ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bilety na mecz Milanu
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Sty 01, 2018 15:21   

Z tym skryptem to odezwę się za kilka dni, bo nie go na kompie do któego chwilowo nie mam dostępu.
Btw: czy ja dobrze zrozumiałem, że chcesz się oświadczyć w Mediolanie? :)

martino1989 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 02, 2018 17:44   

Taki jest plan, w Mediolanie już byliśmy, a że te miasto memu sercu bliskie, to chciałbym właśnie tak zrobić :)

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 12:32   

Z innej nieco beczki. Wybieram się z synami i żonką na mały wypadzik do Mediolanu, zaliczymy Milan - Sampdoria. Po Mediolanie już się tu i ówdzie pokręciłem na poprzednich wyjazdach, ale że jedziemy pewnie na tydzień, to i nieco szerzej chcielibyśmy pokrążyć. Jakieś atrakcje godne polecenia w tym regionie typu wypad rano pociągiem powrót wieczorem?

I podbiję temat - kwestia Milanello. Gdzie można znaleźć jakieś informacje z pierwszej ręki co się będzie danego dnia działo itd.?

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 13:29   

Yahoo323 ze swojego doświadczenia mogę polecić na pewno: Como - obowiązkowo, Lago Maggiore - obowiązkowo, Lago di Garda już nieco dalej, ale też warto ogólnie, może Lecco, Monza - choć chyba pora trochę kiepska (mi się udało trafić przypadkiem akurat jak był weekend z F1 ;) ), w Cantu też można się pokręcić. Nie wiem jak z kwestią dojazdów pociągiem w te miejsca, bo raczej poruszałem się autem.
Co do Milanello to byłem, ale za wiele chyba nie pomogę bo ja akurat miałem informacje od znajomego rodziny, który jest w ultrasach i ogarnął mi temat co i kiedy.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 13:31   

Osobiście polecam Genuę - miasteczko malownicze, położone nad morzem, ale jednocześnie na wzgórzu. Jakie bardzo, bardzo włoskie - z mnóstwem plączących się maleńkich alejek ciągnących się w górę i w dół (takich, gdzie na filmach sensacyjnych zwykle ktoś skuterem ucieka ;) ).
Mnóstwo małych, zabytkowych miejsc można natrafić po prostu sobie spacerując. Do tego kilka ciekawych miejsc do zaliczenia. Jest spore (największe w jakim byłem) i ładnie przygotowane aquarium, można sobie zobaczyć rekonstrukcje budynku, gdzie Kolumb spedził dzieciństwo, sporo ciekawych architektonicznie kościołów czy podobnych budowli, Biały Pałac z obrazami m.in. Caravaggio.

Również Turyn jest spoko na taki wypad - spacer nad rzeką, kościół na wzgórzu, plac San Carlo z parkiem obok. Znakomite muzem starożytności czy (przede wszystkim) muzeum kina - znajduje się w dawnym kościele zydowskim, który był wowczas największym budynkiem ceglanym na świecie (można wjechać na dach by podziwiać panoramę Turynu). Jest też mała część +18 i tam faktycznie nie warto zabierać dzieci. Pierwsze co zobaczyłem zaglądając tam to duży ekran z filmem prezentującym jak nagi mężczyzna... cóż, uprawia seks z osłem ;)
Możesz też namówić małżonkę na wypad na wzgórze Superga. Sama bazylika jest taka sobie, ale widoki ładne. No i historycznie wazne dla kibiców włoskiej piłki ;)

Na spokojniejsze spędzenie czasu poleciłbym jezioro Garda na zachód od Mediolanu. Bardzo ładnie tam jest.
Bardzo malowniczo jest również niedaleko La Spezii - ale tam dzieci mogą się nudzić trochę, bo to malenkie wioski. Ale wpisz sobie La Spezia w google images i zobaczysz dlaczego jest to świetne miejsce na spacery.

Możesz jeszcze zobaczyć jaki jest dojazd z Mediolanu do Punta Helbronner - punkt widokowy w Alpach (obok Mount Blanc). A właściwie dwa wyciągi (można wjechać tylko do połowy, ale zdecydowanie polecam na samą górę) Ja z Turynu jechałem pociągiem, przesadka na inny pociąg, przesiadka na autobus, przesiadka na inny autobus. Ale warto. Widoki są absolutnie zachwycające i niezapomniane. Na pewno najlepszy moment mojej ostatniej wizyty we Włoszech.
Tylko trzeba się przygotować na wydatek, bo, jeśli dobrze pamiętam, wjazd na samą górę oraz późniejszy zjazd kosztuje 49 euro od osoby.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 13:42   

W szeroko pojętej okolicy polecam Weronę.

