ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 08:42   

miszcz napisał/a:
Milan wspólnie z Genoą kupił Boatenga po lepszej cenie.

Markucjo napisał/a:
M.in o Boatengu już ci kolega wyjaśnił.

gdzie tu są znamiona przestępstwa, albo choćby próba obejścia przepisów? I jakich? To trochę tak, jak z kupnem auta używanego, nie jedziesz Bentleyem po 10 letnią Skodę Octavię z zamiarem negocjacji ceny.

Markucjo napisał/a:
Aferki? Zaraz... Milan nigdy nie brał udziału w aferach we włoskim futbolu i nigdy nie był za nic karany przez władzę? Jak rozumiem, nie słyszałeś o takich przypadkach i dlatego prosisz mnie o doprecyzowanie?

tak, skoro rzucasz oskarżenia to doprecyzuj je, w jakich afer(k)ach uczestniczył Milan powiedzmy od początku nowego wieku? Jeśli chcesz szukać wcześniej to też jestem ciekawy jak głęboko będziesz musiał sięgnąć "pamięcią" ;-)

korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 09:07   

My wybieranego dwukrotnie najlepszym bramkarzem Serie B Gabriela nie mogliśmy za milion sprzedać, a taki Audero po jednym sezonie w Serie B i połówce Serie A idzie do Sampdorii za 20 mln, bez negocjacji targowania się i w pośpiechu jakby w czerwcu był do sprzedania za 40 mln. Czas pokaże, może tak będzie :] Porównanie trochę na wyrost, no ale kto to jest Audero.... Dobrze rokujący bramkarz jakich wielu we Włoszech.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 10:58   

Markucjo cały czas była rozmowa o Serie A i drużynach w tej lidze. Oczywistym jest, że chodziło o podanie przypadków z ligi włoskiej. Ty nagle wyjechałeś z przykładami z ligi angielskiej. Ligi, gdzie między innymi kluby mają największe dochody z praw telewizyjnych i gdzie budżety są nieporównywalnie większe w porównaniu z włoskimi. Wiadomo również, że kluby te płacą więcej bo żyją w nieco innych realiach i mają więcej kasy. Równie dobrze mogłeś zahaczyć o ligę chińską, gdzie kwoty transferów są zupełnie inne niż na całej ziemi.

Dodatkowo podajesz przykłady samych piłkarzy również z czapy.
Akurat Sala miał 28 lat i z tego co było napisane miał być realnym wzmocnieniem. W Nantes również regularnie grał i byli z niego zadowoleni.
Almiron ma chyba 25 lat i z tego co kojarzę przechodzi z drużyny mistrzowskiej Atlanty, w której był podstawowym graczem gdzie był chwalony. Również ma być realnym wzmocnieniem.

Podawanie ( konkretnie w tej dyskusji ) przykładu polityki transferowej klubów Premiership i kwot z tym związanych jest tak pozbawione sensu jak przyrównywanie pensji Teveza w Chinach i Juventusie.

Co do afer i aferek Milanu to co konkretnie masz na myśli ? Ja sobie takich interesów na takie kwoty jak zrobił Juventus nie przypominam. Chociaż żałuję, bo jeśli to było możliwe to w ostatnich latach chyba nieco lepszych zawodników mieliśmy w Milanie do wytransferowania, a nikt się na Gabriela, Sapponarę, El Shaarawiego, Cristante czy Plizzariego nie rzucał od ręki 20-30 milionów.

Markucjo patrząc na kwoty jakie wydały Genoa czy Udinese to ile jest wart 24 letni prawy obrońca który ma za sobą rozegrane 4 sezony w Seria A, grał 1 sezon w Lidze Mistrzów, jest podstawowym reprezentantem kadry Italii ( grał z nią na 2 turniejach MŚ i ME ) i dlaczego bogaty Juventus zainwestował w niego ''aż'' 12 milionów i więcej dać nie chciał? Mimo, że przecież wydając na niego 25 milionów mógłby go i tak jeszcze za np. 3 lata lata sprzedać za 40. Czysty zysk i jeszcze do tego kilka lat grania w Juve. Zresztą żaden inny klub również nie chciał wydać nawet 18 baniek.

Nie jestem hipokrytą i zdaję sobie sprawę, że jakieś nieprawidłowości w Milanie mogły być i pewnie były, jak w większości klubów Serie A, które spawają w księgach finansowych. Tyle, że wydaje mi się, że jak grube wały ujrzałyby światło dzienne to oprócz Ronaldo na pierwszych stronach gazet codziennie byłby Milan i każda telewizja robiłaby śledztwo w tej sprawie wydając w międzyczasie wyrok.

Z jednej strony finansowe fair play jest tak niedopracowane, że prawdopodobnie wręcz wymusza na takim Juventusie różne działanie by mieć możliwość nie zostania z tyłu za innymi w Europie. I tutaj mógłbym powiedzieć przymknijmy na to oko bo za chwilę dla Milanu może to być taki sam dobry wytrych.
Z drugiej strony za tą samą chwilę wszyscy którzy mogą, będą to robić. I co wtedy? Wybuchnie afera. Nie dyskutując tutaj komu się jaka kara by należała, jednych będziemy karać ujemnymi punktami, drugich spuszczać karnie do Serie B a innych w ogóle nie karać? O kurcze... jakbym już to przeżył...

EDIT: Jeszcze jedna uwaga. Nie bardzo rozumiem jaki cel ma mieć wyciąganie afer i aferek Milanu z przeszłości. Odbijając piłeczkę tyle samo albo więcej można wyciągnąć Juventusowi i innym klubom, a nie było w tej dyskusji celem badanie przeszłości jednego czy drugiego klubu, w dodatku ileś lat wstecz.
Poza tym nie bądź hipokrytą, jeśli jakiś smród wyjdzie w Mediolanie to wszyscy walić w Milan będą jak w bęben domagając się sprawiedliwości, a najgłośniej pewnie w Turynie i Rzymie i nikt tego nie będzie usprawiedliwiał tym, że w innych klubach w przeszłości były afery.
Myśląc w taki sposób można by usprawiedliwić bardzo dużo we Włoskiej piłce jeśli nie wszystko i tym samym nie dość, że nikogo nie można by ukarać to nawet nikt nie czułby się winny.
Do tego transferów tylu takich zawodników, na takie kwoty, do takich klubów, na takich warunkach, w tak krótkim okresie czasu nie widziałem nie tylko w Milanie ale w żadnym innym klubie w Serie A.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Czw Lut 14, 2019 07:45   

miszcz napisał/a:
Markucjo, ale mi chodziło o Włochy, nie Anglię, gdzie w drugiej lidze mają czasami więcej kasy niż w niektóre zespoły z Top 10 Serie A :)
Pytałem dlatego, bo takie zespoły jak Genoa, Udinese czy inne Bologne zawsze kupują tanio młodych zawodników by ich odsprzedać właśnie za 20 mln i więcej. Nie spotkałem się za to z przypadkiem by wydawali 20 mln na ponoć perspektywicznego gracza... do momentu w którym zaczęli kupować od Juve.

