ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: TomekW
Pią Lip 17, 2015 22:38
Liga Polska 2012/2013
Autor Wiadomość
Ibra 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 20, 2012 21:37   Liga Polska 2012/2013

No,na razie to dużo bramek padło na naszych bosikach.Mnie najbardziej zadowala wygrana Górnika z Piastem a za najlepszą drużynę tej kolejki uznaje Legię.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 21:45   Re: Liga Polska 2012/2013

Jak tam po derbach Polski?
Ja osobiscie jestem zadowolony, ze Legia w koncu sie przelamala i pokonala Lecha przy Bulgarskiej ;) Co do samego meczu to fajnie sie ogladalo (ale moze to dlatego, ze bylem za Legia). Pilkarze z Warszawy pokazali to, co najbardziej brakuje w polskiej lidze tzn wyrachowania, strzelili co mieli strzelic i schluss. Bardzo dobre zawody Furmana , jak dla mnie zawodnik meczu wraz z Wawrzyniakiem ;) mam nadzieje, ze jak Sagan z Wolskim wroca do pelnej sprawnosci, nikt kluczowy z kadry nie odejdzie, to nie bedzie wiekszych problemow z zdobyciem mistrzostwa.
Co do innych zespolow z PL, to na pewno slowa uznania dla Stokowca i tej jego Polonii, ktora ( nie daj Bog) ma duze szanse pokrzyzowac plany Legii i zgarnac mistrza :/ na Slasku Chorzowianie zamienili sie miejscami z Zabrzanami, i tym razem KSG walczy o puchary, a Ruch sie mota gdzies w okolicach 10 miejsca.
w pogardzie mając każdy targ.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 23:38   

zychu9 napisał/a:
Jak tam po derbach Polski?

kiedyś dwno temu tak mówiono o spotkaniach Ruch-Górnik czy Legia-Górnik ale to było dawno ;) za moich czasów do dziś pamiętam potyczki Legia-Widzew i to to niby były derby Polski ;) nie wiem,może sie starzeje,a może po prostu marudze ale dla mnie to żadne "derby Polski" :help: dzisiaj ot,po prostu kolejny wymysł naszych dzienikarzy którzy szukają sensacji...
choć sam mecz mógł sie podobać ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 23:43   

@zychu9

niestety, ale zanosi się na to, że zimą Legię opuści jakiś zawodnik. Podobno sytuacja finansowa jest na tyle kiepska, że wyprzedaże są nieuniknione. Ciekaw jestem na kogo padnie, bo spośród młodych zawodników mało którego opłaca się sprzedawać, a na starszych raczej brakuje chętnych.

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 25, 2012 11:06   

Renesco napisał/a:
@zychu9

niestety, ale zanosi się na to, że zimą Legię opuści jakiś zawodnik. Podobno sytuacja finansowa jest na tyle kiepska, że wyprzedaże są nieuniknione. Ciekaw jestem na kogo padnie, bo spośród młodych zawodników mało którego opłaca się sprzedawać, a na starszych raczej brakuje chętnych.

Najbliżej odejścia jest podobno Vrdoljak, który dostał już oferty.

Poprzedni sezon należał do Żyro i Wolskiego w tym sezonie ich miejsce zajął Kosecki, Furman i Łukasik. Szkoda że kariery dwóch pierwszych strasznie wyhamowały

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 25, 2012 11:11   

Szkoda zwłaszcza tego drugiego. Kontuzja przyćmiła jego karierę i to dość wyraźnie. W ogóle jak wygląda jego sytuacja w obecnej chwili?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 25, 2012 11:15   

Wolski na wiosnę ma być gotowy.

kamillos 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 14:00   

Dwa dość kontrowersyjne transfery do Legii tej zimy. Szczególnie ten młodego Lechity Berezyńskiego. Słyszałem ostatnio, że miał on przejść razem z Karolem Linettym, ale ten drugi miał się rozmyślić po groźbach środowiska kibiców w kierunku jego rodziny. Jako że sporo tu Poznaniaków chciałbym się zapytać czy coś słyszeli na ten temat?

