ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2012/2013
Autor Wiadomość
chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 14:42   Sezon 2012/2013

Aby nie robić bałaganu. Nowy sezon - nowy watek.
Dyskusje z poprzedniego proszę kontynuować w tym temacie.

Podstawowe linki:

Terminarz Serie A

Terminarz Coppa Italia

Terminarz Coppa Italia Primavery

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 16:21   

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać:

Heh. :)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 18:40   

maslok, mógłbyś podać też w polskiej wersji językowej? ;)

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 21:47   

"KRZYCZ DO GALLIANIEGO: JESTEŚCIE MAFIĄ W PIŁCE
NEGOCJUJ ZMNIEJSZENIE KARY Z 6 DO 3 MIESIĘCY"

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 07:37   

Przenoszę cytat z tematu o sezonie 2011/2012.

Vimes napisał/a:
Przypominam, że Conte jest oskarżony o to, że nie doniósł na swoich piłkarzy, którzy rzekomo ustawili mecz, a nie, że kupił bądź sprzedał jakieś spotkanie.
OK, nie kupił meczu samego w sobie, ale chyba nie powiesz, że działał zgodnie z duchem sportu i z prawem?
Uważasz, że za to, że nie doniósł należy mu się kara czy szacun na mieście? ;)
Coś widzę, że co by nie było to będziesz bronił trenera nawet jak znajdą krew ofiary na jego koszuli.

Vimes napisał/a:
Oskarża go wyłącznie jeden człowiek - Filippo Carobbio, który trochę plącze się w zeznaniach.

Przeczytaj to co piszesz! Tłumaczysz gościa bo oskarża go tylko jeden człowiek?! co to za argument?!

Vimes 
Juventino

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 11:38   

konrad_acm napisał/a:
OK, nie kupił meczu samego w sobie, ale chyba nie powiesz, że działał zgodnie z duchem sportu i z prawem?
Uważasz, że za to, że nie doniósł należy mu się kara czy szacun na mieście? ;)

W postępowaniu pod lupą są dwa spotkania. Jedno to remis (2:2 z Novarą), a drugie to porażka (0:1 z Albinoleffe) Sieny, którą wtedy prowadził Conte. Uważam, że istnieje możliwość, iż paru graczy mogło sprzedać mecz bez wiedzy reszty kolegów z drużyny i trenera. Przyjmujesz taką możliwość, że Conte mógł mieć jakieś podjerzenia, ale wobec braku pewności, że jego zawodnicy kręcą lody na boku nie poleciał od razu na policję? I nie, nie uważam, że za brak donosu należy się szacun.

konrad_acm napisał/a:
Vimes napisał/a:
Oskarża go wyłącznie jeden człowiek - Filippo Carobbio, który trochę plącze się w zeznaniach.

Przeczytaj to co piszesz! Tłumaczysz gościa bo oskarża go tylko jeden człowiek?! co to za argument?!

Przeczytaj jeszcze raz co piszę: "Filippo Carobbio, który trochę plącze się w zeznaniach". Chodzi mi o to, że Carobbio bodajże już cztery razy zmieniał swoje zeznania. Czy to nie godzi w jego wiarygodność?

maslok 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 11:48   

Wróżenie z fusów i wymyślanie scenariuszy. Ja bym poczekał z tą dyskusją, gdy będą znane szczegóły, zapadną wyroki i takie tam.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 05, 2012 10:53   

Kiedy mają zapaść te wyroki? Bonucci jak zostanie zawieszony, to będzie mógł grać w LM?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 05, 2012 11:36   

W barwach Juve czy klubu zagranicznego?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sie 05, 2012 11:53   

To ma to jakies znaczenie? Przeciez zawiesza sie goscia a nie klub...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 05, 2012 13:45   

Już w przeszłości był jeden zawodnik zawieszony przez włoską federację i nie mógł grać we wloskich rozgrywkach. Wyjechał do Anglii i grał normalnie w piłkę.

sneer 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 10, 2012 08:53   

Conte dostał 10 miesięcy zawieszenia, Bonnuci i Pepe oczyszczeni z zarzutów.
Novara -2 pkty, Lecce zdegradowane.

pionka 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 18:15   

Napoli zbojkotowało wręczenie Superpucharu dla Juventusu po tym jak dostali trzy czerwone kartki i przegrali mecz 2-4 po dogrywce.
Dlaczego prawie zawsze za wygranymi Juventusu ciągnie się smród sędziowskich kontrowersji? :|

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 19:30   

Meczu nie oglądałem ale póki co smród zostaje po zachowaniu Napoli jakieś normy są, protestować też można w inny sposób.

doesn't matter 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 19:31   

pionka napisał/a:
Napoli zbojkotowało wręczenie Superpucharu dla Juventusu po tym jak dostali trzy czerwone kartki i przegrali mecz 2-4 po dogrywce.

A nie cztery?

Naplety takie zbulwersowane, ale jakos nie mieli checi oddac trzech punktów interowi za przekrecenie ich na SS. Bidulki no.

Pozatym jak sie gra tak jak grało Napoli to ciezko winic kogokolwiek o to ze konczylo sie mecz w "9". O ile nie wiem co poszło z Pandevem. Rozne teorie są. O tyle wylot Zunigi zasłuzony.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 19:46   

Trzecią dostał oczywiście trener ;)
Napoli jest samo sobie winne robiąc z meczu bardziej polowanie na kości niż normalne spotkanie. Jakby sędzia ich chciał przekręcić to w 9 by grali już dużo wcześniej, a nie w ostatnich minutach - bo niejeden raz delikatnie potraktował zawodników Napoli.

Mecz postronnej osobie mógł się podobać bo było w nim wszystko - kartki, bramki, dogrywka, samobój, karny, świetne interwencje i kiksy obrońców. Ja mimo wszystko bałem się o kontuzje przy takiej grze bardziej niż cieszyłem widowiskiem.

123 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 15:08   

Venomik napisał/a:
Napoli jest samo sobie winne...

a mnie sie wydaje, ze chodzilo im bardziej o watpliwego karnego na Vucinicu, brak karnego za faul na Behramim i te puszczone oczko Buffona do sedziego. juz nie mowiac o pandevie, czy zunidze, ktory w jednej z akcji byl faulowany, a... zarobil zolta kartke.

z reszta nie wazne... upiecze sie wam jak zwylke :)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 18:05   

Wątpliwy faul na Vuciniciu? Dwa wątpliwe faule zostały puszczone w pierwszej połowie, ale to zagranie się na rzut karny ewidentnie kwalifikowało i sędzia podjął słuszną decyzję.
Co do Zunigi to nie wiem gdzie był faulowały, nie mam powtórki - natomiast za swoje zagranie już musiał wylecieć. Minutę wcześniej kurdupel Giovinco dostał kartkę za przerwanie kontrataku przepychając się z kimś, więc tutaj sędzia zachował się konsekwentnie. Zwłaszcza, że Zuniga poza kartką już miał też reprymendę od sędziego na koncie.
Sytuacji Behramiego nie kojarzę, będę wdzieczny za jakiegoś linka bo nie mogę znaleźć.

Oczka Buffona nie skomentuje, bo zwyczajnie nie ma czego.
Gdyby sędzia chciał przekręcać z premedytacją to Napoli już dużo wcześniej grałoby w 10-tkę.

maslok 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 14, 2012 23:48   

Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu do gry wróci Serie A. Można psioczyć na tę ligę, ale ma coś w sobie, co mnie przyciąga. Nie wiem, jak wy, ale od początku mercato interesują mnie poczynania Fiorentiny. W zeszłym sezonie ledwie 13. lokata w tabeli. Do tego niesamowite zamieszanie na ławce trenerskiej. Sezon zaczął Sinisa Mihajlovic, zastąpił go Delio Rossi. W maju, po uderzeniu Ljajica, został zwolniony a drużynę tymczasowo prowadził Vincenzo Guerini.

W tym roku jednak od początku pan Della Valle inwestuje mądrze. Przede wszystkim nowa miotła - Vincenzo Montella, bardzo dobrze pracujący w Catanii. Jeśli Montella będzie trzymał się swojej wizji, wdrażanej na Sycylii, jego zespół grał będzie systemem 352. Młody szkoleniowiec zaczął zatem rewolucję. Zaangażowano Emiliano Viviano, który zastąpił we Florencji Artura Boruca. Zmiennikiem powinien być Lupatelli lub - przebywający na IO - Neto. Patrząc jednak na to, jak spisuje się Brazylijczyk, nie będzie miał dużo miejsca do gry w nadchodzącym sezonie. 27-letni Viviano to fachura nie lada i Viola będzie miała z niego dużo pociechy.

Przewietrzona została również obrona. Odeszli Cesare Natali (Bologna) oraz Alessandro Gamberini (Napoli) przez dłuższy tworzący filar defensywy ekipy z Toskanii. Pozbyto się również Kroldrupa oraz Nikoli Gulana. To powinno dać miejsce dwójce młodych stoperów, za którymi bardzo przepadam - Matiji Natasicowi ('93) oraz Michele Camporese ('92). Florentczycy uszczknęli nieco z tonącej Żółtej Łodzi Podwodnej, za grosze angażując m.in. Gonzalo Rodrigueza. Nie mam pojęcia jak sprawował się Argentyńczyk w Hiszpanii, zaś fakt, że jego zespół spadł do Segunda Division nie napawa optymizmem, ale za darmo sprowadzono też Facundo Roncaglię z Boca Juniors. W kadrze jest również Felipe, niegdyś grający z Cristianem Zapatą w Udinese. Roncaglia jest dla mnie kompletnym anonimem. Gonzalo jednym wielkim znakiem zapytania. Właściwie, dość ironicznie, najpewniejszymi punktami defensywy są dla mnie młodzi Camporese i Natasic. Przydałby się ktoś doświadczony na środek obrony, lider formacji, który mógłby pokierować mniej doświadczonymi kolegami. Montella powinien trzymać kciuki, żeby kimś takim był Rodriguez.

Boczne sektory Fiorentina ma zabezpieczone bardzo solidnie. W klubie zostali Manuel Pasqual oraz Juan Manuel Vargas. Do tego z Udinese wypożyczono Juana Cuadrado - szalonego Kolumbijczyka, jedną z rewelacji ubiegłego sezonu (wówczas reprezentował barwy Lecce). Jest również Mattia Cassani, którego definitywnie wykupiono z Palermo za jakieś śmieszne pieniądze. Do tego dochodzi jeszcze, spisujący się poniżej oczekiwań i będący na wylocie, Andrea Lazzari. Heh, pamiętam jak niegdyś byli tacy, co go widzieli w Milanie. :)

Tak dochodzimy do formacji, która w ekipie z Artemio Franchi jest zabezpieczona świetnie. Bardzo mocna druga linia. Za jakieś śmieszne grosze pozyskano Alberto Aquilaniego z Liverpoolu i Mati Fernandeza ze Sportingu Lizbona. Z Villarreal wyciągnięto, cenionego w La Liga, Borję Valero. Jeśli dodamy do tego Davida Pizarro i Della Roccę, otrzymujemy naprawdę mocny mur, jak na drużynę, która w poprzednich rozgrywkach była dopiero na 13. miejscu. Raczej nie powinno odczuwać się ubytku Riccardo Montolivo, z którego w ubiegłym sezonie i tak za wiele pożytku Toskańczycy nie mieli. Trudniej będzie zapełnić lukę po, odchodzącym do Napoli, Valonie Behramim - wielkim wojowniku. Tutaj liczyć trzeba na Pizarro i Borję Valero.

Z przodu największym wzmocnieniem jest pozostanie Stevana Jovetica. Do tego z Ajaxu sprowadzono Mounira El Hamdaouiego a jest jeszcze Adem Ljajic. Wątpię by Marokańczyk odegrał ważniejszą rolę w sezonie i upatruję w nim raczej niewypał. Ljajic to miękki gość i Montella będzie szukał kogoś do pomocy dla JoJo.

