ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Grand Theft Auto
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 09, 2012 19:00   Grand Theft Auto

Żeby nie robić burdelu w dziale to postanowiłem założyć temat o zapewne wszystkim znanej serii gier GTA, jako że pojawia się coraz więcej informacji na temat nowej odsłony która ma wyjść na wiosnę przyszłego roku łapcie trochę informacji, screenów itd.
http://fur.ly/949g (u góry po lewej stronie zmienia się strony)
http://gtavaction.wordpress.com/
http://gry.wp.pl/wiadomos...UT%2BTaUw%3D%3D

mapa podobno ma być większa niż z GTA 4 i San Andreas + jeszcze jakieś gry razem wziętych :| to jak będzie trzeba dojechać z jednego końca mapy na drugi (co się zdarzało w poprzednich częściach) to będzie niezła rzeźnia :lol2: Tak czy inaczej zapowiada się mega gierka ale po tych zdjęciach pewnie też trzeba mega sprzętu aby to uciągnęło no i ciekawe ile to wszystko będzie zajmować miejsca na dysku, mimo wszystko czekam z niecierpliwością na premierę.

frky 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 09, 2012 20:26   

Konsolowy port zwiastuje żałosną optymalizację, więc pewnie można liczyć na powtórkę z rozrywki i obecne kompy-smoki będą się pocić na średnich detalach. Ciekawie za to się zapowiada aż trójka głównych (anty)bohaterów, między którymi będzie można się przełączać w dowolnym momencie.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 14, 2012 23:52   

Nowy trailer!!!
http://www.youtube.com/wa...d&v=Vzue74y7A84
:prayer:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 12, 2013 22:21   

frky napisał/a:
Ciekawie za to się zapowiada aż trójka głównych (anty)bohaterów, między którymi będzie można się przełączać w dowolnym momencie.

Właśnie, co do bohaterów to już teraz można ich że tak powiem "poznać" i zobaczyć czym mniej więcej się charakteryzują:
http://www.youtube.com/watch?v=4E0iD9twjDc - Michael
http://www.youtube.com/watch?v=ozI1Hslg6zY - Trevor
http://www.youtube.com/watch?v=kfzrQGU6jhM - Franklin

zapowiada się kozacko, oby tylko mój sprzęt to uciągnął ;-)
#10 Rui Costa per sempre!

abudabi 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 22:05   

No i GTA V stało się faktem - jeśli chodzi o użytkowników konsol. Tylko wersja pudełkowa gry w 3 dni zarobiła 1 miliard dolarów :wow: Ja czekam na wersję PC i zbieram kasę na nowy sprzęt mając na uwadze GTA V.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 03:59   

abudabi napisał/a:
No i GTA V stało się faktem - jeśli chodzi o użytkowników konsol. Tylko wersja pudełkowa gry w 3 dni zarobiła 1 miliard dolarów Ja czekam na wersję PC i zbieram kasę na nowy sprzęt mając na uwadze GTA V.

Od razu Ci mówie - warto! Narazie tylko single - ja najbardziej jarałem się zapowiedziami multiplayera, a kiedy okazało się, że wyjdzie dopiero 1wszego października to się zawiodłem... ale tylko na kilka godzin :) . Single wciągnął mnie strasznie - gra warta kupna nawet tylko dla singla!

Hornet 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 06:56   

Są w ogóle jakieś realne szanse na to, że gra wyjdzie na PC ?
Ja tam poczekam aż cena spadnie do jakiegoś akceptowalnego pułapu i wtedy kupię :D Z resztą mam trochę innych zaległych gier do obczajenia :)
btw. Nie wiedziałem, że z GTA 4 można taką grafikę wycisnąć --> http://www.purepc.pl/rozr...tia_kilku_modow

akont 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 12:51   

Hornet napisał/a:
. Nie wiedziałem, że z GTA 4 można taką grafikę wycisnąć --> http://www.purepc.pl/rozr...tia_kilku_modow

Nie jest to, aż takie jak na tych zdjęciach. Żeby się przekonać o grafice w grze, najlepiej sobie odpalić na youtubie jakiegoś gameplaya i na 720p sprawdzić jak to w praktyce wygląda. Ale fakt faktem GTA IV jak na rok 2008 to naprawdę imponuje.

