ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE NA URLOP/WYCIECZKE ?
Autor Wiadomość
Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 07:53   GDZIE NA URLOP/WYCIECZKE ?

sezon piłkarski zakończony do EURO 2012 jeszcze troche zostało czasu a tu wieje trochę nudą.ja już myśle o swoim urlopie ;-) i bardzo lubie podróżować choć czasu jak pewnie u większości,nie zawiele :P więc zakładam temat w celu wymiany informacji przez wszystkich zainteresowanych użytkowników może polecicie jakieś dobre miejsce gdzie już sami byliście? :wink: sezon letni ale mam nadzieję że temat będzie żył również zimą a może i cały rok :wink: wiec piszcie gdzie byliście i jakie miejsca polecacie-nad morze nad jeziorko a może w góry?w Polsce czy zagranicą?myśle że każdemu z Nas przydadzą się takie informacje :toast: pozdrawiam wszystkich użytkowników :piwo:

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 09:14   Re: GDZIE NA URLOP/WYCIECZKE ?

Ja moge polecic Soline i tamte tereny Bieszczad, w lecie przy wysokich temperaturach, swietna zabawa nad woda, a wieczorami zabawy przy ognisku i inne imprezy (dancingi, wycieczki, splywy...) można tez wieczorami pochodzić po tamtejszych gorach ( tylko najlepiej z przewodnikiem, jeśli idziesz 1 raz), bo możesz dojsc az na Ukraine ;) . Cenny tez nie są drogie, ale my z kumplami zawsze jeździmy pod namioty :D w zimie jest duzo gorzej, bo przy duzych opadach śniegu nie ma bata żebyś tam autem dojechal, ale za to atrakcje niezapomniane ( chociażby chodzenie po lodzie, czy jezdzenie samochodem/qadem :D ).
To tak na szybko od mnie, był ktos??? Nie licze Qnen-a bo on to musial być!
:forzamilan:
w pogardzie mając każdy targ.

Ostatnio zmieniony przez zychu9 Śro Cze 06, 2012 08:51, w całości zmieniany 1 raz  

łachu 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 09:58   

Nad Soliną byłem kiedyś z rodzicami. 6 lat temu stacjonowałem w Ustrzykach Górnych, a w zeszłym roku byłem w Wetlinie i właśnie te tereny polecam jak najbardziej. To świetne miejsce na wakacje - zimą nie byłem, ale wyobrażam sobie dojazd tam:) Do tego zimą podobno jest większe prawdopodobieństwo spotkania wilka:D Mieszkaliśmy w domkach PTTK o niskim standardzie, więc zapłaciliśmy naprawdę mało. Myślę jednak, że Bieszczady są najmniej komercyjnymi polskimi górami (dlatego tak je cenię), więc i ceny są tam niższe niż w innych górach. Trasy nie są zbyt długie i męczące (choć i takie można wybrać), a widoki genialne. Dla mniej aktywnych lub chcących odpocząć, dobrym rozwiązaniem jest spędzenie czasu nad jednym z potoków. Woda, mimo że zimna jak cholera, to b.czysta i orzeźwiająca (tzn. nie zeby ją pić:)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:57   

Ja polecam rejony Kusadasi a szczególnie Ozdere. Cieplo ale nie duszno. Według mnie najlepszym hotelem jest paloma pasha (. Tym rejonie)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 15:34   

lord bass napisał/a:
Ja polecam rejony Kusadasi a szczególnie Ozdere. Cieplo ale nie duszno. Według mnie najlepszym hotelem jest paloma pasha (. Tym rejonie)

a gdzie to dokładnie jest??? ;)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 16:54   

w Turcji rejon koło Izmiru

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 16:55   

dokładnie to 68 kilometrów na południe od Izmiru

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:11   

a Wy Koledzy Forumowicze macie jakies plany na urlop?piszczcie gdzie sie wybieracie??? :)

Marcu 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 19:24   

Do Polski na zlot MCP :)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2012 11:34   

Ja do tej pory urlopowałem głównie nad morzem i w Karpaczu, który polecam właśnie na letni urlop, jest pięknie.
W tym roku żona uparła się na Chorwację. Jak możecie polecić fajną miejscówkę dla rodzinki z dwójką dzieci to poproszę :)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2012 19:55   

konrad_acm napisał/a:
w Karpaczu

konrad_acm, to właśnie moje tereny do Karpacza mam zaledwie 10 min jazdy samochodem i w 100 % zgadzam się z tym
konrad_acm napisał/a:
który polecam właśnie na letni urlop, jest pięknie
:brawo:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 17:46   

coś tu cisza w temacie :wink: co Wy ludzie nigdzie nie jezdzicie ? ;-)

baker 
Moderator

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 07:43   

Ja byłem ostatnio w Chorwacji. Bardzo mi się podobało i polecam ten kraj tym, którzy jeszcze tam nie byli (choć pewnie niewielu takich, bo ostatnio to bardzo popularny kierunek wśród polskich turystów). W Chorwacji jest dużo do zwiedzania, więc to miejsce dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, tym bardziej, że leżenie na plaży jest utrudnione, bo plaże są niemal wyłącznie kamieniste.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 11:55   

