ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
Resk 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 02, 2015 20:24   

kasiadudek napisał/a:
chusty na drutach

Szykujesz się na przyjazd imigrantów?

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 03, 2015 12:57   

Netflix wypuścił pierwszy sezon serialu o Pablo Escobarze - Narcos. No powiem Wam, że moim zdaniem najlepszy debiut tego roku. Świetna gra aktorska, rewelacyjnie opowiedziana historia i kapitalny klimat. Gorąco polecam.
lì a casa il cuore sentirà!

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 11:34   

Majkel napisał/a:
Netflix wypuścił pierwszy sezon serialu o Pablo Escobarze - Narcos. No powiem Wam, że moim zdaniem najlepszy debiut tego roku. Świetna gra aktorska, rewelacyjnie opowiedziana historia i kapitalny klimat. Gorąco polecam.

Chyba wszyscy serialowi maniacy już go obejrzeli bądź są w trakcie. Jest głośno o nim i wzbudza ogromne zainteresowanie, również polecam :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 09, 2015 19:21   

Wczoraj na HBO miała premiera nowego polskiego serialu Pakt. Początek obiecujący, obsada również oby nie zmarnowali potencjału.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 09, 2015 21:46   

Szkoda, że tylko pierwszy odcinek był odkodowany. Serial zapowiada się ciekawie.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 21:50   

Normalnie jaja jakieś :rotfl:

https://www.youtube.com/watch?v=x9T-9fZn_oA

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 22:15   

No faktycznie jaja jakieś. Najlepsze jest: for family, for freedom, from justice.

No, no, no... FOR MONEY! :rotfl:

W jaki sposób Michael żyje skoro był uśmiercony? O co kaman?

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 18, 2016 06:48   

A widziałeś ciało? :brew:

Sara też zginęła w 3 sezonie, a w 4 już żyła :lol2:

Dla mnie na tamte czasy to był najlepszy serial... Czas chyba sobie go przypomnieć przed premierą 5 sezonu, którą zapowiedzieli na wiosnę 2017 :)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 18, 2016 21:00   

Ja też byłem wielki fanem, zwłaszcza 1. sezon to majstersztyk, późniejsza ucieczka nawet niezła. Natomiast kolejne sezony, Scylla to już takie naciągane, i jakoś wymyślone na siłę. Nie twierdzę, że źle się oglądało ale nie miało porównania z 1. sezonem. Postaci dobrane do serialu to też wielki plus.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 05:07   

Qnen napisał/a:
W jaki sposób Michael żyje skoro był uśmiercony? O co kaman?

John Snow w GoT też był uśmiercony... ;) To chyba robi się ostatnio popularny motyw w serialach, trzeba tylko czekać jak wskrzeszą Ryśka z Klanu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 21:14   

Nie zdążą, ponoć Klan znika z anteny TVP. Do czerwca i wreszcie koniec.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 22:36   

Za to Twin Peaks wraca!

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 24, 2016 20:08   

Hold the door... :prayer:
Moim skromnym zdaniem historia Gry o Tron nigdy nie była tak fascynująca jak teraz. Ponoć to tylko pikuś w porównaniu z tym co mogą jeszcze pokazać, np. teoria o Szalonym Królu.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Maj 24, 2016 21:19   

Jaka to teoria? No i ciekawe jak bardzo związani są wizją Martina, który dopiero składa to, co oni już kręcą. Ciekawe zresztą czy on sam ma wizję tego, co chce napisać. ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 24, 2016 22:01   

Wydaje mi się, że zawartość "spoilerów" jest znikoma, ale mimo to lepiej czytać jeżeli jest się na bieżąco z serialem.

http://westeros.pl/szalon...randona-starka/
Teoria, która po ostatnim odcinku jest coraz mocniej popierana np. głosy w głowie Aerysa II "Burn them all" porównywane do wspomnianego "hold the door".

Z wizjami Martina i twórców serialu jest różnie. Raz mówi się, że konsultują razem bieg historii w serialu, a twórcy znają również zakończenie, a drugi raz, że wydarzenia w serialu mają inny bieg/kierunek niż te w książce. Ja myślę, że jest pół na pół. Zdecydowanie widać, że serial w wielu kwestiach poszedł swoją drogą, ale z drugiej strony zabije też przyjemność czytania szóstej części.

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 25, 2016 10:43   

Ostatnia scena 5 epizodu z Branem wyjaśnia co się stało z Hodorem i skąd się wzięło słowo Hodor, jednak nie rozumiem tego mieszania teraźniejszości z przeszłością i przyszłością... Hodor kiedyś tam doznał uraz w wyniku wydarzeń z Branem w roli głównej - wydarzeń które miały dopiero nadejść? I co z tymi białymi wędrowcami? Dowiedzieliśmy się kto ich stworzył ? (no właśnie kim są/byli ci "leśni ludzie") i po co, ale czemu teraz truposze mordują wszystkich i wszystko dookoła i jaki mają ostateczny cel, tego nadal nie wiemy.

