ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE NA URLOP/WYCIECZKE ?
Autor Wiadomość
VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 17:08   

2348 czego?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 17:53   

pewnie PLN bo raczej nie € ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 22:23   

Złotych oczywiście, za tyle euro to pojechałbym w rejony karaibskie pić rum na plaży pod palmą :)
Veleno o ceny jeszcze dopytam jak będę dopinał budżet maju. Generalnie krótki wniosek jest taki, że trzeba założyć +50% do cen w Polsce.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 06:46   

Kargool napisał/a:
Złotych oczywiście, za tyle euro to pojechałbym w rejony karaibskie pić rum na plaży pod palmą :)

za mniej ja 10 dni we wrzesniu siedzialem na Gran Canaria (jedna z wysp kanaryjskich)
przelot z Milano i nazad plus bungalow wyniosl mnie mniej niz 400 euro w sumie

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 07:53   

Kanary loty I nocleg za €400 I to jeszcze 10 dni :hmm: coś mi sie wierzyć nie chce, rzuć jakimś linkiem do tej sypialni to I ja może się skusze :P

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 10:41   

Kargool, płaci za cały domek 6 osobowy 2300 za 2 tyg, więc jeśli się jedzie z rodziną lub jeszcze z jakimiś znajomymi to wychodzi po 400 na osobę. Do tego wiadomo dochodzi jedzenie i dojazd, ale jeśli ktoś lubi włoskie żarcie to wyjdzie tyle samo co wyżywienie w domu. Jest pełno marketów typu Lidl, Conad, Euro Spin, nawet Auchan gdzie makarony, sosy, sery, wina kupisz taniej niż w PL. Chyba, że ktoś nie może się obejść bez polskiej kiełbasy, kaszanki, pasztetu to wtedy będzie drogo 8)
Ja od 4 lat podróżuję na kempingi z Eurocampu lub Vacansoleil i wszystkim polecam.Na pewno to jest korzystne gdy się podróżuje w kilka osób, z dziećmi.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 11:34   

Pawko IRL napisał/a:
Kanary loty I nocleg za €400 I to jeszcze 10 dni :hmm: coś mi sie wierzyć nie chce, rzuć jakimś linkiem do tej sypialni to I ja może się skusze :P

ryanair z bergamo, na chwile obecna koniec maja w te i nazad to ok 150-160 euro lot, sprawdz sobie na booking.com Gran Canaria, tydzien od lba w bugalowie wyrwiesz spokojnie pozniej 200 euro (z wlasnym wyzywieniem)

edit:
ja bylem tutaj:
http://www.booking.com/ho...eae67e939adf3X2
710 zl za BUNGALOW dla dwoch osob na te chwile od 15 maja do 22 maja

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 12:00   

tylko z reguły w sezonie lipiec-wrzesień RYR na takie destynacje jest o wiele droższy,noclegi zresztą też więc chyba na prawde Ci się trafiło ;) a co do booking.com to korzystam już od wielu lat I również śmiało moge każdemu polecić ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 12:53   

Damiano_S dokładnie tak jest :) Na chwilę obecną jadę z moją rodzinką, czyli w trzy osoby, ale być może zabierzemy szwagierkę z koleżanką i wtedy to wychodzi po mniej więcej 500 żł od osoby. Dojazd w obydwie strony to dla mnie wydatek ok 800 zł, kolejne 200 przejadę na miejscu, więc koszty podróży szacuję na 1000 zł (zakładam jednak wyższe spalanie niż mam w tej chwili). Plus jedzenie i wejściówki do tego na roboczo powinienem się zamknąć w 7000 za całe dwa tygodnie. A Ty byłeś w tych campingach co ja jadę czy w innych?
Veleno jeśli chodzi o wycieczki z zagranicy to są one z reguły duuużo tańsze niż z Polski. Na Kubę na 2 tyg z Anglii dwie osoby lecą za 2000 funtów, od nas za 10-12 tys od głowy. Wykupując wycieczki do Polski z niemieckich biur podróży płacisz jakieś 50% ceny polskiej.

