ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
GPower 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 08, 2015 18:27   

Póki co półka niżej jak pierwsza seria.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 09, 2015 07:20   

Szybki napisał/a:
A jak wam się podoba nowy detektyw?

Jest klimat, bardzo dobra muzyka, ładne zdjęcia i kapitalna rola Farrella ALE pierwszy sezon miał to "coś" co sprawiało, że nie mogłem się doczekać następnego odcinka. A tu mamy w zasadzie czterech głównych bohaterów, którzy są mi obojętni. Nie wiem, 3 odcinki za nami i jakoś to się słabo klei. Dobry serial, ale nie rewelacyjny. Pierwszy sezon postawił wysoko poprzeczkę. Wątpię by w drugim sezonie były takie sceny, nakręcone jednym ujęciem.

https://www.youtube.com/watch?v=s_HuFuKiq8U

http://paweuu.wordpress.com

GPower 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 12, 2015 20:37   

Trailer żywych trupów ciekawy

https://www.youtube.com/watch?v=cgX1geb4FlA

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 12, 2015 21:14   

Ja tam czekam na to

https://www.youtube.com/watch?v=unnLg1TPCYM

:rotfl2:

no i trailer Damien'a, widać, że dostali licencję by bazować na oryginalnym Omenie

https://www.youtube.com/watch?v=TM4U9MInmhs

Jest obecnie Comic-Con i sporo trailerów i zapowiedzi

goniakuczok 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2015 16:26   

A oglądaliście Gomrre serial albo Halt and catch fire? Mega seriale!

korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2015 20:34   

Jeśli chodzi o nowego detektywa, to bardzo spodobał mi się pierwszy odcinek. Następne jakoś mnie nie zachwyciło, ale może to dlatego, że byłem zmęczony i chciało mi się spać.

Z pewnością mogę polecić nowy serial Wayward Pines. Oglądałem na razie 7 z 8 odcinków, które się dotychczas ukazały. Zapowiada się naprawdę świetny serial, mimo, iż w pewnym momencie jest taki zwrot, że można się po fabule w następnych odcinkach spodziewać wszystkiego.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 20:50   

korsi napisał/a:
Z pewnością mogę polecić nowy serial Wayward Pines.
Podbijam z czystym sercem.

poladec 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 29, 2015 15:19   

korsi napisał/a:
Jeśli chodzi o nowego detektywa, to bardzo spodobał mi się pierwszy odcinek. Następne jakoś mnie nie zachwyciło, ale może to dlatego, że byłem zmęczony i chciało mi się spać.

Z pewnością mogę polecić nowy serial Wayward Pines. Oglądałem na razie 7 z 8 odcinków, które się dotychczas ukazały. Zapowiada się naprawdę świetny serial, mimo, iż w pewnym momencie jest taki zwrot, że można się po fabule w następnych odcinkach spodziewać wszystkiego.

Mi detektyw w drugim sezonie nie przypadł do gustu. Vince Vanghuan mnie denerwuje. Za ostatnio obejrzałam The Affair.

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2015 20:17   

Co do Wayward Pines....straszna szkoda, że 10 odcinków to wszystko, co zobaczymy...zdecydowanie po finałowym odcinku było pole do manewru.

Co do drugiego sezonu Detektywa, jest całkowicie inny od poprzednika, który, co by nie było poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko. Ale właśnie, to, że jest inny, nie znaczy, że jest zły :) . Co prawda pierwszy sezon oglądało się z zapartym tchem, ale i przy drugim można spędzić kilka przyjemnych minut ;) .

Muszę zacząć nowy serial, patrząc na rekomendacje(?), The Affair, czy The Killing?

korsi 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 07, 2015 06:57   

Pierwszego nie widziałem, ale the Killing jest rewelacyjny!

Hornet 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 07, 2015 07:07   

Pierwszy sezon Detektywa był genialny. Drugi odpuściłem po 3 odcinkach...

Shimazu 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 09, 2015 10:17   

Ja właśnie zabieram się za 4. odcinek, ale póki co szału nie robi.
Będzie krzywda na portalach filmowych, jeśli nie rozdzielą tych sezonów, bo pierwszy był genialny, ale drugi... cóż.
Wydaje mi się, że zaniży w cholerę ocenę pierwszego sezonu.

