ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Juventus - czyli wszystko o bianconerich
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 18:27   

VelenoRosso napisał/a:
a po jaka cholere nam cos takiego?

Żeby nie oglądać wiecznie pleców Premierleague, Bundesligi, Primery Division i niebawem Ligue 1, Ruskich i Portugalczyków.

Takie rzeczy przyciągają mnóstwo kibiców, poprawiają wizerunek klubu i co najważniejsze zarabiają masę pieniędzy, Włosi powinni o takich rzeczach myśleć 10 lat temu kiedy wydawali pieniądze jak szaleni, gdyby wcześniej o to zadbano to może dzisiaj nie byłoby takiej kichy w Calcio.

Co do Juve, zawsze po cichu zazdrościłem im tego jak dysponują pieniądzem, z tego co wiem to obecnie mają sporo niższe zarobki od nas a jednak różnica w sile obu zespołów jest wręcz ogromna (no i w trofeach też jest 2-1 dla nich), jeszcze nigdy nie słyszałem o jakiś problemach finansowych tego klubu, wszystko jest tam pod tym względem robione na tip-top, nawet po tym jak spadli do Serie B byli w stanie wydawać grube pieniądze czego nie potrafię sobie wyobrazić w Milanie, chciałbym aby u nas tak dobrze zarządzano finansami jak w Turynie bo teraz niestety leżymy i kwiczymy bo Berlu już nie ma tylu pieniędzy co kiedyś i na dodatek świruje na starość, marzę o tym aby Milan kiedyś był samo wystarczalnym i zarabiającym na siebie kolosem a żeby takim być to takie "miasteczka" są niezbędnym do tego elementem.
#10 Rui Costa per sempre!

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 19:05   

takie wynalazki to mozna stawiac na rynkach kibicowsko niezagospodarowanych (Azja Ameryka Polnocna)
we wloszech to nie ma glebszego sensu
bedzie zapewne jak z ich stadionem, mial byc fabryka kasy a przynosi ok 30% mniej zysku niz san siro, a splacac go beda jeszcze ladnych pare lat...

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 20:00   

pepe napisał/a:
lord bass napisał/a:
http://www.solojuve.com/oficjalny/350_mln_na_miasteczko_juve.php

Czemu my czegoś takiego nie możemy zbudować :cry2: :cry2:

A gdzie ty byś chciał takie coś tam przy San Siro zainstalować? Na tych parkingach, na tych blokach i domkach jednorodzinnych zaraz przy stadionie czy może na tych boksach dla koni i całym torze wyściogowym, który znajduje się przy stadionie? Lokalizacja SS nie przewidywała w dawnych czasach takich cudów, jakie ma teraz Juve. Stadion Juve i jego cała budowa, to była od początku bardzo przemyślana strategia z ewentualną rozbudową o takie dziwactwa włącznie. Nie ma co się mazać, powinno dążyć się do zagospodarowania byłej pętli tramwajowej (chyba już tam jej nie będzie po budowie stacji metra pod SS), no ale dopóki SS nie będzie własnością Milanu, to są to tylko i wyłącznie mżonki.

Była tak opcja wykupu toru.

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 21:45   

stadion sie spokojnie zwroci sam, juz teraz notujemy nascie milionow wiecej przychodow stadionowych niiz wczesniej. Wklad Juve to okolo 50 milionow euro, reszte pokrywa sport five za prawa do nazwy. Taka kwota to nie jest cos, co bedzie obciazac budzet przez lata.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 22:49   

Rossonero_ napisał/a:
nawet po tym jak spadli do Serie B byli w stanie wydawać grube pieniądze

Rok w Serie B pomógł im trochę posprzątać w finansach...

Rossonero_ napisał/a:
teraz niestety leżymy i kwiczymy bo Berlu już nie ma tylu pieniędzy co kiedyś

On pieniądze ma, ale już nie chce ich wydawać.

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 06, 2013 13:20   

Czyli jak ma się rozumieć Juventus zrezygnował z gwiazdek na stałe? Co było tego powodem?

Szczerze mówiąc zastanawiałem się kiedyś nad takim zabiegiem w przypadku Milanu.

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

Ciapaty 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 06, 2013 13:30   

Phalcore, zapewne chodzi o liczbę gwiazdek. Jak zdobędą trzydzieste mistrzostwo w uczciwy sposób to gwiazdki wrócą - jestem tego pewien.

