ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Towarzyskie i Sparingi
Autor Wiadomość
selhaard 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 08:54   

MK92, acmilan1899,
:cheer:

Renesco,
Cytat:
Wyrośliśmy rozpuszczeni przez Milan z ubiegłego wieku i początku tego

.. no i ja wciąż taka rozpuszczona jestem...

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 08:56   

acmilan1899 napisał/a:
Selhaard, nie zwracaj uwagi na przyziemnych, ok?

Rzekl Uzykownik z nazwa druzyny i rokiem jej zalozenia:)
Nie wiesz jake jest moje pole zainteresowan, jaka poetyka i wrazliwosc sa mi bliskie wiec sie nie bede przeciez przejmowal. Jak bedziesz poszukiwal jakiegos mniej przyziemnego filmu albo muzyki to moge pomoc.
Przeciez ja nigdzie nie napisalem ze selhaard mialaby cos zmienic w swojej stylistyce a tym bardziej nie polemizuje jakos ostro z jej pogladami czysto pilkarskimi. Uwierz bylbym daleki od cenzurowania bo bliskie mi sa idealy wolnosci wypowiedzi.
Poprostu ciezko mi sie to czyta i bardziej skupiam sie na postach uzytkownikow ktorzy dziela sie bardziej merytoryczna i moze w stylistyce powsciagliwa forma:) Post np Renesco jest tego przykladem:)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 09:20   

selhaard napisał/a:
Cytat:
Wyrośliśmy rozpuszczeni przez Milan z ubiegłego wieku i początku tego

.. no i ja wciąż taka rozpuszczona jestem...

To warto zastanowić się nad sobą, bo to nie jest nic dobrego :P
Znam kilka osób, które były rozpuszczone np. wysokim poziomem życia (bo mężowie mieli dobrze prosperującą firmę), a potem przyszedł kryzys i nie było tyle kasy, a one nadal miały swoje (odrealnione już) roszczenia :lol2:

Możesz tupać nóżką ile wlezie, ale to nie sprawi, że Milan znów stanie się z dnia na dzień hegemonem, w którym kapitanami są wychowankowie światowej klasy lub najemnicy, ale kibicujący klubowi od dziecka, a reszta piłkarzy to gwiazdy na swoich pozycjach. ;)

Trzeba umieć się pogodzić z rzeczywistością zamiast wiecznie snuć bajki o tym "a bo mi się chce". ;)

Jakie cechy Jacka Bonaventury predestynują go do bycia kapitanem?

Ma osobowość przywódczą? Nie widziałem.
Ma doświadczenie na wielu frontach? No też nie.
A ma może jakieś trofea na koncie, przez które młodsi będą na niego patrzeć z szacunkiem?

Rozumiesz do czego zmierzamy z tym Bonuccim?

W czasach, gdzie Milan znaczył "średniak z historią" to Monto czy Jack mogliby być kapitanami.
W momencie podjęcia próby przywrócenia klubu na szczyt, symbolicznym jest to, że pozyskujemy czołowego gracza na swojej pozycji, z obozu (prawie) największego rywala i dajemy innym przykład: takiego kalibru piłkarzy będzie teraz Milan pozyskiwał i tylko tacy piłkarze będą godni poziomu, do którego znów aspirujemy.

Dollarumma mógłby być takim wieloletnim kapitanem, ale przez ten cyrk z Raiolą kibice prędzej dopuszczą Bonucciego, a potem Romagnoliego.

selhaard 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 09:57   

Nismovsky, uparciuchu
Cytat:
Rozumiesz do czego zmierzamy z tym Bonuccim?

Tak. Całkowicie.
Cytat:
Trzeba umieć się pogodzić z rzeczywistością zamiast wiecznie snuć bajki

Czy nie wydaje Ci się że moje kompromisowe stawianie właśnie na Jacka czy Monto jest właśnie wynikiem smutnego stanu pogodzenia się z rzeczywistością?

Ty (i użytkownicy powyżej) przemawiasz do mnie używając argumentów RACJONALNYCH, a ja piszę o SERCU. Moje serce nie pozwala mi zaakceptować jako kapitana Milanu człowieka, który przedwczoraj nosił czarno-biały trykot. Tu nie ma logiki. I nie będzie tu żadnego consensusu. Nie wiem dlaczego uparcie staracie się WYTŁUMACZYĆ mi tą kwestię. Ja rozumiem powody, dla których dostał tą opaskę. Ale świadomie IGNORUJĘ je wszystkie. Bo nie potrafię inaczej.
NIE WIEM JAK WY TO ROBICIE, że rozmowa o Milanie jest w waszym wydaniu taka zimnokrwista, jest dla Was amalgamatem faktów, statystyk, zasad polityki transferowej, pozbawionym emocji komentarzem. Ja tak nie potrafię. :prayer:

ale jak się tak w sobie mocno zaprę, to jestem w stanie pogodzić się ze zdaniem MK92:

