ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Euro 2012
Autor Wiadomość
kamillos 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 20:47   Euro 2012

Euro zaczyna się za 2 dni a tutaj nie ma nawet odpowiedniego tematu!
Szczerze mówiąc jestem niesamowicie napalony, a odpowiednie media już mnie przekonały, że mamy doskonałą drużynę i wyjście z grupy nie będzie problemem. Jednak to co widziałem w niedawnych sparingach moim zdaniem pozostawiało wiele do życzenia, ale pozostaję optymistą, czyli wierzę, że bez większych problemów dotrzemy co najmniej do ćwierćfinału.
Na pierwszy rzut oka ta reprezentacja wydaje się naprawdę silna. Chyba na żadnym turnieju za mojego życia (czyli od Korei) nie było tak mocnej kadry, przynajmniej na papierze. W końcu większość naszych kopaczy gra w mocnych ligach, i to zazwyczaj w pierwszym składzie. Wiadomo, że każdy liczy na trójkę z Dortmundu, ale mnie się bardzo podoba gra Rybusa i myślę, że może zostać odkryciem tego turnieju.
Dyskusyjna pozostaje kwestia obcokrajowców w kadrze. Mimo ich buńczucznych oświadczeń o przywiązaniu do Polski i wielkiej miłości jaką darzą nasz kraj, ciężko w to uwierzyć choćby u Obraniaka, który przecież w kadrze gra od paru lat, a do dzisiaj nie potrafi powiedzieć kilku zdań w naszym języku!!! Powinien nauczyć się polskiego choćby z szacunku dla kibiców. Daleki jednak jestem od podpisania się pod słowami Tomaszewskiego, bo przecież ci Niemcy i Francuzi są na pewno bardziej "polscy" niż Olisadebe czy Roger, a gdy oni grali to szanowny pan poseł jakoś nie protestował.

Życzę wam i sobie wielkich emocji przez najbliższe kilka tygodni!

Kaj 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:27   

Mnie osobiście pozytywnie zaskakuje Murawski w kadrze, dawno nie widziałem go tak dobrze grającego :)

Oczekiwania? Wyjście z grupy i odpadnięcie w ćwierćfinale z Niemcami :)

pionka 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 22:48   Re: Euro 2012

kamillos napisał/a:
ciężko w to uwierzyć choćby u Obraniaka, który przecież w kadrze gra od paru lat, a do dzisiaj nie potrafi powiedzieć kilku zdań w naszym języku!!! Powinien nauczyć się polskiego choćby z szacunku dla kibiców.

Też mi się wydawało, że Obraniak nie mówi po Polsku bo we wszystkich mediach tak powtarzali aż tu nagle patrze, konferencja prasowa a Obraniak zasuwa po Polsku ;)

http://www.youtube.com/watch?v=DvAxIuMTcoc

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 23:17   

pionka napisał/a:
a Obraniak zasuwa po Polsku

Znajomość języka polskiego na poziomie Smudy, czyli jest nieźle ;)

kamillos 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 23:34   

pionka napisał/a:
Obraniak zasuwa po Polsku

Fakt, dobrze nawija po polsku. Ja tak nawijałem dzisiaj po walijsku na egzaminie po parudziesięciu minutach wkuwania kilku zdań na pamięć ;) . Do tego nie miałem ściągi ;)

pionka, nie wiem czy tylko u mnie, ale Twój awatar się nie wyświetla.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 06:04   

przyznanie organizacji ME dla Polski było darem od Niebios i gołym okiem widać że doskonale to wykorzystaliśmy.oczywiście teamtem tabu są niedokończone autostrady inwestycje brak odpowiedniej bazy hotelowej itp itd... lecz i tak dzięki temu turniejowi widać wielką przemiane w naszym kraju :prayer: mam nadzieje że odpowiednio wykorzystamy tą szanse i nasza "polska gościnność" zostanie doceniona i sprawi że wielu z tych ludzi którzy odwiedzą nas podczas tego turnieju,wróci również wkrótce na urlop już z rodzinami i przyjaciółmi :ok:
co do czysto piłkarskich aspektów oczywiście kibicuje naszej reprezentacji lecz szczerze nie widze tego zbyt kolorowo tak jak niektóre nasze media i osobiście będe szczęsliwy jeśli tylko wyjdziemy z grupy.co do reszty drużyn to uważam że Niemcy są bezkonkurencyjni i pewnie zdobędą mistrzostwo,zagrozić im może ewentualnie Holandia lub Portugalia.w Hiszpanie jakoś nie wierze,dla mnie po prostu kojarzą się teraz z wypaloną i przemęczoną Barceloną... :dunno: a czarny koń??? hmmm.... :hmm: stawiam na Rosje i Szwecje-na prawde mogą namieszać :brew:
i tak na koniec---> miło oglądać takie obrazki na pierwszych stronach irlandzkich gazet :ok:
c'mon Poland! c'mon Ireland!