Ha, temat dla mnie. Wróciłem właśnie z Rowów, było pięknie, słonecznie, pusto, cicho i spokojnie czyli tak ja lubię na urlopie ;) Ale Rowy to miejsce do podróży wyłącznie rodzinnej, my mamy 2-letnie syna i zależało mi na tym, żeby miał sporo miejsca na plaży.
Jeśli chodzi o polskie wybrzeże to polecam wyspę Wolin. Jak masz auto to na bazę wypadową możesz mieć jakieś miejsce w głebi lądu i na rowerze podjeżdżać nad morze, a samochodem na wycieczki. Miejsc do odwiedzenia sporo: Wolin z wioską wikingów, Kamień Pomorski i muzeum kamienia, kilka obiektów z II wojny, Świnoujście, zagroda żubrów itd. Można pojechać na ląd do Trzebiatowa, Niechorza i i Trzęsacza pooglądać ostatnią ścianę kościoła zabranego przez morze.
Na wycieczkę zagraniczną polecam Litwę, piękne kobiety, dobre miody i mnóstwo miejsc do obejrzenia z Trokami i Wilnem na czele.
Pytanie czy jedziesz sam, z żoną/narzeczoną/dziewczyną czy z rodziną, bo musisz dobrać urlop pod wspólne wymagania.
Okolice Karpacza...Całe Sudety są piękne, choć ja zwiedzam tereny tylko służbowo, ale widoki niezapomniane.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 13:50   

ja od 8 lat jakoś omijam szerokim łukiem "nasze polskie morze" :brew: kurcze,po ostatniej wizycie w Międzyzdrojach (2004 rok) gdzie przez 2 tyg non stop lało zdecydowałem że spróbuje jednak podbój zagranicy ;)tym bardziej że ceny nad naszym Bałtykiem są na prawde europejskie!a gdy,tak jak my,nie trafisz w pogode to istna lipa :dunno:
dla tych którzy wybierają się nad Morze Środziemne a zwłaszcza do Hiszpanii chętnie służe pomocą gdyż nieskromnie powiem że zaliczyłem całe wybrzeże (od Barcelony poprzez Alicante aż po Malage,jak rónież Majorka-rok po roku ;wspaniałe miejsca) )i na prawde polecam-wspaniała pogoda piękne piaszczyste plaże,krystalicznie czysta woda,baza hotelowa na wysokim poziomie i ceny na prawde bardzo fajne :ok: .a w zeszłym roku zaliczyliśmy Portugalie.świadomie ominęliśmy wszystkie turystyczne miejscowości a udaliśmy się na zachód regionu Algarve w okolice miejscowości Lagos.Kochani-trochę świata już zobaczyłem ale do dziś wspominam że to były moje najwspanialsze 2 tygodnie wakacji w moim życiu :) wspaniała złocista plaża otoczona klifowymi skałkami a dookoła oblewa to wszystko Ocean Atlantycki zkrytalicznie czystą wodą :prayer: .i co najważniejsze nie było tam takiemj masy turystów np z Niemiec czy UK niż w/w miejscach bo po prostu ta miejscowość jest oddalona od lotniska ok 2godziny jazdy i wielu już z tego powodu rezygnuje a my właśnie postanowiliśmy zaryzykować męczarnie portugalskimi kolejami :help: i warto było :brew: . uwierzcie-ceny chyba jeszcze lepsze niż u nas nad Bałtytkiem-bo wątpie czy np u nas kupisz 100ml Jack Daniels z colą za € 2,70 czy obiad za €7,00 :idea2: i dlatych którzy się jeszcze nie przekonali Praia Dona Ana
serdecznie polecam :)

i wiem jedno na pewno tam jeszcze kiedyś wróce :toast:

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 20:54   

Dlatego ja polecam wyjazd przed lub po sezonie. Z doświadczenia wiem, że najlepsza pogoda jest na przełomie maja/czerwca i we wrześniu. Ceny wtedy też już są znośne, dość powiedzieć, że za dwudaniowy obiad ze świeżą rybką dla dwójki dorosłych i dziecka zapłaciłem 60 zł, przy czym rybki nie były małe i ledwo dojadłem. Tak więc nie jest źle, trzeba też tak jak Ty robisz poszukać, a nie zatrzymywać się w pierwszym lepszym miejscu.
No i dla mnie nasz kraj ma jedną nieporównywalną zaletę. Jak idę sobie rano po bułki to mówię "trzy bułki i dwa pączki" i pani za ladą wie o czym ja mówię :D
Zdjęcia zacne :) Portugalia przyznam szczerze mnie kusi, choć w przyszłym roku obiorę raczej kierunki wschodnie: Bułgaria lub Krym. No i dla mnie zaletą musi być dobra droga, bo moja żona za samolotem nie przepada, a i ja lubię sobie pojeździć :)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 06:36   

a tak się właśnie zastanawiam :hmm: był ktoś z Was może w Moskwie???strasznie mnie kusi

