ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ricardo Montolivo
Autor Wiadomość
lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 16:39   Ricardo Montolivo

Kolejny zawodnik zawitał w naszym szerokim składzie.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 16:46   

Już nie takim szerokim ;) ale przyda się, zwłaszcza za darmo :ok: oby odbudował formę do poziomu swojego "prime" z Violki ( :P )

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 22:02   

O Traore było już wcześniej, teraz Max potwierdził Montolivo...

Sezon 2012/13 będzie sezonem prawdy dla Riccardo - czy na prawdę mocno spuścił z tonu, czy jednak za długo gnił w zespole o takiej randze jak Fiorentina...

Jeśli jakimś cudem wróci do formy sprzed kilku lat to nie będzie fajne uzupełnienie... To będzie cholerne wzmocnienie ( patrząc na charakterystykę większości graczy naszej pomocy...).

Lubię gościa ( choć cudów się nie spodziewam). Niech mu się wiedzie w czerwono-czarnej koszulce :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 23:55   

Fajny gracz, na pewno biorąc pod uwagę nasz skromny budżet transferowy nie mogliśmy przepuścić takiej okazji. Mam nadzieję, że przyjście Riccardo jednoznacznie wyklucza opcję pozostania Seedorfa na kolejny sezon.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 25, 2012 11:12   

Wyjazd Montolivo na EURO stoi pod znakiem zapytania...

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 25, 2012 19:43   

I dobrze, niech nigdzie nie jedzie, niech odpoczywa i wypoczęty przepracuje porządnie okres przygotowawczy.

palonetto 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 29, 2012 21:20   

Orientuje się może ktoś dokładnie o co biega ze sprawą 'Camp Nou' w wywiadzie, który ukazał się dziś na głównej? Bo być może mi coś umknęło ;)

frky 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 29, 2012 21:28   

Swego czasu Montolivo w którymś z wywiadów miał powiedzieć coś na kształt 'nawet Nocerino gra na Camp Nou', rzekomo miało być to odniesienie do faktu, iż włodarze Violi nie chcieli puścić Ricardo do innego klubu przed końcem kontraktu, podczas gdy Nocerino nie miał problemu z opuszczeniem Palermo i zdołał się nawet wypromować w nowej drużynie. W dalszej części wywiadu jest wyjaśnione o co chodzi, nie wiem jak mogło Ci to umknąć. ;)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 04, 2013 14:02   

Wczoraj pięknie szefował na środku boiska, kapitalnie rozrzucał piłki, odbierał od rywala - mózg zespołu, szkoda że De Jong się połamał bo ta para na boisko byłaby świetnym rozwiązaniem.
#10 Rui Costa per sempre!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 04, 2013 14:56   

Rossonero_ napisał/a:
szkoda że De Jong się połamał bo ta para na boisko byłaby świetnym rozwiązaniem.

szkoda, ale nieźle zagrał po raz kolejny Flamini. Nie ma co cieszyć się na zapas, bo raz na rok to i... Mimo wszystko patrząc na to jak kiepski w tym sezonie jest Nocerino i Boateng takie przebłyski cieszą.

Montolivo to w tym momencie zdecydowanie najpewniejszy pomocnik i chyba jako jedyny ma pewne miejsce w kadrze na sezon 2013/2014 (do tej listy można ewentualnie dodać kontuzjowanego De Jonga i wracającego do zdrowia Muntara).

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 04, 2013 23:13   

Rossonero_ napisał/a:
kapitalnie rozrzucał piłki

czasem tak, a czasem nie, więc nie przesadzał bym z wychwalaniem Monto. Za duzo głupich strat, błędnych decyzji i niedokladności żeby nazywać go mózgiem zespołu.
Coś pokazuje, ale to jeszcze nie to, nie to czego bym oczekiwał.

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 04, 2013 23:58   

konrad_acm napisał/a:

czasem tak, a czasem nie, więc nie przesadzał bym z wychwalaniem Monto. Za duzo głupich strat, błędnych decyzji i niedokladności żeby nazywać go mózgiem zespołu.
Coś pokazuje, ale to jeszcze nie to, nie to czego bym oczekiwał.

Takie same mam zdanie na temat Montolivo. Ten gość przy naszej dawnej pomocy jest naprawdę mały.

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 00:49   

Mnie się wczorajszy występ bardzo podobał i nie widziałem jakiś wielkich czy częstych strat, uspokajał grę i miał łeb na karku w przeciwieństwie do Nocerino.

Phalcore napisał/a:

Ten gość przy naszej dawnej pomocy jest naprawdę mały.

