ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Finanse klubu
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 19:38   Finanse klubu

Jak w temacie, ktoś orientuje się może jak szerzej wygląda nasza sytuacja finansowa? czy pieniądze ze sprzedaży Ibry i Thiago poszły na spłatę długów czy gdzieś tam sobie leżą w sejfie na czarną godzinę. No i przede wszystkim jak mniej więcej kreują się następne lata patrząc na obecną sytuację i możliwość rozbratu z grą w pucharach.

korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 22, 2012 08:56   

Jeśli chodzi o finanse to proponuje lekturę poniższych artykułów:

http://www.rossoneriblog....inancial-state/

http://swissramble.blogsp...ning-signs.html

http://milan.sportube.pl/...slow-kilka.html

http://milan.sportube.pl/...-Rossoneri.html

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 19:16   

http://www.milannews.it/?...dnotizia=107433
Właśnie ostatnio szukałem czegokolwiek na temat naszych zysków od sponsorów i w końcu się doczekałem, szkoda tylko że czytając tego newsa towarzyszyło mi niemałe rozczarowanie, nie wiem na ile to sprawdzone informacje i kwoty ale to raczej powszechnie nie jest tajemnicą więc ufam w to co jest zawarte w tym newsie.

1. Barcelona - 30 (Qatar Foundation) + 33 Nike = 63 mln
2. Real Madrid - 23 (Bwin) + 38 Adidas = 61 mln
3. Manchester United 25 (Aon) + 31 Nike = 56 mln
4. Liverpool - 25 (Standard Chartered) + 31 Warrior = 56 mln
5. Bayern - 23 (Deutsch Telekom) + 27 Adidas = 50 mln
6. Chelsea - 18 (Samsung) + 25 Adidas = 43 mln
7. Manchester City - 25 (Etihad Airways) + 15 Nike = 40 mln
8. Inter - 12 (Pirelli) + 18 Nike = 30 mln
9. Sunderland - 25 (Invest in Africa) + 4 Adidas = 27 mln
10. Milan - 12 (Emirates Airlines) + 15 Adidas = 27 mln
11. Juventus 12 (Jeep) + 13 Nike = 25 mln

Jakiś Sunderland zgarnia tyle kasy co my x-x Araby z City też już są na niezłej pozycji, pasiasta triada z Włoch na tyłach, ja wiem że Serie A jest obecnie w ruinie ale nie myślałem że pod względem zysków od sponsorów jest tak słabo. Miejsce Liverpoolu pokazuje w czym tak naprawdę angielska liga jest najlepsza, klub który od dobrych kilku lat nie gra nic, nie wygrywa nic, w LM ich nie ma, skład przeciętny poza paroma wyjątkami, ale kasę trzepią grubą i to regularnie, za co ja się pytam? wiem że Liverpool to wielka marka ale żeby byli przed nami czy Juventusem a już tym bardziej przed Bayernem to jest masakra jakaś. Mają fajny słitaśny stadion, słitaśnych kibiców, pamiętny finał LM z 2005r., kompilacje Gerrarda czy Owena, you'll never walk alone odgrywane na meczach, ohh jakie to słodkie, w sam raz dla gimbusów i chińczyków choć tak naprawdę nie chcę obrażać wszystkich ich kibiców ale po prostu wkurza mnie takie coś, tak samo Arsenal (swoją drogą dziwne że ich nie ma w tym rankingu), od lat posucha, ciągłe baty od czołowych klubów, skład coraz słabszy a w tym sezonie pojawiło się widmo braku awansu do LM a mimo to ich kibiców jest od cholery, bo Londyn, bo Premierleague (of kors najlepsza liga!!!11), fajny stadion no i ta przepiękna historia prze wielkiego Arsenalu kiedy tam jeszcze grał Tjieri Ąri (tak sobie myślę ile Arsenal zawdzięcza fanów Francuzowi, bo gdyby nie on to ta liczba pewnie byłaby o połowę mniejsza :P ) a Włoskie kluby standardowo, hejtowane przez januszy i gimbusów, źli, brutalni włosi i na dodatek oszukują, symulują, a Serie A to cienizna, mecze nudne a i stadiony fatalne, bleee...

a to niestety później ma przełożenie na zyski a w konsekwencji na transfery itd. itp.

