ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Towarzyskie i Sparingi
Autor Wiadomość
MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2018 12:34   

Zarwałem noc i oglądałem mecz Milanu z Barceloną. W fazie ofwnsywnej wyglądaliśmy bardzo ociężale. Surowość techniczna takiego Boriniego na tle zwinnych młodzianów z Katalonii aż raziła w oczy. Wygraliśmy, ale z przebiegu gry w ogóle na to nie zasługiwaliśmy. Mam nadzieję, że to tylko pokłosie ciężkich treningów zaordynowanych przez Gattuso, których efekty będzie widać dopiero we właściwym sezonie.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2018 12:37   

I tylko tyle? Nie powiesz nic o tym festiwalu żenady z naszej strony?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2018 12:41   

Festiwal żenady, to juniorzy z Barcelony turląjacy się jak Neymar.

O koszulkach nie wspomnę :P

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2018 12:52   

Jay-Jay Okocha napisał/a:
I tylko tyle? Nie powiesz nic o tym festiwalu żenady z naszej strony?

Uzupełniłem. Coś mi się za szybko wysłało ;)

Dodam tylko, że Calhanoglu na lewej stronie pomocy był zupełnie bezproduktywny.

miszcz napisał/a:
O koszulkach nie wspomnę :P

A to już była porażka na całego. Bardzo podobają mi się stroje od Pumy, w tym trzeci komplet także, no ale on jest prawie identyczny kolorystycznie jak pierwszy komplet Blaugrany :)

artur1318 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2018 12:52   

Koszulkach Milanu?

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2018 13:03   

Artur1318, nam chodziło tylko o fatalnie dobrane stroje obu zespołów, które miały bardzo zbliżoną kolorystykę, w związku z czym ciężko było odróżnić na boisku Milan od Barcelony, choć z drugiej strony można było się domyślić, że ci bez piłki, to my ;)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2018 13:03   

Te dwie rzeczy również...

Ad rem...na chwilę chyba wyparłem z pamięci, jakim "tartakiem", brakiem szybkości (ten aspekt jest często pomijany, bo większość skupia się na bijącym po oczach braku kreatywności) objawia się nasza faza ofensywna. To był mój drugi po Novarze obejrzany sparing Milanu tego lata i jestem lekko podłamany. Nie tracę do końca nadziei, bo gdzieś tam wierzę, że Leonardo i ponoć wracający do Milanu Maldini widzą to, co ja i nie będzie dłużej przebacz dla gości, którzy maja technikę użytkowa gorszą od niektórych swoich odpowiedników z Ekstraklasy (vide Locatelli; pytam: dalej się ma ogrywać i nadal zasługuje na szansę?). Biorę, oczywiście, pod uwagę brak świeżości, inną fazę przygotowań i takie tam, ale nikt mi nie powie, że może to być jakimkolwiek usprawiedliwieniem dla takiej "pokazówy" jaką zaserwowali nam dziś nad ranem nasi pupile.

Locatelli, Mauri i Borini to jest komedia, którą jak najszybciej należy wymazać z kasety VHS pt. 'MILAN'. Calhanoglu, Suso i Bonaventura mają swoje ograniczenia i nigdy nie wskoczą na ten najwyższy poziom, choćby dlatego, że przy ich charakterystykach i inklinacji do gry w określony sposób i na określonych pozycjach, najzwyczajniej brakuje im szybkości. Ceny poszły w górę i być może niektórym się wydaje, że jak są dziś warci 30-50 mln, to mamy w swoich szeregach naprawdę klasowych pomocników. A to bzdura! Tacy dziś kosztują dwa razy tyle i oby z tym SMS było coś na rzeczy, bo osobiście nie mam już nerwów do tego dziadostwa.

Inna sprawa to to, że nadal nie widzę żadnych schematów zaszczepionych drużynie przez Gattuso. Wciąż się boję, że jest zafiksowany na tym, żeby przede wszystkim nie tracić goli i ogranicza pewnych zawodników i całą fazę ofensywną. Z tego w najbliższej perspektywie może wyjść masa remisów i różnica bramkowa na poziomie 15-20 goli.

MK92 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2018 13:27   

Jakże trafna diagnoza. Właściwie nie sposób nie zgodzić się choćby z jednym jej punktem.

Locatelli, Mauri i Borini to jest komedia, którą jak najszybciej należy wymazać z kasety VHS pt. 'MILAN'.

Też tak sądzę. Po co nam w ogóle tacy zawodnicy na ławce rezerwowych, skoro oni po wejściu na boisko nie gwarantują żadnej poprawy gry, bo nie można liczyć na żaden błysk z ich strony? Lubię Boriniego, bo zostawia na boisku serce, no ale to zdecydowanie za słaby argument, by ktoś tak ograniczony technicznie mógł przywdziewać czerwono-czarną koszulkę. Na szczęście wypchnięcie z zespołu Montolivo jest zwiastunem zmian na lepsze.

Inna sprawa to to, że nadal nie widzę żadnych schematów zaszczepionych drużynie przez Gattuso.

Ja również mam coraz większe wątpliwości, czy Gattuso w ogóle ma jakikolwiek ciekawy pomysł na rozruszanie fazy ofensywnej. Surowość techniczna niektórych zawodników to jedno, ale rzuca się też w oczy częsty brak porozumienia między piłkarzami oraz schematyczność zagrań choćby do Suso, któremu a nuż wyjdzie to kółeczko z piłką i zakończy się jeszcze celnym dośrodkowaniem.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 06, 2018 00:11   

IMO wyciągacie dość daleko idące wnioski po paru meczykach w ICC. W zeszłym roku klepnęliśmy w tymże Bayern 4:0 i nie było to żadnym prognostykiem na start sezonu.
lì a casa il cuore sentirà!