Pisany jest nowy rozdział historii Milanu i Leonardo jest jego pierwszym akapitem

tylko muszę mieć na to trochę czasu.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 10:03   

selhaard napisał/a:
NIE WIEM JAK WY TO ROBICIE, że rozmowa o Milanie jest w waszym wydaniu taka zimnokrwista, jest dla Was amalgamatem faktów, statystyk, zasad polityki transferowej, pozbawionym emocji komentarzem. Ja tak nie potrafię. :prayer:

hmm, odpowiem za siebie - zimnokrwisty nie jestem, to akurat źle dobrane słowo, po prostu łatwiej przechodzi się do nowego porządku mając w pamięci grę Milanu z ostatnich lat i mając nadzieję na jej zdecydowaną poprawę, czego ruch z przekazaniem opaski kapitańskiej jest dowodem :) no i nie ukrywam, że do Montolivo jakoś bardzo przywiązany nie byłem.

poza tym hmm Bonucci z opaską kapitańską... teoretyzując, czy gdyby Donnarumma przeszedł do Juventusu i założył tam opaskę kapitańską to bardziej bolałoby to nas czy kibiców Bianconerich? Zawsze możesz pocieszyć się, że kogoś tam w Turynie boli to bardziej :)

selhaard 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 10:17   

Renesco,
"zimnokrwisty" odnosił się do stylu pisania, nie do Waszych odczuć czy charakterów. szanuję również te cudze. i a propos
Cytat:
kogoś tam w Turynie boli to bardziej

...jak sobie radzisz Venomik? pytam z serdeczności, nie tylko z ciekawości.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 10:21   

Mój znajomy, kibic Juventusu, tak bardzo chce racjonalizować sobie odejście Bonucciego, że na wieść o transferze powiedział "i dobrze, pozbywamy się słabego ogniwa" :rotfl:

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 12:34   

selhaard
Argumenty logiczne i rzeczowe to jedno. Ale sama odwołujesz się do serca i emocji. To z noszeniem opaski kapitańskiej też się to wiąże. Nie wiem czy byłaś kiedyś członkiem zespołu jakiejś dyscyplinie. Jeśli byłaś to wiesz, że lider dość szybko na placu boju siękrystalizuje. Jeśli nie to uwierz mi, że "szatnia" wie komu ufać i kto powinien ją reprezentować na boisku. Wypowiedź Abate czy Abbiatiego sugerują, że być może do tej pory takiego naturalnego lidera nie było. I może właśnie Leo, który swoje osiągnął, chłopem jest o słusznych rozmiarach, wiek ma odpowiedni budzi w reszcie kolegów właśnie taki szacunek, z którym nie polemizują. I taki "chomik" Monto czy Abate mogą w końcu zrzucić z siebie tą presję bycia kaptanem "tego Milanu". I wydaje mi się, że zdecydowanie bardziej i łatwiej akceptują nawet przybysza z Turynu niż to, zeby na boisku reprezentował ich ledwo porośnięty zarostem 18-latek...
Spójrz więc na to także z tej strony, że może kapitanat Bonucciego wynika nie tyle z decyzji ile z naturalnej hierarchii jaka zapanowała w Milanello po jego przybyciu.
A Zlatan nie mógłby być kapitanem z jednej przyczyny: kapitan z automatu nigdy nie powie, że jest najlepszy w drużynie, bo straci cały szacunek wśród kolegów. A Zlatan jaki jest to wszyscy wiemy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 16:00   

Selhaard, w takim razie powiem Ci, że ja mam serce miękkie, przez co niestety miewam twardą... :D Wybaczyłem od razu "zdradę" Szewy z 2006 roku, kiedy po dwóch latach do nas powrócił... Przez to samo serce, choć już nieco starsze, na Bonucciego od miesiąca mówię "Leo", a przecież wcześniej nie pałałem do niego żadnym pozytywnym uczuciem.... Jak zatem miałbym nie zaakceptować faktu, że nasza "dziewiętnastka" będzie się wymieniała przed meczem proporcem Milanu choćby z Buffonem? ;) I rozum i serce mówią mi zatem, że tak powinno być jak będzie!

PS

Czasem rzeczywiście aż za dużo tych "zimnokrwistych" analiz i rozkładania na czynniki pierwsze, żeby potem znowu wszystko zebrać do kupy, która i tak wygląda inaczej niż się tego spodziewalibyśmy :ok:

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 18:24   

selhaard napisał/a:
Ty (i użytkownicy powyżej) przemawiasz do mnie używając argumentów RACJONALNYCH, a ja piszę o SERCU. Moje serce nie pozwala mi zaakceptować jako kapitana Milanu człowieka, który przedwczoraj nosił czarno-biały trykot. Tu nie ma logiki. I nie będzie tu żadnego consensusu. Nie wiem dlaczego uparcie staracie się WYTŁUMACZYĆ mi tą kwestię. Ja rozumiem powody, dla których dostał tą opaskę. Ale świadomie IGNORUJĘ je wszystkie. Bo nie potrafię inaczej.

