ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2012
Autor Wiadomość
acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 16, 2013 17:12   

Me too. A w tegorocznych wyborach nie brałem udziału, bo patrząc na nazwiska (i grę), które wygrywały w przeszłości, to (biorąc pod uwagę miniony rok) żaden zawodnik nie zasłużył nawet na podium. Z drugiej strony nie jest winą Faraona, że inni albo grali niewiele albo byli jeszcze słabsi. Miał (ogólnie) dobry rok, ale nazwanie go piłkarzem roku i zestawienie z Kaką czy Shevą jest dość osobliwe. Niemniej rozumiem, że nie można z tego powodu nie wybrać nikogo. To jak z tytułem mistrza kraju - można być niezłym i nie mieć konkurencji lub bardzo dobrym i walczyć z wybitnymi. Ja postawiłbym mimo wszystko na Zlatana.

acmichal 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 16, 2013 17:29   

carlos napisał/a:
Nie wiem, gdzie widzicie problem. W wynikach? Bo były głosy inne niż takie, które powinny być, "bo"... . "Bo" . Bo? Sezon i rok składają się z dwóch rund, a i tak będzie nam lepiej smakowało dzisiejsze piwo, niż te sprzed 3 miesięcy. Dlaczego ktokolwiek umieścił Montolivo na pierwszym miejscu? Dlaczego Urby jest poza 10tką? Bo tak.
Mieliśmy nienormalne wakacyjne mercato, co też rzutuje na głosy. W normalnym roku będziemy mieli kilka zmian w zespole, a nie -naście, i o innym ciężarze gatunkowym.

Piłka nożna działa na bazie sezonów, sezon to jest taki piłkarski rok. Drużynę ocenia się za sezon, drużyna przygotowuje się na sezon, przerwa jest między sezonami. Rok kalendarzowy to tylko tradycja ze starożytności nie mająca nic wspólnego z piłką nożną, równie dobrze mógłbyś oceniać piłkarzy w każdy Adwent, Jom Kippur albo równonoc wiosenną. Nie ma żadnego powodu żeby oceniać piłkarzy na koniec roku.

Wybory piłkarza sezonu byłyby ciekawe i bardziej miarodajne , no i mielibyśmy mniej takich durnych i trudnych do obiektywnej oceny sytuacji typu: "czy wiosna Zlatana była lepsza od jesieni Szarego ?"

GPower 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 16, 2013 18:21   

Ja tam jestem zadowolony z wygranej Szarego, zasłużył na nią. Wiosnę miał przyzwoitą a jesień była jego. Chłopak się rozwija w dobrym kierunku, strzelając więcej bramek niż wszyscy zakładali.

Czasy Shevy, Kaki się skończyły. W tamtych latach Milan był gigantem światowego futbolu, z fenomenalną kadrą. Teraz mamy mizerię, w losowaniu par LM pewnie byliśmy marzeniem każdego zespołu. 75% kadry nie zasługuje na grę w klubie jakim jest Milan.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 20:22   

acmichal napisał/a:
carlos napisał/a:
Nie wiem, gdzie widzicie problem. W wynikach? Bo były głosy inne niż takie, które powinny być, "bo"... . "Bo" . Bo? Sezon i rok składają się z dwóch rund, a i tak będzie nam lepiej smakowało dzisiejsze piwo, niż te sprzed 3 miesięcy. Dlaczego ktokolwiek umieścił Montolivo na pierwszym miejscu? Dlaczego Urby jest poza 10tką? Bo tak.
Mieliśmy nienormalne wakacyjne mercato, co też rzutuje na głosy. W normalnym roku będziemy mieli kilka zmian w zespole, a nie -naście, i o innym ciężarze gatunkowym.

Piłka nożna działa na bazie sezonów, sezon to jest taki piłkarski rok. Drużynę ocenia się za sezon, drużyna przygotowuje się na sezon, przerwa jest między sezonami. Rok kalendarzowy to tylko tradycja ze starożytności nie mająca nic wspólnego z piłką nożną, równie dobrze mógłbyś oceniać piłkarzy w każdy Adwent, Jom Kippur albo równonoc wiosenną. Nie ma żadnego powodu żeby oceniać piłkarzy na koniec roku.

Wybory piłkarza sezonu byłyby ciekawe i bardziej miarodajne , no i mielibyśmy mniej takich durnych i trudnych do obiektywnej oceny sytuacji typu: "czy wiosna Zlatana była lepsza od jesieni Szarego ?"

