ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 10:38   Seriale

Może jest tutaj parę osób którzy oglądają seriale, mnie ostatnio pochłonęło Suits, bardzo fajny serial ze sporą dawką humoru, kapitalne dialogi i gra aktorów, polecam. Niebawem mają ruszyć nowe odcinki White Collar i Breaking Bad a więc też z niecierpliwością czekam na nie. Z tego co widzę wiele ludzi ogląda też Grę o Tron, mimo że jakoś nie ciągnie mnie w te klimaty to chyba jednak zajrzę do tego kiedyś :brew:

Kaj 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 11:48   

Mój top to

-Psych
-Weeds
-Dexter
-South Park

Oglądam też mase innych i pozytywnie zaskoczyło mnie np The Walking Dead czy American Horror Story. Wielka szkoda że nie grają Monka już :( , za breaking bad nie przepadam, nie rozumiem fenomenu tego filmu, a Gre o Tron też musze sprawdzić, dużo osób faktycznie chwali ten serial :)

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 12:50   

Z seriali przy których lubię się pośmiać najlepsze moim zdaniem są:

South Park
The Big Bang Theory
2 Broke Girls
Dwóch i pół

a poza tym oglądam również:
The Walking Dead
Breaking Bad
Breakout Kings
próbowałem też Alcatraz ale się zrobiła kicha po 5 odcinkach ;p

Placor 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 13:14   

Od siebie:

- The Wire (klasyka, polecam każdemu)
- Breaking Bad
- Luther
- Zakazane imperium
- Lost
- Gra o Tron
- Sherlock

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 13:37   

Podbijam The Wire, świetny klimat (szczególnie dla fanów czarnej kultury :D ). Zakazane Imperium też rewelacja (niebawem chyba startuje nowy sezon prawda?) a za Luthera się dzisiaj biorę, podobno fajne.
Aha, no i Californication też godne uwagi.

Kaj napisał/a:
za breaking bad nie przepadam, nie rozumiem fenomenu tego filmu

Gra aktorów rzeczywiście nie powala i ogólnie nie ma tego "czegoś" na tle innych seriali ale ma bardzo wciągającą fabułę ;)

Placor 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 13:58   

Gra aktorów w Breaking Bad nie powala? Ogarnij się.
A 3 razy z rzędu nagroda Emmy dla Cranstona to niby oznaka czego?
Serial zajebisty, klimat też.
Za 5 dni startuje sezon 5, niestety tylko 8 odcinków.

Siwy napisał/a:
Zakazane Imperium też rewelacja (niebawem chyba startuje nowy sezon prawda?)

Dopiero we wrześniu.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 14:24   

Może nie "nie powala" ale jakoś gorzej mi się patrzy na nich niż na innych bohaterów z innych seriali, pewnie to kwestia gustu.

Placor napisał/a:

Za 5 dni startuje sezon 5, niestety tylko 8 odcinków.

Wikipedia mówi że 16 :roll:
#10 Rui Costa per sempre!

Placor 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 14:40   

8 odcinków w tym roku, 8 w następnym.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 15:27   

a ja tam nie mogę już doczekać się Na Wspólnej,powaga :brew:

viacheslav 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 16:57   

Breaking Bad to absolutny top, wiadomo "de gustibus..." ale jeśli ktoś nie pojmuje jego fenomenu to lepiej się nie wypowiadać :D

Oglądam mnóstwo seriali, prócz wymienionego najlepiej odebrałem Battlestar Galactica.

Do pośmiania polecam Arrested Development i IT Crowd. Mistrzostwo!

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 17:46   

Również polecam klasykę w postaci The Wire. Świetny klimat.
Poza tym jak co roku świetny, wybitny, niezastąpiony Dexter.
Ostatnio jestem na końcowych odcinkach Spartakusa. Wciagający serial, ktory z początku może odpychac, jednak finalnie bardzo interesujący. Szkoda, że główny aktor już nie żyje.
Mam jeszcze przed sobą Grę o Tron, Luthera oraz 1. sezon nowego serialu z Sutherlandem - Touch.

Z pozostałych seriali polecam Lost (mimo zawikłanej końcówki), Prison Break (wyśmienity 1. sezon, genialny i nieprzewidywalny), Californication (znakomity humor, serial z serii zboczonych na maksa, Duchovny w swoje kultowej roli), 24 (każdy sezon to osobny wątek, było 8 sezonów, czasem przewidywalny, czasem irytujący ale zawsze trzymający pewien poziom).

