ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:38
Liga Polska 2012/2013
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 20:22   

ALe przynajmniej jasny.
Dlatego dziwne sa jakies prostesty.

bajer 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 17:11   

Przepis głupi, tak jak i każdy, który jest przeciwko Twojej drużynie. Tak samo faul w Twoim polu karnym to w konsekwencji strzał dla przeciwnika na wprost bramki z 11 metrów, nawet jeśli faul był w narożniku pola karnego tuż przy linii końcowej. Bez sensu, nie? ;)

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 22:35   

A czy ja kiedykolwiek pisałem, że jestem za Legią? Że w ogóle coś mnie obchodzi polska liga "piłki nożnej"?

Ty za to swoim pochodzeniem pokazujesz swoją bezstronność.

A przepis jest po prostu głupi. To nie koszykówka, jak chce kozłować, to niech chociaż patrzy co się dzieje.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 22:57   

Moze i jest głupi ale jest OCZYWISTY.
Co innego jakby to nie bylo jasne do konca, mozna by protestowac skladac zazalenia itd. A tu sytuacja jest klarowna.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 01, 2013 12:58   

No tak, bo pochodząc z Poznania nie mogę się bezstronnie wypowiedzieć na temat sytuacji z meczu Legii :hmm: masz prawo oceniać przepis jak chcesz, ja Ci przedstawiłem inny "głupi", z którym jednak nie śmiesz polemizować, a w dodatku bez sensu atakujesz za pochodzenie, wrzuć na luz chłopie :ok:

A jak już porównujesz z koszem, to akurat przejęcie piłki podczas kozłowania/trzymania jest czystym zagraniem, w sumie jedną z dwóch opcji obok przechwycenia podania. Więc zgadza się, to nie koszykówka, żeby wybijać piłkę bramkarzowi, gdy jest w jej posiadaniu i w tej sytuacji jest chroniony przepisami.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 01, 2013 15:20   

bajer napisał/a:
No tak, bo pochodząc z Poznania nie mogę się bezstronnie wypowiedzieć na temat sytuacji z meczu Legii :hmm: masz prawo oceniać przepis jak chcesz, ja Ci przedstawiłem inny "głupi", z którym jednak nie śmiesz polemizować, a w dodatku bez sensu atakujesz za pochodzenie, wrzuć na luz chłopie :ok:

Na luz wrzucę jak przestaniesz mi wciskać do ust rzeczy, których nie mówiłem. Bo to nie była decyzja przeciwko mojej drużynie. I nie przedstawiłeś wcale innego głupiego przepisu, tylko jeden z fundamentalnych tej dyscypliny.

A co do koszykówki. Chodziło mi o to, że w przeciwieństwie do niej, w piłce nożnej kozłowanie nie jest konieczne. Moim zdaniem za takie gapiostwo jak to bramkarza powinno się ponosić konsekwencje, a skoro piłka została mu odebrana bez faulu, to moim zdaniem bramka powinna zostać uznana.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 01, 2013 18:24   

Który jest głupi o tyle, że faul w różnych miejscu pola karnego to różne zagrożenie dla bramki, a karane jest tak samo. To nie jest głupie, a wybicie piłki bramkarzowi z rąk jako niedozwolone (zwłaszcza gdy zna przepisy i wie, że może sobie na to pozwolić, bo te go chronią, więc o żadnym zagapieniu nie może być mowy) już tak? Hm, to ja nie mam więcej pytań, nie będę się kopał, bo bez sensu ;) jedyną różnicą w głupocie obu jest to, że jeden przepis istnieje od dawien dawna, więc nawet nie dopuszczasz do myśli, żeby był inny i nie rozważasz jego sensowności. Ale to już trochę odbiega od tematu, EOT z mojej strony ;)

GPower 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 08, 2013 21:53   

Pierwsze rozstrzygnięcie mamy za sobą, Puchar Polski dla Legii.

Sam dwumecz finałowy stał na dobrym poziomie sportowym, z gośćmi w roli głównej. Po dosyć gładkim zwycięstwie we Wrocławiu Legii,rewanż zaczął się dosyć niespodziewanie. Śląsk objął szybko prowadzenie i kontrolował grę z licznymi szansami na bramkę. Najbardziej szkoda szansy Ćwielonga, piękny lob i poprzeczka.

