ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FIFA
Autor Wiadomość
VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 16:46   

czego sie spodziewales?
od dawna juz nie kupuje sie nic od duzych wydawcow zaraz po premierze , bo de facto placisz za bycie beta testerem. QA w firmach typu EA wlasciwie nie istnieje.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 02, 2014 20:53   

Jak ktoś chętny do grania w 15stkę na PS4 to priv.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 15:14   

Jak tam wrażenie z nowej części gry? Gra się lepiej, zmienił się jakoś gameplay? Dalej wrzutki i strzały głową są nieco przesadzone czy coś się ruszyło? W demie sporo ludzi narzekało na bramkarzy, jak to teraz wygląda? :)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 19:34   

gra obronna to jakaś parodia jak dla mnie. Przy grze z 4 obrońców i niby dwoma DP to istna dziura i wyniki hokejowe. W 3-5-1-1 jest lepiej ale i też zdarzają się cyrki. W 14 aż tak nie było.

Z rożnymi nic nie poprawili, dalej w sumie co 2-3 rożny to bramka

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 19:35   

Jakieś ciekawe stroje do FUTa trafiliście w tym roku? Niestety, kajzerki zawodzą i nie mają legendarnych pasiaków, jedyne co jak na razie mi się podobało, to wyjazdówka Porto i pojedyncza sztuka domowego kompletu w jednej z niższych angielskich lig, Wycombe, oraz hiszpańskie Elche:

Oczywiście rzecz gustu, ale z naszych tylko trzeci kanarkowy komplet ma herb i dopiero tam wiadomo, że to stroje Milanu. Wyjazdówki byłyby ładne, gdyby nie było anonimowej kulki w miejscu na herb.
Aha, jakby co to różowe w stylu Realu odpadają, wstawcie swoich faworytów ;)

Te dwa komplety z Anglii też są niezłe, ale zbyt oklepane jak dla mnie, są dosłownie wszędzie:

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 18:15   

Kurde...znowu mam problem z Fifą..teraz dosyć dziwaczny. Kolega wpadł do mnie, żeby pograć w fifę, podłączył pada, odpalamy grę i nagle jest straszny problem ze sterowaniem. Niby w ustawieniach jest wszystko okej, ale jedno się naciska, drugie się dzieje. Najgorsze jest to, ze przeszło to na moją klawiaturę i nawet jak odłączył pada, chcę sobie teraz zagrać sam, to mam to samo..sterowanie niby mam ustawione pod siebie tak jak miałem, ale naciskam np. strzał, a gracz wykonuje dośrodkowanie..resetowałem kompa, szukałem czegoś na necie...nic .. ktoś może potrafi coś poradzić?

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 19:26   

Moze niech ktos kto ma 15nastke podesle Ci plik konfiguracyjny ze sterowaniem. On jest chyba gdzies w Moje Dokumenty\Origin\Fifa czy jakos tak. Dokladnej nazwy nie pamietam ale cos w stylu "buttonconfiguration". Przynajmniej mi to pomagalo w 13 i 14 :) jak wroce do domu to sprawdze dokladnie jak sie to nazywa i ewentualnie podesle Ci ten plik, mimo ze mam 14 to powinno pomoc.

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 20:02   

Ok. :) Dzięki wielkie!

EDIT: Konfigurowanie w tych plikach nie zadziałało, po prostu usunąłem stare i stworzyłem nowe ustawienia :) .

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 21:13   

Rozumiem że działa ? :)

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 10, 2014 21:27   

Jop, już teraz tak :) .

morpex 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 29, 2015 23:19   

Aż się łezka w oku kreci w porównaniu z Milanem 2015.Myślę że większość z naszych dzisiejszych wirtuozów by się nawet na ławkę nie załapała

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 30, 2015 00:15   

Statystyki lepsze niż współczesny Real, Bayern i Barcelona...

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 30, 2015 13:30   

Nie popadajmy w taką euforię, dawniej fifa bardziej szalała z tymi overallami.
W 15 najlepsi stoperzy Ramos i Silva mają po 87, w bramce Neuer 90, a następny Courtois ledwie 86. Nie wspominając o tym, że Sheva ma wyższego overalla od Messiego i Ronaldo.

Mimo wszystko skład robi ogromne wrażenie, tylko ten Vieri...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 31, 2015 11:26   

Zawsze mnie śmieszyło w grach podejście do Gattuso. Widać nawet tutaj, że wyraźnie odstaje statystykami i w sumie słusznie, ale trzeba by było zadać pytanie, co taki gracz robi obok takich mistrzów? Otóż właśnie, jego wartość trudno było opisać i trudno było wyrazić ją liczbami. On w Milanie był niezbędny, natomiast w grach niepotrzebny i ciężko się nim grało. Ani prędkości, ani podania, niby odbiór dobry, ale przeciwnicy go objeżdżali ;)

Radek Bejbl 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 02, 2015 04:03   

Bo Gattuso to był jeszcze typ dm, którego zadaniem było tylko przecinać akcje. Dzisiaj współcześni defensywni pomocnicy mają już wszystko, szybkość, podanie, strzał.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 02, 2015 11:20   

Tak, ale zobacz, że jego wartości nie da się oddać w grze. Przynajmniej dla mnie zawsze w grach był bezużyteczny, lepiej było wpuścić zawodnika o wyższych statystykach.