Czekam też na Suits 5x07 z polskimi napisami, przynajmniej na tym serialu się nigdy nie zawiodę :)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 10, 2015 11:05   

Dla mnie detektyw jest problematyczny do oceny. Dla mnie pierwszy sezon był nudnawy, ale jednak coś kazało go oglądać. Drugi jakby jest nieco bardziej dynamiczny, chociaż brakuje mu czaru i chemii, która byla między Harrelsonem a McConaugheyem.

Natomiast dla mnie totalnym sztosem jest Ray Donovan. Obecnie leci trzeci sezon. No po prostu cudo. Liev Shreiber w formie z wisienką na torcie w postaci genialnego Jona Voighta w roli drugoplanowej. Aktorsko w ogóle rewelacja. Fabuła też cholernie wciągająca.

Ktoś wyżej wspomniał o serialu Gomorra. Absolutna perełka. Na forum włoskiej drużyny wszyscy powinni znać, bo to ori włoska produkcja i to na najwyższym światowym poziomie. Polecam gorąco.
lì a casa il cuore sentirà!

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 25, 2015 12:01   

Ostatnio szukałem czegoś świeżego i nie za długiego, żeby wrzucić na ruszt w góra 2 dni. Znalazłem parę tytułów, obejrzałem, oto moje oceny.

Na pierwszy ogień dwie 10-odcinkowe tegoroczne propozycje. Ballers z The Rockiem, czy jak on tam każe teraz na siebie mówić. Pierdoły o rozpustnym życiu futbolistów amerykańskich. Jak ktoś lubi klimaty wakacyjnego Miami, pokazowe życie rozpuszczonych, napakowanych niggasów obracających na prawo i lewo szmalem i łatwymi blacharami to proszę bardzo. Mnie strasznie taka tematyka irytuje, a pozostałe elementy serialu nie wynagradzają straconego przy nim czasu. 2,5/10.

Druga propozycja to polityczna farsa z Jackiem Blackiem i Timem Robbinsem pt. The Brink. Była to druga komediowa produkcja w ostatnim czasie z Robbinsem, którą obejrzałem i w obu zagrał fenomenalnie. Sama tematyka oklepana, nic świeżego, ale dla gry aktorskiej można te parę godzin poświęcić i obejrzeć. Ach i te fiaciki 126p zapylające po klepiskach w Pakistanie... :P 4/10, albo 4,5 za Robbinsa.

Ktoś chce totalny jankeski odmóżdżacz to polecam kolejny twór z 2015 - Another Period. Że ktoś namówił całkiem niezłych aktorów na takie głupoty (mnie pociągnęła do wypróbowania tego tytułu obecność Christiny Hendricks w obsadzie)... Absurdalne, często wulgarne i płytkie gagi, ale jak ktoś ma od czasu do czasu ochotę na rozrywkę najniższych lotów to w sam raz. 5/10, bo tak jak czasem lubię się "odchamić" to i czasem mam ochotę zrobić sobie z mózgu papkę...

Kolejny tytuł, który mi wpadł w oko podczas poszukiwań to Spoils Before Dying, jednak gdy zobaczyłem że tytuł ma poprzednika luźno związanego z produkcją tegoroczną, a wypuszczoną rok temu postanowiłem najpierw napocząć Spoils of Babylon . Obsada powala, tym bardziej, że ten serial to tak naprawdę inteligentna, abstrakcyjna parodia kina i Hollywood, a nie produkcja z prawdziwego zdarzenia. Wspomniany Tim Robbins, Tobey Maguire, JH Osment, Will Farrell, epizodycznie Jessica Alba czy Val Kilmer, a warto też docenić główną rolę kobiecą Kristen Wiig. Niby sześć krótkich odcinków, ale kawał niezłego kina, jednak niektórych może odstraszać, że głównie przegadanego, bo wielkiej akcji próżno szukać. Dla mnie nawet i 7/10.

Ostatni już przejrzany tytuł to kolejna tegoroczna lekka komedyjka - Fresh Off The Boat. Coś na kształt Everybody Hates Chris, tyle że tym razem mamy wspomnienia małego amerykańskiego Azjaty. Lata '90, wyśmiana masa stereotypów o Chińczykach, a główny bohater zakochany w kulturze rapu próbuje przystosować się do życia w nowym miejscu na Florydzie. Jak ktoś nie ma ciekawszych rzeczy do robienia to może spróbować - może się spodoba. Ja brałem na rozluźnienie co jakiś czas po odcinku i miło wspominam. 5,5/10.

