ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Złota Piłka

Kto powinien otrzymać Złotą Piłkę?
Lionel Messi
23%
 23%  [ 12 ]
Cristiano Ronaldo
21%
 21%  [ 11 ]
Andrea Pirlo
9%
 9%  [ 5 ]
Xavi
0%
 0%  [ 0 ]
Iniesta
9%
 9%  [ 5 ]
Falcao
15%
 15%  [ 8 ]
inny piłkarz
19%
 19%  [ 10 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
123 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 12:11   

bogiel napisał/a:
123 napisał/a:
ale już jak NIE byl kluczowy w kilku innych to go dyskredytuje do miana najlepszego??
Tak, jeśli nie był kluczowy w NAJWAŻNIEJSZYCH spotkaniach roku. A nie był.

i dlatego zacytowalem to co zacytowalem :)

czyli wg ciebie nie istotne jest to, ze ciagnal za uszy barcy (zostajac krolem strzelcow juz na etapie 1/8) do pol finalu, a potem "zawiodł" z chelsea w 1/2??
wracamy do pytania z pazzinim??

pionka 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 20:39   

Trochę dziwne te wasze porównania na korzyść Messiego bez podawania liczb.
Nawalił nieosiągalne 50 bramek w lidze! - Ronaldo miał ich tylko 46.
Został królem strzelców LM strzelając 8 bramek! - Ronaldo miał ich tylko 7. (zagrali dokładnie tyle samo meczów)
Messi dalej wali (właśnie przed chwilą strzelił) a Ronaldo ma dołek. No tak w lidze Messi ma 15 strzelonych (na 36 wszystkich Barcelony) a Ronaldo tylko 12 (na 27 Realu). Do tego w tym dołku Ronaldo jest liderem strzelców LM z 5 golami (a grup w LM obu drużyn chyba nie warto porównywać).
Do tego Ronaldo jest mistrzem Hiszpanii. Grał w półfinale Euro (i to grał bardzo dobrze na tle słabo prezentującej się Hiszpanii). W półfinale LM też grał bardzo dobrze i do tego strzelał gole czego nie można powiedzieć o Messim.
W konfrontacjach Real - Barcelona jest 7-4 dla Ronaldo. Venomik pisał, że ciężko mieć w takich meczach średnią bramek 1. Jak widać można mieć więcej niż 1.

A poza tym jestem za Złotą Piłką dla Zlatana.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 20:43   

Messi ma już 16 :) Jak juz tak statystykami sie chwalisz, to podaj ile z tych goli Ronaldo strzelił z karnych.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 21:46   

Pionka - skoro już podajesz liczby, to odpowiednie. Przeliczone na szybko:
Liga 2012:
Messi: 47
Ronaldo: 38

Liga Mistrzów 2012:

Messi: 11
Ronaldo: 12

Liga 2012 (asysty)

Messi: 12
Ronaldo: 7

Liga mistrzów 2012 (asysty)

Messi: 4
Ronaldo: 1

Mam nadzieję, że większych błędów nie ma.

Prostego wyboru nie ma. Ot, brak gracza, który poprowadzenie drużyny do sukcesu poparłby najlepszymi osiągnięciami indywidualnymi w lidze krajowej czy w LM. I który by nie zawalił ważnych spotkań (Messi vs Chelsea w dwumeczu czy Ronaldo marnując piłkę meczową w półfinale Euro albo strzał w konkursie jedenastek z Bayernem).
Osobiście jestem za Ronaldo, ale ja nie próbuję ukrywać subiektywizmu. Wolę Real nad Barcę, to raz. Dwa: jak już Messi powtórzył wyczyn Platiniego w barwach Juve, to niech go chociaż nie pobija ;)

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 09:10   

Venomik to porównaj jeszcze ich statystyki z Euro ;) bo to chyba była najważniejsza impreza tego roku.

Zresztą nie bardzo ma sens porównywanie zawodników grających na innych pozycjach, mających inne zadania a przede wszystkim grających w innych zespołach. Wiadomo jak gra Barcelona a jak grają drużyny Mourinho. Gdzie łatwiej się strzela bramki i która drużyna ustawiona jest tylko na jednego zawodnika? No i to o czym wspomniałem, sukcesy drużynowe bo na tym ta dyscyplina polega. Można przecież cały sezon grać pod siebie, nie myśląc o pożytku drużyny, żeby na koniec pobić wszystkie rekordy i dostać Złotą Piłkę ;)

Kaj Ty jako wytrawny bukmacher masz dostęp do statystyk z karnymi więc podaj równocześnie ile karnych nastrzelał Messi (ja pamiętam tylko dwa z Milanem ;) ).