Tak na prawdę, to nie sprecyzowałeś, że chodziło tylko o ligę włoską. Wprowadziło mnie to w błąd. W Serie A to rzeczywiście nie ma takich rzeczy. Inna sprawa, że chciałem pokazać tym przykładem, że przy złej woli, można udowodnić wiele rzeczy, opierając się tylko częściowo na prawdzie i jednostronnej ocenie sytuacji. Tak jak niektórzy - odnoszę wrażenie - polscy kibice Milanu jednostronnie interpretują różne wydarzenia. Oczywiście nie w tak manipulatorski sposób jak ja zrobiłem z twoim pytaniem, ale miało to być jaskrawy, trochę przesadzony przykład.
Zwracam po prostu uwagę, by czasem postarać się wznieść ponad plemienne podziały ;)

Renesco napisał/a:

tak, skoro rzucasz oskarżenia to doprecyzuj je, w jakich afer(k)ach uczestniczył Milan powiedzmy od początku nowego wieku? Jeśli chcesz szukać wcześniej to też jestem ciekawy jak głęboko będziesz musiał sięgnąć "pamięcią" ;-)

Kłamałem. Milan w tych okresach nie uczestniczył w żadnych aferach i nigdy nie był za nic karany.
Tylko Juventus był, jest i będzie skorumpowany we Włoszech. Dlatego każdy może rozdmuchiwać nawet najmniejszą sprawę i doszukiwać się w niej znamion zachowań mafijnych ( a już przestając ironizować, sprawa z tymi szemranymi transferami oczywiście błahostką nie jest, nigdy tego nie twierdziłem ).

plakat33 napisał/a:
Markucjo cały czas była rozmowa o Serie A i drużynach w tej lidze. Oczywistym jest, że chodziło o podanie przypadków z ligi włoskiej.

Nie było to do końca sprecyzowane w pytaniu, że zacytuje dokładną wersję.

miszcz napisał/a:
Ja poproszę o przykłady, gdzie zespół z dolnej połowy lub walczący o utrzymanie wydaje 20 mln na perspektywicznego zawodnika.

Nie ma tu nic, co by sugerowało, że chodzi tylko o Włochy, albo że wyklucza inne ligi.
Jednak to jest nieistotne, nie ma co kruszyć kopii o takie nieporozumienie. To tylko internet.
Zresztą już napisałem w części skierowanej do Miszcza, z jakich powodów użyłem takich przykładów.

plakat33 napisał/a:
Markucjo Ty nagle wyjechałeś z przykładami z ligi angielskiej. Ligi, gdzie między innymi kluby mają największe dochody z praw telewizyjnych i gdzie budżety są nieporównywalnie większe w porównaniu z włoskimi. Wiadomo również, że kluby te płacą więcej bo żyją w nieco innych realiach i mają więcej kasy. Równie dobrze mogłeś zahaczyć o ligę chińską, gdzie kwoty transferów są zupełnie inne niż na całej ziemi.

No ale dostrzegasz, że ja sam, w tym samym poście przyznałem się do celowej manipulacji i nawet podałem te same powody ( sumy z praw telewizyjnych ), dlaczego te przykłady są z dupy?
Nie zapaliła ci się wtedy czerwona lampka?

plakat33 napisał/a:
EDIT: Jeszcze jedna uwaga. Nie bardzo rozumiem jaki cel ma mieć wyciąganie afer i aferek Milanu z przeszłości. Odbijając piłeczkę tyle samo albo więcej można wyciągnąć Juventusowi i innym klubom, a nie było w tej dyskusji celem badanie przeszłości jednego czy drugiego klubu, w dodatku ileś lat wstecz.

Problem w tym, że nie możesz odbić piłeczki, bo to ja ją odbiłem stwierdzeniem o aferkach.
Dlatego nie lubię takich dyskusji w internecie, gdzie zaczynają się rodzić te długaśne posty z milionem cytatów, co wydłuża to na pół strony. Dlatego rzadko się w takowych udzielam, bo na końcu nawet nikt nie pamięta o co poszło, a w międzyczasie w niektórych przypadkach leci jeszcze z obu stron tona inwektyw ( czego wy jednak unikacie, dlatego też od czasu do czasu coś tu naskrobię, bo trzymacie poziom ).
Dlatego zwróć uwagę, że napisałem o aferach Milanu, odbijając piłeczkę, gdyż często dostrzegam tutaj wyolbrzymianie każdej sprawy do niebotycznych rozmiarów ( oprócz obecnego tematu, kilka tygodni temu rewelacje którymi zachwycał się Sonara, które miały być mega bombą ). Milan też ma swoje za uszami, nie raz dostawał kary, czasem być może zbyt duże, czasem coś było zamiatane pod dywan i wyciszane, a czasem padały niesłuszne i krzywdzące wasz klub nieprawdziwe oskarżenia. Po prostu więcej zrozumienia w nas wszystkich, wzniesienia się ponad podziały.

plakat33 napisał/a:
[b]
Poza tym nie bądź hipokrytą, jeśli jakiś smród wyjdzie w Mediolanie to wszyscy walić w Milan będą jak w bęben domagając się sprawiedliwości, a najgłośniej pewnie w Turynie i Rzymie i nikt tego nie będzie usprawiedliwiał tym, że w innych klubach w przeszłości były afery.
Myśląc w taki sposób można by usprawiedliwić bardzo dużo we Włoskiej piłce jeśli nie wszystko i tym samym nie dość, że nikogo nie można by ukarać to nawet nikt nie czułby się winny.
Do tego transferów tylu takich zawodników, na takie kwoty, do takich klubów, na takich warunkach, w tak krótkim okresie czasu nie widziałem nie tylko w Milanie ale w żadnym innym klubie w Serie A.