Dużo będzie zależeć od tego, czy odpalą hiszpańskie nabytki. Druga linia jest bardzo, bardzo mocna. Brakuje mi jedynie doświadczonego środkowego obrońcy i jakiegoś porządnego partnera dla Jovetica. Przyznam szczerze, że ciekaw jestem tego, jak poukłada te klocki Montella, czy jeszcze wzmocni zespół. Nie zdziwię się wcale, jeśli Viola walczyć będzie nawet o puchary.

Viviano
Natasic - Gonzalo - Camporese
Cuadrado / Cassani - Pizarro / Della Rocca - Borja Valero - Aquilani / Mati Fernandez - Pasqual / Vargas
Jovetic - El Hamdaoui / Ljajic

Nie wygląda to źle. :)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 15, 2012 11:51   

@Maslok zapomniałeś dodać, że Viola ściągnęła jako CEO Prade, który to on pierwszy zaufał Montelli w Romie, i to w sumie Prade odpowiada za poczynania transferowe Fiorentiny w tym roku. Jeden z najciekawszych CEO we Włoszech obok Lo Monaco.

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 15, 2012 13:00   

Było już późno, gdy pisałem tego posta. Sam chciałem się dowiedzieć kto pociąga za sznurki za pieniądze Della Valle. Nie mogłem jednak znaleźć (choć chyba nie szukałem zbyt dogłębnie). W każdym razie, tak - Prade to zdecydowanie był dobry dobry wybór.

Skoro jesteśmy przy Lo Monaco - co z nim? Swego czasu czytałem o konflikcie Preziosiego z tymże panem. Zresztą chyba klub z Ligurii nie jest chyba najszczęśliwszym miejscem dla człowieka takiego, jak Lo Monaco. Wszak Preziosi najpierw chciał się wycofać, później jednak zdecydował się zostać, choć nie wiadomo na jak długo.

Swoją drogą, ciekaw jestem jak wyglądać będzie Catania w przyszłym sezonie bez swoich filarów: Montelli, Lo Monaco i Maxi Lópeza. Ciekawie też powinno być w Bergamo.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Sie 15, 2012 13:21   

maslok napisał/a:
Sam chciałem się dowiedzieć kto pociąga za sznurki za pieniądze Della Valle.

Chodzą słuchy, że to niekoniecznie pieniądze Della Valle, tylko kasa obiecana za rzekomo ustalony już transfer Jovetica ;)

maslok napisał/a:
Skoro jesteśmy przy Lo Monaco - co z nim? Swego czasu czytałem o konflikcie Preziosiego z tymże panem.

Podał się do dymisji i odszedł.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 15, 2012 14:22   

TomekW napisał/a:
kasa obiecana za rzekomo ustalony już transfer Jovetica

Chodzą. Nawet myślałem, że Fernandez będzie grał trequartistę. Tylko teraz pytanie dokąd Jovetić miałby iść. Plotki o wydawaniu pieniędzy z rzekomo przyszłego transferu Jojo nasiliły się, gdy wszyscy oczekiwali jego szybkiego przejścia do Juve - teraz wydaje się to niemożliwe, a innego pracodawcy jakoś nie widzę.
Osobiście ciekawi mnie co pokaże El Hamdaoui - widzę w nim potencjalną gwiazdkę Serie A.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 21, 2012 13:54   

Antonio Conte napisał/a:
Cała sytuacja jest dla mnie bardzo bolesna. Oskarżenia nie są oparte właściwie na niczym. Ciężko będzie o tym zapomnieć. To przykład niesprawiedliwości i jestem pewny, że sędziowie wkrótce mnie uniewinnią

Przynajmniej mają (mieli?) trenera z niezwykłym poczuciem humoru :lol2:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Sie 21, 2012 14:02   

Rzecz w tym, że Conte ma racje. Jedynym dowodem są zeznania jednej osoby i prokuratura robi wszystko, żeby pozostała wiarygodną. Bo bez tego cały proces zwyczajnie padnie. Więc nieistotne, że o Conte sobie przypomniał na trzecich zeznaniach czy zeznaniom zaprzecza dwudziestu innych graczy.

Odpowiedz do tematu