ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 14:10   

kamilus masz rację :P Po prostu dzisiaj wiele osób mówi o kompromitacji w pełnym słowa tego znaczeniu w odniesieniu do wyniku, gry i odpadnięcia Juventusu nie zauważając jak dobrze zagrał Ajax ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 15:06   

Dla mnie to ani kompromitacja (wtopa jak już) ani nawet niespodzianka. Zauważcie, że juve od ich wielkiego rewanżu z Atletico zagralo 7 meczów i... Przegrali gładko z Genoa, wygrali spokojnie z Cagliari, wygrali po mękach z Empoli, wygrali szczęśliwie/niezasłużenie/wpiszcie co chcecie z Milanem, zremisowali z Ajaxem będąc jednak dużo słabsza drużyna, przegrali ze Spal i przegrali z Ajaxem 1-2 gdzie spokojnie mogło być 1-4. Bilans taki se bym powiedział i wiele na to wskazywało, że świetnie grający Ajax ich puknie.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 19:51   

zino napisał/a:
carlos napisał/a:
Nasi Suso czy Hakan nie mają podjazdu do niego.

Wiadomo, ale co to ma do rzeczy/mojej wypowiedzi? :)
Dziwisz się fascynacji Święckiego, więc szukam przyczyn. Wielki talent, przy którym adekwatne wydawały się sumy transferu 100+ mln. Nie sprawdza się w sztywnych ramach Allegriego, ale talentu mu to nie odbiera.

Kompromitacja Juventusu? To za duże słowo, bo przegrali z czarnym koniem tej edycji, do tego wyjątkowo pięknym. To trochę jak Monaco sprzed dwóch lat. Niby nie powinno istnieć, ale istnieje. Klęska? Tak, to na pewno pasuje, bo dla Juventusu to był główny cel.

Sam czas odpadnięcia nie decyduje o kompromitacji, to niby tylko ćwierćfinał, ale i po wyjściu z grupy można trafić na kolosa. Wychodzisz z grupy, trafiasz na City/Bayern/Barcę no i grasz mini finał wczesną wiosną. Z drugiej strony czy nie można się skompromitować w finale? Można.

Ja nie wierzę w to, że Juventus będzie walczył w lidze. Sezon się skończył, czas myśleć o odpoczynku i tym, co należy zrobić, żeby za rok wypaść lepiej. Chociaż według mnie, Juventus w takiej SA nie ma szans stworzyć ekipy, która będzie dominowała nad całą resztą (w Europie, bo na swoim podwórku od lat to robi). Chwała im za to, że stworzyli zespół, który jest groźny dla każdego. Juve potrzebuje mocnych ekip w Mediolanie, potrzebuje prawdziwej konkurencji. Trochę jednak poczeka, bo najpierw trzeba osiągnąć poziom Napoli, żeby skoczyć wyżej. Trzeba zebrać doświadczenie w LM, trzeba dostosować budżet. Trzeba czasu i szczęścia.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 20:56   

carlos napisał/a:
Ja nie wierzę w to, że Juventus będzie walczył w lidze. Sezon się skończył, czas myśleć o odpoczynku i tym, co należy zrobić, żeby za rok wypaść lepiej.

Jestem bardzo ciekawy jak zareaguje Juventus. Myślę, że Ronaldo może chcieć sobie powetować tą klęskę chociaż zdobyciem korony króla strzelców, niestety. To z kolei może sprawić, że Juventus wygrywać dalej będzie. Jak będzie to się przekonamy ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 21:16   

Nie twierdzę, że będą grać NIC, ale o punkty z nimi będzie o wiele łatwiej, niż było wcześniej. To samo dopadło PSG.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 21:45   

PSG jest dla mnie drużyną bez charakteru i zespołem najemników. Juventus to jednak inny poziom pod tym kątem. Na mecz prestiżowy z Romą, derby Turynu czy Atalantę mogą się sprężyć. Jak będą olewać to kibice mogą im tego nie wybaczyć. Zastanawiam się czy nie będą korzystać więcej z zawodników którzy dostawali dotychczas mniej szans, żeby się ogrywali pod kątem kolejnego sezonu i tutaj upatruję gorszych wyników. Poza tym Ronaldo jest profesjonalistą i nie wierzę, że już będzie chciał kończyć sezon.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 27, 2019 19:43   

Gzikuu napisał/a:
Ale dzieła sztuki!!!!! I te getry! Chyba jeszcze piękniejsze niż te z 2011, czyli ostatnie, które mi się podobały. WOW!

