ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bilety na mecz Milanu
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2019 08:38   

cyniorts napisał/a:
2 noce ok 1000zl

Jakieś bonusy w tym są? Lokalne dziewczyny, szmery bajery? :)

Taka ciekawostka: dalszy znajomy z Poznania - Interista, dostał od narzeczonej w prezencie na święta bilety na Inter - Sassuolo. Panna kupiła dwa bilety na mecz (on + ona), przelot, nocleg na miejscu, pełna logistyka. Jakie było ich zaskoczenie jak krótko po tym za wybryki z meczu z Napoli stadion został zamknięty :king: Nie zazdroszczę, ale tak to jest jak się jakimś Interom kibicuje ;)

cyniorts 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 23, 2019 17:14   

zino napisał/a:
cyniorts napisał/a:
2 noce ok 1000zl

Jakieś bonusy w tym są? Lokalne dziewczyny, szmery bajery? :)

Taka ciekawostka: dalszy znajomy z Poznania - Interista, dostał od narzeczonej w prezencie na święta bilety na Inter - Sassuolo. Panna kupiła dwa bilety na mecz (on + ona), przelot, nocleg na miejscu, pełna logistyka. Jakie było ich zaskoczenie jak krótko po tym za wybryki z meczu z Napoli stadion został zamknięty :king: Nie zazdroszczę, ale tak to jest jak się jakimś Interom kibicuje ;)

hehe 3 noce dla 2 osob ;) ale ok poszukam czegos taniej, i chyba poczekam jednak na podanie dnia meczu planuje jechac odsoboty do wtorku wiec powinienem sie zalapac, pozdro

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 26, 2019 19:49   

Sprawdź na Airbnb.com, IMHO tam są najtańsze opcje mieszkaniowe. Hostele są droższe od niektórych miejscówek, a przecież standard nieporównywalny.

martino1989 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 27, 2019 21:00   

Panowie a pamiętacie kiedy mniej więcej publikowany jest cennik na konkretny mecz? Zastanawiam się kiedy wyjdzie cennik na derby 17 marca.

I drugie pytanie, jakie miasta w okolicy Mediolanu/Lombardii polecacie na pobyt na 2 noce? Mamy plan z narzeczoną, żeby piątek, sobota pojechać do jakiegoś miasta w odległości maks 2h pociągiem od Mediolanu i w niedziele przyjechać na mecz. Miała być Bolonia, ale akurat w ten weekend organizowane są tam targi kosmetyczne, które powoduję, że hotel, za który normalnie zapłacilibyśmy 1100 za 3 noce, kosztuje ponad 5000... Zastanawialiśmy się też nad Wenecją, ale zawsze wydawała mi się mocno przereklamowana. Może Wy coś doradzicie?

kazelot 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 07:44   

martino1989 napisał/a:
I drugie pytanie, jakie miasta w okolicy Mediolanu/Lombardii polecacie na pobyt na 2 noce?

Bergamo, szczególnie ładna stara część miasta.

martino1989 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 08:22   

Dzięki, Bergamo jest mi już dobrze znane :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 08:26   

martino1989 napisał/a:
Zastanawialiśmy się też nad Wenecją, ale zawsze wydawała mi się mocno przereklamowana.

To dobrze, że się zastanawialiście, natomiast przykre, że tak ci się wydawało. By stwierdzić, czy miałeś rację koniecznie tam leć. Ale nie skupiaj się li tylko na Wenecji. Odkryj niedalekie wyspy Murano i Burano. Płyń tam tramwajem wodnym. I KONIECZNIE to zrób - dopiero, gdy tam będziesz na obu wyspach (na obie dopłyniesz bezpośrednio z przystanków tramwajów wodnych w centrum turystycznym Wenecji) zrozumiesz, czemu tak napisałem. Poczytaj o niedalekiej przeklętej wysepce Poveglia - może uda ci się tam kogoś skusić, by cię zabrał. Mnie się nie udało, czego wielce żałuję, bo uwielbiam takie schizowe klimaty.
Dosłownie rozwala mi umysł, gdy słyszę tekst, że Wenecja jest przereklamowana. Mówią to tylko ludzie, którzy tam nie byli, albo tacy, którzy kisili dupę na zatłoczonej części turystycznej. Wenecja jest jedna jedyna w swoim rodzaju. Byłem i tu i tu, w Mediolanie i Bergamo już bardzo wiele razy. I mówię ci jedno - Wenecję wybrałbym z zamkniętymi oczami. Nic nie odda ci klimatu tego miasta na wodzie, gdy chodząc dosłownie co moment trafiasz na kanały przecinające chodniki, a główne arterie miasta to, a jakże - woda, woda, woda.
PS - jeśli wybrałbyś jednak drogi Mediolan - uderz przy okazji do Como. Również piękny klimat. Włochy to raj na ziemi. Dosłownie. No i to, co kazelot napisał. Citta Alta w Bergamo. Być w Bergamo z ukochaną i nie zaliczyć Citta Alta wieczorem, to jakby tam nie być w ogóle.

