ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mattia De Sciglio
Autor Wiadomość
bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 27, 2017 19:07   

Akurat ten sezon De Sciglio gra dobrze, on ma zadania bardziej defensywne i zostaje w defensywie obok naszych stoperów, a Abate/Vangioni przechodzą na wahadło

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 27, 2017 21:21   

Qba69 napisał/a:
Wydaje mi się że w kadrze u Conte grał u boku 3 środkowych obrońców. Grał bardziej ofensywnie a w obronie miał więcej asekuracji. Bardziej takie "wahadło" (niewiem jak to nazwać) niż boczny obrońca.

Zgadza się, to wszystko od razu miało odzwierciedlenie w ocenie zawodnika
https://www.whoscored.com/Players/107275
Tutaj, jako DML

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Mar 27, 2017 23:03   

Zakładając, że ten Milan ma być poważny po przejęciu, to "płyń, Mattia, płyń". Jeśli jeszcze ktoś będzie skłonny dać 10 mln, to jak dla mnie świetny interes. Fakt, iż we Włoszech mocno brakuje dobrych nowoczesnych lewych obrońców, nie oznacza automatycznie, że na siłę trzeba trzymać gościa, który ani nie potrafi bronić (bo jest słabą fizycznie sierotą), ani spełniać roli wahadłowego (zero dynamiki).

Ogólnie rzecz biorąc, Italia historycznie w praktyce wydała na świat znikomą liczbę bocznych defensorów, którzy sprawdzali by się na wysokim poziomie również w fazie ofensywnej. Dlatego też, od około dwudziestu lat, drużyny mierzące w najwyższe cele musiały uciekać się do sprowadzania reprezentantów nacji, które w tymże fachu przodowały: głównie Brazylia, ale również Francja i Hiszpania. Nic się nie zmieniło do dziś, więc nie pozostaje nam nic, jak rozglądnąć się za poważnymi i realnymi kandydaturami. Moją na ten moment jest Wendell z Leverkusen.

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 06:23   

jarles napisał/a:
Jeśli jeszcze ktoś będzie skłonny dać 10 mln, to jak dla mnie świetny interes.

No jak to, przecież Juve chciałoby MDS już od poprzedniego lata. Wczoraj wyczytałem, że młody nie chce przedłużyć kontraktu, bo chciałby przejść do Juve i to właśnie główny powód.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 08:14   

Też bym jakoś szczególnie po De Sciglio nie płakał. Chociaż nie wykluczam, że w innym klubie może z niego być klasowy defensor na lata i tym klubem mógłby być oczywiście Juventus.
U nas kompletnie nie wykorzystujemy jego potencjału, może musiałby przyjść jakiś inny trener, lub po przebudowie kadry... kto wie. Ale na ten moment Mattia nie wyróżnia się niczym szczególnym i wolałbym naprawdę stawiać na Antonellego.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 08:35   

rafal996 napisał/a:
może musiałby przyjść jakiś inny trener, lub po przebudowie kadry

No bo w ostatnich latach mało to było trenerów czy nowych zawodników...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 10:59   

rangiz napisał/a:
https://www.whoscored.com/Players/107275

"Player has no significant weaknesses" - nie traktowałbym tej strony poważnie. ;)

Ja tam gogusia nie chcę, nawet jeśli w tym sezonie kopie się po czole nieco mniej niż w poprzednich.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 12:37   

Bubu napisał/a:
No bo w ostatnich latach mało to było trenerów czy nowych zawodników...

No byli, ale może z kolei za dużo ;) Nie wiem, gdybam. Faktem jest, że Mattia wciąż ma bardzo wysokie notowania u trenerów innych klubów, jest powoływany do kadry itd., więc widocznie jest w nim coś, czego nie widzimy, lub czego Milan nie może z niego wydobyć.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 16:57   