Sfrustrowałem się w tym momencie :evil:
#10 Rui Costa per sempre!

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 20:47   

"hejtowane" - znowu tworzymy nową polszczyznę :hmm:

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 26, 2013 11:45   

analiza bilansu Milanu i innych zespołów z serii a. Tłumaczenie nie moje;)

http://www.sportmediaset....li-e-juve.shtml

Very good AC Milan

AC Milan In particular enjoying even more than the 2012 budget an excellent close to balance, a policy more than ever for young people with great potential. Having so many young people in the team means less accidents and therefore be able to afford even a rose less extensive, more prominent bass, but also be able to rely on potential gains rather than contracts of players still long end of their careers to be interrupted by heavy outlays in terms of incentives redundancy (see Inter). The budget of 2013, for Milan closes unlike other clubs to December 31, will benefit from the positive impact on all 12 months of the operations Ibra and Thiago Silva and many other excellent goodbyes. Already so would be useful. There is even space for other investments. The two must-haves of the PSF are the development of the youth sector and infrastructure. The Milan will in the medium term be to have a stadium to try to use "7 days a week," enabling them to increase and further diversify revenues

very good . also Napoli and Juve

Naples has closed the year 2012 with a profit before tax amounted to EUR 26.3 million. 2013, despite the lack of participation in the Champions League, also will close with a small profit thanks to the gain on the sale of Lavezzi and Mount engagements that remains if we consider the value of the rose, the lowest in the Serie A. The youth sector is growing rapidly, as evidenced by the results of the youth team in the Italian Cup final against Juventus in the first positions of the championship. A major flaw, however, is represented by the lack of infrastructure properties. The San Paolo stadium is old and has received several recalls by Uefa. The further growth of Naples, also depend on the ability of the club to acquire their own infrastructure in order to increase and diversify revenues which currently depends heavily on the TV rights.

Juve. The budget that ended June 30, 2012, characterized by an increase in revenues from the stadium, the savings relative to the extraordinary costs in the 2011 budget, but also an investment in the equity market of almost 80 million euro, closed with a loss of 48 million. This figure also includes the restoration of the value of the Library, for an amount of € 14.5 million. that as a non-monetary income will not be considered in calculating the budget outturn for the PSF. Once less costs virtuous, those related to infrastructure and salaries of the youth sector, the real loss for the PSF could be around € 55 million, which should be deducted million for the cost of salaries signed before June 1 2010. The half-year of 2013 shows a net profit of EUR 11.3 million, which includes 64 million increase in sales thanks to the 43 million TV rights from the Champions League. Also included are 8.2 million of gains that there will be in the second semester. The interim report provides a slight loss at the end of the year. However, it is difficult to predict, even in the most unfavorable of elimination in the quarter, the budget can end with a draw or even a small profit. Congratulations to Juve, who is clearly in front of everyone in terms of investment in infrastructure. While other clubs are still trying to figure out which way to go about the possibility of a new stadium, the Juventus doubled with the departure of Continassa project, which includes in addition to the head office and training center, numerous dining and business activities tourism with the aim of increasing and further diversifying revenues and the value of assets in the balance sheet

Lazio closed the year 2012 with a loss of € 3 million before taxes. The market in 2013 was characterized by very few movements in and out. Thus lack the usual gains from trading players. Consequently, the six months ended 31 December highlights, which is unusual for the President Lotito, a loss of 6.5 million euro. There being no other windows in the market, even with a good location in the Europa League, in 2013 there should be a slight loss. There are no problems for the Financial Fair Play

Fiorentina ended the financial statements at 31 December 2011, posting a loss of 32.5 million euro. Bought in the summer market very well, Borja Valero (7 million), Aquilani at no cost, Rossi (10 million) and Savic. Capital gains from the sale of Nastasic to Manchester City and Napoli Behrami to dramatically improve the result of 2012 which should, however, report a loss. In 2013, with the sale of Jovetic and the continuation of the excellent work started in July by the new management, the budget should be close to balance.

What are the Italian clubs who do not respect the rule of a balanced budget over the first monitoring period?