Del Piero 
Juventino

Wysłany: Sob Lip 06, 2013 13:54   

Gwiazdki są wszędzie tylko nie na koszulkach. Po co klub ma wdawać się w zbędne dyskusje i prowokacje? Im mniej gierek pozaboiskowych tym lepiej dla nas. W rywalizacji sportowej obecnie wszystkie kluby są daleko w tyle.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lip 06, 2013 13:59   

Del Piero napisał/a:
W rywalizacji sportowej obecnie wszystkie kluby są daleko w tyle.
No cóż, może to właśnie dzięki takiej filozofii jak chcecie oglądać europejskie trofea to jeździcie do Mediolanu. Piłka nie kończy się na calcio.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lip 06, 2013 14:06   

carlos napisał/a:
No cóż, może to właśnie dzięki takiej filozofii jak chcecie oglądać europejskie trofea to jeździcie do Mediolanu
Przecież mają całkiem bogate tradycje w tym... no... Pucharze UEFA, tzn. Puchar Pocieszenia.

Archiwista 
Juventino

Wysłany: Pon Lip 08, 2013 16:48   

Jesteście niesamowicie zabawni z tym swoim "zapyziałe san siro jest super, juve gra na jakimś plastkiowym gówienku, mamy kosmiczny ośrodek treningowy, po co nam jakieś miasteczko za 350mln" itp. Juventus jest obecnie jedynym włoskim klubem z infrastrukturą sportową na najwyższym europejskim poziomie. W dodatku należącą w pełni do klubu, a nie zakichanego miasta. No, ale naprawdę nie macie czego zazdrościć, bo dopóki San Siro jakoś stoi, to macie śliczny obiekt.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 08, 2013 18:04   

Eeee... :kij:

Archiwista napisał/a:
Juventus jest obecnie jedynym włoskim klubem z infrastrukturą sportową na najwyższym europejskim poziomie.

Nikt tego nie zanegował więc grzecznie zamilcz i wróć do szeregu. Z waszym nowym stadionem to była moja opinia, bo po prostu nie podoba mi się więc co będę owijał w bawełnę, ale to że mi się nie podoba nie znaczy że nie spełnia norm nałożonych przez UEFĘ itd. (myślałem że takich rzeczy nie trzeba tłumaczyć :shock: )

Archiwista napisał/a:
Jesteście niesamowicie zabawni z tym swoim

#10 Rui Costa per sempre!

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lip 08, 2013 18:44   

Gwazdki zniknęły pewnie dlatego, że nie ma sensu znów przepychać sie z federacją i wdawać w zbędne polemiki. Nie jest to na stałe, więc pewnie niedługo wrócą. Może i za rok, jeśli uda się zdobyć mistrzostwo.
W sumie spokojniejsze rozwiązanie niż dość wdzięczny temat do żartów z 30 sul campo. Różnicy mi nie robi i w sumie wywołało zaskakująco nikłą reakcję wśród ogółu kibiców.

Co do stadionu to z zewnątrz jest obiektem klasycznym i wielu osobom się to średnio podoba. Ja lubię klasyczne stadiony, więc mi ten projekt się podoba (ale bez szału). Niemniej był budowany z myślą o kibicach w środku, a nie oglądających obrazki w sieci ;)

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 09, 2013 09:09   

Archiwista napisał/a:
Jesteście niesamowicie zabawni z tym swoim "zapyziałe san siro jest super, juve gra na jakimś plastkiowym gówienku, mamy kosmiczny ośrodek treningowy, po co nam jakieś miasteczko za 350mln" itp. Juventus jest obecnie jedynym włoskim klubem z infrastrukturą sportową na najwyższym europejskim poziomie. W dodatku należącą w pełni do klubu, a nie zakichanego miasta.