Widziałem jeszcze Herosów ale z sezonu na sezon było coraz słabiej, podobnie 4400. Ciekawie zapowiadał się "V" ale został ostatecznie zdjęty z anteny po zaledwie 2 sezonach.

Z polskich seriali widziałem Odwróconych oraz Krew z krwi (ostatni hit Canalu+), Oba z wątkiem kryminalnym. Jak na nasze rodzime seriale warte oglądnięcia.
Ostatnio zmieniony przez Qnen Pon Lip 16, 2012 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

Kaj 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 18:52   

Cytat:
Breaking Bad to absolutny top, wiadomo "de gustibus..." ale jeśli ktoś nie pojmuje jego fenomenu to lepiej się nie wypowiadać

I nie wiem czy Ty mnie obrażasz teraz czy nie :dunno: Widziałem chyba dwa odcinki tego serialu i nie widze w nim nic wybitnego ;)

Psych absolutny number one u mnie, świetny jak ktoś lubi się pośmiać

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 18:48   

White Collar wróciło w wielkim stylu :prayer:

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 19:46   

A ja polecę The Shield. Chyba lepszy niż The Wire.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lip 15, 2012 22:37   

Siwy napisał/a:
White Collar wróciło w wielkim stylu :prayer:

Dokładnie. Fantastyczny odcinek. Cieszę się, że producenci mieli jaja by odejść od schematu z pierwszych trzech sezonów i zafundować fanom odmienną fabułę. Mimo, że poprzedni schemat zdecydowanie się jeszcze nie wyczerpał.

Btw: swego czasu razem z White Collar zacząłem oglądać Suits. Również polecam - zaczął się drugi sezon i ogląda się jeszcze lepiej niż pierwszy.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 16, 2012 06:57   

Sulej napisał/a:
A ja polecę The Shield. Chyba lepszy niż The Wire.

ja bym je raczej okreslił dwiema stronami tego samego medalu ;) dla mnie te dwa seriale to biblia policyjnych opowieści. nie ma, nigdy nie było i nie powstanie juz nic lepszego w tym temacie...

ja ze swojej strony polece wszystko co wychodzi ze stajni HBO - to co dla innych stacji jest absolutnym topem oni oferują w standardzie...a przekrój przez tematy jest dosyc pokaźny, od więziennych klimatów Oz po mega realistyczny dziki zachód w Deadwood.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 13:15   

Z komediowychseriali polecam "Married with children", w Polsce znany jako "Świat według Bundych". Ubaw po pachy.
Z innej tematyki "Pacyfik" i "Kompania braci".

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 09, 2012 14:32   

rossonero napisał/a:

Z innej tematyki "Pacyfik" i "Kompania braci".

"Pacyfik" poza pierwszym odcinkiem strasznie mnie nudził, na dodatek parę scen było tak zrobionych że szkoda gadać, niektóre efekty (wybuchy itd.) trąciły taką amatorką że szybko zrezygnowałem z oglądania tego serialu, za to "Kompania Braci" to absolutna klasyka i jeden z najlepszych seriali jakie kiedykolwiek powstały.

Teraz oglądam Boardwalk Empire i Homeland, oba seriale stoją na stałym bardzo wysokim poziomie na dodatek tempo zostało podkręcone względem poprzednich sezonów i naprawdę sporo się dzieje, zwroty, zawirowania i fabuła po prostu wciskają w fotel, szkoda jedynie że trzeba czekać calutki tydzień na jeden odcinek ;P

Kaj 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 09, 2012 15:03   

Rossonero_ napisał/a:
Teraz oglądam Boardwalk Empire i Homeland, oba seriale stoją na stałym bardzo wysokim poziomie na dodatek tempo zostało podkręcone względem poprzednich sezonów i naprawdę sporo się dzieje, zwroty, zawirowania i fabuła po prostu wciskają w fotel, szkoda jedynie że trzeba czekać calutki tydzień na jeden odcinek ;P

Ja też oglądałem ostatnio oba te seriale i podzielam Twoją opinię :) Szczególnie Boardwalk Empire przypadło mi do gustu

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 15:43   

Boardwalk Empire
Szkoda mi Nucky'ego, ale czuję że się odgryzie i te wszystkie Rothsteiny z resztą bandy będą go jeszcze błagać o współpracę. Rosetti robi niezłą rozpierduchę, może sprzątnie kogoś wielkiego bo na razie tłukł jedynie jakiś pionków niemniej chyba wszyscy go tam się teraz boją.