Inter and Roma

Among the Italian, the only team that despite years is working to better their accounts, is still far from having a budget in line with the break-even rule is Inter. It 'started with a consolidated loss after tax of € 216 million in 2007, reaching a "just" 77 million in 2012. The vast majority of these 77 million will be covered by the clause which provides that only in reference to the 2012 budget, can be derived from the costs of salaries of players whose contracts were signed before 1 June 2010. In the case of contracts renegotiated after this date will be deducted only the portion of the salary agreed upon prior to June 1, 2010. According to some rumors leaked, the semi-2103 already highlight a loss of 60 million euro. Includes incentives for Forlan and Julio Cesar, (those Sneijder are included in the second half), the impact of the lost revenue from the Champions League (30 million) and lower gains compared to 2012. In the second half of 2013, the sale of Sneijder should generate savings of $ 5 million in terms of salaries. The sale of Livaia (4), Sneijder (2) and Coutinho (7.7) a total of € 14 million in capital gains. Some contracts revised lead between 5/10 million in savings on an annual basis. The 2013 budget may close with a loss of about 90 million euro. The aggregate loss of two years would be about twice the maximum deviation. Inter will be sanctioned, but it certainly will not be excluded from competition.

Rome closed the year 2012 with a loss of € 55 million before tax, which would, however, largely covered by the clause on wages. The 2013 also devoid of the profits from the participation in European competitions, presumably ricalcherà 2012. It also shows the half-year of 2013 shows that already 26 million loss, in line with the previous year. The loss for the year 2013 should be around € 50 million, to which should be added as part of the 2012. The aggregate losses could be around 60 million euro. In addition to losses that do not diminish, there is also the equity is negative. The capital increase approved in January may not be sufficient to bring it back into a positive. In this case, to participate in European competitions, must be approved a further capital increase. The penalty due to any deviation from the break-even rule, will be very moderate.
Ostatnio zmieniony przez Adin Śro Mar 27, 2013 18:09, w całości zmieniany 1 raz  

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Mar 26, 2013 12:29   

Co do umów sponsorskich to wcale nie narzekałbym na pozycję Milanu. Wzorem może być Bayern, który w przeciwieństwie do niektórych klubów na kontrakty zapracował własną marką i sądzę, że kwoty jakie dostaje ta drużyna (która zawsze dochodzi wysoko w LM) to rozsądny limit. W przypadku takiego Sunderlandu to od razu wieje jakimś przekrętem, bo czemu mieliby zarabiać więcej niż połowa innych drużyn PL. City nie trzeba nawet komentować. Liverpool zarabia wiele ze względu na lukratywny kontrakt z Warriorem ale nie wiem czy nie oznacza to redukcji zysków płynących ze sprzedaży koszulek. United i Real pracowały na swoją pozycję latami i można postawić sobie ich za wzór jak promować się poza granicami swojego kraju. Barcelona również nie wymaga komentarza.

Jeśli chodzi o sytuację finansową to wydaje mi się, że może być jeszcze lepiej. Proces transformacji jeszcze się nie skończył, dokucza nam pensja Robinho i Mexesa, którzy byli kontraktowani przed wielką "rewolucją" ;) . Poza tym, wydaje się, że zarząd wreszcie zrozumiał, że lepiej lansować swoje talenty, przy okazji tanie w utrzymaniu, aniżeli kupować "szrot" któremu i tak trzeba zapłacić niemałe pieniądze. Również ograniczenie liczebności kadry zrobiło swoje. Liczę, że drużyna w następnym sezonie będzie liczyć modelowe 26 piłkarzy + 2 graczy Primavery (w tym Cristante i Petagna). Bez żalu będzie można oddać wówczas 2 zawodników, a kontrakty nowych którzy przyjdą w miejsce sprzedanych piłkarzy powinny być niższe.

