ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Finanse klubu
Autor Wiadomość
MN 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 28, 2016 23:13   

TomekW napisał/a:
MN napisał/a:
opieram się oczywiście na skonsolidowanych bilansach publikowanych do 2014 roku na oficjalnej stronie internetowej - ktoś wie dlaczego zaprzestali publikacji?

Nie zaprzestali. Po prostu jak zwykle im się nie śpieszy.

Ale, żeby mieli aż taką obsuwę? Zwykle publikacja była w okolicach czerwca, a tu już mamy prawie kwiecień kolejnego roku a bilansu za 2014, jak nie było, tak nie ma. No, chyba że ja źle patrzę?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Mar 28, 2016 23:23   

Bilans za 2013 też opublikowali z prawie rocznym poślizgiem ;)

EDIT: Jak coś, to wersja partyzancka dostępna jest tutaj

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 09:40   

MN napisał/a:

ale nigdy nie widziałem pełnego zestawienia, a nawet co do tych wyszczególnionych piłkarzy informacja o ratach chyba nigdy nie była podawana całościowo
MN

Widzisz, tylko nie wiesz ze widzisz.
Zestawienia finansowe Milanu nalezy rozpatrywac w kategoriach "krzak Fininvestu do prania pieniedzy" , a nie w kategoriach "sprawozdanie finansowe spolki" :P
Przykladowo bilans za sezon 2013.poza ujeciem Nianga w miejscu oczywistym, czyli naleznosci dla klubow, siedzi taki Niang jeszcze w kredytach bankowych....(pozyczka na Nianga pod zastaw karty?)
Mozna wydusic z dokumentow rzeczywiste koszty wszystkich transferow, ale to koszmarna robota bo wymaga studiowania bilansu od dechy do dechy, ale tak, ta informacja nie jest zamieszczona ani zbiorczo w jednym miejscu, ani przejzyscie :P .

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 28, 2016 16:15   

89 mln straty za rok 2015...

Qba69 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 28, 2016 21:16   

http://www.rossoneriblog....s-there-a-plan/

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:22   

Nie no to jakieś głupoty. Jakie 89 mln strat. Przecież nie od dziś wiadomo, że kasy jest mnóstwo, w koszulce Milanu powinni biegać Messi, Ronaldo, Suarez i Neymar. Strata wynika z odrealnienia i głupoty wariatów zarządzających klubem. Dopóki rangiz z radą forumową nie przejmą interesu będzie z roku na rok gorzej! Pieniądze idą na bunga bunga i na imprezy zamiast na młode talenty ze skautingu i młode talenty zarządzania z kręgów blogerów, historyków dostępnych na rynku od zaraz.
PS. Zresztą każdy wie że pieniądze nei są ważne w budowie klubu.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:29   

Zapoznaj sie najpierw z naszym zestawieniem wydatkow, zanim zaczniesz pisac.
Podrzuce Ci cos na zachete.
Milan zatrudnia wiecej personelu (pilkarze,dzialacze, sztab szkoleniowy etc) niz Juve i Napoli lacznie :)

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 10:34   

Ale wiedziałeś że np prowizje agentów zamieszcza się na liście płac? Chętnie zapoznam się z jakimś zestawieniem, propozycją ilu pracowników byś widział i kogo zwolnił. I jakie by to przyniosło oszczędności itd.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 11:40   

agenci nie sa tzw personale tesserato, a ja mowie tylko o takim.nie mowiac o tym ze my rok rocznie ukrywamy prawdziwa kwote placona agentom, zagrzebywana jest nie tylko w personale non-tesserato, ale rowniez w spese varie, consulenza itd.
kogo bym zwolil?
zaczalbym od zbadania mozliwosci ogloszenia bankructwa by uwolic sie z garbu finansowego "ekspertow" poupychanych w Casa Milan, ktorzy czasem nawet biura realnego nie maja, sieci firm uslugowych ktore obsluguja Milan za kwoty czasem i dziesieciokrotnie wyzsze niz stawki rynkowe itd...