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 13:25   

Na tych akurat nie byłem. Marina di Venezia odwiedzili znajomi i mówią, że super, opinie też ma bardzo dobre na internecie, ma super baseny. Nad Gardą byłem w 2012 w maju na kempingu Weekend. Odwiedziłem wtedy 2 razy Mediolan, raz aby zwiedzić San Siro, drugi na meczu z Atalantą. Del Garda wygląda w katalogu lepiej niż Weekend,na pewno będziesz zadowolony. Miasteczko Peschiera bardzo ładne.

Mogę polecić kemping w Kalabrii (to może na przyszłe wakacje), Il Salice (z oferty Vacansoleil) w miejscowości Corigliano Calabro (miasteczko rodzinne Gattuso). Bylem tam w czerwcu 2011 i za 3 tyg zapłaciłem jakieś 3 tyś za domek. Tylko dojazd drożej bo jakieś 2000 km od nas. Tam to dopiero jest fajny klimat południa, Polaków może 2 rodziny spotkałem,Niemców i innych narodowości też mało, sami Włosi.Zjeździłem całą Kalabrię, Neapol, wybrzeże Amalfi.Pogoda przez cały czas super.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 16:24   

Pawko IRL napisał/a:
tylko z reguły w sezonie lipiec-wrzesień RYR na takie destynacje jest o wiele droższy,noclegi zresztą też więc chyba na prawde Ci się trafiło ;) a co do booking.com to korzystam już od wielu lat I również śmiało moge każdemu polecić ;)

nie lubie tloku wiec staram sie nie latac w sezonie, nadmiar turystow irytuje mnie straszliwie.

@Kargool, jak bedziesz nad Lago di Garda, odwiedz Gardaland koniecznie, najlepsze makaronskie wesole miasteczko.Bedziesz mial ubaw zwiedzajac Venezie :rotfl2:

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 00:35   

VelenoRosso napisał/a:
odwiedz Gardaland koniecznie

Oj, to już mam zaplanowane :) Razem z akwarium, gdzie są delfiny, co dla mojej żony jest marzeniem. Nawet wyczytałem, że kupując bilet z tygodniowym wyprzedzeniem na dany dzień możesz go kupić 7€ taniej.
Z Wenecją to słyszałem, że nie pachnie za ładnie. Niemniej zobaczyć trzeba. Z wycieczek planuję jeszcze Maranello i Mediolan, gdy będę nad Gardą.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 10:24   

przede wszystkim Venezia w maju to od cholery turystow juz.Ponte Rialto zdefiniuje dla ciebie pojecie tloku :D
zapomni tezj ze wejdziesz do Basilica di San Marco, chyba ze odpuscisz sobie zwiedzanie miasta, ogon tam do wejscia jest zawsze nieprawdopodobnie wielki nawet po 3h stania ^^
jadac pod koniec maja masz tez szanse wpasc na pierwsza fale upalow, zjawiaja sie czasem w tym okresie.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 14:10   

VelenoRosso napisał/a:
Pawko IRL napisał/a:

nie lubie tloku wiec staram sie nie latac w sezonie, nadmiar turystow irytuje mnie straszliwie.
:rotfl2:

fakt,tylko jest też wiele descynacji gdzie ładnie świeci tylko właśnie w sezonie co automatycznie równa się z ceną lotów I noclegów :P
myślałem/zastanawiałem się/trolliłem/ aż w końcu promocja pt Egipt 2014 właśnie mi uciekła I sie po prostu skończyła,a na prawde była za dobre pięniądze ;) więc szukam dalej. ktoś coś może powiedzieć nt Turcji??