NIE WIEM JAK WY TO ROBICIE, że rozmowa o Milanie jest w waszym wydaniu taka zimnokrwista, jest dla Was amalgamatem faktów, statystyk, zasad polityki transferowej, pozbawionym emocji komentarzem. Ja tak nie potrafię.

Myślę, że duuuże znaczenie ma tu fakt, iż większość tu piszących jest mężczyznami, Ty natomiast jesteś jedną z niewielu kobiet-rodzynek :) .

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 18:34   

enkidu81 napisał/a:
acmilan1899 napisał/a:

a co to ma do rzeczy? może moje buty albo kolor samochodu też są zbyt przyziemne?
enkidu81 napisał/a:
Nie wiesz jake jest moje pole zainteresowan, jaka poetyka i wrazliwosc sa mi bliskie wiec sie nie bede przeciez przejmowal. Jak bedziesz poszukiwal jakiegos mniej przyziemnego filmu albo muzyki to moge pomoc.
a skąd wiesz, że pisałem o Tobie egocentryku? jak to mówią: uderz w stół...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 18:56   

selhaard napisał/a:
pozbawionym emocji komentarzem
Staram się. Te emocjonalne zbyt często przyprawiają o mdłości, bo zawodnicy w ciągu dwóch kolejek potrafią być oceniani jako potencjalne gwiazdy futbolu i jako totalne beztalencia, Milan może w widoczny sposób się zgrywać i stanowić zagrożenie dla czołówki ligi, aby za chwilę dzielić los Kartaginy obsypywanej solą. :D

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 20:02   

Ja wspieram gorąco selhaard w podejściu do tematu. Nie da się traktować dla mnie Milanu czysto racjonalnie, za dużo emocji tu wchodzi w grę. Dlatego ledwie kilka godzin po komunikacie $$$ummy poleciały w niego dolary, a internet zalał się hejtem. Dlatego też miesiąc później, po ostatnich meczach już są komentarze "super Gigio"
Nie mogę zrozumieć podejścia kibiców Juve racjonalizujących odejście Leo. Dla mnie by to był policzek jak ten kiedy odszedł Sheva czy Thiago Silva.

Co do samego wyboru kapitana to wierzę, że to dobry wybór. Jednak w głowie mam dalej, że to wychowanek Interu, który stał się symbolem nowego Juve. Mimo wszystko mamy nowy Milan i taka decyzja ma sens. Za kilka lat Romagnoli czy Locatelli przejmą po nim opaskę i zapewne kilka pożądanych cech przywódcy.

I błagam, Niemiec farbowany na Włocha nigdy nie będzie u nas godny noszenia tej opaski :P

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 20:37   

acmilan1899 napisał/a:
enkidu81 napisał/a:
acmilan1899 napisał/a:

a co to ma do rzeczy? może moje buty albo kolor samochodu też są zbyt przyziemne?
enkidu81 napisał/a:
a skąd wiesz, że pisałem o Tobie egocentryku? jak to mówią: uderz w stół...

Twoj kolor butow czy samochodu zupelnie mnie nie interesuje.
Natomiast jesli to nie przypadek ze odpisales osiem minut po moim wyrazeniu opini co do stylistyki innego Uzytkownika to coz sorrki. Widocznie to tylko objaw Twojego lizusostwa:)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 20:47   

Prymityw nie jest w stanie mnie obrazić, także ten tego.. nie pozdrawiam.

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 20:55   

To sie gorolu zdecyduj sie czy przyziemny, egocentryk,prymityw.
Pozdrowienia mi sa do niczego potrzebne takze dzieki obejde sie ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 21:03   

enkidu81 napisał/a:
To sie gorolu zdecyduj sie czy przyziemny, egocentryk,prymityw.
Pozdrowienia mi sa do niczego potrzebne takze dzieki obejde sie ;)

Skąd wiesz, że pisałem o tobie egocentryku. Pisałem ogólnie o prymitywach. Znowu wpadłeś.
Nie jesteś pępkiem świata hanysie. A btw: przyziemny, egocentryk i prymityw się nie wykluczają. Także.. inteligencik to z ciebie nie jest. Dalej nie będę odpisywał na twoje zaczepki bo już widać jak na dłoni, że to nie ten poziom (podpowiem, że to twój jest zbyt niski). Dalsze dowody zbędne.
w gratisie: pisanie pod czyimś postem nie jest równoznaczne z odpisywaniem na ten post.. tępa strzała może tylko tak pomyśleć.

