ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 14:53   

miszcz napisał/a:
Z cyklu: "Kibice Milanu/Interu wymyślają afery by zdetronizować Wielki Juventus"
https://www.facebook.com/...?type=3&theater

Spoko tekst, choć chyba nic nowego odkrywczego o czym większość pewnie wie. Mnie jedynie zaskoczyło
"Riccardo Agricola odwołuje się od decyzji sądu i po latach zostaje uniewinniony. W 2017 roku Andrea Agnelli powołuje go na stanowisko nowego dyrektora medycznego J-Medical."
Venomik napisał/a:
Święcicki i Kapica to dla mnie absolutna czołówka komentatorów w Polsce, a ich wiedza na temat Serie A (i włoskiej piłki w ogóle) jest niesamowita. Polecam posłuchać sobie ich podcastów w sieci albo wszelkich sytuacji

Pełna zgoda, słuchałem ich wszystkich podcastów na Newonce, polecam. Osobiście też fajny kontakt z Mateuszem miałem, jedyne czego (jako Milanista) nie potrafię zrozumieć to jego zafascynowania Dybalą ;)

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 15:53   

Venomik napisał/a:
miszcz napisał/a:
Venomik, jakiś uraz do dziennikarza Eleven?

Wręcz przeciwnie. Święcicki i Kapica to dla mnie absolutna czołówka komentatorów w Polsce, a ich wiedza na temat Serie A (i włoskiej piłki w ogóle) jest niesamowita. Polecam posłuchać sobie ich podcastów w sieci albo wszelkich sytuacji, gdzie jeden z nich jest gościem w jakimś programie.
Tutaj w sumie ograniczono się do przytoczenia kilku graczy czy wydarzeń, bez jakiegoś większego powiązania czy puenty.
A temat naprawdę dało sie lepiej przedstawić.

Spytałem tylko dlatego, bo napisałeś nazwisko z małej litery, ale rozumiem, że to tylko błąd.
Ja Święcickiego też szanuje, Kapice trochę mniej, bo za dużo pajacuje i szydzi. Zdarza się też temu pierwszemu gadanie od rzeczy, jak podczas komentowania Milan - Lazio.
Jednak bardzo dobrze, że się zdarzyli, bo dziennikarzy z ich wiedzą jest jak na lekarstwo. Ich teksty są bardzo ciekawe i oferują lepszą jakość niż ogrom chłamu, płytkiego pieprzenia i ignorancji u większości dziennikarzy w tym kraju.

Co do tematu, to ja szczerze mówiąc poza ogólnikami mało wiem, więc dla mnie akurat bardzo ciekawe. Jak masz coś więcej, to z chęcią przeczytam :)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 21:40   

Z perspektywy dwóch dekad śmiesznie brzmią oskarżenia o stosowanie kreatyny, obecnie substancji totalnie przebadanej, bezdyskusyjnie bezpieczniej i równie bezdyskusyjnie efektywnej. Dziś kreatyna jest sprzedawana na tony, chyba nie ma sklepu sportowego bez niej.
Czy był doping w piłce? Był. Jest. Będzie. W Turynie to było najgłośniejsze, ale nie zapomnę pytań kolegów o to, czy w Milanie (tamtejszym słynnym mistrzowskim domu starości) odkryto i stosuje się przeszczepy końskich serc dla piłkarzy. :rotfl:
zino napisał/a:
Osobiście też fajny kontakt z Mateuszem miałem, jedyne czego (jako Milanista) nie potrafię zrozumieć to jego zafascynowania Dybalą ;)
No ale Dybala to jest kot, trzeba przyznać. Zbrzydł ostatnio, fakt, ale gdyby go uwolnić i dać pograć, to byłaby gwiazda ligi. Nasi Suso czy Hakan nie mają podjazdu do niego.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:03   

Carlos bez dwóch zdań Dybala jest piłkarskim kotem ale też okropnym symulantem. Osobiście nie mogę na niego patrzeć. Suso i Hakan na ten poziom piłkarski nigdy nie wejdą :(