A co do najnowszej części - MEGA! Zgadzam się z Kaj, naprawdę warto.

noobing 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 22, 2013 11:58   

podrasowane te zdjęcia na pewno są

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 13:54   

http://pclab.pl/news58158.html
Wyjdzie piątka na PC'ta :partyman:
#10 Rui Costa per sempre!

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 14:55   

To było niemal oczywiste od samego początku, ale mimo wszystko fajnie że jest potwierdzenie. :)

karczuk 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 08:59   

kiedy wychodzi GTA5 na peceta?

eliska 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 11:08   

ostatnio czytałem za jakoś GTA V na PC wyjdzie chyba na przełomie styczeń/luty 2015

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 09:44   

Pomijając to, że przedmówca jest botem, gra naprawdę świetna, na PS4 i Xbox One wygląda fenomenalnie.
Po przeciętnej serii IV która miała duże problemy z płynnością i na konsolach i na PC, do tego w żadnym z aspektów szału nie robiła, tym razem dostaliśmy na jesień majstersztyk.
Jeśli ja nie marudzę, tylko jestem pod wrażeniem, to znaczy, że V-tka jest wybitna, wybitna i jeszcze raz wybitna. ;)
Zajmuje ~50gb, ale to już do tego typu rozmiarów można się powoli przyzwyczajać, zwykłe gry mają ok. 40gb danych do pobrania.

Średnia 97/100 z 57 zebranych recenzji: http://www.metacritic.com...nd-theft-auto-v

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 11:06   

Strach pomyśleć jak to będzie wyglądać na PC, tylko obawiam się że powtórzy się sytuacja z czwórką i pecetowcy dostaną kiepsko przeportowany produkt z zawyżonymi wymaganiami sprzętowymi...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 11:24   

GTA IV to do dzisiaj potrafi przyciąć na mocnym, nowym sprzęcie, bo w tej grze optymalizacja na PC w ogóle nie istnieje, z resztą na konsolach też zacinało animację, a jak przyspieszyłeś jakimś samochodem to w ogóle masakra.
Największa wtopa Rockstara w tej całej świetnej serii.

Co może być na PC? Jedynie trochę więcej ludzi na ulicach(samych aut jest aż nadto) i większy dystans rysowania, chociaż obecne ustawienia są optymalne. Pewnie kosztem zawyżonych wymagań sprzętowych będzie trochę więcej przechodniów i tyle, w tak świetnym produkcie już ciężko coś poprawiać.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 11:35   

Może nie powinienem się tak martwić, bo dopiero kupiłem nowy PC(głównie pod Wiedźmina 3, no ale premiera przesunięta, więc póki co czekam na nowe GTA), ale Ubisoft już zasiał we mnie trochę niepewności, gdzie na i7 4790k, 8GB RAM i GTX970 nie mogę nawet pomyśleć o stabilnych 60fps... Oliwy do ognia dolały jeszcze opublikowane niedawno wymagania Dying Light (16GB RAM :pot: ) , a patrząc na to jak rozbudowane jest GTA V i na to:

Cytat:
Jedynie trochę więcej ludzi na ulicach(samych aut jest aż nadto) i większy dystans rysowania

Mam coraz więcej wątpliwości, bo w sumie to samo można było powiedzieć o GTA IV. Zwiększenie zasięgu rysowania pochłania jednak dużo zasobów, pewnie będzie też dużo więcej jakichś mniejszych obiektów, tekstury w wyższej rozdzielczości, więcej źródeł światła etc. jak to zwykle przy przenoszeniu gier na PC.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 11:44   

Dlatego po wielu latach odpuściłem jakiekolwiek kombinacje i męki z PC, przy tym, jak w tej chwili żadna konfiguracja dostępna w normalnej dla zwykłego śmiertelnika cenie, nie jest w stanie zagwarantować stuprocentowej płynności w Full HD.

Zlewam ten sztucznie nakręcany brakiem optymalizacji wyścig zbrojeń, który zaczyna się teraz od mocnych i5 i 16gb pamięci RAM...