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 21:08   

Poniewaz odpisujesz na moje posty geniuszu. Nie bede sobie na Ciebie strzepil ryja. Badz dalej niewywolywanym do odpowiedzi obronca ucisnionych - lizusie. Z mojej strony EOT.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 21:09   

selhaard napisał/a:
...jak sobie radzisz Venomik? pytam z serdeczności, nie tylko z ciekawości.

Już lepiej, dziękuję ;)
Początki były trudne, nie bez powodu nic tu o tym transferze nigdy nie pisałem ;)
Nie ukrywam, że to jeden z ulubionych piłkarzy, którzych w ostatnich latach oglądałem w barwach Juve.

Oczywiście zakładam, że pytasz o sam transfer, a nie o fakt, że Bonucci dostał opaskę kapitana w Milanie. Ten drugi fakt akurat nie wywołuje u mnie żadnych negatywnych emocji. Raczej lekki złośliwy uśmiech w kierunku Milanu.
Zakladam, że powody są zrozumiałe w kontekście Twoich wypowiedzi ;)

miszcz napisał/a:
Nie mogę zrozumieć podejścia kibiców Juve racjonalizujących odejście Leo. Dla mnie by to był policzek jak ten kiedy odszedł Sheva czy Thiago Silva.

W jakim sensie nie rozumiesz? Psychologcznie to naturalne i nawet typowe. Takie podejście jest więc w pełni zrozumiałe. Oczywiście pod względem sportowym sąmarne szanse, że to wyjdzie na zdrowie Juventusowi, ale cóż poradzić kiedy górę biorą emocję.
W sumie skoro nawiązałeś do Silvy - swego czasu transfer Ibra+Silva też przez wiele osób próbował być oceniany przez kibiców jako coś korzystnego (wiem, wiem - zdecydowanie nie przez Ciebie ;) ), więc to nie jest nic niezwykłego.
Przy okazji nie zgodzę sięz Tobą. Policzkiem był transfer Shevy - ok. Ale Silvy? Zawodnik wypchnięty z klubu, wbrew swojej woli? Czemu to jest policzek w stronę kibiców?
Analogicznie Bonucci - popadł w konflikt z trenerem i kolegami z klubu (skoro ktoś wkurzył nawet Buffona ;) ), więc odszedł. To nie jest policzek dla klubu czy kibiców, niezależnie od tego jak potencjalnie mocno Juve może odczuć jego stratę.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 22:20   

acmilan1899 napisał/a:

Skąd wiesz, że pisałem o tobie egocentryku. Pisałem ogólnie o prymitywach. Znowu wpadłeś.

sam wpadłeś, stary wyga z Ciebie, a takie głupie akcje przeprowadzasz, że zastanawiam się czy ktoś się włamał na konto czy inne grzybki wcinasz, a wpisem w temacie transferów zszedłeś poniżej jakiegokolwiek poziomu.

no i oczywiście pozdrawiam :ok:

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 23:02   

enkidu81

Co to przebudzenie Dizonaurze zaliczyles, ja nawet twoich wypocin nie czytam szkoda czasu. Twoj gatunek juz wygasl wiec wiekszosc Cie tu zlewa.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Sie 11, 2017 23:07   

"...jak sobie radzisz Venomik? pytam z serdeczności, nie tylko z ciekawości."

Wiekszego idioctwa Od tego na tej stronie chyba nie przeczytalem. Ty selhaard juz dawno odplynelas po winie i zacinajacych sie streamach w jakosci 360.

Robi sie z tego cyrk jak w Barcelonie miloscie na zaboj do klubow z ktorymi wiekszosc nie ma nic wspolnego.

Wole kopany styl polskich lig i milosci do lokalnych klubow z 3 ligi, z miast w ktorych ludzie sie wychowali. # Stal Rzeszów

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 12, 2017 00:00   

konrad_acm napisał/a:

sam wpadłeś, stary wyga z Ciebie, a takie głupie akcje przeprowadzasz, że zastanawiam się czy ktoś się włamał na konto czy inne grzybki wcinasz, a wpisem w temacie transferów zszedłeś poniżej jakiegokolwiek poziomu.

no i oczywiście pozdrawiam :ok:

Również pozdrawiam. A zszedłem do rynsztoku, bo zaatakowano moją muzę Selhaard. To się chyba nie powtórzy.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 12, 2017 00:23   

Gorąco, dobrze, że te upały się kończą.

Venomik, wypychany czy nie, chodzi o żal po stracie ostoi defensywy. Nie czułem się lepiej z powodu potrzeby naprawy budżetu. Zamiana Ibra+Silva na Pazzini+Zapata...faktycznie korzystnie :hmm:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Sie 12, 2017 11:43   

Myślałem, że mówisz bardziej o żalu do zawodnika.

Odpowiedz do tematu