Na bieżąco jestem w trakcie cotygodniowych epizodów The Suits 5 (choć trochę mi zbrzydło już), Hannibala 3 (początek mocno artystyczny miał coś w sobie, im dalej tym słabiej), Tyrant 2 (pierwszy był całkiem niezły, teraz tematyka trochę się zmieniła, zaleciała lekko propagandą przeciwko ISIS zamiast skupiać się na tym co było fajne w jedynce), Ray Donovan 3 (mocny, nie powiem, ale czegoś mi jednak brakuje) i Extant 2 (też klimacik lekko się zmienił, ale chyba wyszło na dobre - najbardziej ze wspomnianych tytułów czekam co tydzień akurat na ten serial). Ano i jak ktoś łyka kreskówki dla dorosłych to zaczął się drugi sezon Rick & Morty.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 25, 2015 13:10   

Ja teraz lecę z Kontrą (Strike Back). Leci właśnie czwarty sezon. Jak ktoś nie jest zwolennikiem realizmu za wszelką cenę, to bardzo fajny serial, non-stop akcja, a przy tym fabuła nie jest kompletnie durna i generalnie dobrze się to ogląda.

Poza tym słyszałem, że własnie pojawił się pilot jakiegoś spin-offu The Walking Dead - Fear The Walking Dead, czy jakoś tak. Jeszcze nie miałem okazji zobaczyć, ale może być ciekawe.
lì a casa il cuore sentirà!

katani 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 14:10   

najlepsze seriale to suits, shameless i gra o tron!!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 14:58   

Może jeden z nich zbliżył się do poziomu czołowych seriali :P

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 15:27   

W sumie rozpoczął się nowy sezon telewizyjny, sporo serii wróciło na ekrany - jest co oglądać. Wypuszczono też parę nowości, ktoś coś już widział, poleca? W sumie po przeczytaniu zarysów takie Blindspot może być niezłe. Wróciły Muppety, też pewnie dam szansę. Najbardziej mnie zaskoczyło, że próbują ożywić Herosów - rozpoczęli już nadawanie Heroes Reborn. Coś jeszcze Wam się rzuciło w oczy?

W sumie ostatnio w sezonie letnim jak nic fajnego nie leciało to kilka staroci, z którymi wcześniej nie miałem przyjemności się zetknąć poznałem. Z jakiś 3 tytułów tylko Spin City z lat '90 i początku XXIw (6 sezonów) dało się obejrzeć bez znudzenia materiałem. Powiem więcej, dopóki grał Michael J. Fox to było na solidne 7,5 i zawsze chętnie połykałem ze 2 odcinki dziennie. Po 4 sezonach jednak odszedł i został zastąpiony przez Charliego Sheena, a ten średnio dawał radę (nudzi mnie, że w każdym serialu w którym występuje kreuje niemal identyczne postacie). Na koniec wystawiam 6/10, czyli jak twierdzi popularny portal filmowy - "niezły" (jakby ogarniali połówki to może bym 6,5 i wystawił).

Od czasu do czasu daje się skusić też na mini-serie i tym razem nie żałuje - obejrzałem tą pt. Houdini z Adrienem Brodym (historia jakoś tak szybko przeleciała, skupiła się na paru wątkach, ale wiele nadrabia grą aktorską). Teraz czekają na mnie Tut i The Hollow Crown.

Venomik napisał/a:
Może jeden z nich zbliżył się do poziomu czołowych seriali

Zależy... Oryginalne Shameless czy amerykańskie? :ok:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 17:39   

Narcos jest świetne. Znaczy mi klimat nie podpasował, więc po 4 odcinkach sobie darowałem, ale recenzje ma świetne, a pełnego profesjonalizmu, aktorstwa, umiejętności prowadzenia scen odmówić mu nie można.

cortess napisał/a:
W sumie po przeczytaniu zarysów takie Blindspot może być niezłe
Moim zdaniem wyjdzie z tego najwyżej solidny serial, wątpię by coś więcej. Dwa odcinku już są, ale poczekam pewnie na całość.
Jest jeszcze Hand of God czy Limitless

cortess napisał/a:
Zależy... Oryginalne Shameless czy amerykańskie?
Próbowałem brytyjskiej wersji, ale gdzieś po 5-6 odcinkach jednak dałem sobie spokój. Nie mój klimat.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 18:21   

Jestem w trakcie oglądania Wikingów i jestem zachwycony.
W tym serialu wszystko od gry aktorskiej, poprzez wątki i dramaturgię kończąc na muzyce jest dla mnie perfekcyjne.