No na prawdę dobre koszulki będziecie mieli. Na przeciwnym biegunie Juventus. Mają mieć takie gówno... o przepraszam, koszulki ( choć pewnie dla niektórych jest to tożsame :rotfl: ).

http://img.liczniki.org/2...-1553966808.jpg

"Wybitny" tył.

https://2.bp.blogspot.com/-zA2kyxv61qs/XJpro020q1I/AAAAAAAB2NM/2mtoFZWC6zYFZDNHcNuiz8UUHK9BMfNkgCLcBGAs/s1600/juventus-19-20-home-kit-5.jpg

Ponoć taki wzór ma się lepiej sprzedawać w Azji i USA ( biało-czarne pasy mają się tam kojarzyć z sędziami ). Szkoda dla kilka srebrników odwalać taką kaszanę.
Nawet te różowe-barbie style sprzed kilku sezonów nie wyglądają, aż tak źle.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 09:34   

z tymi koszulkami Juve to tak serio? Bo ja cały czas myslałem, ze ktoś sobie jaja robi

Kzr 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 11:29   

No ten tył to niezła beka. Przód przypomina trochę motyw na koszulkach PSG, które zazwyczaj mi się podobają. Może na piłkarzach będzie to wyglądać nieco lepiej, tak czy inaczej nawet jak ma nie być klasycznych pasów, to można wymyślić dużo fajniejszy motyw.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 11:32   

Mnie tam szkoda kibiców Juve. Przez model biznesowy obrany przez klub z herbu stworzono... logo, a teraz taki cios w postaci koszulek. Może będzie jakaś akcja kibiców w Europie, żeby ich nie kupować i może to odmieni drogę, którą podąża klub.

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 12:53   

Niegdyś od razu rozpoznał Juve po koszulkach. Te są tragiczne.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 14:00   

Niby ten różowy kolor historycznie jest dla Juventusu ważny, ale takie wkomponowanie go tutaj zupełnie nie pasuje. Co najwyżej dałbym akcent w tej barwie w ramach kołnierzyka czy nazwisk i numerów zawodników (kiedyś mieli i czerwone, i żółte). Sam pomysł z pasami na pół koszulki jest ciekawy, ale nie w takiej formie. I tu Puma wypada bardzo dobrze na tle Adidasa czy też Nike, która to marka również lubi sobie powydziwiać.

Gzikuu napisał/a:
Mnie tam szkoda kibiców Juve. Przez model biznesowy obrany przez klub z herbu stworzono... logo, a teraz taki cios w postaci koszulek.

A ja tam uważam ten nowy herb Juventusu z 2017 roku za całkiem fajny, może dlatego, że lubię taki minimalizm ;)

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 17:45   

Ja też jakoś bardzo na nowy herb nie narzekam, im dalej od jego prezentacji, tym bardziej mi się podoba. Oczywiście starego herbu nigdy nie przebije, ale aż tak nie przywiązuje do tego wagi.
W sumie koszulka jest tylko na jeden sezon, więc też nie ma co płakać za bardzo.
Na zawodniku wygląda to troszkę lepiej:
https://zapodaj.net/images/50a69c851ad7f.png

Adin 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 18:01   

Markucjo może zachowam sie jak stary pryk. Wolę wasz stary styl. Juve zatraca się postępem. Jak zobaczę mecz w tym stroju nawet nie skumam, że Juve gra.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Kwi 28, 2019 18:49   

Ja też wolę stare, nie będę tego ukrywał, ale nie będę też darł szat z powodu jednego sezonu w fatalnych koszulkach.
Niestety nastały takie czasy w piłce, że trzeba się sprzedać, żeby zostać w tym gronie superklubów. Jestem ciekawy czy ta bańka kiedyś pęknie i nastąpi pewien krach, a budżety i kontrakty spadną na łeb, na szyje. Na razie to niestety zmierza ku Superlidze ( UEFA pzeciwdziała, dając te 4 miejsca najsilniejszym czy zwiększając nagrody ) i to dopiero będzie porażka dla takich kibiców jak my. Już teraz od kilku lat LM jest dla mnie nudna, bo grają cięgle te same kluby, ale jak stworzą z tego ligę i utną rozgrywki krajowe, to będzie już degrengolada totalna. No ale kasa jest teraz w Chinach, u Arabów czy w USA, a Europa ze swoją tradycją słabnie ( dodatkowo jest rozmywana neo-marksistowskimi ideologiami, ale to już niebezpieczny, polityczny temat :rotfl2: ).