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 10:36   

W sumie wszędzie już czuć atmosferę Euro flagi w oknach, na samochodach. Tematem przewodnim dla wszystkich, czy się interesuję piłką czy nie są zbliżające sie mistrzostwa. Entuzjazm i chęć zobaczenia najlepszych widać chociażby na lotniskach podczas przylotu czy też na otwartych treningach zawsze są tłumy i wspaniała atmosfera.

Co do samej infrastruktury to w ostatnim czasie zbudowaliśmy więcej dróg, terminali, są remonty kolei, bazy hotelowej niż przez cały okres demokracji więc w tej kwestii na pewno zyskaliśmy. Oddzielny temat to stadiony w tej kwestii jest naprawdę dobrze nie mówiąc o miastach gospodarzy ale o całym kraju. Nowe obiekty budują się wszędzie.

Aspekt sportowy to oczywiście Polska liczę na naprawdę fajną piłkę naszej kadry i wyjście z grupy. Na mistrza typuję Holandię mocna kadra zwłaszcza ofensywa. Czarnym koniem może być Francja młoda drużyna z ciekawymi zawodnikami, wydaje się że Blanc stworzył ekipę mogącą namieszać. Hiszpania oby nie wyszła nawet z grupy :prayer:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 11:44   

GPower napisał/a:
Oddzielny temat to stadiony w tej kwestii jest naprawdę dobrze nie mówiąc o miastach gospodarzy ale o całym kraju. Nowe obiekty budują się wszędzie

dokładnie,to tylko cieszy że mamy takie obiekty gospodarzy Euro 2012 lecz obawiam się np tzw."syndromu Portugalii" gdzie po ME 2004 oprócz Lizbony czy Porto większość stadionów jest praktycznie wogóle nie rentowna i świeci pustkami gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy że niektóre obiekty są już skazane na... wyburzenie :minigun: i szczerze mówiąć jestem bardzo zmarwiony np. o obiety we Wrocławiu czy Gdańsku by były wypełnione choćby do połowy co oczywiście wiąże się z ogromnymi stratami :dunno: nawet Poznań który zawsze słynął z fanatycznej i wspaniałej publiczności,po trochę słabszym sezonie Lecha ostatnio miał problemy z widownią,niestety...

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 18:51   

Flagi, stadiony, kibice... A najwazniejsze i tak bedzie jak zaprezentuje sie Bóg futbolu Messi :)

Ibra 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 09:23   

Wielka gwiazda na Euro wg Wiśniewskiego.Ja oczywiście jestem za Polską.Kto wygra te mistrzostwa?Będąca w gazie Holandia.Czarny koń?Francja.Gwiazda Euro?Benzema albo Van Persie ale liczę na to że ktoś z naszych będzie grał tak jak wymienieni zawodnicy.Ja liczę na 2 miejsce Holandii w grupie B bo .... mógłbym się na ich mecz wybrać choć najlepszą opcją dla mnie byłoby 1 miejsce Polski,2 miejsce Niemiec i idę na ćwierćfinał Polska-Niemcy ale myślę że 1 miejsce w grupie A Polaków jest mało realne.Choć są szanse.

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 10:13   

Ja jakoś nie widzę za dobrze naszej kadry. Owszem mamy kilku dobrych zawodników, ale mamy też sporo dziur. Głównie lewa obrona, ale też dwójka defensywnych pomocników jakoś mnie nie przekonuje. Obawiam się że Grecy to wykorzystają. Ciekawe tez kiedy Wasyl wyleci za czewień. Już z Grekami?
Strasznie mnie irytowało dobór rywali w ostatnich meczach przed Euro :( PO nich wg mnie za wiele się nie da powiedzieć o sile naszej kadry. A słabości i tak było widać.

Z naszej grupy wg mnie wyjdą Rosjanie i Grecy. I wcale się nie zdziwię jeśli grupę wygrają Ci drudzy ;) A my, cóż, być może wygramy z Czechami, którzy tak jak my ostatni mecz zagrają o pietruszkę ;)
Co do faworytów, to w półfinałach widzę Hiszpanię, Włochy, Niemcy i Holandię. I to właśnie we Włochach widzę kandydata na czarnego konia, szczególnie w Balotellim ;)
W finale Włosi wygrają z Holendrami :)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 15:58   

ja zawsze powtarzam -NIECH ZWYCIĘŻY LEPSZY ! :king: bawcie się :toast:
i pozdrawiam z deszczowej Irlandii :ok:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 18:05   

Niestety przez jakoś internetu w miejscu w którym przebywam (a myślałem, że akurat w USA internet będzie szybszy ) nie mogę obejrzeć meczu, ale widzę, że nasz kolega z Grecji pomaga Polakom ;D

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Cze 08, 2012 18:58   

Pieknie "$#!@$!%1" pierwszy mecz. Mamy rywali na widelcu, osłabionych... I cudem ratujemy remis. (?!)
Czemu ten debil zmian nie robil? A w 93 jako prezent na urodziny chce wpuszczac Grosickiego? Jaja jak berety... Mamy najmocniejszy sklad od dobrych 10 lat i nie mozemy wygrac z Grecja ktora jest chyba najslabsza od 10 lat...