Uwierz mi bądź nie, staram się jak mogę, nie być w życiu hipokrytą. No ale jestem tylko człowiekiem, więc się potykam - nie będę tu pozował na "Rzymianina". No ale pomimo różnych uchybień, to mogę powiedzieć tak

https://www.youtube.com/watch?v=bFTvENHcobM

:rotfl:

Ja na prawdę ubolewam, że na Milan jest najazd ( o ile takowy jest, nie śledzę wszystkich doniesień włoskiej prasy, więc trudno mi się do tego odnieść ). Wolałbym wrócić do dzieciństwa i beztroskich dla mnie lat 90, gdzie uczyłem się futbolu i zakochiwałem w Juventusie i włoskiej piłce i swoich idolach, a wyniki sprawdzałem na telegazecie, mecze oglądając od święta. Bez tego taniego blichtru i lansów na instagramach z dzisiejszych czasach. Tych marketingowców i PR-owców moderujących wypowiedzi piłkarzy, trenerów i działaczy. Tych piłkarzy-najemników bez ambicji, dla których liczy się tylko kasa. No ale niestety dorosłem, stałem się w pełni świadomych człowiekiem i cały ten czar prysł.
Tutaj znowuż będę musiał odbić piłeczkę. Za czasów Berlusconiego w Milanie, Mediaset dorobił się w środowisku kibiców Juventusu łatki najmniej zorientowanego medium w sprawach transferów klubu z Turynu. Myślisz, że tylko z powodu słabych dziennikarzy tam pracujących, czy głównie z powodu gry jaką prowadziły ich media, by namieszać też przeciwnikom ( którzy robili zresztą to samo - ile razy czyta się przy różnych plotkach dot. transferów obu klubów z Mediolanu, tu cytuję: "to tylko turyński szmatławiec" ). Zresztą pamiętam jeszcze z pierwszego sezonu Conte, że przed meczami Milan-Juventus też wychodziły w mediach różne dezinformujące newsy, mające tak na prawdę zasianiu fermentu w obozie Juventusu, a potem okazywały się nieprawdą. To się przecież dzieje od dziesiątek lat w tym kraju i lidze ( nie tylko w tej, medialne walki pomiędzy Barceloną i Realem też są wszystkim znane ).

Nie wiem dlaczego obecnie jest wrażenie, że Juventus jest bardziej kryty. Może chodzi o sprawy właścicielskie? Juventus ciągle w rękach "magnaterii" rodu Agnellich, która to rodzina ma szerokie koneksje we Włoszech. Podczas gdy Inter chiński, a wy w rękach funduszu zagranicznego, którego głównym celem jest przyszły zysk ( co przecież nie musi się być niczym złym, jeżeli w celu intratnej sprzedaży pomogą wrócić wam na szczyt )? Wcześniej przeciwwagę stanowili potężni Berlusconi i Moratti. Teraz tego zabrakło
A może po prostu ludzie trzymają ze zwycięzcami, a zwycięzcy zawsze piszą swoją wersję historii? Zdecydowanie jest to najdłuższy okres braku sensownej rywalizacji we Włoszech ( bo Napoli i Roma nigdy nie będą mega-klubami na światową skalę ).

Jeszcze jedno. Juventus wcale nie miał tak łatwo w powrocie na szczyt, wcale nie był pchany przez układy i poklepywany po plecach. Jeszcze w drugim sezonie Conte ( gdzie Juventus miał już najlepszą kadrę w Italii, w przeciwieństwie do pierwszego sezonu Antonio, gdy wg. mnie to Milan miał lepszy skład ) były kładzione kłody pod nogi i to przez federację. Chodzi tu o zawieszenie Conte - sam proces był mocno absurdalny i miał wręcz znamiona pokazówki. Gdyby to przeprowadzać w cywilizowany sposób z domniemaniem niewinności oskarżonego, to niczego by tam nie udowodniono.
Ja tam bym zresztą nie miał żadnego bólu dupy, gdyby Conte był winny i by mu to czarno na białym udowodniono. Gość mimo ogromnego wsparcia ze strony klubu i ogromnej szansy jaką dostał rok wcześniej i tak się po jakimś czasie wypiął i strzelił focha.

A już na sam koniec tych filozoficzno-nudziarskich wynurzeń chcę jasno postawić sprawę.
Nie przekreślam i nie bagatelizuje żadnych oskarżeń w stronę Juventusu. Nawet tych podawanych przez Sonara za włoską prasą, czy wielu świetnych rzeczy których pisze TomekW ( pomimo wielu różnić i częstej irytacji na twoje posty utrzymywane w ironiczno-zajadłym tonie, na prawdę czytam je z ciekawością i chłonę tą "insajderską" wiedzę - to tylko poszerza moje horyzonty u zwiększa wiedzę na temat ulubionego hobby ).
Potrafię też podejść z empatią do problemów Milanu i przyjąć wasze tłumaczenia, jeżeli tylko potraficie to logicznie udowodnić.
Jednocześnie nie jestem w stanie rozstrzygać o takich sprawach, nigdy nie będę wiedział czy Juventus/Milan oszukał/nie oszukał. Jestem zwykłym, szarym człowiekiem, a piłka to tylko hobby, najważniejsza z najmniej ważnych spraw na świecie.
Dlatego każdemu życzę dużego dystansu do otaczającego nas świata i wychodzenia poza utarte schematy myślenia. No i szybkiego powrotu Milanu na szczyt i poważnej gry w LM, żeby ktoś mógł stawiać tamę temu monopolowi juventusowemu. Nawet starymi, brudnymi metodami, choć ich nie popieram ( ale nie jestem się w stanie oszukiwać, że świat jest inaczej zbudowany ). Żeby nie było tak cukierkowo, to mam oczywiście nadzieje, że Juventus się pokonać nie i po prostu poważny rywal zmusi ten klub do jeszcze większego wysiłku by wygrywać.