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 14:35   

Ja osobiście bardzo często jeżdże do naszych południowych sąsiadów, Słowaków. Fakt, że jest to wyjazd bardzo aktywny, bo praktycznie cały dzień jeździmy z tatą i braćmi na nartach i snowboardzie, ale górki, a mianowicie Chopok i całky kompleks "Jasna" jest na prawdę godny polecenia. Widać, że wciąż inwestują, bo dochodzą nowe wyciągi i trasy. Wybór jest na prawdę spory i nawet jak są tysiące ludzi, to przepustowość wyciągów jest bardzo dobra i nie ma żadnego z problemu ze staniem w kolejkach. Ski Passy z tego co się orientuje to chyba około 30 euro na dzień i jest w tym dostęp do każdej bodajże trasy, na pewno na północy gór, nie wiem, jak z południem. Jeszcze raz polecam dla tych, którzy lubią sobie pośmigać na nartkach, czy snowboardzie. Tras jest masa, od niebieskich, to bardzo fajnych czarnych i nawet dla hardkorowców znajdą się dzikie trasy. Jak coś : http://www.jasna.sk/pl/zima/ polecam.

A i jeszcze kwestia porozumiewania się jest bardzo komfortowa, ponieważ Słowacy z reguły dobrze orientują się w polskim, a druga rzecz, że jest tam masa ludzi z Polski, więc nie ma żadnego problemu.
Co do hoteli. Osobiście nocowałem w hotelach Pulovnik i Tri Studnicki, bo w Grandzie trzeba rezerwować kilka miesięcy przed, a nasze wyjazdy są z zasady na żywioł.
Pierwszy hotel. Bardzo miły standardzik, bez szału, ale naprawdę sympatycznie. Jest sauna, śniadania, także okej. Drugi. No tu już, dla tych co chcą poszaleć, bo cenowo jest raczej wysoko. Ale standardy jak najwyższe, wszystko na wysokim poziomie, a cztery gwiazdki robią swoje.
Ostatnio zmieniony przez TopekMilano Pon Sie 12, 2013 22:55, w całości zmieniany 1 raz  

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 19:59   

Ja byłem w Moskwie. Powiem jedno nie jedz. Korki jak w Warszawie i strasznie drogo.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:29   

A co z tanimi ośrodkami wypoczynkowymi? Znacie jakieś, polecacie? Chce się wybrać, najlepiej na mazury - fundusz nie pozwala jechać za granicę :) Liczę na jakieś propozycje

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:54   

Jeśli chcesz tanie wakacje to: namiot, dobry plecak, folia aluminiowa, śpiwór kompresyjny i na drogę z kartką gdzie chcesz jechać. Za 500 zł będziesz na takich wakacjach żył jak król, a jak się dobrze zakręcisz i poznasz kogoś ciekawego to i jeszcze jachtem popływasz. A jak już będziesz na Mazurach to zastanów się, mówię to całkiem poważnie, czy nie chce Ci się na kilka dni jechać na Litwę. Tylko tam się trudniej stopem jeździ.

Kaj 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 22:47   

Nie przekonuje mnie namiot za bardzo, dlatego pisałem o ośrodkach wypoczynkowych :) . Na Litwie kiedyś już byłem i nie wspominam tego kraju zbyt miło, więc raczej podziękuje :D

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 07, 2012 12:04   

Coż, ja tnich ośrodków nie znam, jak byłem młodszy to jeździłem właśnie pod chmurkę, w ostateczności do kwatery po 20 zł za łóżko w sezonie. Co do Litwy mamy odmienne uczucia, mnie się podobało baaardzo.
Natomiast nie wiem jak odnosisz się do idei autostopu, którym ja zjeździłem całą Polskę i nigdy się w podróży nie nudziłem. Ba, jeździłem nawet na stopa pociągiem i pływałem żaglówką :) Przygoda wyśmienita.

Ibra 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 08, 2012 09:44   

Ja ostatnio byłem w Paryżu,pogoda fajna,fajne miasto ale na urlop się nie nadaje,tak mi się wydaje.Ja polecam Zandvoort w Holandii ale trzeba trafić na pogodę.Świnoujście nie najgorsze. Polecam jeszcze Kaszuby.W Alpach,w Austrii też całkiem fajnie.Jeśli chodzi o Bałkany-nigdy nie byłem ale być może zaniedlugo tam będę.Aha,jeszcze jedno polecam Rugię ale kiedy ja byłem morze było lodowate ale pogoda ekstra.Był ktoś w Albanii?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 20:49   

jedzie ktoś gdzieś na jakieś fajne wakacje w tym roku ? ;)

Odpowiedz do tematu