Amen.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 16, 2013 22:09   

Pierwsza trójka identyczna ze wskazaną przeze mnie, ale jakiś ten tegoroczny konkurs wyprany z emocji. Cieszę się natomiast, że wywiązała się dyskusja na temat formuły wyboru najlepszego piłkarza w Milanie, bo od kilku dni nosiłem się z zamiarem przedstawienia dwóch propozycji zmian w konkursie:

1) Przekwalifikowanie zabawy z Piłkarza Roku na Piłkarza Sezonu. Tak jak piszecie powyżej, zmiana terminu zabawy spowodowałaby, że wybór byłby łatwiejszy, bardziej sprawiedliwy i logiczny. Tak, wiem, wszystkie plebiscyty i podsumowania automatycznie kojarzą się i są organizowane z końcem roku kalendarzowego, jednak acmilan.pl wraz ze swoimi czytelnikami mogłoby wykreować nowy trend, by podsumowywać jeden sezon zamiast dwóch, często całkowicie różnych, półroczy. W wynikach konkursu widać byłoby odniesione sukcesy (lub ich brak) bardziej niż dotychczas oraz dużo mniej byłoby sytuacji, że danego zawodnika ocenia się jedynie na podstawie występów w połowie sezonu (większość transferów dokonywana jest latem). Taka zmiana oznaczałaby, że za parę miesięcy mielibyśmy powtórkę konkursu, a następnie roczną przerwę (ale co to jest w porównaniu do dwóch PNA pod rząd ;) ).

2) Druga propozycja wiąże się z faktem, że aktualnie otrzyywane wyniki są bardzo subiektywne. Osobiście wolałbym by bardziej znajdywały odzwierciedlenie w rzeczywistym stanie rzeczy niż preferencjach i sympatiach użytkowników. Wielu pewnie się z tym nie zgodzi, teraz bowiem cała "władza" leży w rękach głosujących, a im większa liczba głosów tym wynik bardziej miarodajny. Ja uważam, że uśrednienie subiektywnych głosów nie czyni wyniku obiektywnym, a jest jedynie wypadkową wszystkich składowych. Dlatego też, proponuję, by w kolejnej edycji zabawy, uwzględnić aspekt liczbowy - poprzez wprowadzenie współczynników korygujących sumę głosów ze względu na ilość rozegranych w sezonie meczów (A) i średnią uzyskanych ocen (B). Kombinując jak zrobić ten sposób możliwie najbardziej sprawiedliwym, wpadłem na pomysł by ustalić progowe skoki współczynników, przez które mnożona będzie liczba punktów uzyskanych w głosowaniu. Dla przykładu: po zakończeniu sezonu każdemu piłkarzowi wyliczona byłaby średnia not ze wszystkich rozgrywek (Serie A, LM, CI). Uznając za referencyjne noty z LGdS przyjąłem, że wyjściową notą jest 6. Dla zawodnika, którego sezonowa średnia = 6 współczynnik B = 1,0. Dalej uznając, że zazwyczaj średnia not zawiera się w przedziale 5,5-6,5 współczynnik B wynosi przykładowo:
Kod:
< 5,6     ---> B=0,5
5,61-5,70 ---> B=0,6
5,71-5,80 ---> B=0,7
5,81-5,90 ---> B=0,8
5,91-5,99 ---> B=0,9
6,00      ---> B=1,0
6,01-6,10 ---> B=1,1
6,11-6,20 ---> B=1,2
6,21-6,30 ---> B=1,3
6,31-6,40 ---> B=1,4
6,41 <    ---> B=1,5

Analogicznie można ustalić współczynnik uwzględniający ilość rozegranych spotkań w sezonie (suma SerieA, LM, CI). Zakładając, że średnio eksploatowany zawodnik rozgrywa w sezonie 30 meczów, współczynnik A wynosi:
Kod:
< 19  ---> A=0,5
20-22 ---> A=0,6
23-25 ---> A=0,7
24-26 ---> A=0,8
27-29 ---> A=0,9
30    ---> A=1,0
31-33 ---> A=1,1
34-36 ---> A=1,2
37-39 ---> A=1,3
40-42 ---> A=1,4
43 <  ---> A=1,5

W praktyce wyglądałoby to następująco: przyjmijmy, że dwóch zawodników X i Y uzyskało w wyniku głosowania identyczną liczbę punktów = 500. Zawodnik X grał w jednak tylko w 20 spotkaniach, w których uzyskał średnią 6,33. Liczba punktów jaka liczyłaby się do konkursu wyniesie zatem:
Kod:
500*A*B=500*0,6*1,4=420

Natomiast zawodnik Y rozegrał 35 meczów i zanotował średnią ocenę 5,95. Liczba punktów do konkursu wynosi:
Kod:
500*A*B=500*1,2*0,9=540

Takie teoretyczne obliczenia dają nam zwycięstwo zawodnika Y nad zawodnikiem X.