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 12:36   

Veleno mógłbyś pokazać jakieś twarde dane, zestawienie? Bo ja nie potrafię z bilansu nic konkretnego "przeczytać".

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 13:44   

nie, nie moge, w bilansie nie ma firm ani osob wymienionych z nazwiska.
ale furgonetki zajrzedzajace przed Casa Milan, czy Milanello miewaja loga, po biurach mozna sie pokrecic itd.
do tego jednorazowe doswiadczenie wlasne, wykonywalem zlecenie dla Milan Channel jako zewnetrzny uslugodawca(w sensie wykonalem prace, a nie ze mna kontrakt podpisano)

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 14:00   

Carlo napisał/a:
Nie no to jakieś głupoty. Jakie 89 mln strat. Przecież nie od dziś wiadomo, że kasy jest mnóstwo, w koszulce Milanu powinni biegać Messi, Ronaldo, Suarez i Neymar. Strata wynika z odrealnienia i głupoty wariatów zarządzających klubem. Dopóki rangiz z radą forumową nie przejmą interesu będzie z roku na rok gorzej! Pieniądze idą na bunga bunga i na imprezy zamiast na młode talenty ze skautingu i młode talenty zarządzania z kręgów blogerów, historyków dostępnych na rynku od zaraz.
PS. Zresztą każdy wie że pieniądze nei są ważne w budowie klubu.

Czyli nadal kręcimy się w kółeczko? I nadal konieczne jest pytanie kto jest odpowiedzialny za obecną sytuację finansową? Ach przecież wiem - "niezależne przyczyny zewnętrzne".

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 15:41   

Camill tak przyczyny zewnętrzne mają tu fundamentalne znaczenie. Ale skoro twierdzisz inaczej to wskaż proszę gdzie te pieniądze wyciekają, na co za dużo wydajemy w porównaniu z innymi i co najważniejsze jaką kwotę moglibyśmy oszczędzić gospodarując lepiej. Chętnie dowiem się w końcu jakichś konkretów.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 20:07   

Carlo mam wrażenie, że kompletnie nie czytasz tego co piszesz, albo przynajmniej się nie zastanawiasz przed publikacją.
Masz bilans za 2015 rok, ktory kończymy z minusem niemalże 100 mln euro i jeszcze, w jakiś fantastyczny sposób, bronisz zarządu. Rozumiem, że Ciebie ten wynik satysfakcjonuje i radość rozpala Twoje serce, że nie mamy minusa w wysokości 200 baniek? Bo ja tego nie ogarniam.
Tym bardziej, że masz napisane:
VelenoRosso napisał/a:
agenci nie sa tzw personale tesserato, a ja mowie tylko o takim.nie mowiac o tym ze my rok rocznie ukrywamy prawdziwa kwote placona agentom, zagrzebywana jest nie tylko w personale non-tesserato, ale rowniez w spese varie, consulenza itd.

Zresztą Veleno opisuje również własne doświadczenia z tym związane.
Carlo napisał/a:
wskaż proszę gdzie te pieniądze wyciekają, na co za dużo wydajemy w porównaniu z innymi