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 14:23   

VelenoRosso napisał/a:
pod koniec maja masz tez szanse wpasc na pierwsza fale upalow

Dlatego mam domek z klimatyzacją :) Mam jednak nadzieję, że upały w Italii to nie to samo co u nas, zresztą przekonamy się.
Co do Wenecji to dzięki za info. Będę się nastawiał na złe, może się mile zaskoczę. Jeśli chodzi o atrakcje to kompletnie nie mam pojęcia co zwiedzać, ani w Wenecji ani w Weronie. Ale od czego jest "Pascal" i mam nadzieję, koledzy z forum :)
Pawko IRL napisał/a:
w końcu promocja pt Egipt 2014 właśnie mi uciekła

Możesz robić jak moja znajoma. Wybiera urlop w pracy i dwa dni przed jego rozpoczęciem robi tour po biurach podróży i wynajduje jakieś lastminuty za śmieszne pieniądze. Z tym że to zależy od liczby ludzi, jak jedziesz sam czy też kobietą to jest ok, jak już masz dzieci to jest ciężej znaleźć coś dobrego.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 17:29   

jak twoja zona rybki lubi odwiedz akwarium w Genovie, to jest jedno z najwiekszych, jesli nie najwieksze w europie.
kolo Venezii masz Padove z kategorii must see.
Po drodze do Milano masz Bergamo a w nim Città Alta, na zwiedzenie ktorego potrzeba max2h.
Od Verony jakies 70km jesli dobrze pamietam masz Mantove z ekstra starowka i polozone tuz przy trzech jeziorach po ktorych plywa pare stateczkow.
Nad Verona jest Trento ok 100km na polnoc.
Jesli pierwszy raz we wloszech jestes wypadaloby obejrzec typowe miasteczka nad wybrzezem w Ligurii (Camogli, Recco).
Blisko Venezii jest Treviso a pod granica ze Slowenia Trieste...
Kawalek za Milano jest Laggo Maggiore ze swoimi kapitalnymi wysepkami, prom wyplywa co pol godziny bodajze ze Stresa... :lol2:
Liste mozna by jeszcze pociagnac

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 19:07   

Pawko IRL,

Turcja ma najbardziej i najlepiej rozwiniętą bazę w tej częsci Świata. Obsługa jest lepsza niż Grecka czy Hiszpańska. Tez trzeba wybrać dobry rejon, bo np. Bodrum ani Antalyi nie polecam ze względu na temperature i wilgotność. Natomiast polecam Rejony w okolicy Izmiru (o ile sie nie myle to część Egejska), a szczególnie Kusadas, które jest wspaniałym miastem.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 22:29   

@VR tak, o Genui wiem, ale obawiam się, że jednak to trochę dalek od mojej lokalizacji, zwłaszcza że będę miał 4-latka na pokładzie :) Za pozostałe rady serdecznie dziękuję, na pewno część z nich wykorzystam (jeśli nie wszystkie). Muszę jeszcze gdzie wpleść czas na leżenie i "nicnierobienie" :rotfl2:
Tak czy inaczej pewnie o porady będę jeszcze prosił, zwłaszcza bliżej wyjazdu: ceny paliwa, opłaty na autostradach (bo już wyczytałem, że nie wszystkie są płatne, ale to może się zmienić?), no i aktualne ceny jedzenia. Będę się więc starał do tego czasu żyć w zgodzie z Tobą (później oczywiście też).
Mam jedno intrygujące mnie pytanie do Ciebie: długo mieszkasz w Italii i co tam porabiasz? Oczywiście możemy się skomunikować na PW w tej sprawie, jeśli jest tajemnicą.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 23:17   

Kargool napisał/a:
opłaty na autostradach (bo już wyczytałem, że nie wszystkie są płatne, ale to może się zmienić?)

Platne na polnocy sa wszystkie.
http://www.autostrade.it/...gis/percorso.do
tutaj masz wyliczarke oplat.
Partenza to skad jedziesz, Arrivo to gdzie chcesz przyjechac, Classe Veicolo to rodzaj auta (liczony w osiach)
Ceny paliwa we wloszech zaleza od regionu rozpietosc jest straszliwa od 1,6 euro do 2 euro za litr
W krainie pasty to juz bedzie...pod 9 lat chyba? :hmm:
Robie to co kazdy, staram sie przezyc :brew:
Genova od Verony nie jest daleko, 250km autostrada pi razy oko

