ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mattia De Sciglio
Autor Wiadomość
Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 10, 2012 22:47   Mattia De Sciglio

Mattia znalazł się w kadrze na mecz z Anglią. Mam nadzieję, że zaliczy debiut w reprezentacji :)

Przed MDS jeszcze dużo nauki, ale rokuje bardzo dobrze na przyszłość, a jego spotkanie z Interem na plus. Mam nadzieję, ze będzie też brany pod uwagę jako alternatywa na lewej obronie. Po prawo Abate jako tako ogarnia, z lewą jest jednak gorzej...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 21:36   

Zadam może i głupie pytanie ale...
Jak się powinno czytać nazwisko Matti? De Skilio czy De Sczilio? :)

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 22:28   

Chyba De Szilio ale nie jestem pewien.

maslok 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 23:33   

Potwierdzam. Zbitka "sci" jest wymawiana coś na wzór polskiego "szi" - choć nie jest to do końca to samo. Później zresztą mamy kolejną zbitkę "gli", które jest wymawiane podobnie do polskiego "li", ale nie jest to ten sam dźwięk!

Rok filologii włoskiej i człowiek nie dość, że może czytać milannews.it i LGdS, to jeszcze w internecie błyśnie.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sie 26, 2012 23:57   

upij sie, a potem sprobuj wymowic bardzo miekkie "szi" i belkotlwie cos miedzy gli a li i jestes w domu.
na moje ucho zaden straniero "gli" po wlosku nie powie poprawnie.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Sie 27, 2012 13:29   

Bo "gli" to chyba jedyny dźwięk języka włoskiego, którego nie ma w języku polskim. Mnie uczono, że najbliżej będzie coś w stylu "lji". A Mattia wymawia się "Mattija", gdyby ktoś pytał ;) "i" lekko wydłużone i pod żadnym pozorem nie rozbijać "tt" na "t-t" ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 27, 2012 13:48   

Wy tu gadu-gadu, ja mowię "de scziglio", a jak tvp sport faktycznie przygarnie serie a to Daro Szpakowski będzie miał takie pole do popisu, że Mattia przy każdym kontakcie z piłką będzie sie nazywał inaczej :P

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 27, 2012 17:59   

TomekW napisał/a:
Bo "gli" to chyba jedyny dźwięk języka włoskiego, którego nie ma w języku polskim.

Nie jedyny. U nas np. nie ma rozróżnienia na "o" zamknięte i otwarte. Nie ma rozróżnienia "n". Bo we włoskim inne jest "n" w słowie "naso" a inne w np. "ancora". Jest "e" otwarte i zamknięte. No i te zbitki typu "gli", "sci". A, no i np. jak masz "Friuli-Venezia Giulia", to też nie jest typowo polskie "Dżijulja".

Tak jak napisałeś - ważne jest też podwajanie liter, tam gdzie zapisane są one w parach. Nie podwojenie może czasem zmienić znaczenie słowa. No i nie wolno rozbijać, tak.

Powinniśmy założyć osobny temat da parlare in italiano.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sie 28, 2012 02:02   

wlosi maja kilka zabawnych zglosek.
np "gn" czym tez mozna sie udlawic.
i tak osony temat mialby wiecej sensu :D

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 28, 2012 06:48   

Mecz z Sampdorią musiałem oglądać na necie akurat z komentarzem niemieckim i tam komentator wymawiał De Skilio :rotfl2: my możemy tego nie wiedzieć jak się coś wymawia ale komentator chyba powinien. Jeszcze kilka innych nazwisk fajnie wypowiadał, już nie pamiętam kogo. Z drugiej strony on może i wie ale jak to Niemcy, wymawiają po swojemu, to tak jak my byśmy wymawiali nazwiska głównie angielskie tak jak się pisze :lol2:

Szczepan14789 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 29, 2012 20:31   

Ja w google tłumaczu usłyszałem "Matija de sczilio" :rotfl2:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 00:10   

Najnowszy wywiad pokazuje, że to naprawdę skromny facet, raczej nie grozi mu uderzenie sodówki. Mówi również otwarcie, że dobrze czuje się na lewej stronie. Czyżby Antonini miał czuć się zagrożony ;-) ? Ciekaw tylko jestem, czy będzie potrafił tak dobrze dośrodkować piłkę w pole karne biegając po lewej flance. Nie zawsze będzie miał czas, żeby przełożyć sobie piłę na prawą stopę.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 09:14   

Co prawda wszystko zweryfikuje boisko gdy De Sciglio zostanie wystawiony na lewej ale pamiętam jak w ostatnich meczach Mattia dośrodkowywał również lewą nogą, ze skutkiem całkiem niezłym. Pozwala to sądzić, że w odróżnieniu od naszych pozostałych bocznych obrońców, lewa noga nie służy mu jedynie do podpierania. Chociaż zwykle jestem zdania, że prawonożni piłkarze powinni grać po prawej stronie.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 12:43   

Renesco napisał/a:
Czyżby Antonini miał czuć się zagrożony ;-) ?
On pewnie już robi w gacie. Mesbah ostatnio odgrażał się, że jest w formie, więc klękajcie narody. Antoniniemu zostaje ławka, a MDS musi dalej walczyć na prawej stronie. Nadchodzi era Djamela.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 13:09   

Paolo#3 napisał/a:
On pewnie już robi w gacie. Mesbah ostatnio odgrażał się, że jest w formie, więc klękajcie narody. Antoniniemu zostaje ławka, a MDS musi dalej walczyć na prawej stronie. Nadchodzi era Djamela.

Akurat z postawy Mesbaha jestem zadowolony :-) determinacją i ciężką pracą można sporo nadrobić i jeśli Djamel rzeczywiście wylewa z siebie siódme poty na treningu to tylko lepiej dla nas ;-)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 13:20   

Suchcik napisał/a:
Chociaż zwykle jestem zdania, że prawonożni piłkarze powinni grać po prawej stronie.
Ja też. Fajnie mieć obie nogi zdolne do celnych podań, ale którąś z nich jednak zazwyczaj człowiek posługuje się lepiej. No chyba, że należy do tych nielicznych - jak Zambro w prime time - którym to w sumie zwisa. Niech De Sciglio posadzi Abate na ławce, wtedy będziemy mieć przynajmniej jedną stronę na poziomie i osobiście będę szczęśliwy. Przesuwanie go na lewo...no cóż, rozumiem że jest kryzys, ale w końcu tą lewą stronę należy ogarnąć, jednak niekoniecznie kosztem prawej.
Cieszy świadomość jaki ten chłopak zrobił krok w przód od meczu z Viktorią Pilzno, gdzie był ostro, tu na forum, zjechany. Teraz to nasza nadzieja, dla mnie nawet większa niż Faraon czy Pato.
Renesco napisał/a:
Najnowszy wywiad pokazuje, że to naprawdę skromny facet, raczej nie grozi mu uderzenie sodówki.
Jak pamiętam to zawsze go chwalili szkoleniowcy, że niby taki ułożony chłopak, który jest liderem grupy dzięki swojemu podejściu do piłki i zaangażowaniu w to, co robi.

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 13:24   

carlos napisał/a:
Pato

:D

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 13:57   

Cytat:
:D
No co? Po tym jak podobno rozstał się z Basią (btw. rozstał się?) to wiążę z nim naprawdę duże, coraz większe nadzieje, chociaż Paryż już silnie obsadzony. I na tym skończę off topa. ;)

sneer 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 11, 2012 13:34   

Mattia vs Juve
http://www.youtube.com/watch?v=c3-WtFEv8n0

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 11, 2012 14:16   

Gość ma super wejście do zespołu... ale takich przypadków widziałem wiele. Jedna uwaga... nie jarać się byle kompilacją i nie zagłaskać Mattię. Bo skończy jak wielu.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 11, 2012 14:51   

Jest to zawodnik z aspiracjami na jednego z najlepszych bocznych obrońców na świecie.
Moim zdaniem powinien popracować nad dynamiką, kondycją, oraz strzałem z dystansu oraz dopracowaniem dośrodkowań.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 11, 2012 15:42   

Chłopak wygląda na pokornego, więc liczę, że w pełni wykorzysta swój potencjał i zostanie jednym z najlepszych bocznych obrońców na świecie. W meczu z Torino pokazał, że lewa noga nie służy mu tylko do podpierania. Pewnie jeszcze nie raz wystąpi awaryjnie na LO i dobrze, ktoś taki jak Zambro ( operujący po obu stronach) zawsze się przyda.

Marzy mi się obrona zdominowana przez Włochów, gdyby tak w najbliższym czasie udało nam się ściągnąć Santona i Ogbonnę... ;)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 02, 2013 00:25   

http://www.whoscored.com/...ecember-22-2012
Dosyć ciekawa 11.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 02, 2013 00:50   

moją uwagę zwrócił przede wszystkim Consigli. Ma kontrakt do końca roku, a my chyba szukamy bramkarza...

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 02, 2013 15:06   

A do Darmiana mamy jeszcze jakieś prawa?

Odpowiedz do tematu