ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2012/2013
Autor Wiadomość
Hornet 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 20:04   

Lepiej dla Milanu, żeby Borussia wygrała bo wtedy wskoczy ona do drugiego koszyka LM i nie trafimy na nią w grupie :)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 20:34   

Bardzo ciekawy finał. Są szanse bo obu stronach, swoje miał Lewy, swoje Kuba. Natomiast bramkarze mają na razie swój dzień. Zwłaszcza Weidenfeller wybronił kilka sytuacji w sposób wyśmienity.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:18   

Szkoda, że Rizzoli nieco sie gubi, Dante powinien dostać drugą żółtą

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:38   

bounty_fire napisał/a:
Dante powinien dostać drugą żółtą

A Lewy też powinien zobaczyć czerwo za to bezczelne przejście się po kostce Boatenga. Oczywiście komentatorzy żenujący, ale stało się jak chciałem - Bayern z pucharem Ligi Mistrzów. Po przegranej z Interem i Chelsea w finale aż chciałoby się powiedzieć - do trzech razy sztuka. Brawo Jupp :piwo:
Teraz niech to Pep przebije :lol2:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:40   

nismovsky napisał/a:

A Lewy też powinien zobaczyć czerwo za to bezczelne przejście się po kostce Boatenga

:ok: pełna zgoda, pisałem przed tym wdeptaniem w ziemie kostki Boatenga ^

Dobry finał, jeden z najlepszych w ostatnich latach

nismovsky napisał/a:
Teraz niech to Pep przebije

Za tydzień Bayern ma okazje skończyć sezon z potrójną koroną

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:46   

bounty_fire napisał/a:
pełna zgoda

Mam nadzieję, że UEFA jakoś dyscyplinarnie wlepi grzywnę Lewemu, bo jak za byle gówno czepiają się "bad boyów" to teraz tym bardziej powinni przykładnie go ukarać.
bounty_fire napisał/a:
Za tydzień Bayern ma okazje skończyć sezon z potrójną koroną

Wiem i liczę, że będzie potrójna korona, bo należy im się za całokształt w sezonie! :piwo:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 21:55   

Prawie były karne ale Robben wreszcie zdecydował. Piękny finał, poczatek dla Dortmundu, później wyrównana gra ale po przerwie lepszy Bayern. Puchat zdobyła zdecydowanie najlepsza drużyna świata sezonu 12/13.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 22:13   

nismovsky napisał/a:
Teraz niech to Pep przebije

Wystarczy niczego nie spieprzyć i już po pół roku może wyrównać ilość wygranych trofeów (jeżeli Puchar Niemiec zdobędzie za tydzień Stuttgart). W Superpucharze Europy z Chelsea, to Bayern będzie faworytem. Tak samo w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Co do dzisiejszego meczu. Fantastyczne postawa Neuera, bardzo dobra Weidenfellera, Robbena i Gundogana. Widać było, że BVB ma krótką ławkę rezerwowych. W obliczu nieobecności Gotzego Klopp nie miał żadnego pola manewru w przodzie. Generalnie mecz stał na bardzo wysokim poziomie. I oba zespoły powinny kończyć w dziesiątkę, bo Dante i Lewandowski solidnie zapracowali sobie na czerwone kartki.

akont 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 22:16   

oj.. Lewy zasłużył na karę i to bez dwóch zdań[przypomniał mi się Ibra jakoś w tym momencie].
co do meczu: najsłabsza feta EVER! kilka fajerwerków, parę confetti
a zabrakło tego:

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 22:29   

Trochę przesadzacie z tymi czerwonymi, mecz był czysty z drobnymi ''uprzejmościami'' z obu stron. Równie dobrze Ribery powinien wylecieć za łokcia na początku spotkania.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 22:36   

GPower, dokładnie jeżeli chodzi o te kartki.
Dzis zdecydowanie zawiodła skutecznosc. Bo okazji zeby skonczyło sie 3:3 nie brakowało.
Finał przyjemny dla oka, szkoda ze "naszym" nie udało sie wygrac...

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 23:31   

bounty_fire napisał/a:
Szkoda, że Rizzoli nieco sie gubi.

Chyba Rikkoli, nie? ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 02:48   

Piękne zakończenie finału, po dramacie w Bielsku nie dałoby rady znieść tych medialnych spustów nad Borussią, chociaż jeden plus tego dnia :)
Ta cała banda, z TVP na czele prawie zrobiła z Dortmundu kadrę narodową, z resztą nSport robił to samo, pięknie się słuchało tej żałoby prawie na każdym kanale :lol2:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 02:52   

Ja już tak bardziej w sferze SF się wypowiem - trochę żałuję, bo gdyby Lewy przesądził w tym meczu o wyniku i zagrał fenomenalnie wygrywając przy tym to trofeum to może doczekalibyśmy się pierwszego Polaka wygrywającego Złoto Piłkę :) mi ta fala medialnej gorączki aż tak nie przeszkadza, może dlatego że nie oglądam za dużo TV i nie czytam za dużo portali pokroju onetu, ale muszę przyznać, że dzisiaj byłem za Borussią i szkoda mi się ich zrobiło kiedy Robben zabił nadzieje na wygraną.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 15:32   

Renesco napisał/a:
mi ta fala medialnej gorączki aż tak nie przeszkadza

Mi przeszkadza, ale to nie powód żebym miał od razu być przeciwko Borussi. Szkoda, że się nie udało. Na plus Piszczek, który na 12 bezpośrednich pojedynków z Riberym wygrał 9 (podobno Francuz po meczu znalazł czas żeby podejść i przybić sobie z Polakiem 'piątke') i zaliczył 4 na 4 udane wślizgi. Gorzej wyglądało to u Lewego i Kuby - ten pierwszy wygrał tylko jeden pojedynek w powietrzu, a Kuba oprócz jednej kontry pokazał niewiele. Nie wykorzystali przewagi na początku, a szkoda - później przez ten pressing brakowało sił.

Wklejam Mandzukicia, który przy świętowaniu zgubił swój.... medal :)

http://www.youtube.com/wa...d&v=Bd3RB_G-mA4

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 16:47   

a tutaj zakończony sezon w obiektywie uefa.com
http://www.uefa.com/uefac...season+pictures

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 20:08   

Ja byłem za Borussią i mocno żałuję tego że nie wykorzystali wczoraj swojej przewagi, pierwsza połowa pod ich dyktando, Bayern jakby się ich przestraszył, druga połowa już dla Bawarczyków którzy wykorzystali koszmarne błędy obrony BVB i strzelili 2 bramki.

Nie powiedziałbym że puchar należał się tylko Bayernowi, to Liga Mistrzów a w tych rozgrywkach Borussia tak samo gniotła w tym sezonie, puchar zarówno należał się jednym i drugim, w każdym razie finał stał na wysokim poziomie, ofensywa gra i sporo ataków z jednej i drugiej strony, zero przepychanek, naprawdę bardzo fajny finał.

Borussię zniszczył morderczy pressing w pierwszej połowie i brak szerokiej, mocnej ławki (bo wejście Schibera to jakieś nieporozumienie :lol2: ) ale gratuluję Bayernowi zwycięstwa, w tym sezonie pokazują że są mega silni a co więcej, kadry wcale nie mają starej więc jeśli Guardiola nie spieprzy tego co mu zbudował Jupp to Bayern będzie w ścisłym TOPie jeszcze przez kilka następnych sezonów.

Fajna była ceremonia otwarcia, mało kiedy zwracam na to uwagę ale wczoraj naprawdę mnie urzekła.

Bayern już zbliża się do nas na niebezpieczną odległość jeśli chodzi o puchary europy :/
#10 Rui Costa per sempre!

Kaj 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 22:05   

Taka ciekawostka jeszcze :)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 01:50   

@Kaj:
Przypadek? Nieee... ;)

Hornet 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 12:30   

UEFA Champions League end of season awards

Wyróżnienie otrzymał Mexes za swojego magicznego gola z Anderlechtem i Abbiati za udane interwencje w meczu z Zenitem :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 13:37   

Zwycięstwo Bayernu sprawiło mi wiele radości. Zwłaszcza, że mecz ten wygrał tak naprawdę Robben, asystując i strzelając decydującego gola. Z racji, że to mój faworyt wśród piłkarzy, miało to dla mnie podwójne znaczenie :ok: dawno nie widziałem tak szczęśliwej osoby jak on po golu i po meczu. Widać, że te kilka lat, gdy zawodził w decydujących momentach zrobiło swoje. Mam nadzieję, że teraz znów uwierzy w siebie i w przyszłym roku wpadnie mu w ręce Złota Piłka, gdy poprowadzi Bayern do obrony tytułu i Pucharu Niemiec, przegranego z Milanem finału LM, w którym wprawdzie strzeli 2 gole (jednego po asyście Lewego, który do nich idzie-będzie Bayernomania zaraz), ale w 93 minucie Constant rozstrzygnie i strzeli na 3:2 oraz Holandię do wygrania Mundialu w Brazylii, to by było coś :piwo:

Kaj 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 14:03   

bajer napisał/a:
Mam nadzieję, że teraz znów uwierzy w siebie i w przyszłym roku wpadnie mu w ręce Złota Piłka, gdy poprowadzi Bayern do obrony tytułu

Robben chyba jest na wylocie z Bayernu? Słyszałem że interesuje się nim kilka bogatszych klubów, głównie ze względów marketingowych. A Robben złotej piłki nigdy nie dostanie, no chyba że zaliczy wielki progres - będzie grać mniej przewidywalnie i trafiać setki :)

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 22:55   

To jak odejdzie z Bayernu to już przestaję im sprzyjać :P

Odpowiedz do tematu