ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ricardo Montolivo
Autor Wiadomość
Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 08:49   

Tymczasem LGdS donosi, że Monto może wypaść nawet na 6 miechów...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 08:58   

Wielki pech tego piłkarza... Co by nie mówić, może nie jest kluczowy dla Milanu, ale na pewno ważny i w obecnej sytuacji bardzo potrzebny. Nie wierzę, że wróci na początek sezonu, obstawiam listopad najwcześniej. Boję się bezsensownych transferów, jednak mam nadzieję, że jeśli trenerem faktycznie będzie Inzaghi, to postawi na Cristante. Nie mamy praktycznie nic do stracenia, sezon bez pucharów, trzeba oszczędzać, to idealny moment żeby wychować tego zawodnika i wreszcie dać mu szansę.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 09:16   

I tak ktoś na 99% przyjdzie - bo Cristante zostanie jedynym, który będzie w stanie "pociągnąć" grę drużyny, więc nie można ryzykować sytuacji, w której i on miałby odnieść jakiś uraz.

Oby tylko nowy zawodnik prezentował sobą jakąś jakość, a nie został wybrany tylko ze względu na cenę...

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 09:31   

kamilus,

Od kiedy to Montolivo ciągnie tą drużynę?.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 09:37   

kamilus napisał/a:
I tak ktoś na 99% przyjdzie - bo Cristante zostanie jedynym, który będzie w stanie "pociągnąć" grę drużyny
Jeśli za "pociągnięcie" drużyny będzie odpowiadał ktoś typu Parolo, to ja dziękuję.

Podobno Pippo nie skreśla Saponary i decyzję o jego wypożyczeniu/sprzedaży podejmie dopiero po letnich sparingach. Może będą próby z Saponarą na lewej połówce?

Co mnie rozwaliło z rana... Odpuszczamy Taarabta, walczymy o Biabiany :]

Dobrze, że to rewelacje z Tuttosportu, choć wiadomo, że na piłkarzy, których kibice nie chcą widzieć w czerwono-czarnych koszulkach, potrafią wyczarować hajs (w tym przypadku ok. 10 mln dla Parmy).

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 10:37   

może Poli zostanie cofnięty

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 10:59   

@Gandalf

Przez "ciągnięcie" miałem na myśli rozgrywanie - temu też użyłem "" - przez Monto, jeśli tylko jest na boisku, idzie praktycznie każda piłka przy tworzeniu akcji (wyjątkiem są długie piłki). Gdy go zabraknie, zostanie nam tylko jeden gracz, który teoretycznie (bo w praktyce nie wiemy, jak by sobie poradził z tym zadaniem w Milanie) może przejąć taką rolę - Cristante. To zdecydowanie za mało, bo może być różnie - i nie chodzi mi tylko o kontuzje, bo równie dobrze może się okazać, że rozgrywanie w takim klubie jak Milan to póki co za wysokie progi jak na niego.

@pan_lucas

Poli pewnie będzie grał na połówce (mogę się założyć, że w okresie przygotowawczym nasza pomoc będzie wyglądać tak - Poli De Jong Cristante), ale nie jest to rozgrywający i nie będzie w stanie przejąć obowiązków Montolivo.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 11:38   

Mamy już pierwszy zestaw plotek: Lodi, Cigarini i Baselli jako zastępcy dla Montolivo. Pierwszy nie sprawdził się w Genoi, ostatni to ponoć duży talent, ale miejsca w pierwszym składzie Atalanty nie ma pewnego... Cigarini to piłkarz z łatką wiecznie utalentowanego, ale chyba w "najpewniejszy". Mam nadzieję, że to wymysły dziennikarzy, chociaż nie wykluczam, że ten cały Baselli to może być w przyszłości dobry piłkarzy (po prostu praktycznie go nie kojarzę z gry, więc nie będę go oceniał).

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 12:12   

To, że piłki przechodzą przez Montolivo nie oznacza, że jest tego jakiś efekt... pisałem już wcześniej przy innej okazji: Montolivo to piłkarz klasy średniej, a w dodatku rzadko się zdarzało żeby zagrał kilka meczów pod rząd na wysokim poziomie... nie wiem tez skąd decyzja o przyznaniu mu opaski kapitana.... o ile nie na wyrost to z pewnością zbyt wcześnie.

Żal chłopa - to nie ulega wątpliwościom, ale myślę, że o godnego zastępcę nie będzie wcale trudno...

Hornet 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 12:31   

Cofnąć Kakę na registę i problem z głowy :ok:

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 12:32   

Mimo wszystko jest to dla nas spore osłabienie, Montolivo może i ma problemy z rozgrywaniem pod polem karnym rywala, ale sporo nam daje w defensywie i w obecnym Milanie jest ważną postacią. Do tego nie gra u nas na swojej ulubionej pozycji na czym według mnie sporo tracimy. Z tego co pamiętam to gdy grał jako regista w 3 osobowej pomocy w tym sezonie to niemal nigdy nie zawodził, w poprzednim sezonie również prezentował się tam bardzo dobrze. Miałem nadzieję że w nowym sezonie Inzaghi nawiąże do naszej pomocy za Ancelottiego i De Jonga ustawi wyżej robiąc miejsce Montolivo, ale ta kontuzja wszystko zmienia... Na prawdę szkoda, jedynym plusem może być możliwość pokazania się dla Cristante, ale znając życie to ściągniemy jakiegoś Lodiego czy innego "magika", a młody talent będzie grzał ławę albo odejdzie na wypożyczenie (co jeszcze nie byłoby takie złe). Obym się mylił...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 12:34   