Nie wczytałem się w kulisy powstania serialu ale ma on choć trochę zalążki historii w sobie?

Aiver 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 19:53   

Qnen napisał/a:
Nie wczytałem się w kulisy powstania serialu ale ma on choć trochę zalążki historii w sobie?

Trochę ma. Sam Ragnar jest postacią historyczną. Najazdy na Wyspy Brytyjskie i Francję, ze złupieniem Paryża na czele również miały miejsce. Ogólnie mówiąc jest to taka mieszanka faktów, mitów, legend i zupełnej fikcji. Podobnie jak w serialach Spartakus, Rzym czy Rodzina Borgiów.

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 19:56   

Trochę ma, choć z założenia miał być wiernym odzwierciedleniem. Serial chyba przygotowany dla kanału History.

Ja jestem przed 3 sezonem, ale najpierw muszę dokończyć Breaking Bad.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 20:14   

Ma, oczywiście to raczej takie luźne nawiązania, ale występuje tam kilka historycznych postaci: Król Horik, król Egbert i jego syn Ethelwulf, król Ella, Rollo (serialowy brat Ragnara, w rzeczywistości przodek Willhelma zdobywcy który chyba nawet w nordyckich sagach nie był powiązany z Ragnarem, ale na koniec 3 sezonu jasno widać że właśnie do niego nawiązuje serialowa postać) czy serialowy syn Ragnara Ivar. Istniała również pokazana w serialu w drugim sezonie świątynia w Uppsali, która była ważnym ośrodkiem religijnym.
Wikingowie napadali też na dzisiejszą Wielką Brytanię czy nawet złupili Paryż jak w serialu.
Sam Ragnar to legendarna postać z nordyckich sag, jednak nie ma całkowitej pewności czy w ogóle istniał naprawdę, podobnie jest z jego żonami i synem Bjornem.

Ale tak jak mówię to są raczej luźne nawiązania, a wiele szczegółów odnośnie historii wikingów jest niejasnych i nie dałoby się stworzyć historycznego serialu z takimi szczegółami. Wynika to chociażby z tego że wikingowie nie byli tak rozwinięci jak na przykład starożytni Rzymianie i nie spisywali własnej historii, wszystko było raczej przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie. Same sagi z tego co wiem były spisywane dopiero gdzieś od XIII-XIV wieku.

Aiver napisał/a:
Sam Ragnar jest postacią historyczną

No właśnie tego nie wiadomo, nie słyszałem żeby udało się to komuś udowodnić, ale żaden ze mnie ekspert czy historyk, także jakby co to chętnie bym poczytał jakieś źródła. :)

Aiver 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 06, 2015 21:29   

Novantadue napisał/a:
No właśnie tego nie wiadomo, nie słyszałem żeby udało się to komuś udowodnić, ale żaden ze mnie ekspert czy historyk, także jakby co to chętnie bym poczytał jakieś źródła. :)

Fakt, trochę się zagalopowałem. Prawdopodobnie nie ma takiego dowodu, potwierdzającego w 100% jego istnienie. Lepiej byłoby go nazwać postacią na poły historyczną lub na pół legendarną i historyczną, ponieważ istnienie Ragnara uznawane jest za mocno prawdopodobne.

Novantadue napisał/a:
Istniała również pokazana w serialu w drugim sezonie świątynia w Uppsali, która była ważnym ośrodkiem religijnym.

W serialu pokazali to miejsce jako położone w górach a w rzeczywistości jest to teren płaski, równinny. Czyli jak zwykle, autorzy trochę dodają kolorytu odchodząc od wierności faktom.

kasiadudek 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 02, 2015 19:27   

Mój top to:

1. Dexter
2. Under the dome
3. Grimm
4. House of Cards
5. Jak poznałem waszą matkę

Odpowiedz do tematu