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 14:24   

O samych groźbach w kierunku rodziny Linnetty'ego nic nie słyszałem, tyle tylko, że bał się o rodzinę, bo zdrada z Legią w Poznaniu jest najgorszym, czego można się dopuścić. Wiem, że "Be(L)eszyński" nie ma już czego szukać w Poznaniu i lepiej dla niego byłoby się w mieście nie pokazywać, bo nigdy nie wiadomo, kogo spotka na ulicy. Drewniak miał przesrane za tańczenie w samych gaciach na imprezie, a to zaledwie z 10% szkodliwości czynu, którego dopuścił się Bartosz. Pewnych rzeczy się nie robi. Boli, że w dzisiejszych czasach kasa ważniejsza niż pewne zasady i miłość do barw klubu, który Cię wychował od dzieciaka i którego herb się dopiero co całowało, a teraz będzie się całować herb "znienawidzony". Bo w Legii więcej to on grać nie będzie, wręcz przeciwnie, bo Legia lepiej w ataku stoi od Kolejorza i ma większe talenty niż ten drewniany koleś. Żal mi go, bo w rodzinnym mieście jest już skreślony.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 14:57   

Jak uslyszalem ze odchodzi to odrazu pomyslalem ze bedzie mial niezle klopoty:-)szkoda chlopaka ale wiedzial co robi I jakie moga byc konsekwencje.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 15:17   

Kubuś, uśmiałem się. Teraz Lech taki biedny bo stracił młodziana, który jeszcze nic wielkiego nie ugrał. Szkoda, że jakieś animozje przysłaniają oczy kibicom, którzy nie widzą kompletnej nieudolności Zarządu Leśnych dziadków. A mieli czasu w cholerę aby z nim podpisać nowy kontrakt. Widocznie praw rynku nie znają nadal. A co do Linettyego to On nowego kontraktu podpisać nie może... bo jeszcze nie ma ukończonych 18 lat...no ale 2 lutego już tak. Nie zdziwię się jak Legia wyszarpie go również.

bajer 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 19:04   

Mi tam nie jest szkoda tego, że on z Lecha odchodzi, bo i tak tutaj żadnego pożytku z niego nie było. Jedyne, co boli to fakt, że wychowanek Lecha sam z siebie, nie jak kiedyś pod wpływem przymusu służby wojskowej, odchodzi do Legii, która wiadomo, jak w naszym regionie jest postrzegana. A że może trafić na debila, który mu w ryj da za to na mieście, to też fakt, którego musi być świadomy, dla własnego dobra. A wronieccy to wiadomo, że są gorsi od Szkotów i oglądają każdą złotówkę za długo. Ale ta strata boli mnie jedynie mentalnie, a nie sportowo. Jeśli Linetty odejdzie do Legii, to będzie prawdziwy cios dopiero, bo chyba dawno takiego talentu w szkółce Lecha nie było. Ostatni to chyba Fabiański i Salomon, ale na nich się nie poznano, a o Linettym mówi się głośno, że to nadzieja na przyszłość.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 19:23   

Czasy, w których zawodnik grał przez większość kariery w jednym klubie juz dawno minęły. Futbol to zawód i piłkarze idą tam gdzie im się podoba i gdzie zapewne więcej dostaną kasy.

Argument o wielkiej miłości do Lecha i ogólnie pojętego "wychowanka" (notabene Bereszyński to żaden wychowanek Lecha tylko TPS Winogrady czy też Poznaniaka Poznań - a i sama Warta chłopakowi dała zapewne więcej niż Lech) można sobie wymyslać na poczekaniu i wciskać kit mniej zainteresowanym. Piłka to biznes i indywidualne podejście danego gracza. Formy jego też. Bo masz przykład "wielkiego" kibica Lecha - Jakuba Wilka, który mimo swojego "oddania" został przez Lecha już skreślony :) Za Fabiańskim tez był jakiś lament? ;)

No ale najlepiej chłopaka zgnoić, grozić i podawać jego dane teleadresowe [']

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 20:34   

Fabiańskiego pamiętam jak przed odejściem puszczał szmaty na meczach rezerw, z Lechią u nas i jeszcze parę innych, nic nie wskazywało, że zasłuży chociażby na ławkę w pierwszym zespole ;)

Wilka nie wykupiła ani Lechia, ani nie znalazł też uznania w oczach naszego sztabu szkoleniowego po powrocie z Gdańska, więc mimo mojej sympatii do niego, uważam, że w piłkarskim rozwoju zatrzymał się dość dawno i drużynie wiele by już nie dał.