PS: Jak ktoś do tego momentu dotrwał, to współczuje :rotfl2:

EDIT: Aha, jeszcze jedno. Czy w tym transferze Boatenga nie chodziło też o to, że jeden zawodnik nie może być sprzedany dwa razy podczas jednego okienka ( albo przynajmniej nie może zagrać w dwóch klubach )? I trochę to było obchodzone? Przepraszam jeżeli kompletnie się mylę, ale coś mi świta z tyłu głowy.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lut 14, 2019 08:44   

Markucjo napisał/a:
W Serie A to rzeczywiście nie ma takich rzeczy.

I o to mi chodziło :) Nie ma. Genoa, Udine i inne tego typu kluby inwestują maksymalnie kilka milionów w młodego gracza, by go ograć i sprzedać z wielokrotną przebitką. Piątek to tylko najświeższy przykład. Dlatego te 100 mln zarobione przez Juve śmierdzi na kilometr.

Markucjo napisał/a:
Czy w tym transferze Boatenga nie chodziło też o to, że jeden zawodnik nie może być sprzedany dwa razy podczas jednego okienka

Wtedy była to współwłasność. Zakaz dotyczy gry dla trzech klubów podczas jednego sezonu, przynajmniej tak mi się wydaje.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 14, 2019 09:27   

Nie bardzo rozumiem, po co takie długie tyrady w celu obrony Juventusu. Tu raczej nikt nie mówi, że popełnili straszne przestępstwo i będzie degradacja czy coś. Po prostu zwraca się uwagę na ewidentnie dziwne kwoty transferów, bardziej jako ciekawostkę. Wiadomo, że wielka piłka i każdy inny wielki biznes opiera się na tysiącach różnych gierek i sztuczek, to prawdopodobnie jest jedna z nich. Ja tego wcale nie piętnuję.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 14, 2019 13:21   

Markucjo napisał/a:
Tak na prawdę, to nie sprecyzowałeś, że chodziło tylko o ligę włoską. Wprowadziło mnie to w błąd.

Nie musiał tego nikt precyzować, ponieważ jest to logiczne.
Ale ok, przyznaję, że równie logiczne jest, że możesz podać sensowne inne wytłumaczenie posiłkując się inną ligą, gdzie dowiódłbyś, że transfery Juventusu o których była mowa są zupełnie normalne i na porządku dziennym. Tyle że powinna zostać przy tym zachowana logika i sens dyskusji na temat rozmowy. Ty podałeś ligę, drużyny, zawodników i same transfery zupełnie z czapy, nijak się odnoszące do sensu dyskusji. Gdybyś podał na dzień dzisiejszy np. Manchester City, który sprzedaje w tym samym czasie do Burnley kogoś pokroju Mandragory ( od razu napiszę, że nie chodzi o gościa którym się interesują czołowe albo przynajmniej dobre kluby Europy bo to inna historia ) za 50-60 milionów i do tego powiedzmy kolejnego do Southampton za podobną kwotę, a następnie niech będzie Newcastle za 60 baniek to by jeszcze był przykład sensowny, że nie tylko Juventus takie złote interesy robi. Choć oznaczałoby tylko to, że albo ktoś w tych klubach upadł na głowę albo... że coś bardzo brzydko pachnie.
Markucjo napisał/a:
W Serie A to rzeczywiście nie ma takich rzeczy.

No nie ma. Takiej akcji ''finansowo transferowej'' właśnie sobie nie przypominam nawet w przeszłości w żadnym klubie.
Markucjo napisał/a:
Inna sprawa, że chciałem pokazać tym przykładem, że przy złej woli, można udowodnić wiele rzeczy, opierając się tylko częściowo na prawdzie i jednostronnej ocenie sytuacji. Tak jak niektórzy - odnoszę wrażenie - polscy kibice Milanu jednostronnie interpretują różne wydarzenia. Oczywiście nie w tak manipulatorski sposób jak ja zrobiłem z twoim pytaniem, ale miało to być jaskrawy, trochę przesadzony przykład.

Więc w końcu zostałeś wprowadzony w błąd i dlatego podałeś przykład z Anglii jak sam napisałeś wcześniej czy celowo chciałeś zmanipulować fakty i sens dyskusji?
Te transfery kibice Milanu, ale nie tylko, interpretują jednoznacznie, ponieważ inaczej nie da się ich na dzień dzisiejszy interpretować. Ale jeśli masz inną tezę albo wytłumaczenie, które byłoby logiczne i nie byłoby jakąś manipulacją ani opowiadaniem bajek ( inaczej proszę o dopłacenie minimum 15 baniek za De Sciglio ), to ja z ciekawością wysłucham, a kto wie może nawet zmienię zdanie. Nie jest to żadna ironia. Nie zauważyłem też, żeby ktoś się tutaj wykazywał złą wolą.
Markucjo napisał/a:
Zwracam po prostu uwagę, by czasem postarać się wznieść ponad plemienne podziały ;)

Napisałem, że z uwagi na finansowe fair play, niedoskonałość systemu, przepaść finansową itp.itd. taki Juventus musi kombinować żeby nie zostać w tyle za innymi.
Z jednej strony to rozumiem tym bardziej, że inni też nie grają czysto ( np. PSG ). Z drugiej strony chcesz żebym napisał, że ok spoko luz, a nawet dobrze bo w lecie Milan również będzie mógł wytransferować Plizzariego ( podobno ma większy talent od Gigio Donnarummy ) do Empoli za 30 milionów i jeszcze za podobne kwoty opyli Simica oraz jakiegoś Mauriego? Jeśli taka chora sytuacja z FFP będzie się utrzymywać to nie mam nawet złudzeń, że Milan jak będzie mógł to będzie to obchodził jak każdy klub. Pytanie tylko czy będzie to wyglądało tak, że wszyscy robią to samo i na to samo mogą sobie pozwolić czy może się okaże że jest równy i równiejszy. Zresztą jak dla mnie to taki tok rozumowania prowadzi już do patologi, która na końcu nazywa się Calciopioli lub inaczej. Poza tym jeszcze raz powtarzam, że gdyby to Milan postawić na miejscu Juventusu to byłaby nagonka i śledztwo w toku a nie dyskusja na forum ludzi którzy mogą sobie co najwyżej pogadać.
Markucjo napisał/a:
Kłamałem. Milan w tych okresach nie uczestniczył w żadnych aferach i nigdy nie był za nic karany.
Tylko Juventus był, jest i będzie skorumpowany we Włoszech. Dlatego każdy może rozdmuchiwać nawet najmniejszą sprawę i doszukiwać się w niej znamion zachowań mafijnych ( a już przestając ironizować, sprawa z tymi szemranymi transferami oczywiście błahostką nie jest, nigdy tego nie twierdziłem ).