I jeszcze raz powtórzę, jak nie patrzymy na osiągnięcia drużynowe: Złota Piłka dla Zlatana! :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 11:04   

Złota Piłka dla Ikera to byłby chyba najlepszy pomysł. Euro + mistrzostwo Hiszpanii w roli kapitana. Wzorowa postawa w bramce. Jeśli Złotą Piłkę mają zdobywać nie tylko zawodnicy z ataku to byłaby to dobra decyzja. Szkoda tylko tego 2010r. bo ZP dla Messiego wówczas wypaczyła sens tego wyróżnienia.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 13:53   

pionka napisał/a:
Kaj Ty jako wytrawny bukmacher masz dostęp do statystyk z karnymi więc podaj równocześnie ile karnych nastrzelał Messi (ja pamiętam tylko dwa z Milanem ).

Ronaldo 12, Messi 10 :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 14:19   

Cytat:
Venomik to porównaj jeszcze ich statystyki z Euro bo to chyba była najważniejsza impreza tego roku.

Najważniejsza. Porównywać się nie da, bo Messi nie grał. Ale mogę porównać same wyczyny w reprezentacji w 2012 roku. Messi: 12 bramek, Ronaldo: 5.

Wiesz, ja nie forowałem Messiego liczbami. Tylko poprawiałem te, które źle zostały przytoczone.
Btw:
Cytat:
W konfrontacjach Real - Barcelona jest 7-4 dla Ronaldo. Venomik pisał, że ciężko mieć w takich meczach średnią bramek 1. Jak widać można mieć więcej niż 1.

W zeszłosezonowych meczach z Juve Zlatan ugrał przez blisko 4 godziny łącznie 0 bramek oraz 0 asyst.
(tak, wiem, jeden z meczów był pod koniec 2011 roku)

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 21:18   

Venomik napisał/a:
Cytat:

W zeszłosezonowych meczach z Juve Zlatan ugrał przez blisko 4 godziny łącznie 0 bramek oraz 0 asyst.
(tak, wiem, jeden z meczów był pod koniec 2011 roku)

Nie bardzo wiem co ma piernik do wiatraka.
BTW, myślę, że jest jeszcze kilka innych klubów, którym Zlatan nie napukał goli przez kilka godzin.
Ja chcę dla niego Piłkę za to, że jest wariatem i nie ma drugiego takiego.

patrykw1990
Milanista

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 20:09   

5 złota Messiego, ciekawe ile razy jeszcze się podziela z cr7? Czy następnym razem juz Neymar.
Dziwi mnie brak Buffona i chyba Kielona za Neuera i T. Silvę hmm.. Ramos i Iniesta też nie wiadomo z jakiego ppowodu się tam znaleźli

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 20:18   

To już nie jest nudne tylko niesmaczne... x-x ja nie ujmuję piłkarskich umiejętności Messiemu ale to tylko pokazuje jaka posucha panuje w piłce od wielu lat skoro te same twarze przewijają się w finałowych trójkach.
#10 Rui Costa per sempre!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 20:25   

A kto jest od nich lepszy?

Aiver 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 21:29   

Za ten rok Lewy mógł dostać nagrodę i nie byłoby w tym nic niesprawiedliwego. W 2010 złotą piłkę powinien dostać Iniesta. Reszta lat raczej ok. Chyba, że jeszcze 2013, wtedy mógł wygrać Ribery.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 21:50   

Messi i Ronaldo odstają od reszty o lata świetlne. Może ktoś nazywać to nudą, ale od nich po prostu nie ma lepszych. Nawet jak im się nie chce to się wyróżniają.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 11, 2016 23:54   

Aiver napisał/a:
Za ten rok Lewy mógł dostać nagrodę i nie byłoby w tym nic niesprawiedliwego.
:rotfl:
Za co?

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 00:43   

Szybki napisał/a:
To już nie jest nudne tylko niesmaczne... x-x ja nie ujmuję piłkarskich umiejętności Messiemu ale to tylko pokazuje jaka posucha panuje w piłce od wielu lat skoro te same twarze przewijają się w finałowych trójkach.

Mamy możliwość oglądania na żywo najlepszego piłkarza w historii. Straszna posucha. ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sty 12, 2016 08:43   

http://weszlo.com/2016/01...a-i-ignorancji/
Nie mozna sie nie zgodzic :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 09:53   

W kwestii kolesiostwa na pewno tak, system głosowania jest bezsensowny.
W kwestii wyników wszystko jest w normie. Oczywiście możemy się spierać, czy Messi czy Ronaldo, ale prawda jest taka, że oni nie mają konkurencji. Może za jakiś czas Neymar doskoczy do tego poziomu (chociaż wątpię), może ktoś nowy się pojawi, ale nie mam wątpliwości, że ta dwójka to piłkarski kosmos.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 13:43   

Zacznijcie krytykować Messiego i Ronaldo, bo za dobrze grają :lol2:

To rzecz niespotykana, że w piłce od kilka lat mamy dominację dwóch piłkarzy, zamiast podziwiać i zachwycać wyczynami obu panów to dla niektórych jest to niesmaczne czy nudne.