PS. warto by zainstalować "spoilery" na tym forum, w sensie żeby była opcja ukrycia danej części wypowiedzi po to aby właśnie uniknąć takich sytuacji kiedy chce porozmawiać o sytuacji w danym serialu/filmie (oczywiście nie tylko do tego by to służyło) a nie mogę bo nie chce tego zdradzać osobom które tego jeszcze nie oglądały i popsuć im czerpania przyjemności z oglądania :ok:

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 16:56   

Ze starszych seriali poleciłbym "Entourage" (zwany u nas "Ekipa"). Fajny serial o relacjach w amerykańskim show-biznesie i mechanizmach tworzenia hollywoodzkich superprodukcji :ok:

Wikipedia napisał/a:
Akcja serialu rozgrywa się w Los Angeles w środowisku show-biznesu. Główne postacie to czwórka przyjaciół z Queens. Jeden z nich Vincent Chase (Adrian Grenier) rozpoczyna wielką karierę okrzyknięty "nowym Johnnym Deppem". Menadżerem jego jest przyjaciel z dzieciństwa - Eric Murphy (Kevin Connolly).

Fabuła jest oparta na przeżyciach Marka Wahlberga, będącego również producentem serialu. Niektóre z postaci były wzorowane na prawdziwych osobach. Gościnnie w filmie pojawiają się m.in.: Scarlett Johansson, Dennis Hopper, Gary Busey, James Cameron, Jessica Alba, Val Kilmer, Bono, Matt Damon, Anna Faris, Jamie-Lynn Sigler, Martin Scorsese, Seth Green, Eminem, Sasha Grey.
:piwo:

PoP 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 11:07   

Co do Boardwalk Empire to szczerze powiedziawszy pierwszy sezon wiał trochę nudą. Drugi sezon to już inna sprawa. Akcja się rozkręca i naprawdę da się oglądać ale też jakoś nie piałem z zachwytu nad tym serialem.

Gra o Tron to naprawdę wielkie kino serialowe. Każdy odcinek wsiąkałem kiedy tylko miałem do Niego dostęp. Te wszystkie intrygi w walce o tron po prostu sprawiają, iż chcesz wiedzieć co będzie dalej.

Z seriali, które tu jeszcze nie padły polecam bardzo gorąco 'Sons of Anarchy'. Świetna produkcja o gangu motocyklowym, który prowadzi swoje ciemne interesy. Oczywiście, nigdy nie jest tam w sumie tak różowo bo zawsze znajdzie się ktoś kto ich nie lubi, bądź po prostu chce ich zyski, władze. Największy plus to chyba taki, że autorzy nie boją się uśmiercać głównych bohaterów. Więc na 5 sezonów których wyszło nie będzie się oglądało ciągle tych samych aktorów 'bo widzowie ich lubią' tylko każdy ze strachem będzie oglądał z nadzieją, że to właśnie Nasz ulubiony bohater nie powącha ziemi w tym odcinku/sezonie.

Dla śmiechu polecam zaś 'Jak poznałem waszą matkę'. Jeśli ktoś polubił 'Dwóch i pół' bądź 'Teoria wielkiego podrywu' to i ten serial powinien wpaść wam w oko.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 13:44   

U mnie prym wiedzie obecnie "Supernatural" - chyba nikt jeszcze nie przytaczał. Poza tym "Walking Dead" i "Luther". Skończyłem "House'a", a pierwszym serialem, który obejrzałem od początku do końca był "Prison Break". Noszę się też z myślą o obejrzeniu "Dextera"

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 13:51   

Ooo Luther jest świetny szkoda tylko że tak mało odcinków mają wszystkie sezony.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 14:28   

PoP napisał/a:
Dla śmiechu polecam zaś 'Jak poznałem waszą matkę'. Jeśli ktoś polubił 'Dwóch i pół' bądź 'Teoria wielkiego podrywu' to i ten serial powinien wpaść wam w oko.

Lubiłem "Dwóch i pół" dopóki Charlie był w serialu. Teraz po 2 odcinkach sobie odpuściłem. "The Big Bang Theory" jest specyficzne i lepiej oglądać bez lektora/napisów, bo jest tam wiele żartów, które ciężko przetłumaczyć. Nie wspominając o podstawowej wiedzy fizycznej ;)
"How I met your mother" jest świetnym serialem, ale mam wrażenie, że nieco zaczęli przeginać z rozciąganiem go w nieskończoność... :dunno: a tak poza tym to Barney jest legen... wait for it... DARY :ok:

Odpowiedz do tematu