Frekwencja na obu stadionach była rewelacyjna i oby tak częściej, zwłaszcza na boiskach ligowych.

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 00:10   

Piłkarsko Legia u siebie klapa. Na szczęście kibice spisali się na medal! Oprócz momentu kiedy pacany ze Śląska wrzucili race na boisko i w trybuny wszystko było świetne. Szkoda, że nie ma takiej frekwencji na każdym meczu.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 07:00   

Już w weekend mecz być może o Mistrza Polski. Tak jak mało oglądam polską Ekstraklasę w tv(w większości jest to nie do wytrzymania) tak teraz nie mogę się tego meczu doczekać. Czuje że po tym meczu Lech będzie bliżej mistrzostwa:-) Na dole też ciekawie,może okazać się że tragicznie grająca wiosną Pogoń Szczecin dokona rzeczy niemożliwej,czyli spadnie z ligi. Ma ciężkie mecze w tym wyjazd do Bielsko-Bialej.

kamillos 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 10:47   

Ja oceniam szanse Lecha i Legii równo na 50%. Obie drużyny grają zdecydowanie najlepszą piłkę w lidze (w zasadzie to jedyne drużyny grające przyzwoicie). Niby przewagą Legii mogłoby być to, że grają na własnym stadionie, ale wiadomo, że Lech gra świetnie na wyjazdach (12 zwycięstw, 1 porażka). Mecz naprawdę zapowiada się pasjonująco i też nie mogę się doczekać :-D . Kibicuję Legii i myślę, że warszawianie w przypadku mistrzostwa mają większą szansę zwojować coś w LM, biorąc też pod uwagę, że stać ich na letnie wzmocnienia. Pozbyli się też głównego hamulecowego na wiosnę, czyli Ljuboji. Z całym szacunkiem dla Serba i bramek, które strzelił, ale nie był wart pieniędzy, jakie dostawał w Legii. Poza tym Lech musi grać o zwycięstwo, a Legii do tytuły może wystarczyć remis.

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 16:17   

kamillos napisał/a:
Poza tym Lech musi grać o zwycięstwo, a Legii do tytuły może wystarczyć remis.

Co stawia Lecha w pewnym sensie w roli "faworyta", bo gra na remis często źle się kończy ;) i nie zgodzę się, że Legia ma większe szanse coś zwojować w LM, obydwie drużyny mają równe, bardzo małe szanse, by cokolwiek tam osiągnąć :dunno: Legia obecnie gra niezbyt dobrze (choć że grać potrafi w niektórych meczach tego sezonu udowadniała, jak choćby w Poznaniu), zaś Lech grając z kontry, co lubi najbardziej, szanse miałby może w dalszej fazie, ale nie w eliminacjach, gdzie byłby rozstawiony, być może nawet w ostatniej rundzie eliminacji LM (tutaj Legia na pewno o rozstawieniu nawet nie ma co marzyć), więc to raczej rywal będzie się nastawiał na kontrowanie, a Lech musiałby kreować, a w tym już tacy mocni w Poznaniu nie jesteśmy (chyba że uznać za kreowanie długą piłkę na skrzydło do Gergo i wrzutkę to tak, jesteśmy piekielnie mocni ;) ). Ale z drugiej strony, teoretycznie właśnie Lech może osiągnąć więcej, bo ma wyższy ranking w UEFA, czyli i teoretycznie łatwiejszą drogę do LM ;)

A mecz zapowiada się emocjonująco, ale prawdopodobnie jak rok temu zdecyduje jedna bramka. Mecz ponownie o 13:30 w sobotę, więc liczę, że historia znów będzie lubiła się powtarzać i to 1:0 Kolejorz wywiezie :diavolo: najlepiej po golu Ślusarskiego, żeby walka o króla strzelców była jeszcze bardziej emocjonująca i po koronę sięgnął jednak Polak, a nie Gruzin albo Słowak :ok:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 17:49   

Zawodnicy Legii trochę za bardzo uwierzyli w siebie, niestety w ostatnich meczach objawia się to tym, że postawą na boisku wyglądają jakby zwycięstwo należało im się za samą nazwę. Ma to jeden plus i liczę, że objawi się on w meczu z Lechem mianowicie - w grze z rywalami z górnej półki do jakich niewątpliwe zalicza się w tym sezonie Lech, Legioniści powinni zagrać na 100%. Lech od paru meczy gra słabiej, nie wiem czy dopadł ich ten sam syndrom co Warszawiaków, ale liczę na ładne widowisko i wygraną Legii :)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 18:24   

Renesco napisał/a:
wyglądają jakby zwycięstwo należało im się za samą nazwę.