W temacie Montolivo warto dorzucić coś, co nie każdy widzi. On w większości meczów i dość regularnie notuje jedne z najlepszych wyników jeśli chodzi o odbiory piłek. Facet naprawdę ciężko pracuje na boisku, nie tylko z piłką ale też w pressingu, dobrze się ustawia, zagęszcza pole, co skutkuje przejęciami. Plus rozegranie, ale jest to rozegranie raczej w tylnej części pola, bo nie ma za wiele otwierających podań. Pewnie stąd jego ocena. Dla mnie to bardzo wartościowy zawodnik. No i o czymś to świadczy, że ma żelazny skład u kolejnych trenerów klubowych i w kadrze Prandellego.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 13:04   

Lekarz operujący Monto powiedział, że średni czas rekonwalescencji przy tego typu urazach to 6 miesięcy, ergo - Riccardo najprawdopodobniej wróci w okolicach grudnia / stycznia (Galliani już może ogłaszać nowy transfer na zimowe okienko -_-).

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 13:50   

Teraz się modlę, żeby nie sprowadzali żadnego zapchajdziury w jego miejsce.

waldo 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 14:15   

No właśnie - zaraz się okaże, że przyjdzie ktoś niepotrzebny, kto ewentualnie mógłby się przydać na pierwsze pół roku. Natomiast kontrakt dostanie na 3 lata x-x Oby tak nie było.

Według mnie ostatnio Montolivo prezentował się słabo. Jedyne, za co naprawdę mogę go pochwalić to tytaniczna praca w defensywie - tego naprawdę nie mogę mu odmówić i za to duży plus. Ja jednak, może błędnie, bardziej wymagałem od niego kreowania gry Milanu i dostarczania świetnych piłek do zawodników. Montolivo umie genialnie zagrać - w półfinale Euro z Niemcami czy pamiętam bramkę Balotelliego z Celticiem w LM, po świetnym prostopadłym zagraniu Riccardo. Ale takich dokładnych piłek było bardzo mało, a sam Monto często niepotrzebnie zwalniał akcje. Mimo wszystko, z braku innych alternatyw, oczywistym jest, że ta kontuzja to strata dla drużyny

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 15:22   

wróci Traore i Nocerino, to będzie kim grać ;D

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 09:56   

krotki material wideo z Montolivo:
http://video.gazzetta.it/...41-bdb08c469adf
z interesujacych rzeczy:
- zapytany o transfery powiedzial ze nie ma takiej potrzeby, chyba ze naprawde dobrzy gracze mieliby przyjsc
-zapytany o trzecie miejsce, elegancko uciekl wzrokiem w bok, wypowiadajac formulke typowa ze mozliwe, potem dodal ze udalo sie raz zrobic super runde rewanzowa z duza iloscia punktow i trzeba wierzyc ze uda sie ponownie.
dwa przytczyki w nos, po jednym dla Gallianiego i Berlusconiego upchane w 2:30 minut materialu wideo :brew:

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 09:59   

Montolivo: "Il nostro problema e mentale".

:rotfl:

No to odkryłeś hamerykę panie Riccardo.

Kto mu dał opaskę kapitana?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 10:33   

Prawdziwy lider i kapitan na miarę obecnych czasów.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 11:40   

Czego oczekiwaliście? Że spuści głowę i powie jaki to z niego słaby kapitan, przeciętny piłkarz, a w Milanie zastanawiają się czy chociaż doczłapią do LE? Albo że potrzeba transferów, bo z obecnego Milanu większość grajków nie mieściłaby się w składzie drużyny sprzed dekady?

;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 11:42   

Ale nie rozumiem, coś źle powiedział?

VelenoRosso napisał/a:
- zapytany o transfery powiedzial ze nie ma takiej potrzeby, chyba ze naprawde dobrzy gracze mieliby przyjsc

To jest podstawa. Milan powinien zrozumieć, że wymiana jednego przeciętniaka na innego kompletnie nic nie da i już lepiej zostawić zespół w spokoju.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 11:47   

rafal996 napisał/a:
To jest podstawa. Milan powinien zrozumieć, że wymiana jednego przeciętniaka na innego kompletnie nic nie da i już lepiej zostawić zespół w spokoju.

Chyba musiałby zdarzyć się jakiś cud aby zmieniło się podejście naszego głównodowodzącego (SB) i jego najbliższego podopiecznego (AG).

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 16, 2015 12:56   

Czy tylko ja nie rozumiem, co w tej wypowiedzi Montolivo jest takiego nie na miejscu? Nie wiem, co miałby powiedzieć prawdziwy kapitan z krwi i kości?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 17, 2015 01:37   

Wywiad z głównej, który przetłumaczył Tomek sugeruje nawet, jakby Monto już nie wierzył w podium i wykazywał bardzo minimalistyczne podejście. Z takim, hmm... liderem(?) na pewno daleko zajdziemy. To tak, jakby mnie i moje optymistyczne myślenie dorzucić do klubowej szatni :rotfl:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 17, 2015 14:20   

Nie chodzi o to czy wierzy tylko o to, że jest realistą a nie marzycielem o imieniu Silvio i bajkopisarzem o imieniu Adriano.
Do 3 miejsca trzeba zaangażowania, "pokazania zębów" jak to on określił. Jesli nadal Milan będzie co kilka spotkań wyglądał jak rozkapryszona i zniechęcona dziewczynka to odpoczniemy sobie kolejny rok od Europy. Może faktycznie Gattuso w roli asystenta/motywatora to nie byłby zły pomysł?

Odpowiedz do tematu