Bereszyńskiego mi nie szkoda, bo w chwili obecnej warszawska młodzież umiejętnościami go po prostu zjada...

Zgnoić go? To naturalna reakcja, nie wiem, czy pamiętacie jakie sceny działy się w Hiszpanii po transferze Figo... szklane butelki, świńskie łby i co nie tylko, tutaj wychowanek, gdzie rodzina i zasłużony dla klubu ojciec związani są z Poznaniem/Lechem odwala takie coś, nie może to pozostać bez reakcji kibica. Pewnie jakiś Szczecin, czy Gdańsk nie wzbudziłby aż tak skrajnych emocji, ale Legia to Legia i moim zdaniem judasz nie ma jakkolwiek szans się wytłumaczyć.

Cała ta sprawa jest bardzo dziwna, gość odchodzi właśnie wtedy, jak zaczyna grać i wchodzić do składu I drużyny, mając większe szanse na grę niż w Legii.

Podkreślam raz jezcze: jeśli chodzi o stratę tego konkretnego zawodnika, to wisi mi tak samo, jak jakiś Ubiparip, ale samo to, co zrobił to zwykłe sku...

PS Z tym Figo to oczywiście zdecydowanie mniejsza skala, ale jednak jakieś porównanie :)

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 21:09   

rangiz, z całym szacunkiem do Ciebie... "gnojenie" to nie jest naturalne... tylko owczy pęd za grupą ;) Kogo boli odejście Bereszyńskiego? Co takiego dla Lecha zrobił? Linetty czy Wandzel (a ten przyszedł ze szkółki Legii/Koseckiego) też mogą odejść. I też do Legii. Wyśmiewać ich też trzeba będzie?
I chyba najlepsze:
rangiz napisał/a:
Cała ta sprawa jest bardzo dziwna, gość odchodzi właśnie wtedy, jak zaczyna grać i wchodzić do składu
Bo w takim przypadku Leśni + "Na Rumaku do Europy" powinni w mig zaproponować kontrakt. A tego nie zrobili. I teraz im się otworzyły oczy i klocek rysuje majty bo kolejni młodzi "za chwilę" mogą odejść.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 21:30   

Jego menago twierdzi, że oferty były, ale w porównaniu z Legią wręcz śmieszne i nie było sensu nawet podbijać stawki od tak niskich kwot wyjściowych.

Oczywiście, że po części zarząd dał ciała, tu się z Tobą zgadzam, nie dziwię się, że Bereszyński odszedł, raczej chodzi mi o to, gdzie poszedł. Jest tyle klubów w kraju i poza nim, a wybrał... no właśnie. Gdzie mu się tak spieszyło w tym styczniu, skoro i tak musi tu siedzieć?

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 21:31   

Właśnie pojawił się news na Weszło: http://www.weszlo.com/new...uje_sie_zdrajca Sam zainteresowany wyjaśnił.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 21:43   

http://www.lechpoznan.net...-finansowo.html

Jeszcze coś takiego.
Nadal jednak nikt nie wyjaśnił, dlaczego w styczniu trzeba podejmować takie decyzje, mając w zasadzie do lata wolną rękę w wyborze klubu, można czekać też na oferty. Lech pewnie ześle go na trybuny ME we Wronkach i tyle z tego teraz będzie.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 21:49   

Nie wiem czy pamiętacie takiego piłkarza jak Razack Omotoyossi, ale swego czasu świetnie spuentował tendencje współczesnego futbolu. Powiedział:

Cytat:
Piłkarze są jak prostytutki: idą tam, gdzie są pieniądze.