Potraktujcie proszę powyższe rozważania jako próbę innowacji w konkursie, próbę urozmaicenia dotychczasowej formuły głosowania. Taka zmiana dodałaby nutę dodatkowych emocji, zaś jej realizacja jest banalna. Jutro, jeśli znajdę czas, to przeliczę wyniki tegorocznego konkursu względem nowej formuły. Wówczas zobaczymy czy ten sposób rzeczywiście cokolwiek zmienia ;) . Liczę na owocną wymianę zdań ;) . Jeśli władze uznają za stosowne, to proszę przenieść ten post do nowego tematu, czy też do propozycji zmian na stronie.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 22:19   

acmichal napisał/a:
Drużynę ocenia się za sezon, drużyna przygotowuje się na sezon, przerwa jest między sezonami.
Tak, jeśli mowa o plebiscytach na drużynę sezonu. Wybierając najlepszego gracza ostatnich 15 minut meczu wybierasz takiego, który wyróżnił się w tym czasie.
Cytat:
no i mielibyśmy mniej takich durnych i trudnych do obiektywnej oceny sytuacji typu: "czy wiosna Zlatana była lepsza od jesieni Szarego ?"
Ale tylko ze względu na fakt, że zimowe mercato jest mniej krwawe niż to letnie. A jeśli chodzi o aspekt "durności", to wciąż będzie poziom utrzymany, bo czy lepiej przyczyni się do zwycięstwa, a co!, w LM 6 goli Pazziniego w grupie na jesieni, czy dwa zwycięskie gole Abate - a co!- w półfinale i finale? Zawsze, na 99%, wyżej będzie premiowana postawa z końca "okresu rozliczeniowego", zwłaszcza w plebiscytach sezonowych, bo trofea zdobywa się właśnie wtedy.
Mi to Lotto i mogę równie dobrze typować gracza sezonu jak i roku, ale zmieniając jedno na drugie od pewnych kontrowersji i wypaczeń się nie ucieknie.
Ps: Dalej się głowię jakim cudem MvB jest wyżej niż Ambro, no jak?

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 16, 2013 23:06   

Suchcik, padłem. ;) To tylko zabawa, w dodatku wyniki mniej więcej oddają rzeczywistość, więc nie widzę sensu takich zmian.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 16, 2013 23:13   

@Suchcik

dla mnie wprowadzenie takich modyfikatorów mija się z celem. Z góry bowiem narzuca wcale niemałą poprawkę na wyniki. Dojdzie do takich paradoksów, że przeciętny piłkarz grający na newralgicznej pozycji przez cały sezon będzie uprzywilejowany w stosunku do wyróżniającego się młodzika, który gra dużo rzadziej w lepiej obsadzonej formacji. Poza tym ideą wyboru piłkarza roku jest wybranie piłkarza przez użytkowników portalu acmilan.pl. Teoretycznie wybory powinny pokrywać się w miarę z ocenami wystawionymi np. przez LGdS, ale kompletnie nie rozumiem czemu mielibyśmy brać pod uwagę przy naszym wewnętrznym głosowaniu te noty.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 08:32   

rivaldoACM napisał/a:
Venomik napisał/a:
Jakby nie patrzeć to Ibra w pół roku strzelił więcej bramek niż Shaarawy w rok, będąc też większym liderem na boisku.

Wydaje mi się, że na MN pisało, że strzelili dokładnie tyle samo(21?).
Edit: 19 ;)

Nie liczyłem bramek z Coppa Italia jako mało istotnych i ze względu na fakt, że Ibra tam nie zagrał bodaj ani minuty w minionym roku.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 10:16   

A ja chyba jako jedyny jestem za tym, aby obecna forma pozostała!
Czyż nie ciężej jest nam sympatykom i czytelnikom acm.pl wybrać zawodnika roku? Obecny wybór był bardzo ciężki i chyba o to chodziło nie? Wybierając zawodnika sezonu cały smak zabawy gdzieś uleci.
w pogardzie mając każdy targ.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 11:07   

Dlaczego uleci?

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 11:45   

Venomik napisał/a:
rivaldoACM napisał/a:
Venomik napisał/a:
Jakby nie patrzeć to Ibra w pół roku strzelił więcej bramek niż Shaarawy w rok, będąc też większym liderem na boisku.

