ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Towarzyskie i Sparingi
Autor Wiadomość
sneer 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 15:09   Towarzyskie i Sparingi

Nie wiedziałem gdzie umieścić dyskusje o naszych sparingach więc utworzyłem nowy wątek do tego celu.

Chciałem napisać dwa słowa o dzisiejszym treningowym sparingu z Virtus Pavullese.
Ciekaowskta nr1: W pierwszej połowie wybiegliśmy z Boatengiem w pomocy w składzie:
Gabriel; Antonini - Zapata - Yepes - De Sciglio; Boateng - Muntari - Nocerino; Niang - Pazzini - Robinho

Ciekawostka nr2: W drugim z rzędu sparingu Allegri wystawia Salamona w pomocy a nie w obronie. Ustawienie po przerwie:
Gabriel; Zaccardo - Bonera - Mexes - Constant; Flamini - Salamon - Traore; Bojan - Balotelli - El Shaarawy

Ciekawi mnie czy te pomysły znajdą odzwieciedlenie w którymś meczu, nie ukrywam że mimo iż Boateng lepiej się prezentował w ataku niż w pomocy to jednak patrząc na kandydatów do gry w pomocy chyba jednak wolałbym tam zobaczyć Boa a nie Flaminiego...

Jawor 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 16:18   

Może po prostu próbuje... Próbował w meczach, choć pewnie na treningach też. ALE. Może myśli, że Boateng złapał wiatr w żagle i wreszcie zagra tam gdzie jego miejsce, do poziomu do jakiego nas przyzwyczaił. Oby.

Co do Salamona to nie mam pomysłu. Tkwią mi w uszach słowa Gallianiego "Może środkowego obrońcę już u nas mamy." Dziwne, bo te słowa o Bartku jasno określały jego pozycję w planach Łysego.

Może cała akcja ma związek ze spekulacjami odnośnie Dede ?

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 16:26   

A może po prostu potrzebował, żeby ktoś mu zagrał w pomocy na potrzeby sparingu? Kogo miał tam przesunąć, Bonerę? ;)

sneer 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 16:28   

Jawor napisał/a:
Może cała akcja ma związek ze spekulacjami odnośnie Dede ?
Według najnowszych plotek Dede jest obecnie bardzo blisko Corinthias którzy są gotowi za niego wyłożyć przyzwoitą kwotę. Wydaje mi się, że Allegri usilnie szuka kogoś przed obronę czy to na wypadek (odpukać) kontuzji Montolivo czy też w celu przesunięcia go na połówkę żeby dodać drużynie trochę więcej kreatywności z przodu. Wzdryga mnie za każdym razem gdy myślę o naszej pomocy w składzie Muntari - Montolivo - Flamini...

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 16:34   

sneer napisał/a:
Wydaje mi się, że Allegri usilnie szuka kogoś przed obronę czy to na wypadek (odpukać) kontuzji Montolivo czy też w celu przesunięcia go na połówkę żeby dodać drużynie trochę więcej kreatywności z przodu.

Czyli już odpuściliśmy totalnie De Jonga? Bo jak wróci po kontuzji to Montolivo pójdzie na połówkę, moim zdaniem (tak, jak było na początku).

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 16:52   

Żeby Montolivo mógł iść na połówkę potrzebujemy obrońcy, który potrafi grać piłką.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 16:56   

Czyli zakładasz, że po powrocie De Jonga jak będzie wyglądała druga linia? :hmm:
Bo jak dla mnie, to Max wróci do Nigela przed obrońcami, a na lewą zawędruje Riccardo [prawa to Flams/Boateng/Miś Muntari (który może też grać na lewej stronie, przez co Montolivo zawędrowałby na prawą stronę)].

sneer 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 17:20   

nismovsky napisał/a:
Czyli zakładasz, że po powrocie De Jonga jak będzie wyglądała druga linia? :hmm:
Bo jak dla mnie, to Max wróci do Nigela przed obrońcami, a na lewą zawędruje Riccardo [prawa to Flams/Boateng/Miś Muntari (który może też grać na lewej stronie, przez co Montolivo zawędrowałby na prawą stronę)].
Narazie mamy kilka meczy do powrotu De Jong'a i trzeba się naprawde postarać żeby utrzymać te naszą 3cią pozycje i o to przede wszystkim powinien się martwić teraz Allegri.
Co do przyszłego sezonu to wydaje się, że De Jong/Ambro/Cristante będą obstawiać miejsce przed obroną, Montolivo zajmie jedną połówkę a Strootman drugą :D Ehh marzenia :)
Po cichu liczę, że Saponara nada się na lewe pól albo Boateng ogarnie się na prawej na tyle żeby Muntari i Flamini byli tylko i wyłącznie zmiennikami. No i oczywiście chyba czas podziękować Noce.