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 22:58   

Skoro już po Lidze Mistrzów i Serie A też już praktycznie jest wygrana to teraz proszę wysłać Ronaldo na urlop oraz klepnąć Atalantę, Romę, Torino oraz Sampdorię :D

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 23:23   

Nic nam liczenie na Juve i rywali nie da. Trzeba samemu wyrwać to Top 4 :) Poza tym, teraz każdy poczuje krew.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 23:28   

Miszcz jestem tego samego zdania ale jakoś zaufania do naszej drużyny tak dużego nie mam więc korzystne wyniki Juventusu z naszymi bezpośrednimi rywalami byłyby pożądane ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 00:08   

Właśnie martwi mnie to, jak dużą mają przewagę. Liczyliśmy wszyscy, że rywale stracą punkty z Juventusem, a tu wygląda, że równie dobrze Juventus może te mecze oddać. I bardzo możliwe, że niektóre odda.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 01:00   

Bardziej prawdopodobne byłoby jednak oddawanie meczów ( tak jak w ostatniej kolejce ) pod kątem oszczędzania się na Ligę Mistrzów. Teraz takiej potrzeby nie ma, więc jest większa szansa, że na mecze będą wychodzić podstawowym składem albo chociaż nie takim jak w ostatniej kolejce.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 07:26   

Mi się wydaje, że teraz będą grali tylko lepiej, bo każda strata punktów i/lub słaby mecz to będzie jeszcze większa "kompromitacja" i za wszelką cenę będą chcieli wygrywać, by zmazać plamę z LM.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 08:17   

carlos napisał/a:
No ale Dybala to jest kot, trzeba przyznać. Zbrzydł ostatnio, fakt, ale gdyby go uwolnić i dać pograć, to byłaby gwiazda ligi.

Tego nie kwestionuję, choć ten sezon ma fatalny.
carlos napisał/a:
Nasi Suso czy Hakan nie mają podjazdu do niego.

Wiadomo, ale co to ma do rzeczy/mojej wypowiedzi? :)
plakat33 napisał/a:
Carlos bez dwóch zdań Dybala jest piłkarskim kotem ale też okropnym symulantem. Osobiście nie mogę na niego patrzeć.

W tym własnie cały problem i moje obrzydzenie tym piłkarzem i tu nawet nie chodzi o to, że gra w biało-czarnych pasach...
kamilus napisał/a:
Mi się wydaje, że teraz będą grali tylko lepiej, bo każda strata punktów i/lub słaby mecz to będzie jeszcze większa "kompromitacja" i za wszelką cenę będą chcieli wygrywać, by zmazać plamę z LM.

Też tak mi się zdaje i na to liczę. Może nie za wszelką cenę, ale pewnie nie odpuszczą jak ze SPAL. Zapewne wyjdzie częściej Cuadrado czy inni dostępni zmiennicy.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 08:33   

kamilus napisał/a:

Również mi się wydaje, że może tak być ale dopuszczam do siebie również myśl, że mogą dawać pograć tym którzy minut mają mniej pod katem przyszłego sezonu.

Przegrana z takim Ajaxem zdecydowanie nie była żadną kompromitacją!

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 09:08   

Moim zdaniem była "kompromitacją" (specjalnie użyłem cudzysłowu), bo raz, że to nadal Ajax (drużyna o wiele mniej doświadczona na arenie międzynarodowej i jakościowo - w teorii - przynajmniej o poziom niżej) a nie napakowane City czy Barcelona, dwa, po to Juve kupiło Ronaldo i Bonucciego, by wygrać LM, i trzy, sam fakt odpadnięcia już na tym etapie rozgrywek. Gdyby Ajax odpadł to i tak mogliby mówić o sukcesie w tegorocznej LM, ale to Juventus, czyli zespół, który liczył co najmniej na finał.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 09:51   

kamilus napisał/a:
po to Juve kupiło Ronaldo i Bonucciego, by wygrać LM

To to w ogóle jest zabawne, bo co Juve traci bramki to z jego winy :v Nawet wczoraj złamał linię spalonego przy pierwszym golu, potem przy drugim zaliczył pusty przelot. W meczu z nami też gol z jego winy. Pamiętam, że jeszcze z Chievo na początku sezonu też on zawalił przy bramce Stępińskiego. Bawi jeszcze bardziej, że Juve oddało za niego Caldarę, który na pewno jest lepszy niż Rugani. Nie to, że jestem zawistny, ale porażki Juve po błędach Bonucciego cieszą jak cholera. :D

