zostanie jeszcze przez wiele lat niedościgniony, a teraz Gigi już takiej okazji chyba nie odpuści i klub mu zagwarantuje zajęcie pierwszego miejsca w tej klasyfikacji. No i ostatni raz zawalczy o Ligę Mistrzów, która z pewnością jest jego najskrytszym marzeniem, choć tym razem będzie na drugim planie za Szczęsnym, co sam podkreślił.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 06, 2019 08:38   

Jak dla mnie, wynik Maldiniego będzie wart więcej niż wynik Buffona. Bramkarz zawsze będzie miał więcej spotkań w sezonie niż zawodnik z pola. Maldini miał więc trudniej i z nikim się na wystawianie na siłe do składu nie umawiał

Odpowiedz do tematu