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2019 10:09   

| La Gazzetta dello Sport, Corriere della Sera oraz Tuttosport piszą o żądaniach, jakie miał przedstawić Maurizio Sarri Juventusowi:

- 6 mln euro netto wynagrodzenia,
- Miralem Pjanić oraz Paulo Dybala jako piłkarze nie do ruszenia, obaj mają stanowić kluczowe aspekty projektu,
- Odkurzenie Daniele Ruganiego,
- Mocniejsze postawienie na Bernardeschiego,
- Powrót Higuaína.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2019 23:04   

To ciekawe, Sarri w Milanie i Sarri w Juve to zupełnie inny wymiar. Życzyłbym sobie, aby był ... w obu klubach. Moim zdaniem dla nas postęp, dla Juve uwstecznienie. My jak kania dżdżu potrzebujemy fachowca, Juve potrzebuje innego fachowca.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 19:59   

Od meczu z nami forma Juve:

1 - 3 - 3

Jedyne zwycięstwo z Viola, z którą każdy wygrywał...

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 20:44   

Mistrza zdobyli, z LM odpadli, w drużynie panowała coraz gorsza atmosfera ze względu na konflikt Allegriego z zarządem (ponoć Nedved postawił sprawę jasno - albo on albo Max), a może i sam Allegri już wcześniej powiedział zawodnikom, że to jego ostatnie tygodnie w zespole. Nie mieli o co grać, to nie chciało im już się chcieć, a i zmęczenie sezonem też pewnie dało o sobie znać.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 20:52   

Jasne, ale szkoda, że to wszystko nie stało się to chwilę wczęśniej...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2019 21:30   

Nie, szkoda że nie stało się później. Jak by wygrali z Atalantą tak, jak by to zapewne zrobili w trakcie sezonu, to byśmy byli dużo spokojniejsi.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 31, 2019 08:14   

Cytat:
Kibice Juventusu żądają usunięcia jego gwiazdy. - Przejście do Interu to nie jest odpowiedni wybór dla Conte. Ten klub próbował, na szczęście bez powodzenia, zniszczyć nas poprzez różne kanały i zniszczyć naszą historię - napisano w petycji, dodając, że "odpowiednim" wyborem byłoby przejście do jakiegokolwiek innego klubu, nawet Napoli, Romy czy Milanu. - Wykonując ten ruch, Conte nie reprezentuje już ducha "juventino" i wartości klubu. Z tego samego powodu gwiazdy nie dostał Zbigniew Boniek [przeszedł do AS Romy i krytycznie wypowiadał się o władzach Juve - dop. red.], a i tak bardziej zasługuje na nią niż teraz Conte.

Mam nadzieję, że tą gwiazdę usunął :rotfl: :rotfl: :rotfl:

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 31, 2019 09:17   

[quote="plakat33"]
Cytat:
Kibice Juventusu żądają usunięcia jego gwiazdy. - Przejście do Interu to nie jest odpowiedni wybór dla Conte. Ten klub próbował, na szczęście bez powodzenia, zniszczyć nas poprzez różne kanały i zniszczyć naszą historię - napisano w petycji, dodając, że "odpowiednim" wyborem byłoby przejście do jakiegokolwiek innego klubu, nawet Napoli, Romy czy Milanu. - Wykonując ten ruch, Conte nie reprezentuje już ducha "juventino" i wartości klubu. Z tego samego powodu gwiazdy nie dostał Zbigniew Boniek [przeszedł do AS Romy i krytycznie wypowiadał się o władzach Juve - dop. red.], a i tak bardziej zasługuje na nią niż teraz Conte.

Mam nadzieję, że dojdzie do usunięcia tej gwiazdy :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 01, 2019 18:11   

No cóż, nie popieram takich głupot, zwłaszcza że na razie nic złego na Juventus nie powiedział.
Jednak z drugiej strony troszkę rozumiem, bo po Calciopoli Inter to zdecydowanie największy wróg Juventusu i wątpię by ktoś inny ich przebił w najbliższych latach.

O wiele lepsze jest oświadczenie Curvy Nord:

Cytat:
NIE JESTEŚMY JUVENTUSEM

Po ogłoszeniu przybycia nowego trenera, w zdecydowany sposób zwracamy uwagę, że Curva Nord z pewnością nie może zapomnieć o Juventusie i przeszłości sądowej. Nie ukrywamy, że wybór do sztabu osoby pokroju Stelliniego (zamieszany w przeszłości w korupcję - red.) bardzo nas martwi. Choć zdajemy sobie sprawę z wkładu, jaki profesjonalne cechy Conte mogą zapewnić Interowi w przyszłości, nasza troska dotyczy aspektu moralnego.