Wydaje mi się, że na MN pisało, że strzelili dokładnie tyle samo(21?).
Edit: 19 ;)

Nie liczyłem bramek z Coppa Italia jako mało istotnych i ze względu na fakt, że Ibra tam nie zagrał bodaj ani minuty w minionym roku.

Zagrał z Juve i Lazio, tym drugim strzelił nawet bramkę. ;)

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 12:08   

Venomik napisał/a:
Dlaczego uleci?
Bo dużo łatwiej wybrać zawodnika sezonu niż roku kalendarzowego ( o czym świadczą powyższe posty userów). A czy w tej zabawie chodzi o to, żeby było łatwiej wybrać?
w pogardzie mając każdy targ.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 14:28   

Oczywiście.
Chodzi o to, by wybrać najlepszego zawodnika danego okresu, nie ma żadnego argumentu za utrudnianiem tego, a co za tym idzie wypaczanie.
Sam wybór i tak jest często dość trudny i utrudnianie go dalszymi elementami

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 14:18   

Suchcik napisał/a:
W praktyce wyglądałoby to następująco: przyjmijmy, że dwóch zawodników X i Y uzyskało w wyniku głosowania identyczną liczbę punktów = 500. Zawodnik X grał w jednak tylko w 20 spotkaniach, w których uzyskał średnią 6,33. Liczba punktów jaka liczyłaby się do konkursu wyniesie zatem:
Kod:
500*A*B=500*0,6*1,4=420

Natomiast zawodnik Y rozegrał 35 meczów i zanotował średnią ocenę 5,95. Liczba punktów do konkursu wynosi:
Kod:
500*A*B=500*1,2*0,9=540

Takie teoretyczne obliczenia dają nam zwycięstwo zawodnika Y nad zawodnikiem X.

Tym samym zawodnik Y, który grał gorzej, ale w większej ilości spotkań, wygrywa. Mało to obiektywne w moich oczach. Ale :ok: za ciekawy pomysł.

Sam osobiście jestem za pozostawieniem obecnej formy, choćby w ramach tradycji. Tak było od początku i za każdym razem wybierany był ten rzeczywiście najlepszy. Dopiero w tym roku można było się zastanawiać, czy młody czy stary mistrz miał lepszą "swoją" rundę. Moim zdaniem Stephan wygrał zasłużenie.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 19:09   

Dane były przykładowe i całkowicie wymyślone dlatego wyniki nie są zbyt miarodajne, ale macie rację: nie ma sensu zamieniać zabawy w statystyczne zmagania. Trochę się zagalopowałem ;)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 26, 2013 17:51   

My God...

W tym roku wybór Piłkarza Roku to jest jakaś masakra.
Żaden z 25-tki nie zasługuje na miano Piłkarza Roku... a wybrać jeszcze dziesiątkę... to dopiero.... Wygra Balotelli?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 26, 2013 17:57   

dlatego chyba mój głos w tym roku będzie nie ważny... :dunno:
De Jong Abate a dalej.... dziura,nie ma nikogo ... Wesołych Świąt

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 26, 2013 18:19   

Moja dycha:
1 Mario Balotelli - wyciągnął nas za uszy do eliminacji LM, najskuteczniejszy w obecnym sezonie. Mimo, że wciąż nie spełnia nadziei do końca to i tak pewnie wygra, bo kto inny? Takie czasy...
2 Nigel de Jong - najlepszy jesienią. Na tle tego miernego Milanu wyróznia się całokształtem zdecydowanie
3 Kaka - wrócił jako skończony piłkarz a pokazuje nie jednemu kto jest profesjonalistę a kto zwykłym darmozjadem
4 Giampaolo Pazzini - świetna wiosna, 15 bramek w lidze, brakowało go jesienią
5 Riccardo Montolivo - godnie zastąpił Nigela wiosną, jesienią się miota i dlatego nie może liczyć na pierwszą trójkę ode mnie
6 Ignazio Abate - jest w 10-tce bo jest najlepszy na swoje pozycji
7 Mattia De Sciglio - jest w 10-tce bo jest młody, obiecujący i lepszy od Constanta
8 Christian Abbiati - nie rewelacyjny ale równy
9 Philippe Mexes - podstawowy na wiosnę, ratuje nam skórę w Sienie, jesienią trochę podpadł i stracił miejsce w podstawowej jedenastce
10 Mathieu Flamini - dobra wiosna, ambitny, kilka ważnych goli

Dycha bez Szarego, który zaliczył tylko dwa gole a w nowym sezonie tylko się leczy, więc u mnie nie ma poprzedniego zwycięzcy plebiscytu.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 18:33   

To ja sobie skopiuje "dyszke" od Qnena bo mi pasuje :)
Ostatnio zmieniony przez Bubu Pią Gru 27, 2013 13:50, w całości zmieniany 1 raz  

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 26, 2013 19:26   

Qnen napisał/a:
10 Mathieu Flamini - dobra wiosna, ambitny, kilka ważnych goli

Szkoda, że taki z niego pazera. Patrząc na "wyczyny" Muntariego i Nocerino to i za Francuzem można zatęsknić. Czekam na Nainggolana.