Pieniądze wyciekają na przerost zatrudnienia, nadmierną biurokrację, masz to równiez w postach Veleno.
Natomiast po cholerę czepiasz się tak porównań do innych? Mamy patrzeć na siebie, a nie na innych. Ja prowadzę mikro działalność, ale mam swoje przychody i koszty. Jak mnie nie stać na hotel za 200 zł to śpię za 150 zł. Jak mnie nie stać w danym miesiącu na kolację w hotelu to jem w mlecznym. I też mam czynniki zewnętrzne: zmienne ceny paliwa, niestabilną pogodę, od której dużo w branży sportowej zalezy. Jednak nie udało mi się nigdy skończyć miesiąca z minusem na bilansie. Niech Milan poszuka oszczędności w biurokracji, niech w dziale marketingu zamiast 20 pracuje 15 osób i tak po kolei z każdego działu. To jest trudne? Inni niech wydają więcej niż zarabiają, ale to nie znaczy że Milan też musi.
Nie znaczy to tym samym, że mamy się osłabiać piłkarsko. Po prostu w funkcjonowaniu klubu piłkarskiego priorytetem powinno być osiąganie dobrych wyników sportowych co daje korzyści później w bilansie finansowym. A nie na odwrót: najpierw biurokracja i lewe kontrakty, a później wynik. Nie dziwię się, że nie mamy najlepszych na świecie skoro wydajemy pieniądze nie na to co trzeba.
Przykro to stwierdzać, ale wygląda to na pranie nie do końca legalnych środków.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 22:11   

Kargool Twój post jest tak absurdalny że aż nie wiem od czego zacząć.
Patrząc na historię klubu bilans rzadko kiedy świecił się na zielono, zazwyczaj klub przynosił potężne straty. Berlusconi wyłożył już ponad 800 mln euro żebyś mógł świętować m.in 5 Pucharów Mistrzów i kilka innych sukcesów.
Jednakże od jakiegoś czasu stało się tak, że majątek Silvio skurczył się z 15 mld euro do około 7 mld, przez różne historie (kryzysy finansowe, Mondadori itd, itp) i w pewnym momencie odbiło się to na klubie, który był zmuszony sprzedać swoje gwiazdy i nie był w stanie zastąpić ich nowymi. W związku z tym poziom sportowy zespołu znacznie się obniżył. Jednak po kilku latach klub mocniej zadziałał na rynku transferowym a bilans zaczerwienił się bardziej niż zwykle. I nie musisz się martwić i rozpaczać, bo strata będzie pokryta z kieszeni Silvio a nie Twojej, tak jak to było do tej pory.

I teraz często na forum czytam że wydajemy bez sensu. Więc pytam o konkrety, ktoś tam odpowiada że niepotrzebnie przychodził Constant czy ktoś tam jeszcze. I ja się zgadzam, ale nie sposób trafić wszystkich transferów. (I gdyby ten Constant mógł się uczyć u boku jakiegoś mistrza i był wprowadzany do dobrze poukładanego zespołu, prezentowałby się inaczej. Niestety wszystkich gigantów musieliśmy się pozbyć.) Piszecie, że trzeba z marketingu zwolnić 5 osób i że Veleno chodził po biurach i coś tam widział. Panowie, nie poruszajmy się w oparach absurdu.

Jeśli Kargool pokażesz mi gdzie marnotrawimy te pieniądze to chętnie się zapoznam i z miłą chęcią przyznam Ci rację. Tylko proszę o konkrety i liczby a nie jakieś fantazje. I nawet zakładając że znajdziesz 5,10 czy 20 mln które można było lepiej wydać serio będziesz uważał że taki finansowy rząd wielkości zmieniłby cokolwiek? Po prostu po tym jak straciliśmy tak wielu dobrych graczy w jednym czasie potrzebne nam były 1-2 okienka z wydatkami na poziomie 100-150 mln żeby odbudować dawną siłę, a niestety nie było to możliwe. Dopiero teraz przed tym sezonem został wykonany krok w dobrym kierunku, ale jak pokazało życie trzeba tych kroków jeszcze trochę postawić.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 22:51   