Bij pianę wśród swoich ziomków, a nie tutaj. San Siro nie jest "zapyziałe", jest to kawał historii włoskiej piłki. I bardziej tak mamy wszyscy na myśli wielkość tego stadionu. Stadion Juventusu nowoczesny pewnie jest, ale już bez tej duszy, co stare dobre obiekty. Być może to też wynika z pewnej specyfiki ludzkiej - ja uwielbiam stare stadiony, te nowe wydają mi się wszystkie na jedno kopyto robione. San Siro swoim wyglądem imponuje nie tylko wewnątrz, ale i z zewnątrz - to jeden z najbardziej rozpoznawalnych stadionów na świecie na pierwszy rzut oka.
Mnie osobiście cieszy, że Juventus ma tak rozbudowaną infrastukturę. Cokolwiek by o Juventusie nie mówić, to jest to klub ikona włoskiej piłki i takie kluby muszą mieć najwyższy poziom w każdej dziedzinie, także infrastruktury.
A co do "zakichanego" miasta - nie rozumiem. W Mediolanie miasto jest właścicielem gruntu i samego obiektu. Gdyby nie to, że stadion jest dzielony z Interem, na pewno zostałby wykupiony. W chwili obecnej jego wykupienie nie ma sensu, bo ani Milan ani Inter nie będą wkładać pieniędzy w coś, co byłoby używane przez lokalnego rywala również. Przypominam o waszej sytuacji z Delle Alpi - była podobna historia. Władze Juve postawiły na samodzielność w kwestii stadionu i niech im będzie. Decyzja pewnie słuszna, bo stadion się wreszcie zapełnia, a nie przychodzi na niego po 15 000 ludzi, jak na Delle Alpi. Poza tym - nie podoba ci się Turyn, skoro nazywasz go "zakichanym" miastem? To, że od zawsze jest w cieniu Mediolanu pod każdym względem (turystycznym, ekonomicznym, atrakcyjności inwestorskiej) nie oznacza przecież, że należy go nazywać zakichanym. To miasto twojego klubu przecież :) .

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 09, 2013 09:19   

To jeszcze raz ja :rotfl: .

Wbiłem na wikipedię i jestem zniesmaczony:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Serie_A

Czy ktoś wie, jak można skorygować te bzdury o 31. mistrzostwach Juventusu? Myślę, że bezsprzecznie maczał w tym palce ktoś z 29-krotnych...

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 09, 2013 12:33   

To wikipedia, więc pewnie naciskając przycisk 'Edytuj'.
Nawiasem mówiąc '29' zostało już wprowadzone przed kogoś i czeka na akceptacje.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2013 05:15   

Ja tam już widzę oficjalnie 29 :)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 11, 2013 07:52   

Archiwista napisał/a:
. Juventus jest obecnie jedynym włoskim klubem z infrastrukturą sportową na najwyższym europejskim poziomie.

Czy w Polsce szerzy sie jakas grypa umylowa?
Sensem rozbudowy infrastruktury jest zysk.
Giga-mega-hiper-ekstra wypasiony stadion Juve dopiero w tym sezonie przyniosl ponad 30 baniek zysku z biletow, czyli standard ktory co sezon Milan zarabia na starym-sypiacym sie San Siro.
Juventus nie przeskoczyl nas w rozwoju, Juventus dobil do nas dopiero ^
Co do samego miasteczka, moim zdaniem to bedzie niewypal ze wzgledu na wloska specyfike, bezmylne kopiowanie wzorcow ktore moga dzialac w innym kraju to nie jest droga do zarobienia fortuny.

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 11, 2013 08:33   

VelenoRosso napisał/a:
Co do samego miasteczka, moim zdaniem to bedzie niewypal ze wzgledu na wloska specyfike

Znasz włoskie realia doskonale - rozwiń swoją myśl, bo jestem tego ciekaw. Mam dokładnie podobne wrażenie, ale chcę dla potwierdzenia usłyszeć to od osoby mieszkającej w Italii, żeby być pewnym swoich domysłów

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 22:23   

VelenoRosso:
Bez urazy, ale mierzenie jakości infrastruktury sportowej poprzez przychod jaki generuje jest dość dziwaczne. Nawet jeśli to właśnie jest celem jej rozwoju (a nie tylko, rzecz jasna).
Milan przy jednej z największych aglomeracji w UE (5-6 w Europie według badań) ma potencjał by bić znacznie mniejszy Turyn bez najmniejszego klopotu. To właśnie rozwój infrastruktury pozwolił nam zniwelować tę ogromna różnicę.
Pewnie przy innej specyfice niż we Włoszech i w Turynie dałoby się na stałe w czasach oszczędności zapełniać 60 tysięczny stadion, ale w tej chwili nie byłoby takiej możliwości. Milan może sobie pozwolić na to, że by słabszej infrastrukturze nawet bez wielkich sukcesów przyciągać mnóstwo kibiców na stadion. Juventus nie.

Cytat:
Co do samego miasteczka, moim zdaniem to bedzie niewypal ze wzgledu na wloska specyfike, bezmylne kopiowanie wzorcow ktore moga dzialac w innym kraju to nie jest droga do zarobienia fortuny.