Przy dawnym składzie to każdy z obecnej kadry Milanu jest mały, nawet Szary.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 00:57   

W naszej dawnej pomocy było zawsze co najmniej dwóch piłkarzy mających dobre pojęcie o rozdzielaniu piłek i konstruowaniu akcji. Dziś mamy jednego w całej kadrze. Na pewno jest mu trochę trudniej. O środkowych obrońcach potrafiących inicjować akcję nawet nie wspominam ;)

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 08:12   

zacydtuję sam siebie z tematu o meczu:
Montolivo gra chyba trochę za badzo z tyłu, to nie jest Pirlo, a czasami chyba chce na takiego pozować, wygląda wtedy dosyc komicznie. ja bym mu pozwolił wyjśc czasem bardziej do przodu, on ma zdecydowanie większy repertuar zagrań do pokazania niz tylko rozdzielanie piłke prawo-lewo.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 09:26   

Rossonero_, błagam nie wyskakuj z porównywaniem Monto do Nocera bo na jego tle to każdy potrafiący kopnąć piłkę do przodu wygląda przyzwoicie.
Napisałeś: "szefował na środku boiska, kapitalnie rozrzucał piłki, odbierał od rywala - mózg zespołu" - i do tego sie odnosimy, a nie czy był lepszy od Nocerino.
Monto zagrał przyzwoicie,ale nie ustrzegł się błędów, choćby jeden z wolnych posłanych zupełnie do nikogo itp., świetnie to ujął Pamato, byc może ciężar grania jako nowy Pirlo przerasta póki co Ricardo, może powinien grać bardziej po swojemu niż próbować imitować Andreę, nie wiem, ale ja wymagam od niego więcej.

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 12:43   

konrad_acm napisał/a:
może powinien grać bardziej po swojemu.

Po swojemu to on może grać na podwórku, a na boisku realizuje polecenia trenera. Monto z powodu braku defensywnych pomocników gra na ich pozycji, bo z mizerii naszej pomocy tylko on ma do tego predyspozycje. Zakładam więc, że ma zakaz grać bardziej z przodu. Po pierwsze ma zabezpieczać tyły, wiec jego możliwości kreowania są dosyć ograniczone. Robi co może, więc rozrzuca piłki. Jak wróci Ambro i kiedyś De Jong to zapewne Moto powróci na połówkę.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 05, 2013 15:47   

konrad_acm napisał/a:
Rossonero_, błagam nie wyskakuj z porównywaniem Monto do Nocera bo na jego tle to każdy potrafiący kopnąć piłkę do przodu wygląda przyzwoicie.
Napisałeś: "szefował na środku boiska, kapitalnie rozrzucał piłki, odbierał od rywala - mózg zespołu" - i do tego sie odnosimy, a nie czy był lepszy od Nocerino.

Bardziej chodziło mi o to że "miał głowę na karku" w przeciwieństwie do Nocerino, Monto jak dostał piłkę to przytrzymał ją, rozejrzał się i wtedy zagrał natomiast Antonio wzrok wryty w swoje buty, rozpędza się jak opętany a później nie wie do kogo ma zagrać bo już doskakują do niego rywale ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 06, 2013 13:10   

nonenalim napisał/a:
konrad_acm napisał/a:
może powinien grać bardziej po swojemu.

Po swojemu to on może grać na podwórku, a na boisku realizuje polecenia trenera.

dokladnie.cala nasza pomoc juz od dluzszego czasu ma w zasadzie tylko dwa zadania.zagescic srodek pola by szybko pilke odebrac i zaraz ja oddac do boku by szybki atak zaczac.
dlatego Flamini niezle wygladal w ostatnich meczach, dlatego Boateng nie umie sie w tym systemie odnalezc i wyglada beznadziejnie

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 19:33   

Nie wesoła wiadomość dzisiejszego dnia. Wyleciał ze składu Bojan, może nie być Monto, więc kto będzie prowadził grę w najbliższym meczu? To może być... horror.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 20:20   

Qnen napisał/a:
więc kto będzie prowadził grę w najbliższym meczu?

Jeśli rzeczywiście Montolivo wypadnie, to zobaczymy podejście Maxa do pomysłu na naszą drugą linię. Jeśli nie będzie chciał zaorać gry samymi toporami, wystawi Christante. Jednakże bardziej wierzę w granie trzema, eufemistycznie mówiąc, średnio kreatywnymi graczami w stylu: Nocerino-Muntari-Flamini.

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 20:26   

Jeśli Montek nie będzie zdolny do gry, to oczekuję wystawienia Bojana za plecami Balo, czyli zagranie w systemie 4231, jeśli Maxiu będzie miał inną koncepcję gry to ja leżę, 3 toporów w środku to ja nie zdzierżę...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 20:51   

@Horrorist

Bojan jest kontuzjowany.

Jeśli Pazzini będzie zdrowy to można zaryzykować wspólne wystawienie Pazzo z Balo za plecami. Takie 4-2-3-1 z Balo w roli cofniętego napastnika.

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 02, 2013 22:27   

ahm, wymknął mi się ten fakt z pamięci... W takim razie nie pozostaje nic innego jak postawienie Montka na nogi do niedzieli. Alternatywy za bardzo dla niego nie widzę, chyba że cofnie się go do środka pomocy, a na prawym skrzydle zagra Robinho.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 13, 2013 10:07   

Witajcie wszyscy! Bardzo dawno nie było mnie na forum więc nie wiem czy ten temat nie był poruszany w innym miejscu. Monto zostanie nowym kapitanem zespołu i szczerze mówić trochę mnie zaskoczyła ta informacja. Ja wiem, że nie bardzo jest z czego wybierać, ale mimo wszystko. Najwięcej spotkań mają kolejno Abbiati, Bonera i Abate i wydawało mi się, że właśnie Abbiati zostanie kapitanem. Pytanie do forumowiczów biegłych w statystykach: pamięta może któryś z Was kiedy ostatnie kapitanem Milanu został piłkarz, który na moment objęcia funkcji nie miał rozegranych 40 spotkań w drużynie?

Odpowiedz do tematu