Ej, kojarzę taką postawę... Ciekawe skąd? :lol2:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 18:35   

Szkoda mi Śląska, terminarz ma bardzo trudny do samego końca ligi, 3 miejsce to chyba będzie jakiś mission impossible dla nich :(
Wisła (D)
Jagielonia (W)
Lech (D)
Legia (W)
#10 Rui Costa per sempre!

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 18:51   

Puchar juz mamy na mistrza czekamy. :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 15, 2013 23:38   

Mam szczerą nadzieję, że jeszcze sobie poczekacie :brew:

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2013 14:37   

Mysle że poczekają. Jak dla mnie Lech jest teraz w lepszej formie,a do tego bilans wyjazdowy jest imponujący. Szkoda Polonii Warszawa,bez licencji na grę w Ekstraklasie i będzie spadać tylko 1 drużyna. wczoraj komisja trochę pojechała,okaże się że Zaglebie Lubin zagra w Pucharach jak końcówkę dobrze zagraja:-)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2013 17:15   

http://www.wroclaw.sport....nie_dostal.html

Liczyłem że na dłużej zagoszczą w czubie tabeli a tak wszystko wskazuje na to że znów popadną w przeciętność :(
#10 Rui Costa per sempre!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 16, 2013 22:10   

Wygrać w ciągu roku 2x wyjazd z Legią to wielka sztuka. Jeśli Lech jej dokona, niewątpliwie pokaże, że na tego mistrza(poza byciem numerem jeden na wiosnę) zasłużył. Jeśli nie, trudno, przegrali go jesienią.

Dla Legii każdy remis to zwycięstwo, będzie ciekawie.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 17, 2013 21:41   

Tylko przy wygranej Legii sprawa mistrza będzie rozwiązana, w każdym innym przypadku walka bedzie do samego końca. Mecz zapowiada się ciekawie oby nie rozczarował.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 16:54   

Mój komentarz będzie krótki, gratulacje dla Legii, osiągnęła co miała osiągnąć. Kolejorz zresztą też, bo przed sezonem jedynie wierne serce kibica pozwalało wierzyć w walkę o tytuł, bo mózg chciał co najwyżej, żeby wywalczyć grę w pucharach. Cel minimum osiągnięty, budować drużynę dalej w ten sposób z Rumakiem na czele i być może w 2014 tytuł do Poznania powróci! :) a w tym walczyć do końca o swoje, a nuż Legia 2 razy przegra lub 3 razy zremisuje, piłka nożna to sport, w którym spotyka się najwięcej cudów w końcu :ok:

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 19:09   

Takiej przewagi nie można zmarnować , więc brawo dla Legii.

Sam mecz trochę rozczarowujący z przewagą Legii, mało składnych akcji, sporo przypadku zwłaszcza w polu karnym ale to pewnie ciężar gatunkowy spotkania.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 19:53   

GPower, racja mecz cienki jeśli chodzi o "mecz sezonu" ale zwyciestwo Legii jak najbardziej zasłużone-mieli więcej sytuacji bramkowych,grali bardziej pewnie,choć w pewnym momencie ta bezradność w podbramkowych sytuacjach mogła się zemścić
brawa dla Lecha pokazali że są jak najbardziej wartościową drużyną I warto w nich dalej inwestować co tylko powinno urozmaicić tą biedną I słabą ligę polską...

SineCere 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 23:59   

Jeśli mówimy o arbitrach, to niemal zawsze o ich błędach. Jest więc dobra okazja, aby w końcu sędziego pochwalić, bo Szymon Marciniak poprowadził to spotkanie bardzo dobrze, a wcale nie był to łatwy mecz do sędziowania. Z kontrowersyjnych sytuacji wybrnął wzorcowo, w czym pomogli mu asystenci. I nie było wcale potrzeba sędziów bramkowych.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi