ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2012/2013
Autor Wiadomość
Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 14:57   

bounty_fire napisał/a:
Guardiola zaczął od sprzątania w postaci pozbycia się Ronaldinho i Deco i zrobił małą rewoltę kadrową przy odpowiednich funduszach

A w Bayernie nawet tego nie będzie musiał raczej robić a jak już, to na mniejszą skalę.

Barcelona się doczekała kónca swojej europejskiej dominacji tak jak "galaktyczny" Real i "stratosferyczny" Milan wcześniej.

Ciekawostką jest, że "cykl Realu" miał 3 finały (1998, 2000, 2002), "cykl Milanu" również 3 (2003, 2005, 2007), Barcy też 3 (2006, 2009, 2011) a wcześniej można się doszukać cykli Juventusu i znów Milanu z również trzema finałami.

Skoro więc Bayern zaliczy swój trzeci finał w ostatnich latach (2010, 2012, 2013), to nie wróży to Guardioli niczego dobrego w Monachium :brew:

Czyżby więc czas na kolejny cykl ACM? :king:

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

123 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 14:58   

sorry,
mialem na mysli ustalone/narzucone ustawienie :)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 15:05   

o ile uważam, że Pep powinien udowodnić swoją pozycję w innym klubie niż Barcelona (Bayern, obecny Bayern, to wciąż jednak nie będzie to co mnie przekona) to jednak nie zgodzę się z czymś takim:
milanik napisał/a:
kolejny klub i kolejny brak testu jeśli chodzi o budowanie drużyny...

Guardiola budował przecież od lat cały obecny system gry Barcelony, tiki-taka to m.in. jego dzieło.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 15:34   

Chodzi o to, że Guardiola dostał po raz drugi zespół komplenty personalnie. W ówczesnej Barcelonie i w dzisiejszym Bayernie nie ma słabych punktów na boisku. W "Dumie Katalonii" Pep dopracował styl, który zaczął tworzyć Rijkard. Mógł sobie pozwolić na wprowadzanie młodych (Pedro, Busquets) czy nowych nabytków (Villa). Postawił na ewolucję. To samo ma tutaj. Starszych graczy ma niewiele, młodych sporo, budżet duży. Po prostu musi ulepszyć. Do kreowania nie ma tam zbyt wiele. Jeśli tak samo wprowadzi młodych, nowych i nic nie zepsuje, to zostanie uznany za trenera dekady.

milanik 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 16:31   

SineCere napisał/a:
Chodzi o to, że Guardiola dostał po raz drugi zespół komplenty personalnie. W ówczesnej Barcelonie i w dzisiejszym Bayernie nie ma słabych punktów na boisku. W "Dumie Katalonii" Pep dopracował styl, który zaczął tworzyć Rijkard. Mógł sobie pozwolić na wprowadzanie młodych (Pedro, Busquets) czy nowych nabytków (Villa). Postawił na ewolucję. To samo ma tutaj. Starszych graczy ma niewiele, młodych sporo, budżet duży. Po prostu musi ulepszyć. Do kreowania nie ma tam zbyt wiele. Jeśli tak samo wprowadzi młodych, nowych i nic nie zepsuje, to zostanie uznany za trenera dekady.

To właśnie miałem na myśli... Styl wraz z nowym szkoleniowcem na ogół zawsze się zmienia... mniej lub bardziej.

Bayern to drużyna kompletna w tym momencie, więc Pep do końca swoim warsztatem trenerskim wykazać się nie będzie mógł... Chyba, że zrobi rewolucję, która zamieni obecnych mistrzów na kolejnych mistrzów... ale wiemy, że takiej nie będzie, nie ma tam nic, co by kazało robić "przemeblowanie".

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 17:17   

milanik napisał/a:
Z pary finałowej się cieszę, na taką liczyłem po losowaniu dwójek półfinałowych... i się udało - wbrew marzeniom UEFY ;)

Mam dokładnie tak samo, ale zastanawiam sie też czy po wczorajszym meczu nie było telefonów na "górze" UEFY z tekstami: "cholera! dlaczego nie ma meczu o trzecie miejsce?! kto jest za to odpowiedzialny?! jak szybko możemy to zmienić??!!" ;)

Jeśli chodzi o Pepa to w Milanie mógł pokazać czy jest fachowcem czy nie, ale tego sie już raczej nie dowiemy, może to i dobrze...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 22:47   

Wygrać LM jak to zrobił Ancelotti w 2007 to jest wyczyn. Jest to jedno z najbardziej nieoczekiwanych sukcesów Milanu w ostatnich -nastu latach.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 04, 2013 10:55   

milanik napisał/a:

Z pary finałowej się cieszę, na taką liczyłem po losowaniu dwójek półfinałowych... i się udało - wbrew marzeniom UEFY ;) Oczywiście brak w finale Barcelony i Realu ma dla kibica Milanu też inną zaletę - ani jedni, ani drudzy nie prześcigną nas w ilości międzynarodowych trofeów, a depczą po piętach... Berlusconi dalej będzie mógł głosić wszem i wobec kwestie najbardziej utytułowanego... ;)

A to nie Real jest obecnie najbardziej utytułowanym klubem?

Co do finału, będę za Borussią, nie tylko z powodu polaków ale ogólnie bardzo lubię ten klub i można powiedzieć że za nim sympatyzuję od dobrych paru lat w Bundeslidze, a Bayernu z kolei nie cierpię i mam nadzieję że gęby ich szefostwa będą podobne jak na poniższym obrazku:

Ale niestety to oni są faworytami, grają najlepszą piłkę w tym sezonie, grają futbol totalny, są silni w każdym elemencie gry, dawno nie widziałem takiego zespołu. Ale Borussia nie jest bez szans, w tej edycji nie mieli lekko, dostali ciężkich rywali a mimo wszystko awansowali do finału i to w przepięknym stylu. Finał może być zarówno piękny jak i męczący, bo obie ekipy potrafią świetnie kontrolować tempo gry, momentalnie przyśpieszać, grać z klepy czy dryblować ale finał to finał i tu będzie najważniejsza konsekwencja w swojej grze także nie zdziwię się jak będą nudne szachy.

BVB:
1995 - mistrzostwo kraju
1996 - mistrzostwo kraju
1997 - puchar Europy

2011 - mistrzostwo kraju
2012 - mistrzostwo kraju
2013 - ? :D

Liczę na powtórkę z 97r.
#10 Rui Costa per sempre!
Ostatnio zmieniony przez Szybki Sob Maj 04, 2013 14:10, w całości zmieniany 1 raz  

SineCere 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 04, 2013 13:40   

Rossonero_ napisał/a:

Jeśli wziąć pod uwagę tylko triumfy w LM to tak, wtedy Real będzie na szczycie. Jeśli natomiast dołożymy do tego pozostałe rozgrywki międzynarodowe, to wtedy już Milan jest na czele.

Jawor 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 11, 2013 19:53   

Śmieszny obrazek znalazłem w internecie :D

W tym roku to się niestety zmieni, ale szacunek do jego osoby, nigdy :)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 11, 2013 20:30   

Mam lepsze :king:
#10 Rui Costa per sempre!

PacheL 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 23, 2013 14:57   

a tak swoją drogą, to w przyszłym sezonie, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, będziemy losowani z drugiego koszyka... jeśli oczywiście w ogóle awansujemy do LM.

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 23, 2013 16:12   

W zeszłym roku byliśmy w 1 koszyku, ale w poprzednich latach, np. 2009, 2010, 2011 losowani byliśmy z 2 koszyka, w końcu byliśmy w grupie 2 razy z Realem i raz z Barcą. Wygrajmy Scudetto, zajdźmy daleko w LM to może trafimy do 1 koszyka.

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 23, 2013 18:56   

Horrorist napisał/a:
Wygrajmy Scudetto, zajdźmy daleko w LM to może trafimy do 1 koszyka.

Scudetto nic do tego nie ma, koszyki są na podstawie rankingu UEFA, a tam są punkty tylko za europejskie puchary.

chip 
Juventino

Wysłany: Czw Maj 23, 2013 20:14   

Rossonero_ napisał/a:
milanik napisał/a:

Z pary finałowej się cieszę, na taką liczyłem po losowaniu dwójek półfinałowych... i się udało - wbrew marzeniom UEFY ;) Oczywiście brak w finale Barcelony i Realu ma dla kibica Milanu też inną zaletę - ani jedni, ani drudzy nie prześcigną nas w ilości międzynarodowych trofeów, a depczą po piętach... Berlusconi dalej będzie mógł głosić wszem i wobec kwestie najbardziej utytułowanego... ;)

Co do finału, będę za Borussią, nie tylko z powodu polaków ale ogólnie bardzo lubię ten klub i można powiedzieć że za nim sympatyzuję od dobrych paru lat w Bundeslidze, a Bayernu z kolei nie cierpię i mam nadzieję że gęby ich szefostwa będą podobne jak na poniższym obrazku:
Obrazek

Ale niestety to oni są faworytami, grają najlepszą piłkę w tym sezonie, grają futbol totalny, są silni w każdym elemencie gry, dawno nie widziałem takiego zespołu. Ale Borussia nie jest bez szans, w tej edycji nie mieli lekko, dostali ciężkich rywali a mimo wszystko awansowali do finału i to w przepięknym stylu. Finał może być zarówno piękny jak i męczący, bo obie ekipy potrafią świetnie kontrolować tempo gry, momentalnie przyśpieszać, grać z klepy czy dryblować ale finał to finał i tu będzie najważniejsza konsekwencja w swojej grze także nie zdziwię się jak będą nudne szachy.

BVB:
1995 - mistrzostwo kraju
1996 - mistrzostwo kraju
1997 - puchar Europy

2011 - mistrzostwo kraju
2012 - mistrzostwo kraju
2013 - ? :D

Liczę na powtórkę z 97r.
Obrazek

Ten obrazek jest niezły. Przypuszczam, że jeśli Borussi uda sie w jakiś sposób ograc tegoroczny Bayern to zrobią to w podobnym stylu jak chelsea rok temu w finale czyli na pełnym farcie

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 11:33   

To dziś finał. Liczę na wygraną Borussi, nie tylko z sentymentu do polaków w niej grających, ale przede wszystkim dlatego, że nie lubię Bayernu.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 12:15   

Zbyt podziwiam Bayern, aby kibicować Dortmundczykom, a więc nucę dziś: Bayern, Bayern, uber alles.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 12:24   

carlos to do śpiewania jest już nas dwóch :piwo: na pohybel Ryczelowi! :P

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 12:51   

Ja dzisiaj kibicuje Borussii chociażby ze względu na to, że w razie wygranej Bayern'u to przybliżają się do nas powoli z liczbą zdobytych trofeów.

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 12:55   

No a ja kibicuję Bayernowi żeby miał więcej niż Barcelona :)

Kaj 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 13:14   

Hejtujcie mnie, ale ze względu na polskie trio marzy mi się wygrana BVB. W końcu nie często ogląda się trzech polaków w finale - fajnie by było jakby zgarnęli coś.

Niestety rozum mówi mi zupełnie coś innego. Obstawiam 3-1 dla Bayernu, chociaż po cichu liczę jednak na niespodzianke :)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 14:01   

Licze ze Bayern wygra. Deneruje mnie ta mania Borussi. Czuje sie jakby to polska druzyna grala w finale,a jako ze to niemiecka to strasznie mnie to wkurza. Druga sprawa jest taka ze Bayernowi sie ta wygrana poprostu nalezy. To co zrobili z juve i barca to poprostu poezja. Dzisiaj zrobią to z Borussia:-)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 17:42   

Serce za Polakami z Borussi, rozum podpowiada Bayern.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 17:47   

carlos, nismovsky,

Już trzech. Cała rodzina za Borrusiom oprócz mnie. :rotfl2:

akont 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 25, 2013 19:08   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Serce za Polakami z Borussi, rozum podpowiada Bayern.

dokładnie to samo mam ;)

A tak sobie myślę...co by było gdyby dziś Milan grał w finale... ehhh
Borussia i Bayern ani mnie nie mrożą ani nie grzeją, a jednak emocje są bo to w końcu UEFA[no i jednak nasi odegrają role], ale gdybyśmy to my dziś grali to pewnie zejście na zawał byłoby już o 8 rano ;)

Mamy trochę za dużo piwa więc liczę na karne tak dla podgrzania atmosfery.

Odpowiedz do tematu