Messi wygrał wszystko w tym sezonie, ale złotą piłkę powinien dostać Lewandowski, bo poprowadził Polskę do awansu na ME 2016 :ok:

https://www.youtube.com/watch?v=QWRAa_PLtP0
Może gdyby wtedy trafił wszystko potoczyłoby się inaczej ;)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 14:02   

Aiver napisał/a:
Za ten rok Lewy mógł dostać nagrodę i nie byłoby w tym nic niesprawiedliwego.

No może nie przesadzajmy. Wprawdzie Lewy strzelił podobną ilość bramek, co Messi to jednak miał mniej trofeów. Ale umieszczenie go w trójce kosztem Neymara żadną przesadą by już nie było.

rivaldoACM napisał/a:
Szybki napisał/a:

Mamy możliwość oglądania na żywo najlepszego piłkarza w historii. Straszna posucha. ;)

Poczekajmy z tym werdyktem aż zdobędzie chociaż jeden tytuł mistrza świata.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 14:25   

Ja również już nie podniecam się wyborem najlepszego piłkarza "czegoś tam". Nie ujmuję ani Leo, ani CR7 klasy, ale po ostatnich MŚ, gdzie Messi został wybrany najlepszym piłkarzem, plebiscyty tego typu nie są dla mnie wyznacznikiem. Ogromne znaczenie ma "piłkarski marketing", a nie tylko same wyczyny zawodników.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 14:58   

rossonero napisał/a:
rivaldoACM napisał/a:
Szybki napisał/a:

Poczekajmy z tym werdyktem aż zdobędzie chociaż jeden tytuł mistrza świata.

Słaby argument.
Po pierwsze dlatego, że mistrzostwa to nie jest obecnie(o ile w ogóle) żaden wyznacznik piłkarskiej klasy. Zidane'owi dwa razy piłka siadła na łysym łbie w finale i tworzą się na jego temat mity, jak to pociągnął reprezentację, podczas gdy Messi sam poprowadził Argentynę do finału, gdzie pechowo przegrali. Facet gra na najwyższym poziomie od dziesięciu lat, a o jego klasie decydować ma turniej, który trwa miesiąc(bądź mecz, który trwa dwie godziny)?
Drugą sprawą jest to jak znacząco wzrósł prestiż rozgrywek klubowych w stosunku do tych reprezentacyjnych. Tam jest kasa, sponsorzy, a przede wszystkim można pokazać pełnię swoich umiejętności przy sensownym trenerze oraz ze zgranymi partnerami.
Mistrzostwa Świata każdy chciałby wygrać, jasna sprawa. Ale jak dla mnie za dużo tu przypadkowych czynników, by w oparciu o ten turniej klasyfikować piłkarzy.

Ogólnie mam wrażenie, że większość unika meczów Barcelony, a tym samym Messiego. Ten człowiek jest zupełnie z innej planety i widać to prawie przy każdym jego kontakcie z piłką. Ludzie lubią pisać różne bzdury, jak to kiedyś grali prawdziwi piłkarze typu Zidane, Ronaldo, czy Del Piero. Świetni, wybitni gracze, ale to nie ta półka co Leo. Ja wiem, że łatwiej się ogląda, jak tym wielkim też czasem piłka swojsko odskoczy, czy podejmą kiepską decyzję, ale sorry, nie w tym przypadku. ;)
Messi jest fenomenalnym strzelcem, z którym równać się może tylko cyborg Ronaldo. Jest najlepszym rozgrywającym jakiego widziałem, wizją i dokładnością podań przewyższa Zidane'a, Pirlo i Xaviego razem wziętych. Jest też zupełnie na innym poziomie jeśli chodzi o drybling, niż każdy inny skrzydłowy. To jest po prostu niemożliwe być tak dobrym w trzech, chyba najważniejszych w piłce elementach. Przynajmniej tych ofensywnych.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 15:24   

rivaldoACM napisał/a:
Messi sam poprowadził Argentynę do finału, gdzie pechowo przegrali.

Z tym bym nie szalał, bo w fazie pucharowej zdobył 0 bramek i zaliczył jedną asystę.

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 15:35   

Aiver napisał/a:
W 2010 złotą piłkę powinien dostać Iniesta.