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 10:08   

Kamilus moim zdaniem była to bardzo bolesna, może nawet druzgocąca porażka właśnie ze względu na fakty, które przytoczyłeś. Ale obiektywnie patrzeć to Ajax zagrał bardzo dobry mecz, po raz kolejny zresztą. Dodatkowo ma zawodników, o których się bije cała, dosłownie cała Europa. Poza tym Holendrzy pokazali jakość. To nie jest Dundelange albo występujący rezerwami Olympiakos, tudzież nie mogący zdobyć gola w lidze Betis. Juventus przegrał, choć był faworytem i miał przynajmniej w teorii więcej atutów. Ale jednak przegrał z dobrze naoliwioną maszyną, gdzie nie było przypadku. Inna sprawa, że występ samego Juventusu był słaby. Zobaczymy na jak długo wystarczy paliwa. Półfinały zapowiadają się bardzo fajnie.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 10:12   

Gzikuu napisał/a:
Bawi jeszcze bardziej, że Juve oddało za niego Caldarę, który na pewno jest lepszy niż Rugani.

Odważna teza z tym ''na pewno''. Mam nadzieję, że tak jest i to potwierdzi, ponieważ na razie to jest wielką i kosztowną niewiadomą i co najwyżej nadzieją na jutro.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 10:30   

Tak by wprowadzić trochę humoru do dyskusji:

:rotfl:

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 10:44   

Przecież swój pierwszy Puchar Europy wygrali po skandalicznej decyzji sędziego, więc wcale takie dalekie od prawdy to nie jest :P

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 12:08   

plakat33, Caldara już to potwierdził w Atalancie. Grał tam całe sezony na równym wysokim poziomie, a ostatnim zdobył chyba 8 bramek, co jest dodatkowym plusem.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 13:05   

Gzikuu Caldara ma 24 lata. Tyle samo co Romagnoli. Do tej pory rozegrał dokładnie 2 pełne sezony na poziomie Serie A więc raczej nie dużo, żeby nie powiedzieć bardzo mało. Potwierdził się w Atalancie i zdobył gole o których piszesz. Trzeba tylko pamiętać, że Atalanta grała innym systemem niż Milan i po przyjściu do nas Gattuso sam mówił, że Caldara nie jest gotowy na inne ustawienie, ponieważ musi się w nim najpierw nauczyć grać. Po drugie na początku sezonu zagrał chyba w reprezentacji i wyglądał źle ale powiedzmy, że to żaden argument. Po trzecie nawet jeśli Milan jest na takim poziomie jakim jest to presja i wszystko związane z wielkim klubem jest inne i w takim klubie się jeszcze nigdzie nie potwierdził ani nie był zweryfikowany. Nawet nie miał takiej możliwości. Nie musiał również rywalizować z obrońcami jakimi dysponuje Juventus jeśli już do Ruganiego go porównujemy, na którego chyba do końca też nikt w Juventusie nie postawił. Po czwarte, przy całym szacunku do Atalanty to przy rozegraniu w niej 2 sezonów to jest potwierdzenie, że co najwyżej może się do tej ligi nadawać i aspirować do gry w lepszym klubie z większymi aspiracjami. Poza tym poziomem Serie A odbiega od tych najlepszych lig, a sama Atalanta to nie Juventus, Napoli albo Roma z zeszłego sezonu. Po piąte chłopak rok czasu nie gra w piłkę ( kontuzje, wiem, ale jednak to fakt ). Więc stwierdzenie ''na pewno jest lepszy od kogokolwiek'' w moim odczuciu na dzień dzisiejszy jest pozbawione podstaw i życzeniowe. Naturalnie wierzę w niego i życzę mu jak najlepiej i owszem zgadzam się, że są podstawy by wierzyć, że od Ruganiego lepszy będzie ale póki co to musi to najpierw udowodnić. Podobnie zresztą jak Conti, który również wykręcił świetny sezon w Atalancie.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 13:11   