Z całym szacunkiem, ale rodzina Agnellich - w ostatnich latach Andrea - pokazali, że potrafią podejmować decyzje ekonomiczne. Samo 'to kopiowanie wzorców, to się nie uda' przypomina mi trochę krytykę budowania stadionu 'to się nie uda, nie ma na to pieniędzy, popadniemy w wieloletnie długi'.
A Andrea włoską specyfikę zna o niebo lepiej niż ja czy Ty. Sam taki argument jest wiec bardzo mdły.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 12, 2013 07:33   

Decyzje finansowe to umie Berlusconi podejmowac, ktory z golodupca zasilonego kasa z quasi-mafijnego banku na pierwsza mala firme doszedl do multimilardera.Jest powod dla ktorego FIAT'em rzadzi Elkmann, a nie Andrea.
Sensem rozbudowy infrastruktury jest tylko zysk, tak dzialaja inwestycje, maja sie zwrocic, a pozniej zarabiac pieniadze, od robienia dobrego wrazenia jest dzialanosc charytatywna gdzie rzucisz jalmozne a w zamian otrzymujesz troche PR'u.
We Wloszech pilka nozna to religia.To nie jest wesole angielskie kibicowanie, gdzie pojdziesz na mecz czy w pubie posiedzisz, a potem wracasz do swojego zycia; to jest integralna czesc zycia.We Wloszech mozesz praktycznie z kazdym na ulicy o pilce podyskutowac (chodz jak trafisz na jakiegos wariata co sie czasem zdarza, mozesz dyskusje przyplacic wizyta w szpitalu z ranami klotymi)
Jak to z wyznawcami religii bywa, tutaj rowniez mamy kilka typow.Zarliwi wyznawcy, ktorzy sa co niedziele na stadionie.Prkatykujacy, ktorzy pojawiaja sie w miare mozliwosci.Ci, ktorzy zjawiaja sie tylko na wielkie swieta (wizyta Interu czy Milanu) i najwieksza grupa, czyli wierzacy - niepratykujacy, siedza w domu przed tv/komputerem.
Naiwnoscia jest sadzic, ze ktos kto mecze oglada w domu, czyli ktos kto w liturgii bierze udzial na odleglosc, ruszy sie z pielgrzymka do Ziemi Swietej.
Sytuacji nie poprawia fakt ze Torino to srednio interesujacy kierunek turystyczny; Venezia, Verona, Padova, Mantova, Milano, Como....to liste mozna by dlugo ciagnac, kazde z tych miejsc jest atrakcyjniejszym celem dla wycieczek, wiec grupy zorganizowane ktore moglyby odwiedzic miasteczko juve nie trafia do niego z powodu geografii.
W praktyce bedzie zapewne tak: z paroletnim poslizgiem projekt zostanie ukonczony (za duzy rozmach i za duzo pracy do zrobienia by wlosi byli w stanie zrobic to w pierwszym terminie), przez pierwsze miesiace spory ruch generowany przez praktykujacych wyznawcow, po czym najwiekszym wzieciem bedzie sie cieszyc centrum handlowe i multikino odwiedzane przez tych dla ktorych bedzie blisko - niekoniecznie juventinich, zwyciezy wygoda, jest blisko wiec wpadne na zakupy tutaj zamiast jechac 10km w inna czesc miasta.

hardluck 
Juventino

Wysłany: Śro Lip 17, 2013 17:12   

Cytat:
Stadion Juventusu nowoczesny pewnie jest, ale już bez tej duszy, co stare dobre obiekty. Być może to też wynika z pewnej specyfiki ludzkiej - ja uwielbiam stare stadiony, te nowe wydają mi się wszystkie na jedno kopyto robione. San Siro swoim wyglądem imponuje nie tylko wewnątrz, ale i z zewnątrz - to jeden z najbardziej rozpoznawalnych stadionów na świecie na pierwszy rzut oka.

San Siro to przestarzały betonowy blok, który nie może się równać w najmniejszym stopniu z takimi stadionami jak Emirates czy Allian Arena. Nie podaje przykładu Juve, bo stadion jest znacznie mniejszy. Poza tym gdybyście mieli nowy stadion to nie pisal byś o jakiejś duszy itd, bo to jest bzdura. Nowy stadion Juve tą duszę właśnie zdobywa, bo w 2 lata po budowie zdobyto na nim już 2 Scudetti.