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 11, 2014 10:57   

no lece po świętach do tego Egiptu :P w końcu,troche mi to zajęło :rotfl: ale w między czasie miałem jeszcze swój własny ślub więc budżet ostro dostał po dupie ;)
pytanie do tych co byli-jak jest z tymi napiwkami dla tubylców-pojawiają się opinie że "musisz płacić" jeśli chcesz mieć czysty pokój ręczniki jakąś wode itp. a ja przecież chyba za to płace w cenie all inclusive itp. tak :hmm: tak bynajmniej mówi informacja na stronie hotelu i biura podróży

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 11, 2014 11:24   

W Egipcie akurat nie byłem, ale co do napiwków, to moje zdanie jest jasne. Chcesz mieć serwis "w cenie" i ani na jotę więcej, to nie dawaj. Chcesz być rzeczywiście dobrze traktowany - dawaj. Polacy często narzekają, że pojechali na zagraniczną wycieczkę i byli słabo traktowani, albo że np. Niemcy mieli lepszą obsługę. To nie jest magia ani oszustwo, po prostu Niemcy na wejściu dają napiwek, potem też raz od czasu coś dorzucą i obsługa doskonale wie, że ci goście wymagają większej uwagi. Tak to już wygląda, tak jest ustawione na tym świecie. Nie ma sensu z tym walczyć.

frky 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 11, 2014 16:05   

Pawko IRL napisał/a:
pojawiają się opinie że "musisz płacić" jeśli chcesz mieć czysty pokój ręczniki jakąś wode itp. a ja przecież chyba za to płace w cenie all inclusive

Nie musisz płacić, na spotkaniu z rezydentem zostaniesz poinformowany jakie są dzienne standardy w Twoim hotelu. U mnie na przykład (w opcji all inclusive) był przydział dzienny 3 x 0.5 l. wody butelkowanej dziennie, ale ugadaliśmy się z obsługującym nasz pokój na 7 takich butelek, więc napiwek wypadało zostawić. To samo z pościelą czy ręcznikami, codziennie są wymieniane w standardzie, jak zostawisz jakiś grosz, to mogą Ci poskładać z tego jakieś "łabędzie" czy inne cuda niewidy. Podobnie przy basenie, możesz się z gościem z obsługi dogadać, żeby z samego rana "rezerwował" Ci te same miejscówki etc. Generalnie stawki dla tych pracowników najniższego szczebla są ochłapami (ok. 100$ miesięcznie), więc każdy dodatkowy pieniądz to dla nich jak gwiazdka z nieba. A gdzie się konkretnie wybierasz, jeśli można wiedzieć?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 11, 2014 18:04   

tutaj
http://www.itaka.pl/wczas...na,SSHROMO.html

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 11, 2014 20:19   

Pawko z doświadczeń moich rodziców 10$ na starcie przy pierwszym sprzątaniu (Egipt, Tunezja, Maroko) załatwiało wszystko odnośnie pokoju: wodę, ręczniki, raz jak padła klima to gość był po 5 minutach, a po 20 wszystko mieli naprawione. Poza pokojem mieli podobnie: czy to obsługa w restauracji czy na basenie. Teoretycznie dla nas to niewielka kasa przy kosztach wycieczki, dla nich jak napisane wyżej czasem 1/5 pensji. Ja sam nie byłem, ale jak mówię na doświadczeniach rodziców z trzech krajów mogę się opierać. Po prostu u Arabów tak to działa.
Daj znać jak wrócisz jak ten hotel, bo może w czerwcu tam się wybiorę.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 21:05   

W moim przypadku "napiwek" wiazał się ze zrobieniem tzw "łabędzia" na lozku... Woda czy nie woda była cały czas dostepna. Inna sprawa to zakupy, cena wyjsciowa moze czasami spasc o 70-80% jak sie dobrze targujesz. I co ciekawe sprzedajacy tez jest zadowolony :)

Pawko IRL napisał/a:
pytanie do tych co byli-jak jest z tymi napiwkami dla tubylców-pojawiają się opinie że "musisz płacić" jeśli chcesz mieć czysty pokój ręczniki jakąś wode itp. a ja przecież chyba za to płace w cenie all inclusive itp. tak bynajmniej mówi informacja na stronie hotelu i biura podróży

Bynajmniej?

Odpowiedz do tematu