Qnen napisał/a:
Dycha bez Szarego, który zaliczył tylko dwa gole a w nowym sezonie tylko się leczy, więc u mnie nie ma poprzedniego zwycięzcy plebiscytu.
Zdziwię się jeśli wejdzie do '10', rok 2013 w jego wykonaniu był słabiutki. Chłopak ma jednak swoich fanów na forum, więc...

Qnen napisał/a:
5 Riccardo Montolivo - godnie zastąpił Nigela wiosną, jesienią się miota i dlatego nie może liczyć na pierwszą trójkę ode mnie
Największy zawód obecnego sezonu. Nie wiem czy to przez powrót na prawą połówkę, czy może opaska kapitana tak mu ciąży. Jednak za wiosnę miejsce w '10' mu się należy.

Takiego problemu z wyborem '10' chyba jeszcze nie było. Nie ma problemu z Balo, Kaką, Nigelem, Abbiatim czy Pazzo, ale uzupełnić kolejne miejsca...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 26, 2013 20:01   

Bubu napisał/a:
To ja sobie skopiuje "dyszke" od Qnena bo mi basuje :)

OK, polecam się na przyszłość ;)

vinci68 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 26, 2013 20:45   

Paolo#3 napisał/a:
Takiego problemu z wyborem '10' chyba jeszcze nie było.

Dokładnie tak, dlatego lepiej przemyśleć tą kwestię na spokojnie..

PS: Będzie aktualny temat dotyczący 2013 roku, czy dopiero po zakończeniu głosowania?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Gru 26, 2013 21:53   

vinci68 napisał/a:
Dokładnie tak, dlatego lepiej przemyśleć tą kwestię na spokojnie..

Chciałbym mieć takie problemy, żeby wybór 10 piłkarzy w tym konkursie był kwestią do rozważania "na spokojnie" :P

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 00:08   

Ja przyznam szczerze, że chyba jestem dla chłopaków zbyt łagodny, bo wybrałem wstępnie, kogo bym umieścił w takim zestawieniu w ogóle, bo jakkolwiek zasłużył i mi wyszło 12 zawodników. I Mexesa z Bonerą musiałem z listy ewakuować :P

Moja "10" wygląda tak:

1. Nigel De Jong - w obecnym Milanie jedyny wielki mistrz. Nie widziałem go grającego poniżej pewnego poziomu, więc zdecydowanie dla mnie król tego roku.
2. Mattia De Sciglio - bez niego obrona w moim mniemaniu wygląda o wiele gorzej. Jeszcze młody, a już na takim poziomie, że czapki z głów. Co to będzie jak się rozwinie ;)
3. Mario Balotelli - jako najlepszemu strzelcowi należy mu się podium, nawet jeśli jest chimeryczny
4. Ignazio Abate - jak z De Sciglio, tylko jednak mimo wszystko w jego grze mniej pomyślunku
5. Giampaolo Pazzini - przed kontuzją kluczowy, potem niestety niewiele pograł, stąd nie jest na 2 miejscu
6. Valter Birsa - największe zaskoczenie. Gdy grał to widziałem, że jest jednym z nielicznych, którym się naprawdę chce. Niestety, kontuzja i nie pograł za wiele, ale to mi wystarcza, żeby go tu umieścić.
7. Kaka - wniósł coś do tej drużyny, ale jednak od niego akurat wymaga się więcej. Za to, że potrafi poderwać drużynę do walki. To on powinien być kapitanem.
8. Sulley Muntari - czy to się komuś podoba czy nie, jest solidny w pomocy, parę ważnych goli strzelił, więc na wyróżnienie zasługuje.
9. Andrea Poli - nie dostaje tylu szans, ile powinien, ale solidny z niego zmiennik. Na pewno lepszy od Montolivo, zamiast którego powinien wychodzić w pierwszej "11"
10. Kevin Prince Boateng - z sympatii chyba bardziej niż za grę, ale to on nam zapewnił fazę grupową Ligi Mistrzów, więc symboliczny punkcik dla Kevina

Odpowiedz do tematu