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 13:42   

Venomik Ty widzę poszedłeś już z ciut dalszymi miejscami od Mediolanu, choć wszystkie super ;) Tylko nie wiem, czy skusiłbym się na jednodniowy wypad z dzieciakami pociągiem z Milano do Punta Helbroner czy La Spezia, trochę daleko wg mnie. Genuę oczywiście też polecam, aquarium zrobiło na mnie wrażenie. Do Turynu faktycznie bardzo szybko pociągiem, Genua już troszkę dłużej, ok 3.5 h w jedną stronę, ale na upartego też można.

kazelot 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 14:08   

Bergamo , nie cała godzina drogi z Mediolanu , szczególnie polecam górne miasto - Bergamo Alta .

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 14:40   

Moi synowie absolutnie zafiksowali na punkcie piłki nożnej i mam do zrealizowania dwa cele - mają wyjechać z Mediolanu jako tifosi Milanu "per tutta la vita", ale także i z Włoch jako fani calcio. Ze dwa wypadziki bardzo chętnie, może w sobotę na jakieś inne meczycho (może Atalanta - Fiorentina się trafi?) i do tego pewnie Turyn.

Venomik - pewnie opcja derbów Torino - Juve na sobotę byłaby osiągalna, jak uważasz, co z biletami będzie się działo?

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 17:27   

Venomik napisał/a:
można sobie zobaczyć rekonstrukcje budynku, gdzie Kolumb spedził dzieciństwo
Tego akurat nie polecam - właśnie dzisiaj znajoma opowiadała, że w gruncie rzeczy nic ciekawego, po prostu stara izba (chociaż w sumie czego można się było po tym spodziewać?), w Genui jest mnóstwo innych ciekawych rzeczy do zobaczenia.

Venomik napisał/a:
ładnie przygotowane aquarium
A to polecam, ale tylko w godzinach, w których niewieu ludzi jest w środku. W przeciwnym razie więcej niż ryb zobaczysz ekranów smartfonów, które je kamerują.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 21:05   

Yahoo323 napisał/a:
Moi synowie absolutnie zafiksowali na punkcie piłki nożnej i mam do zrealizowania dwa cele - mają wyjechać z Mediolanu jako tifosi Milanu "per tutta la vita", ale także i z Włoch jako fani calcio. Ze dwa wypadziki bardzo chętnie, może w sobotę na jakieś inne meczycho (może Atalanta - Fiorentina się trafi?) i do tego pewnie Turyn.

Pamiętaj, że Turyn może dużo pomieszać w młodych umysłach, jak zobaczą nowoczesny stadion, piękną historię i drużynę, która jest aktualnie w czołówce ;)

kazelot 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 05, 2018 21:46   

rafal996 napisał/a:
Pamiętaj, że Turyn może dużo pomieszać w młodych umysłach, jak zobaczą nowoczesny stadion, piękną historię i drużynę, która jest aktualnie w czołówce ;)

Nowoczesny połowę mniejszy , kilka razy brzydszy niż San Siro , piękną historie przegrywania finałów LM . Więcej wiary w młode umysły :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 01:00   

No ja też tak do tego podchodzę, ale są różne podejścia. Dopiero co gadałem ze znajomym, który był na San Siro niedawno i strasznie się zawiódł. Mówi, że stadion brzydki, szary, starodawny i w ogóle słaby. Mnie to ogromnie dziwi, bo mimo wieku San Siro robi gigantyczne wrażenie swoją architekturą i rozmiarem, o historii nie wspominając, ale widać nie wszyscy mają takie zdanie.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 06, 2018 14:32   

rafal996 napisał/a:
Yahoo323 napisał/a:

Spokojnie, obaj są już kupieni , a na pewno ten starszy, przekorniejszy-troche to trwało w tych trudnych da Milanu czasach. Z jakim wyprzedzeniem podawany jest terminarz godzinowy danej kolejki?

FTA 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 10:57   

Hej, wybieram się do Mediolanu w ostatni weekend stycznia i planuje pójść na Milan-Lazio, doradzcie proszę przez jaką stronę kupić bilety? Bo na oficjalnej stronie nie widzę takiej możliwośći.

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 09, 2018 14:21   

Doradzam ci, żebyś kupił sobie bilet w Casa Milan lub pod samym stadionem przed meczem. Nie ma za co.

martino1989 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 15:23   

Już teraz możesz kupić bilet na Lazio na stronie internetowej :)

martino1989 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 15:30   

Swoją drogą przeglądam sobie stronę zakupu biletów i widzę, że jest możliwość kupna miejsc na Curva Nord w meczu z Lazio. Można bez problemu kupić bilety na miejsca gości?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 15:38   

martino1989 napisał/a:
Można bez problemu kupić bilety na miejsca gości?