Myślę, że rozsądna polityka kadrowa oraz przemyślane ruchy marketingowe mogą przynieść oczekiwane efekty i umocnić naszą silną pozycję ekonomiczną. Ciekaw też jestem czy nowa umowa dzierżawy SS będzie korzystniejsza dla Milanu oraz czy Inter zacznie działać w sprawie budowy nowego stadionu co może sporo namieszać. W każdym razie liczę na kontynuację projektu co równa się zwiększeniu nakładów na inwestycję w sektor młodzieżowy. Póki co daje to wymierne efekty, więc wychodzę z założenia, że może być tylko lepiej.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 27, 2013 13:51   

wszytko cacy tylko my jeszcze nie mielismy zjazdu delegatow zatwierdzajacego bilans za zeszly rok...do czasu opublikowania cyferek artykuly takie jak ten na temat milanu to wrozenie z fusow.
jesli kogos interesuje:
http://acmilan.com/it/club/balance_sheet

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 27, 2013 17:36   

Jakby ktoś przetłumaczył na polski post Adina to byłbym niezmiernie wdzięczny ;)

VelenoRosso
nie działa link :/

Adin 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 27, 2013 18:12   

Rossonero_ napisał/a:
Jakby ktoś przetłumaczył na polski post Adina to byłbym niezmiernie wdzięczny ;)

No nie wiem czy jest to mądre tłumaczyć by google z włoskiego na angielski,a potem na polski;).
Gdyby ktoś znał język włoski i przetłumaczył na Polski. Byłoby mniam.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 27, 2013 18:16   

Rossonero_ napisał/a:
VelenoRosso
nie działa link

u mnie działa ;)

KamiluACM 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 27, 2013 18:31   

Rossonero_ napisał/a:

nie działa link :/

Dopisz sobie 'www' i będzie okej ;)

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 27, 2013 18:36   

Adin napisał/a:
Gdyby ktoś znał język włoski i przetłumaczył na Polski. Byłoby mniam.

Nie jestem specem od terminologii ekonomicznej, więc mogę coś pokręcić, ale dziś wieczorem / jutro (z naciskiem na jutro) mógłbym spróbować się zmierzyć z tym tekstem. ;)

123 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 29, 2013 09:55   

http://www.milanlive.it/2...isastrosa-foto/

czy ktos ogarniety moglby napisac jak czytac naglowki tej tabeli??

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Mar 29, 2013 11:28   

nie zwracaj uwagi na ten news on pokazuje stan naszego konta na koniec 2011 (drobny druk na samym dole)
a sam tytul brzmi:
Bilansy 2012 Serie A: Milan ku wyrownaniu, katastrofalny Inter.

123 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 29, 2013 12:17   

doczytalem :)
jednakze bilanse, statystyki i inne cyferki bardzo lubie niezaleznie jakiego okresu dotycza, wiec...

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Mar 29, 2013 12:20   

to zainteresuje sie linkiem ktory podalem wczesniej, tam jest duzo cyferek....
te najciekawsze siedza w dziale Conto Economico to jest bilans przychodow i wydatkow naszych w eleganckiej tabelce.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 01, 2013 14:26   

maslok jak tam, można liczyć na tłumaczenie tego tekstu z góry tematu?

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 03, 2013 14:47   

Przepraszam, nie było mnie w domu i nie miałem dostępu do komputera ani internetu. Wrzucę na dniach. Przepraszam raz jeszcze.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 22:20   

Nie ma sprawy, nie musisz tego robić na już, wrzuć jak będziesz miał wolną chwilę ;)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 22:26   

Czytałem gdzieś, ze w tym roku mamy jeszcze budżet około 60 mln €

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 02:17   

@up

a mógłbyś podrzucić link do tego newsa? Ciekawi mnie jakie są spekulacje odnośnie budżetu na następne mercato bo mniemam, że chodzi o fundusze na transfery?

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 12:00   

Poszukam, była to chyba rozmowa z Barbarą.

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 12:20   

http://www.forbes.pl/berl...154492,1,1.html

Już wiemy czym głowę sobie zaprząta Silvio.

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

123 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 12:56   

stare :P

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 10, 2015 18:17   

Tabela z zamieszonymi zyskami z praw telewizyjnych w najlepszych ligach europy. Milan wcale nie wypada najgorzej, zarabiamy ponad dwa razy tyle co taki Bayern więc gdzie te pieniądze idą skoro Łysy musi sępić na darmowych piłkarzy? nie wierzę że wszystko pochłaniają pensje a reszta idzie na holding Berlusconich. Może właśnie ktoś (Velleno? :P ) pokrótce opisać jak finansowo stoi Silvio i jego holding?

Odpowiedz do tematu