A żeby było śmieszniej powiedział to, kiedy wypiął się na Legię, która chciała go zakontraktować, ale w ostatniej chwili dostał gdzieś lepszą ofertę. Jeśli się nie myle, było to jakieś 3-4 lata temu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 19, 2013 21:51   

Pewnie sam zawodnik dostałby kolejne korzystniejsze oferty niż ta z Lecha, miał jeszcze dużo czasu. Nie trzeba było iść do Legii i tylko o to mi chodzi, chyba trzeci raz podkreślam, że nikt płakać po nim nie będzie :)
Pozostała tylko wściekłość, że z tylu możliwych klubów, poszedł akurat tam.

Żebyśmy się zrozumieli: jakby Lech kiedyś puścił Lewego, Arboledę czy kogoś tego typu do Warszawy, to jest to zupełnie inna sprawa, pierwszy związany z tamtymi okolicami, po prostu zmienia klub, drugi pójdzie tam gdzie dobrze płacą i w ogóle nie ma tematu.

Tutaj chodzi o poznaniaka, wychowanka naszych klubów, który choćby ze względu na ojca powinien mieć jakieś zasady zapisane w genach i wybierać spośród innych ofert, skoro u nas mu tak źle. Człowiekowi aż ciśnienie skacze jak widzi, że współczesny piłkarz nie ma już żadnych zasad, ani resztek honoru.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 07:27   

rangiz napisał/a:
Pozostała tylko wściekłość, że z tylu możliwych klubów, poszedł akurat tam.

Czytam, czytam i zastanawiam się, czy dla Ciebie to na prawdę jest takie dziwne. Jest tyle innych klubów? A który z nich jest liderem i któremu daje się największe szanse na mistrza? A potem występy w pucharach, w których akurat Legii zawsze całkiem nieźle idzie?
To Twoim zdaniem miał iść do Podbeskidzia? Przecież młody chłopak chce się rozwijać a nie robić krok w tył.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 09:54   

pionka napisał/a:
A który z nich jest liderem i któremu daje się największe szanse na mistrza? A potem występy w pucharach, w których akurat Legii zawsze całkiem nieźle idzie?
To Twoim zdaniem miał iść do Podbeskidzia? Przecież młody chłopak chce się rozwijać a nie robić krok w tył.

Akurat w Podbeskidziu miałby dużo większe szanse na regularną grę, która w rozwoju młodego zawodnika jest kluczowa. W Legii za szybko się do podstawowej jedenastki nie dopcha. Powiedzmy sobie szczerze - chodziło o kasę ;]

kamillos 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 13:17   

Nawet jeśli chodziło o kasę to kto z nas nie skorzystałby z oferty lepszej płatnej pracy w konkurencyjnej firmie, tym bardziej, że aktualna firma raczej nie kwapi się do przedłużania z nami umowy, co więcej, planuje wysłać nas w delegacje do Kazachstanu. Moim zdaniem kibice Lecha myślą życzeniowo, że dla jakichkolwiek piłkarzy ich pierwszy klub będzie tym najważniejszym i poświęcą własne, lepsze życie dla tego klubu. Takie czasy już dawno minęły. Zresztą w polskiej lidze ważne jest, żeby była konkurencja, a nie stagnacja, która żadnego rozwoju naszej lidze nie zapewni.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 17:09   

Kzr napisał/a:
W Legii za szybko się do podstawowej jedenastki nie dopcha.

Pewnie masz rację, aczkolwiek o M'Baye Niangu Francuzi mówili podobnie. Co prawda nie można go nazwać jeszcze piłkarzem podstawowej jedenastki Milanu, ale gra więcej niż się spodziewano. Jeśli zatem Bereszyński faktycznie jest tak uzdolniony, że "biją się" o niego jedne z największych polskich klubów, to może dostanie swój czas i u "Wojskowych".

Kaj 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 22, 2013 19:51   

Przecież w Legii daje się szanse młodym, więc nie rozumiem. Jeśli będzie wystarczająco dobry, a trener zobaczy w nim potencjał to dostanie szanse. Akurat w Legii ostatnio umieją poznać się na talentach ;p

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi