ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ogromna prośba :)
Autor Wiadomość
S4MLUK 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 15, 2012 18:27   ogromna prośba :)

witam wszystkich ;) mam taką małą, dość znaną i dużej wagi sprawę. a mianowicie: wraz z kolegami próbujemy się dostać na wyjazd do Warszawy do NIKE CHANCE, ale jak wszędzie, sama gra nie wystarczy.. potrzebne są lajki i komentarze.. wiem, że spamer etc. ale bez tego nie damy rady.. nic Was to nie kosztuje, a któremuś z nas może pomoże w przyszłości zagrać nawet w samy Milanie ;) (może przesadziłem :P ) ale z góry wielkie dzięki :) to zajmie dosłownie kilka sekund, a czas gra tu główną rolę, bo klikać i udostępniać trzeba jak najszybciej :) TU KLIKNIJ

FORZA MILAN !

zychu9 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 10, 2012 21:38   Re: ogromna prośba :)

Nie chcialem zakladac nowego tematu wiec pisze tu.
Mial ktos do czynienia ze strona pobieraczek? ja wszedlem tam na chwile zalogowalem sie, nawet nic nie sciagalem i dostalem emaila, ze mam zaplaci 90 zl co miesiac a jak nie bede placil, to podadza mnie do sadu?
jak ktos wie czy to olac, czy wziasc powaznie to prosze o odp, bo sa rozne opinie po necie
w pogardzie mając każdy targ.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Lis 10, 2012 22:00   

http://www.money.pl/forum...y-t1706802.html

Słyszałem o tym w jakims RMF czy cos... Dość bezczelna proba wyłudzenia kasy :>

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 10, 2012 23:09   

zychu9, to dalej działa?! masakra przecież w necie już było o tym tyle pisane...
widocznie nie trafiłeś, ale dla Twojego pocieszenia napiszę, że moja żona też dała się na to złapać ze 2 czy 3 lata temu. Straszyli ja tak cwanie napisanymi mailami, o sadach, komornikach itp., że chciała im zapłacić, ale jak poczytałem trochę na różnych forach to wolałem wysłać im rezygnację z niby zawartej umowy i nara.
Po jakimś czasie coś jeszcze podesłali, ale już nie jako pobieraczek tylko niby firma windykacyjna i dalej nic. Moim zdaniem to ściema.
Na wszelki wypadek wyslij coś w tym stylu:

Cytat:
Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia xx xx 2010r. z komputera o adresie IP ………………. (jesli nie zna Pani swojego IP na pewno był w mailach od "pobieraczka")

Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

Z poważaniem

Z każdej umowy mozna się wycofać, a juz na pewno z tak naciaganej :)
powodzenia :)

zychu9 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 11:04   

Dzieki konrad_acm wlasnie tego szukalem w necie :)
a tu jeszcze krotki material o tym pobieraczku https://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs
w pogardzie mając każdy targ.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 15:11   

Piszę w tym temacie ponieważ mam po prostu wielką prośbę.
Otóż potrzebuję pewnych informacji, skojarzeń na temat krajów europejskich, a dokładnie pewnych charakterystycznych, stereotypowych cech poszczególnych państw. Na przykład: Hiszpania kojarzy się najbardziej z walką z bykami, Francja z wieżą Eiffla, Włochy to pizza, makaron, Watykan, mafia, Islandia z gejzerami, Szwajcaria z zegarkami, banki itp.
Kraje które potrzebuję do kolekcji to:
Portugalia, Irlandia, Węgry, Niemcy, Czechy i Słowacja, kraje Beneluxu (jako całość), Austria, Bułgaria, Rumunia, Turcja, kraje Skandynawskie, kraje byłej Jugosławii (może być jako całość), Ukraina, Białoruś, Litwa-Łotwa-Estonia (3 jako całość), Rosja, Gruzja, Kazachsta-Azerbejdżan (2 jako całość, jako rejon).
Może ktoś miał okazję odwiedzać te kraje, jest z zawodu geografem albo ma jakieś charakterystyczne skojarzenia to będę wdzięczny za podpowiedź.
Oczywiście nie chodzi o to aby Bułgaria czy Rumunia kojarzyły się z paniami stojącymi przy drodze a Niemcy z wojnami. Ma to być coś co nie uraziłoby obywateli danych państw.
Acha i najlepiej aby nie było to cos przemijającego, a wieć Portugalia i Cristiano Ronaldo odpada.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 15:27   

Irlandia to Guinness, zielona koniczynka i leprechaun ;) Turcja kojarzy mi się głównie z kebabem, kraje Beneluksu z wiatrakami, Rumunia z Drakulą :) Skandynawia to norweski łosoś, trolle i fiordy.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 15:57   

Zieloną koniczynkę i wiatraki masz zaliczone. A trolla przerobie na wikinga i też zaliczę ;) . Także 4+ i Irlandia, Skandynawia i Benelux odpadają. Dzięki.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 17:58   

Kazachstan - Azerbejdżan - Karabach (jako region), stepy
Portugalia - wybrzeże atlantyckie, plaża, Porto
Czechy - piwo, Skoda, Praga, hokej
Austria - Alpy, Prater, sznycel wiedeński
Węgry - Balaton
To takie moje pierwsze skojarzenia. Resztę krajów zostawiam innym ;)
Ostatnio zmieniony przez SineCere Śro Wrz 25, 2013 18:05, w całości zmieniany 1 raz  

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 18:21   

SineCere napisał/a:

Austria - alpy, Prater, sznycel wiedeński
Węgry - Balaton

Od siebie dodam do Austrii walc wiedeński i do Węgier salami, chili i język za nic nie przypominający czegoś, co cywilizowany człowiek powinien wypuszczać ze swoich strun głosowych.

akont 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 19:08   

Portugalia - spore fale, wino
Irlandia - koniczynka, św. Patryk i piwo
Węgry - leczo
Niemcy - kiełbasa i oktoberfest
Czechy - krecik, skoda
Słowacja - tatry
kraje Beneluxu - unia europejska
Austria - skoki narciarskie
Rumunia - Drakula
Turcja - kebab
kraje Skandynawskie - wikingowie
kraje byłej Jugosławii - wojna
Ukraina - Czarnobyl
Litwa-Łotwa-Estonia -
Rosja - wódka i futrzane czapy

takie moje, totalnie randomowe skojarzenia :)
Ostatnio zmieniony przez akont Pią Wrz 27, 2013 00:42, w całości zmieniany 1 raz  

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 18, 2013 21:08   

TomekW napisał/a:
Irlandia to Guinness, zielona koniczynka i leprechaun

nie zapomnij o Krainie Deszczowców :king: :king: :king: :king: :king:
<dla nie wtajemniczonych- tutaj ciąąąąąąągleee pada... :help: >

łachu 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 11:37   

akont napisał/a:
Ukraina - Czarnobyl
Litwa-Łotwa-Estonia -
Rosja - wódka i futrzane czapy

Jeśli autor skorzysta z tych porównań to będzie głupszy niż ten co to wymyślił :wall2:

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 12:25   

Ukraina - Kozacy, stepy akermańskie
Węgry - Polak, Węgier, dwa bratanki... :)
Niemcy - piwo, autostrady, Bawaria
Czechy i Słowacja - absynt, Skoda, góry
Austria - walc, Alpy, Galicja
Bułgaria - Morze Czarne
Turcja - Stambuł, jedyne miasto świata na dwóch kontynentach, fanatyczni kibice, kawa po turecku: http://trialx.com/g/Turkish_Coffee-3.jpg, Konstantynopol, Bizancjum, Imperium Osmańskie
była Jugosławia - Słowianie, rakija
Białoruś - hokej na lodzie
Litwa-Łotwa-Estonia - Bałtowie
Rosja - niedźwiedź polarny, Syberia, Kreml
Gruzja - Kaukaz
Kazachstan-Azerbejdżan - Borat :brew: stepy
Portugalia - Vasco Da Gama, palmy

kamillos 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 18:43   

Portugalia - Euro 2004, bieda
Irlandia - język irlandzki, IRA
Węgry - Orban
Niemcy - piwo, używane samochody :P
Czechy - ateizm, Bohumil Hrabal
Słowacja - góry
Austria - góry
Turcja - kebab
kraje Skandynawskie - socjal
Ukraina - Euro 2012, Bandera, papierosy z przemytu
Białoruś - papierosy z przemytu
Rosja - pijaństwo, Putin, wypadki samochodowe :D
Gruzja - wino, język