ZWYCIĘSTWO NIE JEST JEDYNĄ WARTOŚCIĄ

Bycie Interem oznacza wygranie z przeciwnikiem, albo zaakceptowanie porażki i nie szukanie alibi. Pragniemy, aby panowie Conte i Marotta polegali na takich osobach jak Lele Oriali i Zanetti oraz jednoczyli się w duchu braterstwa wokół Interu. Można wygrać, jak i przegrać, ale nigdy nie można stracić godności. Jesteśmy Interem i zawsze chodzimy z podniesionymi głowami. Nie chcemy, ani nie mamy żadnych trupów w szafie, nie chwalimy się tytułami, które zostały nam zabrane z powodu nielegalnych zachowań, szanujemy zdanie innych i nie używamy naszej "pamięci" aby zdobyć poparcie hipokryzją. Potrafiliśmy z godnością uhonorować wchodzących piłkarzy Milanu po zdobyciu mistrzostwa. Jesteśmy tymi, którzy nie opuścili zawodników w obliczu chorób, jesteśmy również tymi, którzy pamiętają o swoich bohaterach, którzy zasłużyli się nie zwycięstwami, a wartościami, które ich cechowały. Bycie Interem oznacza szanować historię, tradycję sportową, ludzi oraz miasto, które zawsze reprezentuje się z honorem. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego, panie Conte. Mamy nadzieję, że sprostasz wyzwaniom, które niesie ze sobą Inter, ponieważ

MY NIE JESTEŚMY JUVENTUSEM

Panowie "jedyni czyści" przespali informację, że ich wspaniały klub również był ubrudzony w Calciopoli i dzięki temu, że to nie wyszło ( a dlaczego, niech każdy sobie sam dopowie ) trochę mistrzostw nawygrywali i do tego ligę mistrzów. No ale trudno, karma ich trochę pokarała w ostatnich latach za te sukcesy ponad stan, ale chyba zaczynają wychodzić na prostą.
Ciekawe co Conte powie na temat ilości mistrzostw Juve, bo pewnie w końcu takie pytanie padnie :rotfl2:

Z innej beczki. Mega ciekawie się dzieje w temacie nowego trenera Juventusu. Gazety przez cały ten czas ani słowa nie zająknęły się o Guardioli, podczas gdy byłaby to dla nich kura znosząca złote jajka, zwłaszcza że te same media dają masę bzdur na swoje okładki, tylko by zwiększyć sprzedaż/klikalność. Natomiast forum VecchiaSignora, gdzie co roku pojawiają się różnego rodzaju "insajderzy", od momentu zwolnienia Maxa twierdzi, że to Pep będzie trenerem, a Juventus po prostu wycisza prasę ( a że ma ją w kieszeni to już sami ustaliliście ) albo specjalnie kieruje ją na inne tematy ( Sarri ). Agnelli jako przewodniczący ECA ma od dłuższego czasu wiedzieć o banie dla City, a Guardiola ma mieć klauzulę, która go uwalnia z kontraktu w przypadku kary.
Inna teoria jest taka, że Pocchetino ma przejść do City, stąd te opóźnienia w ogłoszeniu trenera Juventusu, bo trzeba poczekać na finał CL.
Nie wiem jak ta saga się zakończy, ale lubię obserwować z boku takie rzeczy, zwłaszcza że kreatywność ludzi nie zna granic. Ktoś tam ma info z wypożyczalni samochodów, że żona Pepa wypożyczyła Maserati na rok :rotfl:
Oj będzie upadek z wysokiego konia, bo mimo że tak umiarkowanie wierzę w to wszystko ( choćby dlatego, ze Guardiola chciałby pewno pełną kontrolę, a zarząd raczej nie chciał jej oddawać do tej pory ) to jednak się trochę napaliłem i to mimo tego, że nie jestem jakimś wielkim fanem Pepa i jego filozofii futbolu...

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Cze 01, 2019 18:49   

Zawsze się zastanawiałem co jest bardziej żałosne: chwalenie się zabranymi za karę tytułami, czy chwalenie się tytułem, który został przyznany przy zielonym stoliku, bez argumentów boiskowych.
Chyba nigdy się nie zdecyduję :P Działania jednych i drugich fanów oceniam również mniej więcej tak samo... Chyba są siebie warci po prostu :)

Ci tzw. "Insajderzy" to jakaś zaraza ostatnich lat. Raz ktoś podał jakiś "breaking news"( jak Sonar z Bonuccim) i się ich namnożyło z masą fejków. Ten sam problem był z ostatnim okienkami Milanu. Nawet pseudo-redaktorek polskiego serwisu o Milanie chciał się w to zabawić i stworzył fejka o transferze SMS-a w ostatni dzień mercato... powołując się prywatne źródła :rotfl:
Jeżeli się nie mylę, to ci "insajderzy" ze stron o Juve cały czas zaprzeczali jakoby miała się dokonać jakakolwiek transakcja Caldara + Igła za Bonucciego. Także tego... trzeba strasznie uważać na te wszystkie doniesienia. Pedulla raz miał rację z Sarrim, potem strzelał ślepakami i poblokował masę osób na TT, ale dalej jest uważany za specjalistę ds. mercato i transakcji na linii Italia- Chelsea.

Odpowiedz do tematu