martino1989 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 08:42   

pepe napisał/a:
martino1989 napisał/a:
Zastanawialiśmy się też nad Wenecją, ale zawsze wydawała mi się mocno przereklamowana.

To dobrze, że się zastanawialiście, natomiast przykre, że tak ci się wydawało. By stwierdzić, czy miałeś rację koniecznie tam leć. Ale nie skupiaj się li tylko na Wenecji. Odkryj niedalekie wyspy Murano i Burano. Płyń tam tramwajem wodnym. I KONIECZNIE to zrób - dopiero, gdy tam będziesz na obu wyspach (na obie dopłyniesz bezpośrednio z przystanków tramwajów wodnych w centrum turystycznym Wenecji) zrozumiesz, czemu tak napisałem. Poczytaj o niedalekiej przeklętej wysepce Poveglia - może uda ci się tam kogoś skusić, by cię zabrał. Mnie się nie udało, czego wielce żałuję, bo uwielbiam takie schizowe klimaty.
Dosłownie rozwala mi umysł, gdy słyszę tekst, że Wenecja jest przereklamowana. Mówią to tylko ludzie, którzy tam nie byli, albo tacy, którzy kisili dupę na zatłoczonej części turystycznej. Wenecja jest jedna jedyna w swoim rodzaju. Byłem i tu i tu, w Mediolanie i Bergamo już bardzo wiele razy. I mówię ci jedno - Wenecję wybrałbym z zamkniętymi oczami. Nic nie odda ci klimatu tego miasta na wodzie, gdy chodząc dosłownie co moment trafiasz na kanały przecinające chodniki, a główne arterie miasta to, a jakże - woda, woda, woda.
PS - jeśli wybrałbyś jednak drogi Mediolan - uderz przy okazji do Como. Również piękny klimat. Włochy to raj na ziemi. Dosłownie. No i to, co kazelot napisał. Citta Alta w Bergamo. Być w Bergamo z ukochaną i nie zaliczyć Citta Alta wieczorem, to jakby tam nie być w ogóle.

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź! Tak jak pisałem, Bergamo jest mi dobrze znane, a właśnie w Como z kolei się oświadczyłem :) Potrzebujemy czegoś nowego, ale fajnie opisałeś Wenecję, więc chyba jeszcze ją rozważymy. Ogólnie jeśli chodzi o Mediolan, to uwielbiam to miasto, też byłem kilka razy (do Am Pizza pojechałbym nawet teraz!), mógłbym w nim zamieszkać na jakiś dłuższy czas, ale z punktu widzenia turysty nie jest to nic spektakularnego. Prawdę mówiąc jak ktoś mówi mi, że leci do Mediolanu na 3 dni, to uważam, że to za dużo, chyba że chce się odpocząć, pić i jeść. My właśnie to uwielbiamy robić, ale lubimy zobaczyć też ładne miejsca (w ciągu dnia chodzić, później iść zjeść i napić się dobrego wina lub piwa).

A co do pierwszego pytania, to nie kojarzycie jak długo przed meczem udostępniany jest cennik biletów? Pamiętam, że w zeszłym sezonie bilety na drugi pierścień pomarańczowy kosztował ok. 85 euro, zastanawiam się czy teraz będzie podobnie

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 09:01   

pepe napisał/a:
Poczytaj o niedalekiej przeklętej wysepce Poveglia - może uda ci się tam kogoś skusić, by cię zabrał. Mnie się nie udało, czego wielce żałuję, bo uwielbiam takie schizowe klimaty.