Absurdalny do granic absurdu, zapomniałeś dodać.
Najlepiej stwierdzić, że majątek Silvio się skurczył i tyle. To jest najwygodniejsze, więc nie winię Cię za szukanie tego wyjścia, jako wytłumaczenia. Sam bym się chętnie tym tłumaczył.
Nie wiem natomiast czy jest sens bawić z Tobą w wyliczanki w tym temacie, bo jak takowe dostajesz (vide dyskusja z Venomikiem w innym wątku lub nasza dyskusja o statystykach Donnarummy i Lopeza) to nie za bardzo potrafisz je podnieść. Niemniej poszukam i chętnie przeanalizuję te cyfry. Tak księgowo, ale na to musisz dać mi czas.
Natomiast jest inna sprawa. Logika działania. Mamy klub (firmę) finansowaną z prywatnej kasy. I wiemy (te słynne czynniki niezależne), że pieniędzy na finansowanie będzie w najbliższych latach mniej. Zmniejszą się wydatki, że tak powiem, inwestycyjne, przez co klub (firma) będzie generować mniejsze dochody. Co zatem robi właściciel wraz z zarządem? Albo powinien? Tak, powinien wprowadzić politykę oszczędzania, modne słowo - restrukturyzacji. Prowadził? Nie. Wydawał.
Teraz się przyczepię, bo też uważam, że sam się gubisz.
Carlo napisał/a:
gdyby ten Constant mógł się uczyć u boku jakiegoś mistrza i był wprowadzany do dobrze poukładanego zespołu, prezentowałby się inaczej. Niestety wszystkich gigantów musieliśmy się pozbyć.

Nie od wczoraj było wiadomo, że Maldini i spółka nie będą żyli wiecznie. Pierwsze zostało zaniechane kreowanie ich następców gdy byli w sile wieku. odpowiadał za ten stan rzeczy dyrektor sportowy, w osobie? Mogło to odbyć się kosztem zakupów, gdy Mlan miał jeszcze pieniądze lub na drodze budowania zespołu opartego na własnych piłkarzach, wychowankach. Nie robiono ani jednego, ani drugiego.
Dodatkowo cały cień na funkcjonowanie zarządu moim zdaniem rzuca również sytuacja Maldiniego w obecnym Milanie. Relacja takiego gracza, takiego symbolu do klubu, albo bardziej klubu do niego nie może wynikać tylko z tego, że się z Gallianim nie lubią. Biznes to nie miejsce na takie dziecinady.
Efektem tego jest to co się dzieje na walnym, że grupa udziałowców chce na siłę wypromować byłych graczy, ludzi związanych z klubem bardziej sercem niż pieniędzmi, aby mieli udział w zarządzaniu. To budzi niesmak i tyle.
I nie pisz mi proszę, że 5 czy 10 baniek nie robi różnicy. Przy 90 milionach strat to każde euro się liczy. Bo jedno wydane mniej dziś to kolejne dwa mniej wydane za rok. Taki bilans to nie efekt tylko i wyłącznie "Mondadori" co próbujesz sprzedać przy każdej nadarzającej się okazji, ale efekt wieloletnich zaniechań w zarządzaniu. Takich, jak pisał maslok, za ktore idzie się siedzieć.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 00:12   

Carlo napisał/a:
Jeśli Kargool pokażesz mi gdzie marnotrawimy te pieniądze to chętnie się zapoznam i z miłą chęcią przyznam Ci rację. Tylko proszę o konkrety i liczby a nie jakieś fantazje. I nawet zakładając że znajdziesz 5,10 czy 20 mln które można było lepiej wydać serio będziesz uważał że taki finansowy rząd wielkości zmieniłby cokolwiek

Sorry Carlo, to się raczej nie zdarzy. Na pewno nie z mojej strony.
Kiedy pisałem ile milionów Milan wyrzucił na, choćby, Ronaldinho - była cisza.
Kiedy pisałem jak chore pieniądze Milan wydawał na pensje, nieproporcjonalne do kadry, i że to generowało straty - pisałeś, że to nieistotne.
Kiedy Ci pisałem jakimi trafnymi decyzjami dyrektora sportowego Juventus sobie taki budżet transferowy wypracował (vide zysk netto z Vidala i Comana - 55 mln euro) to usłyszałem, że Ciebie nie interesuje skąd są pieniądze.
Na tory marnotrawionych pieniędzy próbowałem sprowadzić sporą część tamtej dyskusji, przypominając co inne kluby robiły lepiej - ale czytałem tylko, że to nieistotne, nie obchodzi Cie, straty to norma, absurdalne pensje były bo były, a dobre decyzje innych klubów w Milanie by się nie sprawdziły.