Przyzwyczajam się do PS4 za 2/5 ceny, którą trzeba wyłożyć na komputer do gier, który za chwilę może polec przez brak optymalizacji, czy też to, która z firm(AMD/Nvidia) da lepiej w łapę producentowi danego tytułu... dość :)
Na konsoli przynajmniej każdą grę po przejściu mogę sprzedać, ze stratą max.15-20zł, a na PC żadnej gry już nikomu nie opchniesz, bo jest sztywno przypisana do konta Steam/Origin czy czegoś tam jeszcze i jak już jej nie potrzebujemy to i tak nie odzyskamy ani złotówki.

Jak dla mnie, PC to już tylko do FMa i internetu, wiecznie zacinające się na nowych sprzętach gry, bez możliwości odsprzedaży - odpada.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 11:53   

Ja mimo wszystko wolę PC, gdzie już w coraz większej ilości gier nawet na średnich ustawieniach mam lepszą grafikę. Do tego przerażają mnie ceny gier na konsole, jeśli chciałbym regularnie grać w najnowsze tytuły to raczej niewiele bym zaoszczędził w porównaniu do blaszaka. :) Do tego dochodzi kwestia wielozadaniowości PC, na którym mogę też pracować, obejrzeć film czy przeglądać internet. A chyba lepiej kupić dobry PC niż słabszy + konsolę. Ale masz rację, to co wyprawiają producenci gier jest skandaliczne, wystarczy sobie przypomnieć sztuczną blokadę nie pozwalającą uruchomić poprzedniego CoDa (w sumie cała seria od Modern Warfare to jest jeden wielki skok na kasę i odgrzewany kotlet) bez bodajże 6GB RAM, gdy gra w rzeczywistości stabilnie działała na 2GB. Dlatego chwała studiom jak Monolith, taki Shadow Of Mordor ma zarówno świetną grafikę, rozbudowany świat, sporo misji, jak i świetną optymalizację.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 11:55   

A masz czas, by ogrywać więcej, niż 2-3 tytuły naraz? To już i tak jest bardzo dużo. Większość gier, które kupisz dla kampanii w singlu, od razu sprzedajesz wychodząc praktycznie na zero, na PC po przypisaniu klucza do aplikacji nie sprzedasz już żadnej z nich, choćbyś wtopił siano i chciał opchnąć grę po pierwszym dniu.

Do tego na wszystkie gry z PSstore możesz złożyć się z kimś znajomym i koszt każdej z nich podzielić przez 2.

Wielozadaniowość? Nie widzę problemu, by zostawić sobie kilkuletni sprzęt do neta, muzyki, filmów, czy oglądania na nim meczów. Zwykła, stara dwurdzeniówka wystarcza.
Nowy nie przemówi mi żadnymi dodatkowymi argumentami w tej kwestii, obojętnie, czy złożę zestaw za 1500, 3500, czy zostanę na starym blaszaku.

PS tak, też byłem sceptycznie nastawiony do konsol, do czasu, aż nie zadomowiła się u mnie taka jedna na dobre :)

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 12:15   

Jednak komfort pracy na i7 + SSD i sporej ilości RAMu w porównaniu do mojego poprzedniego E8400(nawet kręconego), 4GB RAM i HDD to jest niebo a ziemia. Brat miał przez jakiś czas xboxa 360, pograłem na nim trochę, ale nie przekonał mnie do siebie - głownie ze względu na pada, na którym dla mnie, przyzwyczajonego od lat do kombinacji myszka+klawiatura grało się bardzo kiepsko w większość gier. Do komputera mogę sobie bez problemu dokupić pada do grania w Fifę, w drugą stronę do gier FPS już nie. Nowych konsol jeszcze nie miałem okazji testować, więc ciężko mi oceniać. Co do cen gier to nawet te 2-3 tytuły po paru latach dadzą sporą sumę. Nawet kupując razem ze znajomym i zmniejszając w ten sposób koszt to pozostaje dla mnie jeden, ważny argument... Grafika. :)