Kurde myślałem, myślałem i przypomniałem sobie gdzie o tym czytałem, w książce Bluźnierstwo. Carnivia - Jonathana Holta, fajny kryminał/sensacja, akcja tam się właśnie toczy w Wenecji i okolicach :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 11:28   

martino1989 napisał/a:
I drugie pytanie, jakie miasta w okolicy Mediolanu/Lombardii polecacie na pobyt na 2 noce?

Zależy co lubicie robić. Jeśli chcecie spędzać czas na spacerowaniu bez celu w ładniejszej części miasta to i Turyn się do tego nada. Nie ma tam wprawdzie niczego tak spektakularnego jak mediolańska katedra, skąd można się w kwadrans przenieść do zamku sforców i fajnego parku za zamkiem... ale jeśli lubicie sobie spacerować bez celu po starej częsci miasta to Turyn sie fajnie do tego nadaje. Co chwilę jakiś placyk, park, kościół, ciekawe zakątki, pomniki, miejsce spacerowe nad rzeką. Przy okazji bardzo klimatyczne muzeum filmu w starej cerkwii (swego czasu najwyższy ceglany budynek na świecie). No i wzgóze Superga obok - dla Ciebie kawałek historii włoskiej piłki, dla narzeczonej świetne widoki.

Aczkolwiek bardziej poleciłbym Ci Genuę. Podobnie jak wyżej - świetnie nadaje się do spacerów bez celu. Ale przy okazji jest bardzo malownicze (polozone na wzgórzu), ma port, mnóstwo zakątków, gdzie wchodzisz z ulicy i robisz 'wow'. Jest też rewelacyjne aquarium.
Wyjechałem zachwycony z tego miasta.

Za to znacznie mniej polecam Parmę. Jest trochę fajnych miejsc, ale jakoś nie urzekło mnie to miasto.

Mam jeszcze jedna propozycję. Kompletnie nie spełnia ona Twoich wymagań, ale…
Chodzi o Punta Helbronner - górę tuż obok Mount Blanc. Prowadzi tam kolejka i widoki są absolutnie niesamowite. W koncu blisko 3500 metrów nad poziomem morza. Można sobie usiąść w kawiarni z przeszklonymi ścianami. Jest też małe muzeum wina.
Dojazd będzie czasochłonny (z Turynu wyglądało to tak: pociąg -> przesiadka na inny pociąg -> przesiadka na autobus -> przesiadka na bus) i całość trochę kosztuje, ale uważam to za jedne z najlepiej wydanych pieniędzy we Włoszech.
Więc rozważyłbym nocleg w dolinie Aosty - jeden dzień na zwiedzanie miasteczka, parku narodowego, pobliskich wodospadów. A drugiego dnia główną atrakcją byłby wjazd kolejką górską.
W sumie nocując w dolinie Aosty mielibyście później wciaż pół dnia wolnego na dalsze zwiedzanie albo wyjazd aby nocować w Mediolanie.

martino1989 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 12:30   

Venomik napisał/a:
martino1989 napisał/a:

Zależy co lubicie robić. Jeśli chcecie spędzać czas na spacerowaniu bez celu w ładniejszej części miasta to i Turyn się do tego nada. Nie ma tam wprawdzie niczego tak spektakularnego jak mediolańska katedra, skąd można się w kwadrans przenieść do zamku sforców i fajnego parku za zamkiem... ale jeśli lubicie sobie spacerować bez celu po starej częsci miasta to Turyn sie fajnie do tego nadaje. Co chwilę jakiś placyk, park, kościół, ciekawe zakątki, pomniki, miejsce spacerowe nad rzeką. Przy okazji bardzo klimatyczne muzeum filmu w starej cerkwii (swego czasu najwyższy ceglany budynek na świecie). No i wzgóze Superga obok - dla Ciebie kawałek historii włoskiej piłki, dla narzeczonej świetne widoki.