Nie rozmawiamy o wszystkich aferach i aferkach tego czy innego klubu z przeszłości tylko o konkretnej sprawie tu i teraz. Jeśli masz wiedzę, że Milan zrobił podobną akcję transferową i powinien za nią odpowiedzieć to się tym podziel. Wyciągasz z przeszłości Boatenga gdzie to nadal nie ten przykład. A już nawet jeśli masz rację i popełniono tam przestępstwo, a nie ukarano winnego to co dalej? Mam wrażenie, że proponujesz tok rozumowania, a nawet pewien cykl i patologię: Teraz rządzi Juventus więc niech robi co chce bo przecież w przeszłości inni też nie byli czyści. Rozumiem, że muszę chwilkę poczekać i jak Milan będzie na fali to będzie nasza kolej. Później proponuję Inter. Szkoda tylko, że na końcu się okazuje, że jedynym niewinnym i poszkodowanym jest Juventus, a wszyscy inni sobie solennie na to zasłużyli i największym skandalem jest to, że niektórzy nie zostali ukarani.
Markucjo napisał/a:
a już przestając ironizować, sprawa z tymi szemranymi transferami oczywiście błahostką nie jest, nigdy tego nie twierdziłem ).

Najpierw piszesz, że są rozdmuchiwane nawet najmniejsze sprawy z których w domyśle robi się jakieś wielkie afery, a następnie sam przytomnie przyznajesz, że akurat sprawa z transferami błahostką nie jest. Na forum toczyło się wiele różnych dyskusji ale obecna rozmowa dotyczy tylko tej sprawy, która błahostką nie jest w opinii również innych kibiców. Jedyną osobą która chce rozdmuchać jakieś sprawy jesteś akurat sam pisząc, a raczej rzucając hasło bez przytoczenia samodzielnie jakiegokolwiek adekwatnego przykładu do toczącej się rozmowy o bliżej niesprecyzowanych aferkach i aferach Milanu z przeszłości.
Markucjo napisał/a:
plakat33 napisał/a:
Markucjo cały czas była rozmowa o Serie A i drużynach w tej lidze. Oczywistym jest, że chodziło o podanie przypadków z ligi włoskiej.

Nie było to do końca sprecyzowane w pytaniu, że zacytuje dokładną wersję.

miszcz napisał/a:
Ja poproszę o przykłady, gdzie zespół z dolnej połowy lub walczący o utrzymanie wydaje 20 mln na perspektywicznego zawodnika.

Nie ma tu nic, co by sugerowało, że chodzi tylko o Włochy, albo że wyklucza inne ligi.
Jednak to jest nieistotne, nie ma co kruszyć kopii o takie nieporozumienie. To tylko internet.
Zresztą już napisałem w części skierowanej do Miszcza, z jakich powodów użyłem takich przykładów.

plakat33 napisał/a:
Markucjo Ty nagle wyjechałeś z przykładami z ligi angielskiej. Ligi, gdzie między innymi kluby mają największe dochody z praw telewizyjnych i gdzie budżety są nieporównywalnie większe w porównaniu z włoskimi. Wiadomo również, że kluby te płacą więcej bo żyją w nieco innych realiach i mają więcej kasy. Równie dobrze mogłeś zahaczyć o ligę chińską, gdzie kwoty transferów są zupełnie inne niż na całej ziemi.

No ale dostrzegasz, że ja sam, w tym samym poście przyznałem się do celowej manipulacji i nawet podałem te same powody ( sumy z praw telewizyjnych ), dlaczego te przykłady są z dupy?
Nie zapaliła ci się wtedy czerwona lampka?

Swój punkt widzenia przedstawiłem powyżej. Zapaliła mi się czerwona lampka. Jednakże nikt w rozmowie na temat tych transferów manipulacji nie dokonywał. Ty to zrobiłeś swoim postem dotyczącym ligi angielskiej i taką drogę wybrałeś świadomie o czym piszesz, żeby udowodnić swoją rację, nawet jeśli to wszystko pozbawione jest logiki. Po co? Nie wiem. Było proste pytanie i mogłeś jednym albo dwoma zdaniami na nie odpowiedzieć, co zresztą zrobiłeś w następnym poście. Sprawa byłaby zamknięta.
Markucjo napisał/a:
plakat33 napisał/a:

Problem w tym, że nie możesz odbić piłeczki, bo to ja ją odbiłem stwierdzeniem o aferkach.

Raczej mogę i to zrobiłem. Piłeczkę można odbijać wielokrotnie. Można mówić nawet o ping pongu słownym ;) Nie napisałeś w swoim poście nic co by miało związek z transferami o których rozmawiamy. Napisałeś o aferkach z przeszłości. Poruszyłeś inny bliżej nie sprecyzowany temat/y na który odpowiedziałem ;)
Markucjo napisał/a:
Dlatego zwróć uwagę, że napisałem o aferach Milanu, odbijając piłeczkę, gdyż często dostrzegam tutaj wyolbrzymianie każdej sprawy do niebotycznych rozmiarów ( oprócz obecnego tematu, kilka tygodni temu rewelacje którymi zachwycał się Sonara, które miały być mega bombą ). Milan też ma swoje za uszami, nie raz dostawał kary, czasem być może zbyt duże, czasem coś było zamiatane pod dywan i wyciszane, a czasem padały niesłuszne i krzywdzące wasz klub nieprawdziwe oskarżenia. Po prostu więcej zrozumienia w nas wszystkich, wzniesienia się ponad podziały.