Może kiedyś przekonam się do konsol, ale póki co PC u mnie wygrywa pod każdym względem.
No, może żałuję tylko trochę kilku eksluziwów. Chętnie bym pograł w The Last Of Us, Heavy Rain, czy Red Dead Redemption, ale nie uśmiecha mi się kupowanie konsoli dla zaledwie kilku tytułów. Chociaż przyznam, że ciekawi mnie jak wypadną te całe Steam Machines.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 13:53   

Kombinacja mysz+klawiatura od dawna nie daje rady ani w Fifie/PESie, ani GTA, czy nawet Need For Speedzie :)
Pad jest o klasę wygodniejszy w tej kwestii.
Jedyne do czego nie mogę się przyzwyczaić, to granie w shootery i celowanie precyzyjne w rzeczach typu CoD i Far Cry - mam nadzieję, że to tylko kwestia przyzwyczajenia.
We wszystkim innym jak już się przesiądziesz na pada, stwierdzisz, że mysz z klawiaturą to archaizm.

Z gier, po wczorajszym patchu Driveclub wygląda fenomenalnie:
https://www.youtube.com/w...d&v=ukIr-fpt8Io
http://i.imgur.com/jIwMJmq.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/1014919_10154900068795626_8839918148479042146_o.jpg
http://www.neogaf.com/for...=935041&page=14

frky 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 14:05   

Dla mnie czasy konsol przeminęły razem z końcem ery PS2. Konsola miała wówczas do siebie to, że wrzucało się płytkę z grą i po paru sekundach można było już szpilać. A teraz? Odpalasz konsolę, update softu, update dashboarda, wreszcie kolejne patche do samych gier... Konsole stały się ograniczonymi PeCetami i trzymają mocną pozycje na rynku dzięki tytułom ekskluzywnym. Wyścig zbrojeń na PC to niejako wina tego, że docelowo gry multiplatformowe pisane są na konsole i dopiero później portowane na blaszaki, a przy goniących terminach nie ma czasu posiedzieć na optymalizacją kodu. Prawda jest taka, że obecnie za 2000 zł można złożyć zestaw, który spokojnie bije obecną generację konsol pod względem mocy obliczeniowej. Mi do pełni szczęścia brakuje tylko dobrych wyścigów, zobaczymy co pokaże Project C.A.R.S., choć zapewne rozważę zakup PS4 po wyjściu nowego Gran Turismo, bo drugiej takiej gry (serii) po prostu nie ma (ewentualnie Forza). Co do samego GTA V na PC jestem umiarkowanym optymistą biorąc pod uwagę fakt, że gra śmiga na podrasowanym silniku Maxa Payne'a 3, którego optymalizacja była całkiem niezła.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 14:23   

Zestaw może sobie bić nową generację konsol pod względem mocy obliczeniowej, ale w żaden sposób nie przekłada się ta teoria na praktykę, większość gier na komputerach to niezoptymalizowane konwersje tego samego z konsol, ewentualnie z jakimś tam podbiciem detali, w gratisie mające problemy z płynnością i stałym utrzymywaniem ilości wyświetlanych klatek na sekundę.

Za ~1900-2000zł złożysz zestaw z minimum i5, 8gb RAM, SSD+HDD i solidną kartą? Śmiem wątpić. A bez tego typu dysków nawet zwykły Watch Dogs potrafi zachrupać, nie wiedzieć czemu, za chwilę zamiast 8GB RAM zrobi się też 16...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 09, 2014 14:53   

rangiz napisał/a:
Jedyne do czego nie mogę się przyzwyczaić, to granie w shootery i celowanie precyzyjne w rzeczach typu CoD i Far Cry - mam nadzieję, że to tylko kwestia przyzwyczajenia.

A RPG czy strategie? Co ja sie nameczylem lata temu probujac grac w CnC na padzie.
Osobiście jak grałem więcej to dokupilem pad do kompa, bo w wielu grach bylo to wygodnejsze, a FIFA czy PES na klawiaturze jest dla mnie niegrywalne.
Ale od razu odłączałem pada jak chcałem zagrać w strzelankę, wiedźmina czy strategię.

Odpowiedz do tematu