Aczkolwiek bardziej poleciłbym Ci Genuę. Podobnie jak wyżej - świetnie nadaje się do spacerów bez celu. Ale przy okazji jest bardzo malownicze (polozone na wzgórzu), ma port, mnóstwo zakątków, gdzie wchodzisz z ulicy i robisz 'wow'. Jest też rewelacyjne aquarium.
Wyjechałem zachwycony z tego miasta.

Za to znacznie mniej polecam Parmę. Jest trochę fajnych miejsc, ale jakoś nie urzekło mnie to miasto.

Mam jeszcze jedna propozycję. Kompletnie nie spełnia ona Twoich wymagań, ale…
Chodzi o Punta Helbronner - górę tuż obok Mount Blanc. Prowadzi tam kolejka i widoki są absolutnie niesamowite. W koncu blisko 3500 metrów nad poziomem morza. Można sobie usiąść w kawiarni z przeszklonymi ścianami. Jest też małe muzeum wina.
Dojazd będzie czasochłonny (z Turynu wyglądało to tak: pociąg -> przesiadka na inny pociąg -> przesiadka na autobus -> przesiadka na bus) i całość trochę kosztuje, ale uważam to za jedne z najlepiej wydanych pieniędzy we Włoszech.
Więc rozważyłbym nocleg w dolinie Aosty - jeden dzień na zwiedzanie miasteczka, parku narodowego, pobliskich wodospadów. A drugiego dnia główną atrakcją byłby wjazd kolejką górską.
W sumie nocując w dolinie Aosty mielibyście później wciaż pół dnia wolnego na dalsze zwiedzanie albo wyjazd aby nocować w Mediolanie.

Park o którym mówisz to Parco Sempione :) Jak byłem pierwszy raz w Mediolanie, to z dzisiejszą narzeczoną codziennie wieczorem siedzieliśmy tam pijąc piwo i wino, bardzo fajne miejsce, tylko przeszkadzali czasem ciemniejsi panowie sprzedający towary wyskokowe :D

Nad Turynem myśleliśmy, ale loty od nas są trochę problematyczne (trzeba się przesiadać), a z tego względu, że to ma być szybki wypad do Włoch + mecz, to wolimy polecieć gdzieś, gdzie dolecimy bezpośrednio. Genua tak samo, a szkoda, bo to właśnie Genua była moim 1 wyborem.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 13:24   

Chcialeś miejsca, które są max 2 godziny drogi pociągiem od Mediolanu.
Podałem Ci miejsca, w które można dojechać pociągiem w 1h40m (Genua) oraz w godzinę (Turyn).
Dlatego nie rozumiem teraz Twojej odpowiedzi.

martino1989 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 13:49   

Venomik napisał/a:
Chcialeś miejsca, które są max 2 godziny drogi pociągiem od Mediolanu.
Podałem Ci miejsca, w które można dojechać pociągiem w 1h40m (Genua) oraz w godzinę (Turyn).
Dlatego nie rozumiem teraz Twojej odpowiedzi.

Przecież to nie był atak z mojej strony, tylko odniesienie się do Twojej wypowiedzi :) Nie miałem nic złego na myśli, po prostu odniosłem się do Twoich propozycji i jestem za nie bardzo wdzięczny, tylko niestety akurat te destynacje są dla nas problematyczne ze względu na logistykę. Ale z kolei Pepe zmienił moje wyobrażenie o Wenecji, które, na to wychodzi, było całkowicie błędne :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 14:03   

ALe ja nigdzie nie napisałem, że czuję się atakowany.
Zwyczajnie żałuję, że nie potrafiłeś jasno napisać wymagań i mój wywód okazał się zbędny.
Tak samo teraz wciąż do konca nie znam Twoich wymagań, więc nie wiem jak Ci pomóc.

Rozumiem, że chodzi Ci o lot bezpośredni (nie mam pojęcia, gdzie od Ciebie są loty bezpośrednie) oraz aby dojazd z lotniska do szukanego miasta oraz z szukanego miasta do Mediolanu zamykał się 2h?

martino1989 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 28, 2019 14:25   

Venomik napisał/a:
ALe ja nigdzie nie napisałem, że czuję się atakowany.
Zwyczajnie żałuję, że nie potrafiłeś jasno napisać wymagań i mój wywód okazał się zbędny.
Tak samo teraz wciąż do konca nie znam Twoich wymagań, więc nie wiem jak Ci pomóc.