Akurat to co napisał Sonar postrzegam inaczej niż Ty ale to jest historia na inną bajkę i powiem szczerze, że wypowiadać się nie mam potrzeby ani ochoty. A co do reszty to mogę się zgodzić. Ale przyznaj, że to nie moja wina, że akurat w Juventusie taka historia wyszła i brzydko pachnie. Poza tym zauważ, że póki co nikt tutaj absurdów nie pisał.
Markucjo napisał/a:
Nie wiem dlaczego obecnie jest wrażenie, że Juventus jest bardziej kryty. Może chodzi o sprawy właścicielskie? Juventus ciągle w rękach "magnaterii" rodu Agnellich, która to rodzina ma szerokie koneksje we Włoszech. Podczas gdy Inter chiński, a wy w rękach funduszu zagranicznego, którego głównym celem jest przyszły zysk ( co przecież nie musi się być niczym złym, jeżeli w celu intratnej sprzedaży pomogą wrócić wam na szczyt )?

Obejrzyj sobie kilka ostatnich spotkań z Milanem. Prześledź decyzje sędziowskie. Tak, wiem jest tam również gol Cutrone. Tu warto sobie przypomnieć jaka była nagonka na gówniarza, za co i co powiedział w wywiadzie. A następnie będziesz wiedział dlaczego kibic Milanu zadaje pytanie: ''Przypadek?'' i odpowiada ''Nie sądzę''. Mnie zawsze boli jak dużo mocniejszy potrzebuje jeszcze pomocy pana w czerni jak sobie nie radzi. Tyczy się to wszystkich. Klasę przeciwnika potrafię docenić. Powiedz mi dlaczego takie smrody, w takiej ilości i na taką skalę nie wypływają bezkarnie w innych klubach? Przypadek? Nie sądzę. A teraz z innej beczki. Myślę, że nie wszystkie zarzuty, oskarżenia pod adresem Berlusconiego były prawdziwe. Myślę, że były sprawy w których był niewinny, takie które były wyssane z palca albo takie które miały mu zaszkodzić. Ale czy to oznacza, że spędził tyle godzin na salach sądowych przez przypadek? Nie sądzę. Chociaż zwolennicy Berlu powiedzą inaczej i będą udowadniać, że to jeden wielki spisek, a dowodów nie ma.

Z Conte nie pamiętam o co chodziło i się nie wypowiadam. Z resztą ogólnie się zgadzam.

Pozdrawiam i niestety zgadzam się, że chciałbym wrócić poniekąd do czasów dzieciństwa, ponieważ inaczej się patrzyło i odczuwało piłkę nożną. Tak ogólnie, nie tylko przez pryzmat Milanu.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lut 14, 2019 13:59   

plakat33 napisał/a:
Tak, wiem jest tam również gol Cutrone. Tu warto sobie przypomnieć jaka była nagonka na gówniarza, za co i co powiedział w wywiadzie. A następnie będziesz wiedział dlaczego kibic Milanu zadaje pytanie: ''Przypadek?'' i odpowiada ''Nie sądzę''.

To w ogóle jakaś patologia była. Cutrone przeprosił wszystkich i powiedział, że nie miał złych intencji, a media grillowały go i doszukiwano się znamion oszustwa. Jednocześnie świętowano 40 urodziny największego hipokryty i obłudnika jakiego Calcio kiedykolwiek widziało. Milion tekstów o honorze, moralności, przykładzie dla młodych itd. :wall2:

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 14, 2019 21:21   

rafal996 napisał/a:
Wiadomo, że wielka piłka i każdy inny wielki biznes opiera się na tysiącach różnych gierek i sztuczek, to prawdopodobnie jest jedna z nich. Ja tego wcale nie piętnuję.
O, mam właśnie takie samo podejście i traktuję to wszystko jako ciekawostkę.
No ale jeśli pamięć szwankuje niektórym, to można się cofnąć do czasów, gdy pod wpływem brudnych gierek Juve, pewien klub oddał im dogadanego już Teveza i jeszcze go opłacił wykupieniem ich ławkowicza, Matriego. Ba, to nie wszystko, bo gdy popsuł się im Gigi Buffon, to ten sam klub, wypożyczył im Abbiatiego. Jak widać obecne czasy to ta sama melodia, która była grana przed laty.
Martwiłbym się, gdybym sądził, że Juve przymusza te kluby do wyskakiwania z pieniędzy, takiego haraczu, ale stawiam na niuanse prowadzenia futbolowego biznesu.
Nie wiem jak wy, ale ja przy wejściu do Milanu niesławnych chińczyków liczyłem właśnie na taką "lewą" kasę z Azji. A to pieniądze za sparing z reprezentacją szanghajskiego liceum, jakaś tłusta umowa sponsorska z osiedlowym sprzedawcą lodów, no i kilkanaście milionów za to, że nasi chłopcy będą chodzić w siarczyste mrozy wyłącznie w oryginalnych wełnianych skarpetach dzierganych przez stuletnie Tybetanki. Oczywiście wisienką mogłaby być sprzedaż Montolivo za 75 mln, gdzieś za wielki mur.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 16, 2019 14:21   

carlos napisał/a:
Martwiłbym się, gdybym sądził, że Juve przymusza te kluby do wyskakiwania z pieniędzy, takiego haraczu, ale stawiam na niuanse prowadzenia futbolowego biznesu.

Nie podejrzewam Juventus o takie praktyki, chociaż co ja tam wiem :P Hahaha, na mafii i haraczach się nie znam.
Myślę, że jest to jakiś myk żeby obejść przepisy albo spiąć coś w finansach cokolwiek by to miało być. Może Juventus jakoś się z tymi klubami dogadał i odniosą one profity w przyszłości. Tak czy owak normalne i standardowe to nie jest i cuchnie na kilometr. Inna sprawa, że FFP jest ułomne. Biorąc pod uwagę funkcjonowanie klubów, rynek i różne wpływy rodzi to patologie. Sposób przeprowadzenia i płatności transferu Neymara do PSG to owoc FFP. Nie mam wątpliwości, że kluby będą kombinowały i szukały każdej możliwej furtki. Nie wykluczam również Milanu. Pytanie co jest legalne a co nie, na jaką skalę jest to robione i jaki skutek ma być osiągnięty. Jakie konsekwencje będą wynikały z tych wszystkich działań i czy wszyscy uczestnicy będą traktowani jednakowo czy będą równi i równiejsi to jest kolejne pytanie.
Jeśli chodzi o Juventus to za chwilę pewnie będziemy dokładnie wiedzieć o co chodzi, kwestia czasu. Na razie ciężko mówić o aferze, co najwyżej o niezbyt transparentnej sytuacji która ma miejsce przy okazji transferów.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Sob Lut 16, 2019 19:53   