Zależy co masz na myśli.
Kupując na sektor gości musisz podać jeszcze numer karty kibica - oczywiście chodzi o Lazio. Jeśli ją posiadasz to możesz kupić, ale zakładam, że nie masz ;)

martino1989 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 17, 2018 15:40   

Hmm, może mam, może nie mam :D Ok, teraz jasne, po prostu byłem zaskoczony, że można wybrać miejsca na trybunie zielonej :) Ja będę wałczył o bilety w lutym na derby.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 18, 2018 08:24   

Bracia w wierze, chciałbym jeszcze podpytać, czy będą jakieś dodatkowe wymogi przy kupnie na Milan - Łudogorec (w sensie - jakaś dodatkowa karta, identyfikator itd.)? Tak terminy się układają, że z marszu zaliczę w Mediolanie ligę i puchary, a nie chciałbym mieć jakiejś przykrej niespodzianki. Na pucharach europejskich akurat nigdy nie byłem, więc nie wiem.

Szymaacm 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 28, 2018 09:34   

Cześć,

Wybieram się z Żoną na mecz Milan vs Benevento niedziela, 22 kwietnia 2018 15:00.
Mam kilka pytań wiem, że pewnie na forum znajdują się szczegółowe odpowiedzi ale nie mogłem ich znaleźć, będę wdzięczny za pomoc.

1. Czy na taki mecz jest sens kupować bilety przez www.viagogo.pl? Jeżeli jak to zrobić bez karty kibica? (wyskakuje, że jest obowiązkowa)

2. Druga i trzecia możlwość to kupno przed meczem przez oficjalną stronę klubu lub przed samym meczem na miejscu, co polecacie?

3. Jaki sektor wybrać, żeby było tani i fajnie, raczej nie w pobliżu ultrasów (Żona).

4. Jakieś cenne uwagi dla nowicjusza w temacie meczów na żywo AC Milan?

5. Gdzie kupić tanie gadżety ACM w Mediolanie?

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam .

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sty 28, 2018 23:00   

Szymaacm napisał/a:
1. Czy na taki mecz jest sens kupować bilety przez www.viagogo.pl? Jeżeli jak to zrobić bez karty kibica? (wyskakuje, że jest obowiązkowa)
Nie ma. Bez przesady. Bilety na takie spotkanie będą dostępne na spokojnie w otwartej sprzedaży przez net. To tylko Benevento, więc tam będą puste miejsca na stadionie. Nawet teraz na Sampę wciąż masz mnóstwo biletów wolnych, a co dopiero z Benevento - pamiętając o tym, że będziesz mógł je kupić tuż po otwarciu sprzedaży. A bilety na Sampę są już trochew sprzedaży.
Tak więc masz odpowiedź na swoje drugie pytanie również - kupuj bilety na oficjalnej stronie.
Btw: karta kibica na viagogo pewnie Ci wyskoczyła bo brałeś te tańsze bilety, na trybunę gości.

Szymaacm napisał/a:
3. Jaki sektor wybrać, żeby było tani i fajnie, raczej nie w pobliżu ultrasów (Żona).
Bierz coś w 3-4 pierścieniu na trybunie blisko środka boiska. Jak nie jesteś na łuku to nie masz obok siebie ani ultrasów Milanu, ani Benevento z przeciwnej stron - a mówie to jako osoba, która była na meczu Juve-Benevento w na JStadium i oni naprawdę swoim bębnem byli głośni ;) . Chociaż akustyka na JStadium dość głośna jest.
Na wyższych pierścieniach będzie juz słaba widoczność. A jak nie przeszkadza Ci cena na pierścieniach przy murawie (pewie będzie z 50-60 euro za bilet) to możesz tam śmiało brać.

Szymaacm napisał/a:
4. Jakieś cenne uwagi dla nowicjusza w temacie meczów na żywo AC Milan?
Raczej nic szczególnego. Oznakowanie jest spoko, dojazd metrem też (spacer później długi nie jest). Przejście przez bramki idzie sprawnie. Sporo potrwało dojście pod swoją bramę na stadionie, ale to był mecz Milan-Juve, więc znacznie większy tłok niż na Benevento.
Nie wiem ile jest telebimów na stadionie. Jeśli jeden to możesz śmiało brać bilety na trybunę Rosso przy kupnie biletów - ja tam byłem i widoczność spoko.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 31, 2018 22:00   

[quote="Szymaacm"5. Gdzie kupić tanie gadżety ACM w Mediolanie?

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam .[/quote]

Pod stadionem w okolicach meczu?

martino1989 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 01, 2018 12:30   

Dobra, bilety na samolot są, hotel jest, pozostało już tylko powalczyć o bilety na mecz :) Milan na stronie głównej poda kiedy i o której ruszy sprzedaż biletów na derby?

Odpowiedz do tematu