Jakoś ten problem nie spędza mi snów z powiek, paznokci u stóp też nie obgryzam, bo od dawna - od 3 lub 4 sezonów - zabija mnie dysonans pomiędzy jego grą w reprezentacji, a tym co prezentuje w klubie. Długo czekałem na coś, co zasłoni jego totalną bezjajeczność, ale to nie nastąpiło do tej pory. Oczywiście zastanawiam się dlaczego w reprezentacji gra dobrze, a tu jakoś nie. Że chwalą go fachowcy, że nosi niekiedy w klubie opaskę kapitana, że siamto... Ok, gra w tym sezonie lepiej, ale dla mnie pierwszą parą bocznych obrońców są Abate i Antonelli, ciekawiej od MDS wygląda Calabria, chociaż to też gość, który zagra kilka spotkań i potem znika kontuzjowany. W miejsce nowego Serginho dać kogoś innego, takiego serio do gry, wzmocnienie pozycji, i mamy De Sciglio w idealnie obsadzonej roli piątego koła u wozu, zwanej również głębokim rezerwowym.
Z obu stron rozwód z rozsądku. Mi pasuje. Skasować za niego kasę, wziąć choćby...Laxalta (też wstydzicie się niekiedy własnych pomysłów?) i gorzej nie będzie.

Adin 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 17:35   

Jego odejście ani nie grzeje ani mży. W fazie ofensywnej nie istnieje. Defensywie nie jest zły. Jego statystyki w klubie nie powalają. Antonieli czy Abate zdarzało się mieć gola lub asystę. Podobno na lewą stronę mamy zabukowanego za free Kolasinica z Schalke, który w tym sezonie strzelił 3 bramki i miał 7 asyst w bundeslidze.

Jeżeli udało się przekształcić na środkowego obrońce kto wie.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 19:14   

Nie bede po nim plakal, o ile pojdzie do druzyny, ktora sezon skonczy nizej od nas. Nie posylajmy go do Juve.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 28, 2017 23:59   

Spieniężyć, najlepiej gdzieś na wyspy, żeby ewentualny rozwój nie denerwował :P
U nas utknął w martwym punkcie - od lat defensywnie tak sobie, w ofensywie nigdy nie brał udziału.
Tu pasuje takie określenie rodem z Football Managera - potrzeba nowych bodźców, wyzwań. W Milanie się męczy... albo i obie strony się już męczą.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Mar 29, 2017 11:50   

theoden92 napisał/a:
Nie bede po nim plakal, o ile pojdzie do druzyny, ktora sezon skonczy nizej od nas. Nie posylajmy go do Juve.

A co, gdy się okaże, że ta drużyna "pod" Milanem w następnym sezonie z De Sciglio wskoczy "nad" Milan :) ? Trochę dziwne rozumowanie, bo nie ma żadnej gwarancji, iż w nowej drużynie deszcziljo wypali. Nawet tej "nad" Milanem.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 29, 2017 13:04   

W tej całej dyskusji zapominamy, że MDS to człowiek, a nie rzecz i zapewne największy wpływ na jego przyszłość będzie miała jego wolą, a nie widzimisię Milanu.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 29, 2017 16:04   

pepe, skoro reprezentacji gra niezle, a czesto kolo siebie ma obroncow z Juve, to uwazam, ze nie ma co wspierac bezposrednich przeciwnikow. Poza tym, nawet jak w jakiejs Atalancie odpali, to nie sadze, zeby ta druzyna za rok byla na tym miejscu co teraz. A najlepiej sprzedac na Wyspy za duze pieniadze, albo na rok wypozyczyc.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 06:53   

Tak a propos 'closingu' oraz 'romansu' DS z Juventusem:

:rotfl:

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 20, 2017 22:45   

Dani Alves na dniach odejdzie z Juventusu, więc odgrzewany jest w mediach transfer MDS do Turynu. Czy warto Mattię oddawać i czy akurat do Starej Damy? Mam mieszane uczucia... Z jednej strony w Reprezentacji Włoch u Conte grał bardzo dobrze i potwierdzał powszechną opinię o własnym talencie, ale z drugiej strony w Milane od kilku sezonów prezentuje się na ogół przeciętnie... Boję się jednak tego, że mogłaby się powtórzyć historia jak ta z Pirlo, który za Leonardo i Allegriego grał już słabiej i mało kto się spodziewał jego odrodzenia u Bianconerich, którzy w znacznej mierze dzięki wspaniałej grze Andrei odbudowali potęgę. Ja chyba wolałbym, żeby De Sciglio został do końca kontraktu i sprawdził się jeszcze przez najbliższy sezon u boku lepszych piłkarzy, którzy pojawiają się w bieżącym mercato. Może w końcu wskoczy na wyższy pułap, ze względu na rywalizację z Rodriguezem lub Contim oraz możliwość współpracy z lepszą jakościowo pomocą i atakiem, a także ze względu na ogólnie wyższe morale i ambicje drużyny?