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 20:44   

Ukrainie dodałbym jeszcze: sokoły ;)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 18:07   

Fajny temat :) . Jestem strasznie ciekaw z czym kojarzą Polskę. Mam nadzieję, że z super kibolami :rotfl: .

Ukraina - piękne kobiety i czy chcą czy nie Czarnobyl, a dokładniej rzecz biorąc Prypeć i niedaleko "Oko Moskwy" (wpiszcie sobie w google)
Białoruś - reżim
Węgry - Fidesz i oczywiście leczo
Niemcy - perfekcyjność, gospodarcza potęga, numer 1 w produkcji samochodów na świecie
Czechy i Słowacja - wyprażany ser, Vaclav Havel, wymuszone wspólne państwo wbrew woli obywateli
Austria - Alpy, Red Bull (niestety), Adolf Hitler (bardziej jako ważna postać w dziejach ludzkości, aniżeli antybohater)
Bułgaria - ogon we wszelkich negatywnych rankingach spośród wszystkich krajów UE
Turcja - kebab, Islam
Chorwacja - najlepsze autostrady spośród wszystkich postradzieckich państw, dwumecz Dinamo-Hajduk
Serbia - najgorętsze derby świata - Partizan-Crvena Zvezda, pleskjavica (ichniejsza odmiana kebaba)
Słowenia - Planica - największa skocznia narciarska świata
Bośnia i Hercegowina - cokolwiek by nie zrobili na parę najbliższych dekad - Sarajewo (aleja snajperów) i Srebrenica
Kosowo - Kosovo je Srbija!
Czarnogóra - Dejan Savicvevic :) , a na poważnie - niesamowicie położony kraj - kto był i jechał tamtejszymi drogami, wie o czym mowa
Islandia - kraj czynnych wulkanów i licznych gejzerów, wzór społecznej odpowiedzialności po bankructwie kraju (warto o tym poczytać)
Szwecja - trzy korony, hokej, IKEA i jej założyciel-nazista, Gre-No-Li
Finlandia - oczywiście jedna z najbardziej rozpoznawalnych wódek, NOKIA, kraj jezior
Norwegia - fiordy, najdroższy kraj Europy
Irlandia - Guiness, kraj cudownych nadmorskich zboczy z malowniczo położonymi latarniami morskimi
Portugalia - Eusebio, Vasco da Gama, Ferdynand Magellan - przez długie lata kraj w posiadaniu jednych z największych światowych kolonii
Holandia - tulipany, wiatraki i niezrównana trójka Holendrów w Milanie
Belgia - wieczny podział na Walonów i Flamandów, całodobowo intensywnie oświetlone autostrady
Rumunia - mnóstwo Cyganów
Litwa-Łotwa-Estonia - mieli odwagę odłączyć się od Rosji, mimo że to małe kraje.
Rosja - matrioszki, światowa potęga militarna, zimna wojna
Gruzja - próba nieudanej walki o swoje terytorium z Rosją,
Kazachstan, Azerbejdżan - dla wielu egzotyczne kraje, de facto finansowe kolosy opływające kasą z ropy

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 18:33   

pepe napisał/a:
Fajny temat :) . Jestem strasznie ciekaw z czym kojarzą Polskę. Mam nadzieję, że z super kibolami :rotfl: .