Smuda [']
"bo Boruc napil sie wina w samolocie"

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 19:12   

kondycha zerowa, nie dosc ze sedzia walek zrobil, bo gdzie za takie zagrania kartki :lol2: teraz czas na ruskich, licze ze czechy ich pogonia i mecz POLSKA-Rosja bedzie to cos wiecej niz zwykly mecz :king:
oczywiscie popieram przedmowce w 100%
w pogardzie mając każdy targ.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Cze 08, 2012 19:14   

zychu9 napisał/a:
kondycha zerowa, nie dosc ze sedzia walek zrobil, bo gdzie za takie zagrania kartki :lol2:

Ten sędzia rozdaje średnio po 6 zółtych kartek w meczu, czyli poziom trzymał :)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 19:30   

Na takim poziomie, to powinniśmy strzelić 2-3 bramki z tych okazji co mieliśmy. W II połowie to się zemściło. Gra na stojąco, gramy przeciwko 10 to mecz sam się wygra ;] Pułapki offsajdowe to był dramat w naszym wykonaniu. Bramka 1-1 na konto Szczęsnego... Karny to karny kutas dla formacji defensywnej, bo do Szczęsnego nie można mieć pretensji.

Smuda to już chyba inny temat, z tą zmianą z Grosickim to chyba chciał go upokorzyć. I pewnie by wszedł za Lewandowskiego ^^

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 20:14   

Ruscy jadą równo z Czechami. Ostatni mecz Polska może zagrać o awans z 4 punktami ;)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 20:36   

Grunt to żeby się Czesi postawili Grekom, bo jak przegrają z nimi, to my (w przypadku porażki z Rusami) jesteśmy raczej i tak w czarnej dupie...

pionka 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 21:32   

Z Grecją zagrają 2 mecz, tzw. "o wszystko" czyli na pewno się nie położą :)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 21:41   

No oby porażka 1-4 z Rusami podrażniła ich ego ;) ale mecz piękny był. Sborna pokazała niesamowitą grę! :ok:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 21:48   

O Smudzie już pisano i mówiono wiele. Widocznie bał się zaryzykować, bał sie wziąść wszystko. Trener z niego średni, jeszcze gorszy taktyk. Brak zmiany, zwłaszcza w linii pomocy jest poważnym błędem, choć z drugiej strony myślę, że Smuda jest ślepy, nie widział dzisiaj za wiele. Ciekawe co na to cała ławka rezerwowych. Tylu ich na ławce a na boisko wchodzi tylko bramkarz. Przegraliśmy II połówkę, Grecy zgasili nam Kubę, a cały nasz zespół oddychał rękawami. Mam obawy co do wtorkowego meczu. Oby jakimś cudem udało się wygrać 1-0, jakiś farfocel, samobój czy gol ręką... Oby.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 22:53   

Jedyny atut jaki mamy w ręku przeciwko Rosjanom, to że gramy u siebie. Przed turniejem mówiłem znajomym, że Rosjanie grają futbol o trzy klasy lepszy niż reszta naszej grupy to nikt nie chciał słuchać. To co dzisiaj zrobili z Czechami to masakra.

Jeśli uda się naszym braciom ze wschodu urwać jeden punkt to będzie cud, który teoretycznie nam przysluguje jako gospodarzom ;-) Niemniej, nawet jeśli przegramy to IMO powalczymy spokojnie o awans z Czechami w ostatnim meczu. Ergo: było źle, ale jeszcze nie ma co dramatyzować. A Smuda nikomu kretyznimu nie udowodnił, a jedynie go potwierdził. Patrząc na tego farfocla, który wpadł po raz kolejny zadałem sobie inne pytanie: dlaczego nie ma Boruca? No cóż, tak to jest, jak trener zdecydował, że będzie największą gwiazdą...
lì a casa il cuore sentirà!

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 09, 2012 00:22   

Majkel napisał/a:
Jeśli uda się naszym braciom ze wschodu urwać jeden punkt to będzie cud, który teoretycznie nam przysluguje jako gospodarzom
\
Po dzisiejszych meczach mam identyczne odczucie niestety. Ale ale, liczmy (sic!) na ładny remisik w meczu Grecja-Czechy i wtedy wszystko otwarte. Pepiki nie wyglądają na mocarzy, powinni być do ogrania nawet przez naszych ;)

chip 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 09, 2012 10:01   

To, żę gramy u siebie to niekoniecznie jest atut. Jedno, ze większa presja, dwa publicznosć słabo zagrzewa do walki.

Odpowiedz do tematu