Rozumiem, że chodzi Ci o lot bezpośredni (nie mam pojęcia, gdzie od Ciebie są loty bezpośrednie) oraz aby dojazd z lotniska do szukanego miasta oraz z szukanego miasta do Mediolanu zamykał się 2h?

No to prawda, nie do końca sprecyzowałem zapytanie, ale nie spodziewałem się tak rozbudowanych i konkretnych odpowiedzi :) Mea culpa. Lecieć będę prawdopodobnie z Berlina, ew. Poznań (ale to tylko w konieczności, przy jakiejś świetnej okazji). Tak jak pisałem wcześniej, wstępnie miała być Bolonia, ale ceny hoteli rosną nawet o 500% z powodu tych targów. Wenecja wygląda nieźle, bezpośredni lot, a to jest ważne, bo nie ma sensu zbyt dużo czasu tracić na przesiadki. Twoje propozycje, czyli Genua i Turyn, spowodowały, że zacząłem jeszcze raz sprawdzać loty, ale niestety sytuacja się nie zmieniła. Zastanawiałem się jeszcze nad Weroną i Padwą.

kankun 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 04, 2019 17:24   

witam wszystkich kibiców Milanu,
proszę o pomoc: na oficjalnej stronie Milanu chcę kupić bilet na mecz z interem, jak klikam buy pokazuje: Card required
Insert your Cuore Rossonero card number:
będę wdzięczny za info co z tym fantem zrobić

pozdrawiam

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 04, 2019 19:43   

Zapewne w tym momencie jest dostępna sprzedaż tylko dla posiadaczy karty Cuore Rossonero. Sprawdź kiedy rusza regularna sprzedaż.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lut 04, 2019 21:53   

kankun napisał/a:
będę wdzięczny za info co z tym fantem zrobić
Bilety na mecz z Interem będą w otwartej sprzedaży dopiero od 15 lutego od godziny 10.00. Obecnie tylko posiadacze karnetu całosezonowego mogą je kupić.
Szczegóły tutaj:
https://www.acmilan.com/en/methods-of-sale-info

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 04, 2019 23:04   

A propos jednej z wypowiedzi wyżej. Mole Antonelliana to nie dawna cerkiew tylko synagoga :-)

kankun 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 05, 2019 08:45   

Dzięki miszcz i Venomik
lot kupiony, meta też, tylko brakuje biletu na mecz, ale jestem dobrej myśli 15.2 przy kompie od 10
Forza Milan

martino1989 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 06, 2019 15:31   

kankun napisał/a:
Dzięki miszcz i Venomik
lot kupiony, meta też, tylko brakuje biletu na mecz, ale jestem dobrej myśli 15.2 przy kompie od 10
Forza Milan

Z mojego doświadczenia sprzed roku zalecam cierpliwość przy zakupie :) Może być tak, że strona padnie i nagle nie będzie żadnych miejsc (chyba, że za bramkami), ale jeśli będziesz chciał miejsca w strefie czerwonej lub pomarańczowej, to poczekaj trochę, co miejsca powinny zacząć wracać.

martino1989 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 06, 2019 16:14   

Btw. orientujecie się o ile droższe są bilety w cenie regularnej od tej, która jest dla karnetowiczów? Ceny nieźle skoczyły, już w zeszłym sezonie Włosi narzekali na ceny, wtedy kupowałem bilety na drugi pierścień pomarańczowy za 85 euro, a teraz na to samo miejsce kosztują 95 euro dla karnetowiczów.

kankun 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 06, 2019 20:28   

w zeszłym roku byłem na meczu Milanu z Romą, bilety kupiliśmy w kasach pod stadionem ok 40E na drugi krąg czerwony, wiem że derby to derby i teraz ok 100E ale czy ceny w dniu meczu w kasach mogą być inne niż w przedsprzedaży?

martino1989 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 15, 2019 11:26   

I co udało się zakupić bilety?

kankun 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 15, 2019 13:46   

Forza Milan
Bilety na derby zakupione (1h oczekiwania do wejścia na stronę) TERZO ANELLO BLU już czeka
dzięki wszystkim za podpowiedzi

Odpowiedz do tematu