ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Finanse klubu
Autor Wiadomość
Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 11:50   

Venomik, chyba coś pomyliłeś:
korzystając z danych Kargoola:
2010/11 -150 mln €
2011/12 -160 mln €
efekt afery Mondadori: sprzedaż Ibry, Silvy, Cassano, Pato za 84 mln (odchodzą też Oddo, Seedorf, Aquilani, Gattuso, Nesta, Inzaghi, van Bommel, Zambrotta)
2012/13 - 120 mln €
2013/14 - 105 mln €
2014/15 - 94 mln €
Ja widzę, że od momentu jak źródełko nam wysycha, pieniędzy wydajemy coraz mniej. Podsumowując: odchodzi większość wartościowych zawodników, wielkich mistrzów i nie mamy pieniędzy żeby ich godnie zastąpić. Venomik mu tu nie potrzebowaliśmy Marotty, tylko Moggiego w najlepszej formie ;)

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 12:02   

A Ty cały czas o aferze Mondadori... jak rozumiem, za tę "aferę" również odpowiadają "niezależne przyczyny zewnętrzne"? Czy może koncern i jego właściciel, będący również właścicielem klubu AC Milan, na którym owa "afera" - jak próbujesz cały czas udowodnić - odbiła się negatywnie?

A może zaczniemy za chwilę spekulacje na temat tego, czy aby przypadkiem cała afera nie została uknuta przez przeciwników politycznych Berlusconiego i czy w ogóle słusznie nałożono chyba najwiekszą w historii karę na Fininvest?

Ja bym to nazwał skutkami pośrednimi działań Berlusconiego, bo oczywiście z zarządzaniem klubem nie ma to nic wspólnego, aczkolwiek z drugiej strony miało pewnie niebagatelny wpływ na taką a nie inną politykę prowadzoną obecnie przez klub, której bez względu na wszystko i tak bardzo daleko do doskonałości.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 12:42   

Camill, oczywiście masz rację, Mondadori jest związane z działaniami Finnivestu. Aczkolwiek kara: prawie 600 mln euro wydaje się kwotą z kosmosu. Nie wiem, jakie było tło polityczne, nie chcę spekulować na ten temat. Sam chciałbym poczytać więcej o tej aferze. Pewne jest, że taka kara jest w stanie "położyć" każdą firmę.
Mi chodzi głównie o to, że sprawa tej afery jest tutaj bagatelizowana, uznawana za mało istotną, tymczasem jest to główny powód marazmu i dziadostwa którego jesteśmy świadkami od kilku lat. Sądzę, że groziło nam podzielenie losów Fiorentiny i Parmy zdegradowanym z powodów finansowych.
Galliani mógł oczywiście kilka rzeczy zrobić lepiej, jednak pole manewru miał mocno ograniczone: brak budżetu transferowego i mocno spadający rok do roku budżet płacowy. W takich warunkach nie da się zbudować topowego teamu.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 12:59   

A nie uważasz, że to właśnie już na kilka lat przed wybuchem afery powinno się było myśleć o odnowieniu i odmłodzeniu kadry, zamiast utrzymywać do samego końca "starych" mistrzów i ich "stare" pensje? Od jakiego czasu już wtedy trąbiono o przestarzałym Milanie o "domu starców" itp.?

Według mnie zjazd po równi pochyłej rozpoczął się już dużo wcześniej, tylko jego efekty nie były jeszcze wtedy aż tak odczuwalne... ktoś się zbyt późno obudził z kolorowego snu.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 13:12   

Tak, zdecydowanie - powinniśmy tak zrobić. Pomyśleć wcześniej o wymianie mistrzów. Pytanie czy w związku z Mondadori i tak wszystkich/większości nowych mistrzów nie musielibyśmy się pozbyć. Wydaje się że tak. Zapewne wszystko i tak wróciłoby do punktu wyjścia.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 13:23   

Carlo napisał/a:
Ja widzę, że od momentu jak źródełko nam wysycha, pieniędzy wydajemy coraz mniej. Podsumowując: odchodzi większość wartościowych zawodników, wielkich mistrzów i nie mamy pieniędzy żeby ich godnie zastąpić.

A ja cały czas wracam do tego, że tych mistrzów trzeba było zastępować wcześniej. Gdzie był myślami zarząd, kiedy Milan wygrywał ostatni raz LM drużyną nazywaną domem starców? Zamiast myśleć nad następcami, woleli przedłużać kontrakty z mistrzami, jak by myśleli, że będą młodnieć.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 13:26   

Gdyby odpowiednio wcześniej rozpoczęty proces pozyskiwania nowych młodych "mistrzów", (którzy pewnie jeszcze wtedy nie byliby mistrzami, bo mówimy tu o zawodnikach, którzy zwyczajnie byliby w stanie zapewnić Milanowi ciągłość walki o podium Serie A i regularny udział w LM), połączono ze stopniowym "odchudzaniem" budżetu płacowego i wprowadzeniem nowych progów dla pensji tych młodych zawodników, to być może nie byłoby wcale tak źle - nawet w obliczu Mondadori.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 17:18   

acmilan1899 napisał/a:
Daj mi numer do swojego szefa. Mam do niego sprawę ;)

Pytałem, ale nie zgodził się. Coś tam gadał, że nie ma czasu, bo wszystko sam robi, coś tam o leniwych pracownikach - nie słuchałem za bardzo, bo właśnie pisałem coś na forum ;)

A tak poważnie to da się zaobserwować, że ja tu często z doskoku jestem - raz w kilka dni napiszę 15 postów, a później 3 tygodnie niemal nic - nie bez powodu, zmienną ilość wolnego czasu mam.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 18:41   

Venomik napisał/a:
Pytałem, ale nie zgodził się. Coś tam gadał, że nie ma czasu, bo wszystko sam robi, coś tam o leniwych pracownikach - nie słuchałem za bardzo, bo właśnie pisałem coś na forum ;)

:D

Natomiast odnośnie finansów: Carlo i jego stronnicy coraz bardziej zbliżają się w dyskusji do opozycji. Widocznie prawda leży pośrodku. Dla mnie oczywiste jest, że zbyt długo czekano z pewnymi ruchami (na które w końcu i tak zabrakło pieniędzy), a i wiele transferów (proporcjonalnie więcej niż u naszych biało-czarnych przyjaciół) było nietrafionych (wina Adriano). Na temat "czynników zewnętrznych" trudno mi się wypowiadać, bo moja wiedza opiera się na informacjach/przekazach Tomka W., Carlo, Venomika i VelenoRosso. Kierując się sentymentami chciałbym, by Silvio żył wiecznie (i znalazł zakopane w lesie słoiki z kasą), natomiast wydaje mi się, że bez sprzedaży klubu będzie lichutko przez lata całe..

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 19:23   

Silvio dzis powiedzial, że wolałby zostawić Milan w Włoskich rękach.
Wiem, że to wszystko zagrywki polityczne, ale on już zaczyna być nudny.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 07, 2016 09:43   

acmilan1899 napisał/a:
Kierując się sentymentami chciałbym, by Silvio żył wiecznie (i znalazł zakopane w lesie słoiki z kasą), natomiast wydaje mi się, że bez sprzedaży klubu będzie lichutko przez lata całe..

Lepiej bym tego nie ujął.
lord bass napisał/a:
Silvio dzis powiedzial, że wolałby zostawić Milan w Włoskich rękach.

Podejrzenia są, że to w celu podbicia ceny :hmm: .

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 07, 2016 10:21   

Bełkot.
Czytam i nie mogę uwierzyć w to co ten człowiek wygaduje.
W co Berlusconi pogrywa? To jest jakaś chora gierka.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 07, 2016 11:11   

Może to trochę stereotypowe myślenie, ale dla mnie najbezpieczniejsze ręce w jakich Berlusconi mógłby zostawić Milan, to właśnie chińskie. Kasy od groma, do tego gwarancja profesjonalizmu, jednocześnie doświadczenie jak prowadzić wielkie firmy. To nie jacyś napaleni szejkowie, a tym bardziej nie karierowicze bez grosza przy duszy.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 07, 2016 11:26   

I tajemnicza, bezkresna kasa do wyprania:). Choć chyba nikt nie zainwestuje miliarda euro po to, żeby po prostu rozpieprzyć klub, aczkolwiek kto bogatemu by zabronił.

Za Chińczykami przemawia ogromny rynek zbytu i marketingowego potencjału.

Ciężko się to wszystko obserwuje, bo jednak mamy systematyczny zjazd w dół od 2011 r., niezależnie od tego jak oceniamy okres 2007 - 2011. I wydaje się, że jest to zjazd coraz szybszy, pewna masa krytyczna chyba została już przekroczona, na co wskazuje również bezpośredniość wypowiedzi Berlusconiego.

Odpowiedz do tematu