Mi tam się kojarzy, że wtedy poszedł właśnie wałek, bo powinien wygrać zwycięzca LM i finalista MŚ Sneijder lub ew. Forlan za to co osiągnął z Atletico i rep. Urugwaju (dodatkowo obydwaj byli najlepszymi strzelcami MŚ), a dostał Messi...

Ogólnie najbardziej to rzuca się w oczy właśnie w latach gdzie dochodzą wielkie turnieje jak MŚ czy ME. 2010 wspomniany. W 2008 niby jeszcze były oddzielne te plebiscyty (FF i FIFA), i da się obronić wybór CR7 to już się zaczęło rozdawanie pomiędzy dwójkę "żeluś-karzeł", a mogli spokojnie przyznać Torresowi za Euro i 1/2 LM (i strzelane w obu tych turniejach bramki) albo wybitnemu w tym właśnie roku Arszawinowi, który ciągnął ekipy zwycięzcy LE Zenitu i półfinalisty Euro. W 2012, zarówno Torres i Mata sięgają po LM z Chelsea i strzelają bramki w finale Euro, już nawet jeśli nie oni to któryś Hiszpan z Realu czy Barcelony (półfinalistów LM) by się lepiej sprawdził, do tego 2 hiszpańskie teamy w finale LE i co nie ma kogo wybrać z tych drużyn? Nie, Messi dostanie.

2014 można dowolnie przebierać wśród reprezentantów Niemiec, dostaje CR7, ok wygrał LM, taki Khedira też, a do tego coś czego Cristiano nigdy nie doświadczy. Klose zostaje najlepszym strzelcem w historii MŚ, Mueller już drugi raz z rzędu kończy MŚ z 5 bramkami i jest na dobrej drodze do pobicia rekordu Mirka (do tego Bayern gra w półfinale LM). Nagroda dla Messiego w finale MŚ - niesamowicie niesmaczne, ale i śmieszne zarazem.

rivaldoACM napisał/a:
(...) Zidane, Ronaldo, czy Del Piero. Świetni, wybitni gracze, ale to nie ta półka co Leo.
rivaldoACM napisał/a:
Po pierwsze dlatego, że mistrzostwa to nie jest obecnie(o ile w ogóle) żaden wyznacznik piłkarskiej klasy.
Czyli Maradona był gwiazdą, bo co on tam ugrał w piłce klubowej... 2x scudetto i puchar UEFA? A Pele niszczył w LM, a nie sorry, przecież grał w Santosie i NY Cosmos, to na pewno dzięki temu ma swój status... Sorry, ale ten "żaden wyznacznik" mnie zniszczył. To nadal jest najważniejszy piłkarski turniej.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 12, 2016 15:49   

cortess napisał/a:

rivaldoACM napisał/a:
(...) Zidane, Ronaldo, czy Del Piero. Świetni, wybitni gracze, ale to nie ta półka co Leo.

NIe wiem co w tym zabawnego. Napisałem już wcześniej dlaczego.

cortess napisał/a:
rivaldoACM napisał/a:
Po pierwsze dlatego, że mistrzostwa to nie jest obecnie(o ile w ogóle) żaden wyznacznik piłkarskiej klasy.
Czyli Maradona był gwiazdą, bo co on tam ugrał w piłce klubowej... 2x scudetto i puchar UEFA? A Pele niszczył w LM, a nie sorry, przecież grał w Santosie i NY Cosmos, to na pewno dzięki temu ma swój status... Sorry, ale ten "żaden wyznacznik" mnie zniszczył. To nadal jest najważniejszy piłkarski turniej.

Powoływanie się na Pele to strzał w stopę. Legenda, ale w tamtych czasach to była zupełnie inna dyscyplina.
Maradona to inna bajka, przy większej regularności na pewno byłby na poziomie Messiego. Ogólnie w najlepszym okresie był jedynym porównywalnym piłkarzem.

Mistrzostwa Świata nie są wyznacznikiem, bo są zbyt rzadko i zbyt wiele przypadkowych rzeczy może zadecydować o końcowym tryumfie. Mogą się tam narodzić nowe legendy, ale nie mogą deprecjonować piłkarzy, którzy osiągnęli mnóstwo w rozgrywkach klubowych, które zwyczajnie są bardziej miarodajne. Bo jak coś nie pasuje to można to zmienić. Trenera(a nie selekcjonera), piłkarzy, można wypracować schematy, zaszczepić filozofię. W reprezentacji albo siądzie, albo nie, a prób ma się stosunkowo mało.

P.S. Ogólnie widać po Twoim poście, że mało rozumiesz. Arshavin ze Złotą Piłką...przecież to jest śmiechu warte. A w 2012 Messi zdobył 91 bramek(!), ale nie, lepszy Torres i Mata. :prayer:

Odpowiedz do tematu