Hah, a żebyś wiedział! Będąc na Malcie miałem okazję poznać pewnego gościa z Macedonii, który jak dowiedział się że jesteśmy z Polski od razu się podjarał że mamy ekstra kibiców i że widział w internecie filmy z opraw i ustawek i widział Polskę w Football Factory :D potem przeszedł do pokazywania na laptopie filmów o grupie kibicowskiej do której należy, mianowicie do City Park Boys, klubu Rabotnicki Skopje. Co ciekawe jest to klub koszykarski, kto by pomyślał że na meczach kosza się dzieją takie rzeczy: https://www.youtube.com/watch?v=v_nDzOMIZmg

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 21:07   

pepe napisał/a:
Słowenia - Planica - największa skocznia narciarska świata

Wiem, że może to i miało być skojarzenie tylko, ale największa jest w Vikersund w Norwegii obecnie ;)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 17:14   

Dzięki za wysiłek i oddane propozycje. Choć większość odpowiedzi pewnie jest dobrze skojarzonych, to jednak w swojej "pracy" nie mogę z wszystkich skorzystać, nie wszystkie do niej pasują. A te co pasują wymieniam:
Zielona koniczynka, wiatraki, stepy, góry Alpy i Tatry, Balaton, siedziba UE, autostrady, samochody, niedźwiedź polarny, Islam, tulipany, piwo, Oktoberfest.
Jeszcze raz dzięki.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 17:25   

A gdzie kebab :rotfl2: ??? Nie pasował? Czy może postępujesz wg nowych wytycznych w Lega Calcio i to też podchodzi pod obrazę :rotfl: ? No i co z Adolfem? :cry2:

bajer 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 17:39   

A sokoły do Ukrainy nie pasują? :P skoro niedźwiedź polarny przypasował Rosji, to w sokołach chyba nic obraźliwego nie ma. A bądź co bądź "Hej sokoły" to typowa Ukraina :ok:

No i fakt, Turcja czy tego chce czy nie, każdy wie, że to Kebaby są :D

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 18:17   

Pepe, bajer to co mam zamiar zrobić to mapa Europy a na niej naniesione odpowiednie skojarzenia. Witraki, stepy, góry, autostrady, fabryki samochodów, meczet (Islam) jest znacznie łatwiej przedstawić. Natomiast kebab i sokoły nie są obraźliwe, natomiast zncznie trudniej jest przedstawić to na w/w projekcie. Także ze względów przede wszystkim "technicznych" ( a może po po prostu moja wyobraźnia jest na tyle ograniczona )nie jestem w stanie skorzystać z wszystkich propozycji.
P.S. Nie należę do poprawnych politycznie :) .

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 18:43   

Tu masz Turcję:

Tu masz Austrię:

Przecież to żaden problem. Stary (Tirowcu) - przyznaj się, że to musi być totalnie poprawna politycznie zabawa :) . Proszę daj znać, jak widziana jest Polska oczami innych krajów. Strasznie mnie to ciekawi, czy gdyby nie poprawność polityczna, to czy byłaby przy nas grafika w stylu:

:rotfl:

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 19:26   

To będzie ręcznie malowane, a następnie po odpowiedniej obróbce technicznej przeniesione na plandekę samochodu. Nie ja to będę malował, bo nie mam talentu do malowania, ale pewna Rosjanka, który przyprowadziła się do mojej miejscowości i bardzo ładnie maluje.
Nie wiem też co masz na myśli pod pojęciem poprawność polityczna. Bo dla mnie jest to jednak coś innego niż urażanie zwykłych obywateli. Co byś pomyślał widząc samochód zagraniczny a na nim skojarzenie z Polską - złodziej samochodów. Obawiam się również, że gdybym Niemcy skojarzył z wojną, Hitlerem to raczej taki samochód od razu zostałby zatrzymany bez prawa dlaszej jazdy, albo obrzucony przez kogoś komu nie spodobały by się skojarzenia na temat własnego państwa.
Więc raczej myślę w kategoriach aby było ładne a jednocześnie nieszkodliwe dla portfela. Nie potrzebuję przebitych opon, pociętej plandeki itp.

Odpowiedz do tematu