Z punktu widzenia Juventusu to jest klęska i nie ma usprawiedliwień. W całej swojej drodze do zdobycia LM zaszli dwa razy do finału, dokupili przy gigantycznym wysiłku finansowym topowego gracza i odpadli dwa schodki niżej, mając korzystny wynik w pierwszym - w dodatku wyjazdowym - meczu. Jak to inaczej nazwać?

Oczywiście nie umniejszam tutaj niebywałego sukcesu Ajaxu, który bardzo mnie cieszy. Zawsze lubiłem ten klub za styl gry, pracę z młodzieżą i tym samym ogromny wkład w światowy futbol. Szkoda, że postawiony na głowie świat futbolu pewnie nieprędko pozwoli im wrócić na poziom gigantów. Trzeba by na powrót ograniczyć liczbę obcokrajowców wystawianych w meczu.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 13:21   

Jay-Jay Okocha właśnie można to nazwać tak jak to sam zrobiłeś. Klęska, biorąc pod uwagę to wszystko co przytoczyłeś. Ale nadal nie widziałem tam kompromitacji z tak grającym Ajaxem i mającym kilku naprawdę utalentowanych i świetnie grających zawodników nie tylko w tym spotkaniu.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 13:27   

plakat33, jasne, zawsze zawodnik grający > zawodnik niegrający, ktokolwiek by to nie był. Miałem na myśli coś innego. Jeżeli chodzi o młodych włoskich środkowych defensorów to od kilku lat w ścisłej czołówce pojawiają się trzy nazwiska - Romagnoli, Rugani, Caldara, jako ci będący przyszłością kadry i Calcio. Romagnoli wybił się najbardziej, dzięki regularnej grze i świetnych występach. Caldara również pokazał swoją grą w Atalancie, że ma papiery na grę w lepszym klubie, jednak póki co przeszkodziła mu kontuzja. Rugani zaś jest wiecznym rezerwowym w Juve, który jak gra to przeważnie zawodzi. Z całej tej przyszłościowej trójki, to Rugani jak dotąd radzi sobie najgorzej, więc ja na podstawie całej dotychczasowej kariery widzę to tak Romagnoli>Caldara>Rugani. Rozumuje po prostu, że zagranie dwóch sezonów w Atalancie na bardzo wysokim poziomie jest większym osiągnięciem niż grzanie ławki w Juventusie.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 13:57   

Gzikuu ogólnie zgoda. Mi tylko chodzi o to, że być może Rugani gdyby grał regularnie w drużynie na poziomie i z aspiracjami np. Atalanty byłby postrzegany zupełnie inaczej. Bez problemu możemy znaleźć przykłady, gdzie zawodnik, przechodzi do słabszego klubu i do tego mniejszego kalibru nagle pokazując, że nie jest aż taki słaby. Mówi się często, że nie uniósł presji albo za wysokie progi dla niego były. Z Ruganim jest jak napisałeś. Tyle, że to nadal Juventus. Inny klub, inny kaliber. Rozumiem twój tok rozumowania ale nadal uważam, że pisanie, ''na pewno jest lepszy'' jest w najlepszym razie bardzo naciągane. Prędzej bym się zgodził ze stwierdzeniem, że na podstawie 2 sezonów w Atalancie można uważać, że Caldara ma większy potencjał, a to czy jest lepszy to się okaże jak zacznie grać o stawkę, pod presją i wygra rywalizację z innymi np. w Milanie.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 17, 2019 14:04   

plakat33,

"Kompromitacja" to nie to samo co kompromitacja. :P

Odpowiedz do tematu