Plakat33
Odniosę się jeszcze do twojego posta z czwartku.
Wsadzasz mi do ust rzeczy, których nie powiedziałem. Od początku sprawa tych transferów wydaje się dziwna, każdemu kto potrafi się wznieść ponad podziały klubowe. Nigdy nie twierdziłem inaczej.
Milan o afery oskarżyłem też w odpowiedzi na nazywanie Juventusu mafią, a nie tak, że tu wleciałem i się szarogęsiłem, jaki to Juventus wspaniały i ktoś mnie usadził. Znam zasady gościny i staram się nikogo tutaj nie prowokować. Nie musicie wierzyć w moje dobre intencję, ale do każdej dysputy tutaj właśnie z nimi podchodzę ;) A jakie afery? Nie mówię o tych pomniejszych, ale o grubych pokroju Calciopoli i ( tu tylko z przymrużeniem oka, bo to prehistoria ) Totonero.
Na tym zakończę tą sprawę, bo jak to na forach bywa, coraz bardziej się wszystko rozmywa i na końcu nawet nie będzie wiadomo o co poszło.

Z innej beczki, choć pewnie łączy się to ze zwiększaniem kapitału ( tak jak przy tych feralnych transferach ).
http://www.juvepoland.com/news.php?id=38891
Juventus potrzebuje kasy, bo popada w długi? Czy jednak zyski z "Ronaldo" przyjdą w następnych latach i na razie trzeba jakoś sobie poradzić? Czy może szykuje się jakaś ofensywa transferowa?

plakat33 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 17, 2019 18:27   

Markucjo tak dla rozładowania atmosfery napiszę, że podobno Palotta napisał jakiś list do Uefa odnośnie podejrzenia złamania FFP przez Inter i Juventus ( odnośnie zawyżania cen młodych zawodników przy transferach ) oraz podobno Milan ( chyba w związku z transferami robionymi przez Fassone - Mirabelli ale mogę się mylić ). Show must go on.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Śro Lut 20, 2019 07:38   

Ciąg dalszy intratnych transakcji Juventusu. Cerri wykupiony przez Cagliari za 9 milionów. W tym sezonie 8 meczy w SA.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lut 20, 2019 08:43   

Dodaj do tego 1 mln za wypożyczenie i wychodzi 10 mln :) Za rezerwowego drużyny walczącej o utrzymanie. Nie zagrał spotkania od grudnia.
No, ale teraz nagle doszło do spełnienia warunków. Zapewne pierwsze zwycięstwo Cagliari w tym roku kalendarzowym ma coś z tym wspólnego.

Pojawiały się informację, że to znów najwyższy transfer w historii klubu, ale z tego co kojarzę, to Pavoletti był kilka milionów droższy.

korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 20, 2019 12:27   

15 goli na poziomie Serie B zobowiązuje, ma też tylko 22 lata i jest na tyle dobry, że uzbierał 400 minut w Serie A. To nie Milan, który Petagne, Comiego, Ganza, Vido puszcza za grosze, tylko Juventus. Wystarczy sobie przeanalizować za jakie kwoty są kupowani średni napastnicy z Serie B by wiedzieć, że wszystko jest ok. No ale my też kupiliśmy napastnika z Serie B za 9 mln. Król strzelców i strzelec 30 goli kosztował nas 9 mln i lista zainteresowanych klubów była wtedy pewnie dużo mniejsza od tych zainteresowanych Cerrim, po udanej rundzie.

miszcz 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lut 20, 2019 12:40   

Mnie bardziej dziwią warunki tych wszystkich zapłat niż sama kwota. My zapłaciliśmy z góry 9 milionów za króla strzelców. Cagliari wypożyczyło Cerriego z opcją i ta opcja została aktywowana w momencie gdy ten piłkarz gra ogony, nie strzela bramek i nie występuje od dwóch miesięcy. Zapewne tak jak z Sturaro, który nie gra, wystarczył punkt dla Genoi.
Zazwyczaj kluby walczące o utrzymanie mają obowiązkową klauzule wykupu gdy są pewne, że nie spadną do Serie B.

Co do Sturaro, to ponoć wystąpił ostatnio pierwszy raz w Genoi... w meczu Primavery z Milanem.

Niedługo w takim razie oficjalka z Orsolinim i kasa na CR7 zebrana? :)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Lut 23, 2019 17:35   

Markucjo napisał/a:
Nie musicie wierzyć w moje dobre intencję, ale do każdej dysputy tutaj właśnie z nimi podchodzę ;) A jakie afery? Nie mówię o tych pomniejszych, ale o grubych pokroju Calciopoli i ( tu tylko z przymrużeniem oka, bo to prehistoria ) Totonero.
Na tym zakończę tą sprawę, bo jak to na forach bywa, coraz bardziej się wszystko rozmywa i na końcu nawet nie będzie wiadomo o co poszło.

Trochę ciężko uwierzyć w dobre intencje kibica Juventusu, który wytyka komukolwiek Totonero i przede wszystkim Calciopoli. Just sayin' ;)

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Lut 24, 2019 00:32   

TomekW napisał/a:
Markucjo napisał/a:
Nie musicie wierzyć w moje dobre intencję, ale do każdej dysputy tutaj właśnie z nimi podchodzę ;) A jakie afery? Nie mówię o tych pomniejszych, ale o grubych pokroju Calciopoli i ( tu tylko z przymrużeniem oka, bo to prehistoria ) Totonero.

Trochę ciężko uwierzyć w dobre intencje kibica Juventusu, który wytyka komukolwiek Totonero i przede wszystkim Calciopoli. Just sayin' ;)

Możesz sobie wierzyć w co chcesz. No ale wiadomo, skoro Juventus był tym najbardziej ubrudzonym w Calciopoli, to już nigdy nie może wypomnieć innym, że też się trochę błota przyczepiło do ich nieskazitelnych szat.
No ale to Juventus, a ja tym czasem jestem zwykłym szarym człowiekiem, obserwatorem i komentatorem otaczającej nas rzeczywistości.