arekk20 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 02, 2015 13:08   

To zależy od tego w jaki sposób lubisz grać, mi przykładowo w Fifie 2012 zdarzało się grać trójką w pomocy:
Gattuso, MVB, Ambrosini
i gdy musiałem się bronić sprawdzali się oni idealnie :D
Gorzej było natomiast z atakiem, ale w tamtym czasie mieliśmy Ibrę, więc wystarczyło wystawić szybkie skrzydła, wrzutka i mecze nasze :gol:

lux 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 21, 2015 17:47   

Ktoś mógłby polecić jakąś drużynę we Fife 15? :) Chcę w miarę niski budżet, dobrą ligę oraz jakiegoś zawodnika z potencjałem :)

Gram Milanem, ale pewnie niedługo będę szukał czegoś nowego - stworzyłem ciekawy zespół grając Exeter City, ale niestety mnie zwolnili :/ a trzeba szukać nowych wyzwań :)

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 22:18   

:rotfl: FIFA! :rotfl:

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 23:14   

Gra ktoś w FIFe 15 Ultimate team mobile jak coś możemy pograć link do fejsa w profilu.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 15, 2015 12:02   

Ani jednego posta o nowej Fifie? Wszyscy zaniemówili z wrażenia czy też odrzucili na półkę po dwóch godzinach? ;)

Ja póki co mam bardzo mieszane uczucia, w FIFĘ 15 grałem może z godzinę a 16 jest u mnie w rękach od 2 dni, dlatego będę porównywał do FIFY 14.
Początki były słabe, mimo że graficznie wygląda na prawdę dobrze to gameplay pozostawiał sporo do życzenia. Strasznie szybka rozgrywka, podania nienaturalnie szybkie przez co przeciwnik komputerowy dostawał się pod moją bramkę w jakieś 3 sekundy.
Przypominało to grę która cofnęła się parę lat wstecz.

Znalazłem na to rozwiązanie - przestawienie w opcjach ("Ustawienia gry") szybkości rozgrywki na "Wolno".

I teraz zaczynają się pozytywy - gra zrobiła się wolniejsza, ciekawsza, wyglądająca naturalnie i dająca dużo satysfakcji. Animacje wyglądają świetnie, strzały, podania - no miód malina. Fizyka piłki pozostała na wysokim poziomie(a może nawet lepiej), ogólnie nie ma się czego przyczepić.

I najważniejszy plus dla osób które uwielbiają tryb kariery - poza fajnymi dodatkami, AI komputera jest na rekordowo wysokim poziomie, momentami mam wrażenie że myśli lepiej ode mnie ;)

Mam nadzieję że moja opinia się nie zmieni po rozegraniu kolejnych godzin.
Jakie są wasze wrażenia?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 15, 2015 12:09   

Zależy na czym grasz, jeśli nowe konsole, to w tym roku zupełnie inna gra jest godna uwagi.
Na PC niestety sama FIFA, Konami do Pro Evo znów dało odgrzewańca ze starego PS3.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 15, 2015 14:53   

Mówię o PC - słyszałem właśnie że Konami zakpiło z blaszaków i wypuściło jakiegoś gniota.

Tak apropo to bawił się ktoś kiedyś w dodawanie oryginalnych koszulek np do klubów Serie B?
Oczywiście na oryginalnej wersji gry, zastanawiam się czy będą jakieś zgrzyty.
Uwielbiam grać karierę słabszymi zespołami, ale ubogość koszulek drużyn z niższej ligi mocno mi utrudnia wybór.

lux 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 15, 2015 16:21   

Gram na X360 i generalnie dużej różnicy nie ma, ale u kolegi przez kilka minut zagrałem na PS4. Mój wniosek jest taki, że zakup gry FIFA 17 będzie musiał być poprzedzony kupnem nowej konsoli. Momentami miałem wrażenie, że gram w inną grę :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 15, 2015 19:40   

Bo to od wersji 14-tej zupełnie inne gry. Fifa na nowych konsolach przeszła na silnik Ignite, na PS3 i X360 od tego czasu zmiany sprowadzają się do działań kosmetycznych + aktualizacji składów i strojów.

https://www.youtube.com/watch?v=JxE5MaKuCEc

Inna sprawa, że na nowych konsolach, ten silnik nie do końca wypalił, jeśli ktoś przesiada się z PS3 na PS4 to owszem, robi wrażenie. Jest tylko jedno "ale". Od NBA Live napędzanej tym samym, na czym chodzi nowa Fifa, znacznie lepsza jest seria NBA od 2K Sports, a od Fify, znacznie lepszy w tym roku jest nowy PES. Tamte gry robią wrażenie, a nie tegoroczne produkcje EA, które stanęły w miejscu.

http://www.metacritic.com...ation-4/fifa-16
http://www.metacritic.com...ion-soccer-2016

http://www.metacritic.com...n-4/nba-live-16
http://www.metacritic.com...tion-4/nba-2k16

Jakby ktoś nie ogarniał, po lewej średnie wyciągnięte z recenzji, po prawej te od użytkowników. To takie swego rodzaju imdb/filmweb, ale dla gier ;)
Nowa Fifa w trybie single-player to pół biedy, stąd w miarę przyzwoite nocy recenzentów, testujących pierwszą wersję produktu, bez trybów sieciowych. Jak zagracie między sobą, albo z kimś przez sieć, to można się przerazić, ile błędów dołożono w tej edycji.

Odpowiedz do tematu