Cytat:
To, że od zawsze jest w cieniu Mediolanu pod każdym względem (turystycznym, ekonomicznym, atrakcyjności inwestorskiej)

Turystycznym zapewne tak, ale na pewno nie ekonomicznym, bo Piemont to numer 1 w Italii.
Poza tym Mediolan w porównaniu do Turynu jest strasznie brudny. Turyn bardziej przypomina takie szwajcarskie miasto - czysty, schludny, niska przestępczość, bogaci ludzie.

Cytat:
Juventus nie przeskoczyl nas w rozwoju, Juventus dobil do nas dopiero ^

Chyba was dobił, a nie "dobił do".

Ogólnie wyczuwam straszny ból dolnej części pleców. Uważam społeczność Milanu za zdecydowanie bardziej inteligentną niż tą Interu, ale zachowujecie się w tym przypadku podobnie.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 17, 2013 18:28   

hardluck napisał/a:
Poza tym gdybyście mieli nowy stadion to nie pisal byś o jakiejś duszy itd

SS na dusze - dla Ciebie może to zwykły 'betonowy blok', ale dla nas to coś więcej :) . Sam chyba nie chciałbym nowego obiektu - renowacje jak najbardziej.

Co do reszty to po części się zgadzam. Juventus się rozwija i na pewno w tym wyścigu wyprzedził już Milan. Miast nie oceniam, ale ponoć Mediolan określa się stolicą mody :) .

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 17, 2013 19:19   

dobrze by bylo miec pojecie o czym sie mowi a nie pisac dla pisania...
dane istat z marca tego roku:
PIL per capita Lombardia 33.483
PIL per capita Piemonte 28.276
PIL totale w milionach euro Lombardia 302.184
PIL totale w milionach euro Piemonte 114.453
(PIL to wloskie PKB)
Reddito medio (srednia placa)
Lombardia 23210 euro
Piemonte 20870 euro
Wiec to twoje ekonomiczne numer 1 to efekt pewnie matematyki jak 31 scudetto ^
Torino czystym miastem?widac ze znasz to miasto tylko z transmisji w tv ^

pepe 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 17, 2013 19:19   

hardluck napisał/a:
San Siro to przestarzały betonowy blok

Jasny gwint, ty wiesz co to jest tradycja, poszanowanie do niej? Chyba ciężko z tym u ciebie. Dla mnie San Siro to miejsce, gdzie jak wchodzę na trybuny, od razu przed oczami mi pojawiają się najlepsze mecze w historii Milanu. Wiem, że jakby zbudowano nowy wypasiony obiekt podobny do waszego, to nie miałbym tych skojarzeń, bo niby jak? Teraz wspinając się na schody Curva Sud za każdym razem wiem, że każdy z tych schodów był też niemym świadkiem wielkiej historii. Ale to też kwestia wewnętrznych przeżyć - ja jestem tradycjonalistą, zwracam na to uwagę. Nie broniłbym za wszelką cenę przy nowym obiekcie takiego punktu widzenia jak twój. Podkuliłbym ogon i przyznałbym, że rzeczywiście, nowy obiekt duszy nie ma. Ale pocieszę cię - minie kilka dekad i wasz nowy obiekt tą duszę zdobędzie, bo tego czegoś nie zdobywa się dwoma sezonami.

hardluck napisał/a:
Poza tym Mediolan w porównaniu do Turynu jest strasznie brudny. Turyn bardziej przypomina takie szwajcarskie miasto - czysty, schludny, niska przestępczość, bogaci ludzie.

Fakt, w Mediolanie mieszkają biedacy z faweli (wybacz maslok, ale przypasiło to tutaj idealnie jako sarkazm). Ogólnie to miasto to całkowity syf - Turyn wiadomo, sama klasa. Zero morderców, gwałcicieli, przemytników i handlu ludźmi. Spadłeś bez kitu z księżyca :) . Turyn jest mimo wszystko mniejszy, w dodatku Mediolan to stolica włoskiego biznesu (co siłą rzeczy przekłada się na miano najbogatszego miasta-molocha w Italii), a co za tym idzie z większą ilością imigrantów, co pociąga też za sobą falę przestępczości. Zresztą po co te kłótnie? Ciesz się czystością i schludnością "waszego" miasta, w którym bywacie na 1-2 dni przy dobrych wiatrach raz na pół roku. Cokolwiek napiszesz więcej adresując do mnie, ignoruję twoje wypowiedzi i nie będę na nie odpisywał.

Odpowiedz do tematu