Pamiętam jak tutaj "wybielałeś" Milan z Totonero ( mógłby mnie ktoś nakierować linkiem do odpowiedniego tematu, bo to była bardzo ciekawa dyskusja, chętnie bym sobie przypomniał pewne rzeczy ), a jednocześnie bombardujesz każdą próbę choćby najmniejszego "wybielania" Juve. I nie mówię tutaj o dzbanach co to sobie przyznają te zabrane mistrzostwa i negują Calciopoli ( niestety robie też to zarząd ). Juventus był winny, był największym beneficjentem Calciopoli, nie zasłużył na mistrzostwa, a zasłużył na karę ( inną sprawą jest wysokość tej kary ). Piszę to tak na wszelki wypadek, bo zaraz znowu mi ktoś w usta włoży coś, czego nie napisałem.
Natomiast samego procesu nie uznam za przejrzysty i widzę go trochę jak polowanie na czarownice. Mam przynajmniej nadzieję, że uda się anulować to jedno mistrzostwo "jedynemu czystemu" klubowi we Włoszech, jakim się mieni Inter ( a dokładniej ich kibice ).

PS: Tak, to jest koniec posta, czyli moment w którym można mi zarzucać, że nie mam wstydu :rotfl2:

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Mar 03, 2019 23:49   

Markucjo napisał/a:
No ale wiadomo, skoro Juventus był tym najbardziej ubrudzonym w Calciopoli, to już nigdy nie może wypomnieć innym, że też się trochę błota przyczepiło do ich nieskazitelnych szat.

Juventus był tym najbardziej ubrudzonym w Calciopoli, więc nigdy nie powinien wypominać innym, że też się w Calciopoli zabrudzili. Zwłaszcza, że niektórych zabrudzono, aby ratować skórę bianconerim.

Markucjo napisał/a:
Pamiętam jak tutaj "wybielałeś" Milan z Totonero ( mógłby mnie ktoś nakierować linkiem do odpowiedniego tematu, bo to była bardzo ciekawa dyskusja, chętnie bym sobie przypomniał pewne rzeczy ), a jednocześnie bombardujesz każdą próbę choćby najmniejszego "wybielania" Juve.

Za pisanie głupot linka nie dostaniesz. Podpowiem tylko, że "wybielanie" Milanu z Totonero w moim wykonaniu brzmiało tak:
"My swoje grzechy odpokutowalismy. Ponieslismy zasluzona kare (do tego wyrok mial charakter pokazowy, czy tez przykladowy - zeby inni nie probowali) i odcierpielismy swoje." Jak będziesz chciał, to sobie ten post znajdziesz. I wtedy może zrozumiesz, jak groteskowo brzmią Twoje własne słowa:
Markucjo napisał/a:
bo zaraz znowu mi ktoś w usta włoży coś, czego nie napisałem.

I kto wie – może sam przyznasz, że jednak nie masz wstydu...

Markucjo napisał/a:
Natomiast samego procesu nie uznam za przejrzysty i widzę go trochę jak polowanie na czarownice.

Poczytaj o Totonero. Tam to dopiero były cyrki.

Markucjo napisał/a:
Mam przynajmniej nadzieję, że uda się anulować to jedno mistrzostwo "jedynemu czystemu" klubowi we Włoszech, jakim się mieni Inter ( a dokładniej ich kibice ).

"Przedawnieni" powinni milczeć w kwestii Calciopoli. Analogicznie, juventini powinni milczeć na temat Totonero. Z podobnych powodów.

A tak swoją drogą, to skoro pamiętasz, jak pisałem... To może przyznasz się, pod jakim nickiem występowałeś wcześniej? Bo z kontem założonym w styczniu 2016 nie powinieneś pamiętać postów o kilkanaście lat starszych.

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Mar 17, 2019 17:42   

Ta dyskusja nie ma sensu, bo do niczego konstruktywnego nie dojdziemy ( zwłaszcza z Twoim nastawieniem ). Uznajmy więc moją porażkę. Zaczynam się oficjalnie wsydzić.

Tylko do jednej rzeczy się odniosę.

TomekW napisał/a:

A tak swoją drogą, to skoro pamiętasz, jak pisałem... To może przyznasz się, pod jakim nickiem występowałeś wcześniej? Bo z kontem założonym w styczniu 2016 nie powinieneś pamiętać postów o kilkanaście lat starszych.

Cały Ty. Lepiej nie mogłeś się podsumować. Szukanie spisków w najmniejszej pierdole.
Czy jako niezarejestrowany nie można czytać postów? A nawet jeżeli było to w jakiejś zamkniętej części, to czy po stworzeniu konta nie można czytać starych tematów?
Jak masz dowody na multikonto to daj bana, a jak nie masz to sobie na przyszłość daruj takie insynuacje.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Mar 17, 2019 19:52   

Zapytałem z czystej ciekawości, a Ty od razu o szukaniu spisków i insynuacjach... Cóż, lepiej nie mogłeś się podsumować...

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Nie Mar 17, 2019 20:30   

Tak, dokładnie, to tylko niewinne pytanie, w ogóle nic z góry nie ustalasz ;)

Cytat:
To może przyznasz się, pod jakim nickiem występowałeś wcześniej?

Ładnie sam się wyjaśniasz :rotfl2:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 17, 2019 21:12   

Skoro rozmowa jest publiczna to się wtrącę. ""My swoje grzechy odpokutowaliśmy. Ponieśliśmy zasłużoną kare (do tego wyrok miał charakter pokazowy, czy tez przykładowy - żeby inni nie próbowali) i odcierpieliśmy swoje."" Odwracasz kota ogonem Markucjo i dalej nie odniosłeś się do ww. słów Tomka i rzekomego wybielania. Napisz dokładnie o co chodziło z tym wybielaniem bo sam jestem ciekawy. Pytanie jest proste więc oczekuję prostej, konkretnej odpowiedzi. O ile to możliwe.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 27, 2019 18:22   

http://www.juvepoland.com/
https://zrzutka.pl/juvepoland
https://twitter.com/JuvePoland/status/1110821714093621249

Się porobilo...

Qba69 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 28, 2019 10:35   

Pisałeś kiedyś co zrobić z pieniędzmi z zrzutki. Myślę że można by coś dorzucić...

Ale tak patrzę na kwotę. 30 koła? Trochę sporo. Nie znam realiów także się nie wypowiadam.

Odpowiedz do tematu