ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2012
Autor Wiadomość
vinci68 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 00:10   

Renesco napisał/a:
Chciałbym mieć takie problemy, żeby wybór 10 piłkarzy w tym konkursie był kwestią do rozważania "na spokojnie" :P

Chodziło mi bardziej o to, żeby się chwilę zastanowić nad wyborem, bo fajerwerków w tym roku nie było, pozytywów było niewiele.. A wybrać trzeba jak na ten rok aż 10 piłkarzy..

patrykw1990
Milanista

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 01:40   

W tym roku powinien być plebiscyt na pseudo-piłkarza roku 2013 niestety i myślę, że wybór byłby bardziej ekscytujący niż główkowanie nad najlepszymi :box:

Najgorsze jest to, że nie ma zawodnika który przez cały rok grałby na równym, nie mówiąc już o wysokim poziomie. Z obrony wybrałbym Abate, De Sciglio i Mexesa, z pomocy De Jonga, Muntarego i Montolivo, a z ataku Mario, Kake i.... to 8 piłkarzy którzy coś grali, reszta albo kontuzje, albo masakra.

Wyniki mogą być bardzo zaskakujące :ok:

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 13:01   

Ja bym dorzucił jeszcze Abbiatiego, który znacznie przyczynił się do awansu i wyjścia z grupy LM.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 13:07   

Ja rozumiem panowie, że każdy może mieć swoje zdanie i wybory przeprowadzane są demokratycznie, ale mam wrażenie, że spora część ma nieco zbyt krótką pamięć. ;)
Dla przykładu - na mojej liście Mexes zajmie prawdopodobnie drugie miejsce i uważam, że jest ono jak najbardziej zasłużone. W ramach konkursu proponuję obejrzeć skróty i noty ze spotkań z zeszłego półrocza.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 15:52   

Dawno już wybranie czołowej dziesiątki nie było tak łatwym zadaniem. Zdradzę swoje wybory i ich powody, kolejność pozostawię jednak w tajemnicy:

Kevin Prince Boateng - świetna wiosna, dociągnął Milan do Champions League praktycznie w pojedynkę. Niestety w samych eliminacjach srogo zawiódł. Niemniej, niezwykła wiosna w jego wykonaniu otworzyła mu drogę do lepszego klubu. Szkoda.

Kevin Constant - drugi z Kevinów, choć równie barwny co KPB. Pewny w obronie, aktywny z przodu. Do tego błyszczy nie tylko na boisku, ale również poza nim. Niekwestionowany lider.

Stephan El Shaarawy - po kiepskiej jesieni odżył na wiosnę. Teraz, równie dzielnie co na boisku, walczy w gabinetach. Jednak początek roku wystarczył by wskoczyć do najlepszej dychy.

Urby Emanuelson - w najlepszej dziesiątce głównie za pierwsze półrocze. W drugiej połówce równy i pewny, chociaż pod koniec roku odrobinę zaniżył formę. Nominacja może trochę na wyrost, ale mocno w niego wierzę.

Gabriel - młody, pewny (szczególnie przy wyjściach) i młody. Gdy piąstkuje dośrodkowania, lepiej uciekać z pola karnego. Dużym plusem jest jego młodość. Budzi postrach, nawet wśród swoich (Cassano i Urby do tej pory wspominają mecze gdy grali z Gabielem). I do tego jest młody - najważniejszy atut w porównaniu z naszymi innymi bramkarzami.

Alessandro Matri - specjalne życzenie naszego treneiro. Całe szczęście spłaca kredyt zaufania jaki został mu udzielony. Może nie strzela zbyt dużo ale wartości dodane, jakie wnosi ze sobą na boisko są nie do przecenienia. Natomiast gdy już trafia, to bramka stadiony świata. Nasz prywatny mistrz.

Sulley Muntari - do tej nominacji nie jestem przekonany. Miewa świetne mecze (ostatnie derby), jak również tragiczne (Barcelona w 1/8 LM). Świetna prawa noga. Gdyby jeszcze od czasu do czasu postarał się uderzyć lewą to budziłby szczery strach. Łamałby kostki nawet piłką, nie tylko korkami.

M'Baye Niang - mój cichy faworyt. Podejrzewam, że wygra plebiscyt w przedbiegach. Dziwię się, że nie dostał nominacji do Złotej Piłki. Kiwkę ma przecież nie gorszą niż Ribbery. Mnogość asyst i bramek mówi sama za siebie.

Antonio Nocerino - walczak środka pola. Do tego bardzo cenię jego wejścia w pole karne, które kończą się na bandach za bramkami. Zlatan już nie rzuca mu piłek na centymetry, a Antonio ciągle trzyma formę.

Robinho - stu procentowy profesjonalista i radosna dusza szatni. W tak dojrzałym i doświadczonym zespole dobrze, że jest taki młody i rześki zawodnik. Oby nigdy nie dorósł. Do tego zabójczo skuteczny na boisku. Widać, że stara się o mundial.

x-x

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 16:48   

Nie dziwota, że mając tak wszechstronnie utalentowaną paczkę sympatyczny jegomość z Livorno i zarazem zdecydowanie najlepszy trener we współczesnej piłce osiąga tak fenomenalne wyniki.

Odpowiedz do tematu