Nie czytałem niestety książki, bo zacząłem po obejrzeniu dwóch sezonów GoT ale nie potrafię czytać po obejrzeniu adaptacji na ekranie. To coś jak z wiedźminem. Zanim powstał serial/film przeczytałem jednym tchem 7 tomów Sapkowskiego. W sezonie burz miałem już cały czas przed oczami Żebrowskiego i Zamachowskiego, przez co lektura nie była już taka smaczna.

Z innej beczki: ktoś ogląda Peaky Blinders? Długo wahałem się co do tego serialu bojąc się, że będzie to odgrzewany gangsterski kotlet i miło się zaskoczyłem. Serial ma swój klimat, który dodatkowo podsyca genialna muzyka. Uwielbiam te rozmowy w różnych akcentach języka angielskiego. Świetna postać Tomasa Shelby'ego grana przez bardzo dobrego aktora, równie dobre postaci Artura Shelby'ego i "ciotki" Polly. Krajobraz powojennego Birmighan niesamowity. Serial pochłonął mnie bez reszty.

saylent 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 25, 2016 11:11   

Camill napisał/a:
Ostatnia scena 5 epizodu z Branem wyjaśnia co się stało z Hodorem i skąd się wzięło słowo Hodor, jednak nie rozumiem tego mieszania teraźniejszości z przeszłością i przyszłością... Hodor kiedyś tam doznał uraz w wyniku wydarzeń z Branem w roli głównej - wydarzeń które miały dopiero nadejść? I co z tymi białymi wędrowcami? Dowiedzieliśmy się kto ich stworzył ? (no właśnie kim są/byli ci "leśni ludzie") i po co, ale czemu teraz truposze mordują wszystkich i wszystko dookoła i jaki mają ostateczny cel, tego nadal nie wiemy.

W ostatnim odcinku było pokazane własnie, że za stworzeniem Białych Wędrowców/Innych/Nieumarłych jak zwał tak zwał stoją własnie Dzieci Lasu, które stworzyły ich w celu obrony przed Pierwszymi Ludźmi. Niestety to co stworzyli wymknęło się spod kontroli i de facto obróciło przeciwko nim.
Polecam do poczytania: http://westeros.pl/historia/ Trochę to uporządkuje tło historyczne.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Maj 25, 2016 11:27   

Camill napisał/a:
Z innej beczki: ktoś ogląda Peaky Blinders?

Jeśli kupiłeś bez reszty pierwszy sezon to wiedz, że dalsze odcinki trzymają podobny poziom, a często i lepszy.

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 25, 2016 13:24   

Wiem bo jestem na bieżąco :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 25, 2016 23:29   

Camill napisał/a:
Ostatnia scena 5 epizodu z Branem wyjaśnia co się stało z Hodorem i skąd się wzięło słowo Hodor, jednak nie rozumiem tego mieszania teraźniejszości z przeszłością i przyszłością... Hodor kiedyś tam doznał uraz w wyniku wydarzeń z Branem w roli głównej - wydarzeń które miały dopiero nadejść?

Bran "zwargował" Hodora z teraźniejszości będąc w przeszłości przez co całkowicie nagiął czasoprzestrzeń :P
Ciężkie do wyjaśnienia jest to w ogóle. Prawdopodobnie zgodnie z teorią, stary Bloodraven nie jest Bloodravenem tylko właśnie Branem. Albo nim jest(zgodnie z książką) i przewidział to co się stanie i sam doprowadził do takiego stanu rzeczy. Przypomnij sobie, że sam kazał Branowi słuchać swojej przyjaciółki i... wejść w Hodora. :dunno: Wiadomo tyle, że Bran jest tzw. wybrańcem i wiele rzeczy dzieje się przez niego.
Myślę, że następne odcinki wyjaśnią trochę więcej.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 10:22   

Wie ktoś gdzie mogę obejrzeć 2 sezon Gomorry?
#10 Rui Costa per sempre!

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 15, 2016 23:21   

W ostatnim czasie miałem okazje poznać dwa seriale.
Pierwszy to Hannibał. Z początku mnie zachwycił, ale na koniec pozostawił z ogromnym zażenowaniem. Tak ładnie zapakowanej pseudo-psychologicznej kupy to dawno nie widziałem. Serial na szczęście ratował rewelacyjny Mikkelsen.

Drugi to American Crime Story o historii O.J. Simpsona. Jestem póki co w połowie sezonu i jak dla mnie rewelacja. Świetni aktorzy i fajne smaczki jak np. rodzina Kardashian :D

Poza tym polecam świetne Fargo, Leftovers, The Americans, a także świetne skandynawskie seriale jak Most nad Sundem, Borgen czy Forbrydelsen

heart 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 17, 2016 20:42   

Ja najbardziej lubię Grę o tron i The Knick z takich nowszych seriali. Z resztą The wire tez było super. Albo Twin Peaks :) Klasa!

irkleg 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 14:55   

Gra o tron według mnie kiepska

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 23:10   

Poleci ktoś jakiś dobry serial? w miarę świeży, najlepiej który nie ma już 3,4 sezonów a dopiero się rozkręca - klimat dowolny byle nie żadne sci-fi :P
#10 Rui Costa per sempre!

Odpowiedz do tematu