Edit:
Skrot z dzisiejszego sparingu: http://www.youtube.com/watch?v=amXzDygFrng

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 18:48   

Myślę, że gra bliżej środka pola może pomóc Bartkowi w rozwoju bo zdaje się, że szykowany jest do roli następcy Thiago Silvy który potrafił wyprowadzić piłkę, więc pewnie w dzisiejszym sparingu mógł dłużej "nacieszyć" się futbolówką. W pomocy na środku stawiam na Montolivo. W centrum musi być ktoś kto potrafi operować piłką, a De Jong może co najwyżej spełniać rolę "rzeźnika" po jego prawicy. Ewentualnie mogą być dwoma cofniętymi pomocnikami w formacji 4-2-3-1. Na pewno Holendra nie widzę w roli następcy van Bommela bo nie wygląda na gracza potrafiącego aż tak dobrze utrzymać się w taktycznych ryzach.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 11, 2013 21:23   

sneer napisał/a:
Co do przyszłego sezonu to wydaje się, że De Jong/Ambro/Cristante będą obstawiać miejsce przed obroną, Montolivo zajmie jedną połówkę a Strootman drugą :D Ehh marzenia :)

To mamy podobne marzenia ;)

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 10:04   

http://www.youtube.com/watch?v=amXzDygFrng

Gdyby ktoś jeszcze nie widział :)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 12:24   

Renesco napisał/a:
w dzisiejszym sparingu mógł dłużej "nacieszyć" się futbolówką.

Raczej się za długo nie cieszył tą futbolówką bo z tego co widzę jego występ twał 19 minut, nie wygląda to zbyt obiecująco :|

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 14:27   

Bardzo jestem ciekaw czy w przyszłym sezonie wróci to 4-2-3-1... Zwłaszcza jeśli Saponara okaże się niezłym wzmocnieniem ( ktoś kiedyś wspominał, że Riccardo gra teraz na treq?)...

sneer 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 19:27   

Paolo#3 napisał/a:
Bardzo jestem ciekaw czy w przyszłym sezonie wróci to 4-2-3-1... Zwłaszcza jeśli Saponara okaże się niezłym wzmocnieniem ( ktoś kiedyś wspominał, że Riccardo gra teraz na treq?)...
Nie jestem pewien na jakiej konkretnie teraz pozycji on gra, ale transfermarkt podaje, że chłopak ma już na koncie 12 asyst w tym sezonie. Mam nadzieję, że nada się na połówkę lub na treq bo konkurencji u nas praktycznie nie będzie miał żadnej jeśli nikogo innego nie kupimy.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 01:27   

Saponara gra jako ofensywny pomocnik. Dzisiaj dorzucił kolejną asystę z Napoli. Jego przyjście może oznaczać zmianę systemu na 4-2-3-1, ale zakładając odejście Robinho i Bojana potrzebujemy jeszcze przynajmniej jednego trequartisty (i nie chodzi o Boatenga).

maslok 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 09:48   

Renesco napisał/a:
Dzisiaj dorzucił kolejną asystę z Napoli.

A nie z Grosseto?

Kaj 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 13:28   

Renesco żyje już niedzielnym meczem :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 14:25   

Nie no chodziło mi o to, że zrobił przerzut z Grosseto do Neapolu i akurat jutro któremuś z naszych ta piłka najdzie na nogę i strzeli gola :P

sneer 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 16:30   

Dzisiaj chłopaki rozegrali kolejny sparing z amatorską drużyną.
Skład na pierwszą połowę: Amelia; De Sciglio - Bonera - Yepes - Antonini; Nocerino - Ambrosini - Muntari; Niang - Pazzini - Robinho.
Skład na drugą połowę: Petkovic; Abate - Zapata - Zaccardo - Constant; Traoré - Salamon - Dídac Vilà; Bojan - Balotelli (Henty) - El Shaarawy.
Wynik 19-0. Strzelcy: Niang (3), El Shaarawy (3), Pazzini (2), Muntari (2), Robinho (2), Bojan (2), Traoré (2), Salamon, Balo, Henty.

Z ciekawostek to kolejny występ Salamona przed obroną i do tego strzelony gol. Henty zmieniający Balotelliego dosyć wcześnie w drugiej połowie - pewnie nagroda za dobre wsytępy w Primaverze i do tego strzelił bramkę.

Edit: wynik był źle podany przez pierwsze źródła.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 01:55   

A tutaj relacja i brameczki :)
http://www.youtube.com/watch?v=MiiW8Vpv2no

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 20:09   

wie ktoś czemu w dzisiejszym sparingu nie zagrał Salamon?

Jawor 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 21:21   

Nie mam pojęcia. Pojawiła się informacja, że pierwszy polak w Milanie ma być u nas tylko pół roku :O Ponoć ma zostać włączony do transakcji z Torino w sprawie Ogbonny... SMutne jeśli prawdziwe :quarrel2: :quarrel2: :quarrel2:

Do usunięcia

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 06:41   

Za to polski selekcjoner byłby szczęśliwy jakby się mu para stoperów ogrywała co tydzień na ligowych boiskach ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 12:06   

Z newsa z głównej wynika, że zagramy w amerykańskim turnieju Guinness ICC w dniach 27.07-07.08, a to nakłada się na monachijski Audi Cup (31.07/01.08) wie ktoś jak to ma być pogodzone?
Drugie pytanie - czy jeśli pikarze Milanu zagrają w Pucharze Konfederacji to może się okazać, że nie pojawią się na AudiCup?

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 12:45   

konrad_acm napisał/a:

Z newsa z głównej wynika, że zagramy w amerykańskim turnieju Guinness ICC w dniach 27.07-07.08, a to nakłada się na monachijski Audi Cup (31.07/01.08) wie ktoś jak to ma być pogodzone?

jeden mecz zostanie rozegrany w Europie czyli de facto to chyba ukłon w stronę Milanu.

Cytat:
Drugie pytanie - czy jeśli pikarze Milanu zagrają w Pucharze Konfederacji to może się okazać, że nie pojawią się na AudiCup?

Teorytycznie powinni być świeżo po urlopach, ale na jakieś dłuższe granie tych zawodników bym nie liczył ;)

Odpowiedz do tematu