theoden92 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 20, 2017 23:03   

ksiedzu92, przy przyjciu Contiego byloby 6 bocznych obroncow: Abate, Antonelli, MdS, Rodriguez i Vangioni. O ile spodziewam sie pozegnania z Vangionim, to z pozostalej 5 nie widzie miejsca wlasnie dla Matti. Zgadzam sie jednak z tym, ze nie powinnismy go oddawac do Juve wlasnie, ale gdzies za granice, na wypozyczenie lub na sprzedaz.

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 20, 2017 23:13   

theoden92 napisał/a:
przy przyjciu Contiego byloby 6 bocznych obroncow: Abate, Antonelli, MdS, Rodriguez i Vangioni.

+ Calabria

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 07:54   

Ja nie widzę problemu z odejściem DS do Juve, byle nie za "czapkę gruszek" - a że Milan ponoć oczekuje ok. 20 mln za jego kartę, to jeśli byśmy tyle dostali, nie miałbym nic przeciwko (to nie są małe pieniądze i mogłyby służyć za pomoc przy wzmocnieniu innej formacji/pozycji).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 08:39   

Do Juve to by jednak bolało. W tym sensie, że samego zawodnika nie jest mi szkoda, ale byłoby mi szkoda, gdyby się rozwinął i grał dobrze, a jestem niemal pewien, że tak by się stało.

Newsio 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 09:16   

Nie spodziewałbym się po MDS wielkiego postępu. On ma już 24 lata, powinien wchodzić powoli w najlepszy dla piłkarza okres. A gra co najwyżej przyzwoicie. Gdyby nie nie włoskie obywatelstwo i kilka dobrych meczy w kadrze to nikt by się za nim w Italii nie oglądał.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 10:24   

Bonucci miał 23 jak przechodził do Juve ;)

Newsio 
Juventino

Wysłany: Śro Cze 21, 2017 10:59   

Bonucci przychodził do Juve po świetnym okresie gry w Bari. De Sciglio gra jedynie przyzwoicie (co najwyżej dobrze), a do tego na lewej stronie, na którą w Juventusie nie ma żadnych szans o ile nie odejdzie Sandro. Od 2-3 lat Mattia niespecjalnie się wyróżnia i nie jestem fanem tego zawodnika. Jeśli będzie ciężko pracował to może być zawodnikiem solidnym ale zdziwię się jeśli osiągnie poziom zbliżony choćby do Lichsteinera sprzed kilku sezonów.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Cze 21, 2017 11:33   

De Sciglio już się nie rozwinie i nie będzie nikim znaczącym na swojej pozycji, zrozumcie to! Pisałem to wielokrotnie i raz jeszcze powtórzę - dynamiki, która jest tu kluczowa nie da się już zbudować, a dokładając do tego mentalność zawodnika grającego wiecznie "na alibi", wychodzi nam przeciętniak. Pewnie z sieroty dało by się jeszcze ukształtować - choćby pod względem fizjonomii - twardziela, ale mentalnie to zawsze będzie "ciamciaramcia". Nie pojmuję również zachwytów nad jego grą w reprezentacji. W mojej opinii, w ostatnim czasie grał tam wyłącznie poprawnie, bo - znowu - na wspomniane alibi, bez podejmowania większego ryzyka. Kiedyś widziałem u niego całkiem niezłe dośrodkowania, teraz nawet po tym nie pozostało za wiele. Podsumowując, niech idzie do Juve za te 15 mln i osłabia rywala. Wartość tego chłoptasia, gwarantuję, będzie już tylko spadać. A porównywanie tej sytuacji z transferem Pirlo, to jakieś pomylenie z poplątaniem. Tam mieliśmy do czynienia ze spadająca gwiazdą, która potrzebowała zmiany otoczenia i nowych wyzwań, a gdzie udało się jej odbudować, podczas gdy tutaj wciąż przewijają się stwierdzenia "wciąż talent", "nowy Maldini" itd.

Odpowiedz do tematu