Sorry Carlo - jeśli ktoś przebrnął przez tych kilka stron dyskusji z innego tematu to wątpię by słowa 'Jeśli pokażesz mi gdzie marnotrawimy te pieniądze to (...) z miłą chęcią przyznam Ci rację' potraktuje wiarygodnie ;)

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 21:03   

Kargool napisał/a:
Zmniejszą się wydatki, że tak powiem, inwestycyjne, przez co klub (firma) będzie generować mniejsze dochody. Co zatem robi właściciel wraz z zarządem? Albo powinien? Tak, powinien wprowadzić politykę oszczędzania, modne słowo - restrukturyzacji. Prowadził? Nie. Wydawał.

W sezonie 2010/11 nasz budżet płacowy to ponad 150 mln euro, a w roku 2013/14 94 mln euro. I to według Ciebie nie jest polityka oszczędzania tylko rozpasania?

W międzyczasie straciliśmy z powodów ekonomicznych i naturalnych prawie wszystkich wartościowych graczy, a nasz budżet transferowy był w tym okresie mały. Nie mogliśmy nawet wydać większości pieniędzy ze sprzedanych zawodników. Faktycznie w takich warunkach każdy kręciłby co roku niesamowite wyniki.

Venomik napisał/a:
Kiedy Ci pisałem jakimi trafnymi decyzjami dyrektora sportowego Juventus sobie taki budżet transferowy wypracował (vide zysk netto z Vidala i Comana - 55 mln euro) to usłyszałem, że Ciebie nie interesuje skąd są pieniądze.

Venomik chodzi o to, że Ty cały czas zakładasz że Wasza metoda pozyskiwania źródeł finansowania transferów to jedyny dobry sposób, nie potrafisz przyjąć do wiadomości że ktoś może mieć inny. Zawsze tak było: Wy finansowaliście sobie transfery ze sprzedaży a u nas finansował je Berlusconi. Ty uważasz że to źle a ja że dobrze. Tylko że taktyka Berlusconiego przyniosła nam przez te wszystkie lata 5 Pucharów Europy a wy z polityką sprzedawania wszystkiego i wszystkich macie w tym czasie 1. No ale za to macie klub na wzór korporacji. Rzecz dla kibica najważniejsza :D

Naszym problemem było że w pewnym momencie nasze źródło wyschło a nie to że prowadziliśmy taką czy owaką politykę transferową. Ciekawy jestem co byś pisał gdyby przez pewne czynniki zewnętrzne Juventus sprzedał Pogbę, Dybale i Marchisio i w zamian wydał 20 mln, a Wasz budżet płacowy który rośnie z roku na rok musiałby być obcięty o 40%. Tak wiem Marotta znalazłby nowego Pirlo i Del Piero za 2 euro. Zaraz mi napiszesz że Pogba przyszedł za darmo. Tak, ale miał się przy kim uczyć, miał przy boku wielkiego mistrza przy którym dojrzał, i który mógł mu przekazać pałeczkę. U nas byłoby to niemożliwe i nawet taki talent po prostu przepadłby w tym złym dla nas okresie. Podobnie jak inne wynalazki Marotty za 3 zł. Ale bądź spokojny. Wracamy.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 21:23   

Carlo, W kontekście Pogby to bez przesady, Juve miało wtedy Pirlo, którego im oddaliśmy, Vidala i Marchisio, a my jeszcze Ambrosiniego, de Jonga i Montolivo.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 05, 2016 23:51   

Carlo napisał/a:
W sezonie 2010/11 nasz budżet płacowy to ponad 150 mln euro, a w roku 2013/14 94 mln euro. I to według Ciebie nie jest polityka oszczędzania tylko rozpasania?

Akurat podajesz lata, w których oszczędzała cała liga, bez wyjątku. Dopiero od obecnego sezonu płace w Serie A się podniosły.
Niemniej OK. Jeśli mówimy o płacach dla piłkarzy to teraz przełóżmy każde euro na punkt lidze. I tak wyjdzie nam, że:
2010/11 - 82 pkt/150 mln € - 1 829 tys € za punkt (1 miejsce)
2011/12 - 80 pkt/160 mln € - 2 mln € za punkt (2 miejsce)
2012/13 - 70 pkt/120 mln € - 1 714 tys € za punkt (3 miejsce)
2013/14 - 57 pkt/105 mln € - 1 842 tys € za punkt (8 miejsce)
2014/15 - 52 pkt/94 mln € - 1 807 tys € za punkt (10 miejsce).
Uczciwie wydajemy i teoretycznie mogłoby być OK. Ale nie jest bo od dwóch sezonów lecimy w lidze na łeb. Można wysnuć teorię, że gramy na tym samym poziomie. Na pewno w tej statystyce brakuje kilku danych, między innymi liczebności kadry, ale nie wiem czy jest sens szukać.
Podaję dane na podstawie rossoneriblog. Dodam tylko, że jeśli chodzi o płace na piłkarzy to w każdym z tych sezonów jesteśmy w pierwszej trójce ligi. Wydaje więcej Juventus oraz w sezonie 14/15 Roma.
Poza tym chodzi również o zwiększanie wydatków administracyjnych, a nie tylko na pensje.
I jeszcze trafiłem na ciekawy artykuł sprzed kilku lat:
http://www.psz.pl/168-archiwum/ac-milan-finanse
Jedna informacja mnie w nim bardzo ciekawi:
Cytat:
W sezonie 2007/08 budżet płac Milanu wynosił 120 milionów euro i był najwyższy, równorzędnie z Interem Mediolan, w Serie A. Silvio Berlusconi zapowiedział jednak redukcję budżetu płac do 90 milionów euro w nadchodzących latach.

Skoro zarząd i władze spółki miały taki plan i znały wartości w jakich mają się obracać to czy jednocześnie nie powinna zmienić się cała strategia działania?
Do pracy Gallianiego jako negocjatora należy mieć niebywały szacunek, to oczywiste. Ciężko jednak wybronić zarząd, w tym AG jako jedną z głównych jego postaci, z tego, że w pewnym momencie przestał dobrze zarządzać klubem jako przedsiębiorstwem.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 23:59   

Kargool napisał/a:
Ciężko jednak wybronić zarząd, w tym AG jako jedną z głównych jego postaci, z tego, że w pewnym momencie przestał dobrze zarządzać klubem jako przedsiębiorstwem.

Odpowiedź jest chyba tu, w jednym z wcześniejszych postów:

Carlo napisał/a:
Zawsze tak było: Wy finansowaliście sobie transfery ze sprzedaży a u nas finansował je Berlusconi.[...]Naszym problemem było że w pewnym momencie nasze źródło wyschło a nie to że prowadziliśmy taką czy owaką politykę transferową.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 09:56   

A jak wytłumaczysz to, że po wyschnięciu źródła, przy słabnącej kadrze, pensje rosły do poziomu niemal najwyższego w historii Serie A?

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 10:01   

Venomik

Nie mogę się nadziwić, że - zwłaszcza będąc kibicem Juventusu - masz wciąż ochotę, by kopać się z koniem...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 10:05   

Nadmiar wolnego czasu ;)
Takze w pracy, jak widać

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 06, 2016 11:24   

Daj mi numer do swojego szefa. Mam do niego sprawę ;)

Odpowiedz do tematu