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 06, 2018 11:27   

Jak to nie? po klepnięciu Bayernu wygraliśmy 6 meczów z rzędu na start sezonu (w tym 5 bez straty gola) :brew:

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 06, 2018 11:45   

Majkel, sporo w tym racji, że nie ma co wyciągać daleko idących wniosków po meczach towarzyskich (w sumie to powinniśmy się nawet cieszyć, bo wygraliśmy z Barceloną ;) ), no ale nie powiesz nam przecież, że taka postawa boiskowa, jaką w meczu z Katalończykami zaprezentowali Borini, Locatelli czy Mauri, to tylko wypadek przy pracy lub efekt ciężkich przygotowań do sezonu, prawda? Zbyt często widziałem już ich w akcji, by łudzić się tym, że to tylko niemiarodajny sparing. Zresztą wydaje mi się, że Milan też nie traktował tych meczów w USA tak całkiem na luzie, bo nasi grali naprawdę dość ostro i Gattuso wystawiał raczej najmocniejszy skład.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 06, 2018 11:55   

Borini, Locatelli czy szczególnie Mauri raczej za często się na boisku nie będą pojawiać. Ten ostatni raczej wcale, dwaj pierwsi jako zmiennicy i zapchajdziury. Szczególnie, że jeszcze pracujemy nad transferami.

Ale nie powiem, też mnie ten styl martwi.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 06, 2018 14:50   

To mnie właśnie nie martwi styl i jego nie traktuję jako punktu odniesienia. Co do Mauriego, Boriniego i Locatellego się zgadzam, ale nie ze względu na sparingi, tylko dlatego, że Mauri po przyjściu z Parmy nigdy niczego u nas nie pokazał (ile czasu on tu już jest? 3 sezony?), Borini to wiadomo co, ale wciąż jest relatywnie tani w utrzymaniu, więc jako któryś tam zmiennik może być przydatny. Loca również rozczarowuje, ale w jego przypadku jeszcze liczę, że wypożyczenie mogłoby mu bardzo pomóc.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 06, 2018 15:30   

Meczu nie widziałem, ale co do zasady nie przejmuję się ani wynikami w takich wyjazdach jak te do USA, co innego te sparingi u siebie grane, Trofeo Tim czy puchar Berlusconiego.
Mauri oblewa test od kilku lat - inna bajka, Borini za to pokazał się jako alternatywa na kilku pozycjach i ja jako trener chciałbym mieć taką kartę w talii, mimo że asem z pewnością nie jest. Zresztą na forum można było trafić na żale po odejściu Kucki i Lapaduli, czyli generalnie piłkarzy, których największym atutem była solidność i charakter. Locatelli to już inna bajka, bo chociaż teraz to nie jest teraz ktoś zbytnio wartościowy, to jednak jedna z perełek sektora młodzieżowego, a te mimo wszystko z czasem pokazują się w lidze na tyle, żeby kluby naszego pokroju się na nie połakomiły. Kwestia czasu i szans do gry, być może faktycznie wypożyczenie lub nawet sprzedaż z sensowną opcją odkupu byłaby tu rozwiązaniem.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:00   

Przed nami spotkanie z Realem, które można obejrzeć choćby na ich oficjalnej stronie. Wynik mnie średnio obchodzi, ale styl i zaangażowanie już tak.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:03   

No Calabria to się za dobrze póki co nie prezentuje w tych sparingach :P

EDIT: Eee... no jakby ktoś wciąż pytał, po co nam drogi Higuain i, że bez zmian w pomocy, to nic nam on nie da ;-)

Bubu 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:04   

Jakiś link? Bo na tym Realowym Tv średnia jakosc...

Gon za lo! Hi gua in!
Gon za lo! Hi gua in!
Gon za lo! Hi gua in!

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:05   

acestream://3495bb37a924f8b77383588887c65a8865424539

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:05   

Ale golasso.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:21   

Debiut Igły jak marzenie. W końcu mamy prawdziwego napastnika, który czasem wcale nie musi mieć okazji bramkowej, by ją zdobyć. Jakże wspaniałym, niemalże już zapomnianym stanem jest ten komfort posiadania czołowej postaci w ataku :)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:40   

Ktoś wie, dlaczego gwiżdżą na Igłę? Odchodził do Neapolu w złych stosunkach?

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:44   

Nie, z Realu był raczej wypchnięty. To kibice Realu - gwizdali nawet na C. Ronaldo.

Co do meczu to wow! Jak fajnie się to ogląda, trochę jak pojedynek bokserski pięściarzy, którzy nie umieją trzymać gardy. Z przodu obie drużyny na plus, ale z tyłu już gorzej. Nie mniej jednak nie ustępujemy pola Realowi w pierwszym garniturze. Wynik już mnie nie obchodzi, bo widzę to na co liczyłem.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:46   

Ale obrona dziś to kryminał.

Qba69 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 21:47   

Co wrzuta to ciepło. Muszą nad tym szczególnie popracować przez ten ostatni tydzień.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 11, 2018 22:14   

Ciekawe zmiany, czyżby 3-5-2?

Odpowiedz do tematu